Skocz do zawartości
kloose

The Order: 1886

Rekomendowane odpowiedzi

vincent, kolejny raz powtórzę jak mantrę, rzecz gustu. Mnie zadowalają exy, które wyszły na PS4 - Knack, inFamous:SS, Killzone, DriveClub (Order też zapowiada się zacnie, a i może w Bloodborne'a pogram). U konkurencji natomiast pograłbym na chwilę obecną jedynie w FH2. Ryse ograłem na PC i jest to gra mierna. Sunset i Dead Rising nie moja bajka. FM5...wolę arcade. Także ja tego wgniatania nie widzę, ani z jednej, ani z drugiej strony. A skoro tak XO miażdży exami, to zamień sprzęt, bo przecież to jeden z głównych czynników wybrania danej konsoli (przynajmniej wg mnie).  

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oczywiście i tak grę biorę, bo z tego co dotychczas widziałem bardzo mi się podoba :). Jak coś nie teges to przejdę i sprzedam, jak polecał kolega kilka postów wcześniej ;)

Mnie się również podoba. Sam klimat, wykonanie zaryzykuję nawet stwierdzenie że fabuła będzie dobra co w świadku growym jest rzadkością. No ale długość gry całkowicie ją skreśla w moich oczach. Gra do ogrania jak będzie leżeć za 80 zł choć przy tej długości i tak się 3 razy zastanowię czy warto brać. To jest coś nieprawdopodobnego co się z Sony stało w przypadku ps4 takie zaufanie graczy mieć a tak chamsko ich traktować. Najgorszy start konsoli czyli gry na start. Niemal wszystkie to niewypały świecące się jak psy jajca oprócz infamousa który jest zajebis.. Problemy z driveclubem gdzie to chyba był najgorszy fail firmy w historii. PS plus który przy ps3 jest niczym. Tego jest masa pady i ich genialne gumki które padają po dotknięciu ich. W jednej chwili roztrwonili cały mój szacunek do tej firmy przez te lata. Trzeba się modlić żeby sprzedaż tego pudła stanęła to jedyna nadzieja że się jeszcze przebudzą.

 

Turin: Czekam na E3 akurat do tego czasu ogram najbardziej interesującą mnie produkcję bloodborne i wtedy się zobaczy. Te e3 jest decydujące. Jeśli tam Sony zostanie zjedzone to bez żadnych skrupułów zamienię jedne pudło na drugie. Nie jestem z tych na których Sony wręcz sra a oni na to jaka pyszna czekolada. W chwili obecnej Sony jest najgorsze w moim rankingu. Mają niestety tego bloodborna gdyby to tylko ukazało się na X już dawno bym ich pogonił w cholerę. Na E3 muszą pokazać z 3 nowe ip z najwyższej półki. No ale jeśli ja już znowu słyszę że robi się nowy God of war to mi sie słabo robi. Zasłużona seria powinna już zostać w naszej pamięci już ostatnia odsłona to to była kupa przy trylogii a tu znowu chcą trupa reanimować. Wszystko ładnie spięte było  a ci go bezczelnie znowu chcą bezcześcić. E3 to dla mnie być albo nie być dla Sony.

Edytowane przez vincent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wiedzą że miała być bomba a tym czasem znowu się zanosi że to Ex od sony który okazał się być kapiszonem który na dobre nawet nie odpalił. Pierwszy raz w życiu mam nadzieję że ta gra w recenzjach zostanie zmiażdżona za tą długość gry. Ile ta gra powstawała? Gdzie rzuciło mi się w oczy że od 3 do 5 lat. Czyli godzina gry na jeden rok developingu. Jeśli to prawda to niech ready at dawn wraca do poczciwego psp bo przecież nie do vity gdzie ta konsolka tez by mogła ich przerosnąć. Sony na chwilę obecną jest w du... jesli chodzi o Ex coś co kiedyś było ich złotem tak teraz na dzień dzisiejszy Xboxone i Wiiu ich wręcz wgniatają w glebę. Ciekawe czy się obudzą czy dalej wszystko będą olewać jak to ma miejsce do dnia dzisiejszego w przypadku ich konsoli. Zachłysnęli się sprzedażą tej maszynki. Życzę im z całego serca aby się przejechali na tym tak żeby im w kości poszło. W chwili obecnej najbardziej chamska, arogancka i bezczelna firma na rynku konsol.

 

Gra powstawała te 5 lat, ale 1886 będzie można traktować zapewne, jako takie wprowadzenie do rozwijającego się uniwersum. Twórcy stworzyli fundamenty, teraz mają już mnóstwo gotowego materiału, pewnie już zabierają się ostro za następną część/fabularne DLC. Po 1886 spodziewam się średniaka, ale jak dobrze pokierują tą marką, to jeszcze się doczekamy serii na miarę Gearsów z xboxa. Wystarczy pójść bardziej w stronę mięsistego gameplayu, niż filmowości, dorzucić co-opa do singla, zróżnicowanych oponentów, tryb hordy - i mamy hit. The Order 1887 - jaram się! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

6DZs3sp.jpg

13dKgiB.jpg

32RSIF3.jpg

Edytowane przez marko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony na chwilę obecną jest w du... jesli chodzi o Ex coś co kiedyś było ich złotem tak teraz na dzień dzisiejszy Xboxone i Wiiu ich wręcz wgniatają w glebę. 

Dokładnie. Na dowód tego news z pewnego popularnego poratlu:

 

Serwis Metacritic opublikował podsumowanie 2014 roku. (...)W 2014 roku Nintendo wrzuciło na rynek wiele hitów i dzięki temu korporacja może pochwalić się najlepszym bilansem ocen zeszłorocznych premier! (...) Na pierwszym miejscu podium uplasowało się Nintendo. Firma w przeciągu ostatnich miesięcy wydała na rynek dwie fenomenalne produkcje, których oceny osiągnęły ponad 90% (...)Sony oraz Microsoft nie mogą zaliczyć tego zestawienia do udanego. Japończycy zajęli 4 miejsce.

Order raczej grom Nintedo w kolejnym zestawieniu nie zagrozi. Na konkurencji robi się gry wypełnione gameplayem do masterowania na setki godzin, Sony sypie za to co kroku pseudo filmami wypełnionymi QTE osadzonymi w rynnach na pięć godzin. Najlepsze, że kroi się następny pseudo film od Sony - Until Down czy jak to się zwie. Nie iwem czy śmiać się czy płakać. Ja chcę gier a jak chcę film oglądać to idę do kina. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niemal wszystkie to niewypały świecące się jak psy jajca oprócz infamousa który jest zajebis..

 I napisał to gościu, który jedzie po The Order i reszcie exów, a wychwala Infamous SS, który to jest najgorszą grą z serii, wygląda źle (doczytywanie obiektów w oddali), działa źle, fabuła na kiepskim poziomie a nawet długością gry się nie broni, bo jest zwyczajnie nudna. Jeśli cieszysz się taką wydmuszką, daj ludziom żyć i spadaj do innej piaskownicy.

 

A ludziom tak potrzebującym gier a nie filmów, proponuję wybierać produkcje je oferujące, omijając szerokim łukiem wszelakiej maści interaktywne filmy, zwane grami. Dzieci drogie, ile macie lat? Chyba już pora zjeść kaszkę i położyć się spać, robiąc przysługę osobom, próbującym poczytać ciekawe opinie na temat gry, a nie pieprzenia durnych dzieci.

Edytowane przez Mardok_1986
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gra oficjalnie wyjdzie to można się dzielić opiniami, póki co jest potężny off top. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Mardok

W sumie masz trochę racji. Tylko proszę nie nazywaj innych forumowiczów dziećmi, jeżeli nie wiesz z kim masz do czynienia. Ludzie tego nie lubią,  ja chyba najbardziej. A już z durnymi, chyba przegiąłeś.

Poza tym jeżeli krytykujesz Infamous, musisz dodać że ty masz o tej grze takie zdanie. Pamiętaj że Inni mogą mieć odmienne.

Edytowane przez anarom 1
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Mardok

W sumie masz trochę racji. Tylko proszę nie nazywaj innych forumowiczów dziećmi, jeżeli nie wiesz z kim masz do czynienia. Ludzie tego nie lubią,  ja chyba najbardziej. A już z durnymi, chyba przegiąłeś.

Poza tym jeżeli krytykujesz Infamous, musisz dodać że ty masz o tej grze takie zdanie. Pamiętaj że Inni mogą mieć odmienne.

 

Tak, mogą mieć. Dlatego zacytowałem pewnego jegomościa, który to uważa swoje zdanie za święte, a krytyka leci od niego na prawo i lewo, niczym jedzenie w rękach dziecka. Więc dlaczego ten gościu ma jakąkolwiek czelność wyrażać swoją opinię, jeśli nie liczy się z inną? Ja nie spamuję tematu o Infamous, a dla mnie to gra fatalna. Ten zaś człowiek przesiaduje w tym temacie, ale po co? Hipokryzja i ignorancja w jednym. Niech sobie ma swoje zdanie, niech sobie ocenia gry tylko i wyłącznie wg czasu gry, nikomu tego nie bronię. I jeśli nie rozmawiam z dziećmi, to z kim? Bo to tylko dziecku zazwyczaj trudno jest coś wytłumaczyć, że każdy ma swoje preferencje, że są inne gatunki gier, które bardziej komuś odpowiadają. A tutaj jazda na grę, że to film. Ja taką wizję artystyczną gry wspieram i wspierał będę. Tylko nie rozumiem o co tyle dziecinnego szumu. Gra dopracowana technicznie (no szook), piękna grafika (łoooo, tutaj jakby gra była jeszcze brzydka, to nie wiem co by się działo) i cała reszta, a minus "przysłaniający" wszystko inne to...długość gry LOL WTF!!?? Więc jednak to są dzieci. 

 

Czyli teraz zmieniamy sposób oceniania, wg długości gry. Pal licho grafikę, to się liczyło tydzień temu, walić aspekty techniczne, przecież dobrze się gra w 20 fps-ach i z błędami. Wasze opinie zmieniają się jak partnerzy prostytutki, codziennie jest ich kilka. A najlepiej od razu mieszać grę z gównem, jeśli nie jest sanboxem i nie zawiera minimum 40h zabawy, bo tak, takie widzimisię.

Edytowane przez Mardok_1986
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jest kolejna recenzja 89/100 

Czas gry na normalu jaki osiągnęli to 10 godzin i 48 minut

plusy:

- fabuła

- dźwięk

- grafika

- atmosfera

- kinowa prezentacja

 

Po kliknięciu w linka i wybraniu the order są 4 strony szczegółów  

 

https://translate.google.de/translate?hl=de&sl=de&tl=pl&u=https%3A%2F%2Fwww.gameplane.de%2F&sandbox=1

 

TuUBvJF.jpgW0IodXm.jpg

Edytowane przez marko
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą kinową prezentacją to chodzi o gigantyczny czarny pasek na dole i górze czy o coś innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mardok fajnie się ciebie czyta. Boże skąd w Tobie tyle nienawiści do innego człowieka. Skup się lepiej na opisywaniu ordera bo te ataki personalne to najlepszy dowód że mózg dziecka to ty posiadasz bo sądząc po twoim nicku  jesteś chyba dorosły. Niestety widać że szare komórki zostały wyżarte przez wódę lub inne używki czy dopalacze. Tym nienawistnym jadem musiałeś sie chyba popluć jak to pisałeś. Skup się na orderze taka dobra rada. Nikt normalny nie obraża innej osoby at persona za wpis dotyczący gry. Ktoś naprawdę z zaburzeniami psychicznymi może robić takie rzeczy. Po co ci to?

 

http://gamezilla.komputerswiat.pl/newsy/2015/8/tworcy-the-order-1886-twierdza-ze-ich-gra-padla-ofiara-niesprawiedliwego-zbiorowego-hejtu

A tutaj obrażone ready at down. No rzeczywiście ludzie nie mają co robić tylko krytykować grę. Oceniają co widzą i tyle. Mogli by posypać w końcu głowę popiołem i  przyznać w końcu ze dali ciała z długością gry a nie blokować youtuberów co aby więcej ludzi nie zobaczy co za chamstwo zgotowali z czasem ukończenia gry. Skoro jest tak dobrze to po co te embarga. Gra bardzo dobra broni się sama. Takie the last of us to embargo miało zniesione już chyba tydzień czy 9 dni wcześniej a tu. Są niepoważni. 

Edytowane przez vincent
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo kiedy zchodzi to embargo?  jakiś czas temu była informacja że niby dziś, ale chyba z wiadomych względów zostało wydłużone.

"Nie lękajcie się" jak mówił największy z rodaków. Jak gra jest tak genialna to czemu nie można przeczytać recenzji przed premierą

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Embargo schodzi 16 godzin przed premierą czyli pewnie jutro po południu. Mamy chyba rekord w czasie wbicia platyny, trochę ponad 6,5 godz :biggrin: Chociaż nie wiem jaka tu przyjemność z gry, pewnie gość robił wszystko na pałę żeby wbić jak najszybciej. Chociaż sugeruje to że znajdźki nie będą jakieś wymagające

http://psnprofiles.com/InfiniteWind

Edytowane przez kevcio23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ta gra posiada tylko 22 trofea, także połowę tego co prawie wszystkie gry z platyną. Jeżeli chodzi o czas wbicia calaka, to w takim dajmy na to Teslagrad na PS4, platynkę bez problemu można wbić w 2-3 godzinki. Wystarczy tylko rzucać okiem w poradnik ze znajdźkami ;) .

Znam jeszcze kilka takich gier na PS3, ale to nie ten temat :) .

Edytowane przez anarom 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo kiedy zchodzi to embargo?  jakiś czas temu była informacja że niby dziś, ale chyba z wiadomych względów zostało wydłużone.

"Nie lękajcie się" jak mówił największy z rodaków. Jak gra jest tak genialna to czemu nie można przeczytać recenzji przed premierą

Bo genialna nie jest:) 7,5 to teraz średnie gry dostają -JVM to nawet Unity wyżej ocenił

Po ostatnich nerwowych ruchach szefów studia to nie wiem czy nawet tą średnia ocenę utrzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z tym że drugą ocene masz już 8.9, na chwilę obecną średnia to 8.2. Chociaż nie ma co zaczynać sporów, za kilkanaście godzin wszystkiego się dowiemy. Osobiście liczę na poziom 85/100, powoli zaczyna mi się udzielać hype :biggrin: Dobrze że mam w co grać bo pewnie leciałbym w piątek z wywieszonym jęzorem.

Edytowane przez kevcio23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście liczę na poziom 85/100, powoli zaczyna mi się udzielać hype :biggrin: Dobrze że mam w co grać bo pewnie leciałbym w piątek z wywieszonym jęzorem.

Ja nie mam i walczę ze sobą czy lecieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo genialna nie jest:) 7,5 to teraz średnie gry dostają -JVM to nawet Unity wyżej ocenił

Po ostatnich nerwowych ruchach szefów studia to nie wiem czy nawet tą średnia ocenę utrzyma

 

Niestety nastepuje dewaluacja ocen ktora nakrecaja gracze na przemian z branza.

Przyklady:

AC: U - 70

WD - 80

wg metycritic.

Gracze rozczarowani ocenami czasami zawyzanymi, nastawili sie okoniem, serwisy tez zaczynaja 10 stopniowa skale traktowac od 6 do 10 bo 5 i ponizej to tylko crap, wiekszy crap, mega crap. Zamiast uczciwie mowic ze 5 to ocena srednia mozna zagrac ale nie koniecznie. Do tego branza ktora widzi w recenzjach powody tego ze gracze nie kupia w goracym okresie. I kazdy ciagnie w swoja strone....

To widac po ocenach - czy ktos pamieta jakas gre z zeszlego roku tytul AAA co by dostal 5? sugerujaca ze to przecietniak?

 

Smutne ale prawdziwe - dlatego nalezy olac cyferki poczytac nascie recek i samemu wyrobic sobie opinie.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki nie zagrasz to nie wyrobisz sobie oceny. Są zawyżane bo gry nie są oceniane na dzis, a raczej porównuje się je do poprzedniczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyferki cyferkami ale przy cenach 250 zł za sztukę się przydają.

Jak gra ma >85 to mam duże prawdopodobiństwo że to będą dobrze wydane pieniądze, jak <65 to niekoniecznie.

Oceniać wszystko samemu to można z zatoki piratów na PC, z plusa na PS3 lub pożyczone 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ta gra posiada tylko 22 trofea, także połowę tego co prawie wszystkie gry z platyną. Jeżeli chodzi o czas wbicia calaka, to w takim dajmy na to Teslagrad na PS4, platynkę bez problemu można wbić w 2-3 godzinki. Wystarczy tylko rzucać okiem w poradnik ze znajdźkami ;) .

Znam jeszcze kilka takich gier na PS3, ale to nie ten temat :) .

Teslagrada to i ponizej godzinki mozna splatynowac ;>> A co do tematu Ordera to brat bierze bundla w ten weekend z ta gra wiec bede mial rzetelna relacje. Mam nadzieje ze potrzyma miesiac gre zanim sam kupie konsolke ;>

Edytowane przez Frog_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś wie czy edycja limitowana (ta ze steelbookiem) zawierać będzie DLC na płycie czy kod nadrukowany na kartce do zrealizowania w PSS?

 

cena nie jest dużo większa a zapewne prościej będzie potem sprzedać niż wersję zwykłą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica 30 zł - dlaczego uważasz ze bedzie latwiej sprzedać? Bo limitek bedzie mniej?

Ale tez cene wyższą będziesz musiał dać co nie bedzie konkurować ze zwykłymi

A dlc pewnie jak znam życie na kartkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Prologue - Total | 12:28 --> Gameplay | 3:39 - QTE | 1:58 - Cutscenes | 6:50
Chapter 1 - Total | 29:23 --> Gameplay | 20:20 - Cutscenes | 9:03
Chapter 2 - Total | 16:33 --> Gameplay | 6:43 - Cutscenes | 9:49
Chapter 3 - Total | 46:00 --> Gameplay | 32:36 - QTE | 0:54 - Cutscenes | 12:30
Chapter 4 - Total | 24:25 ---> Gameplay | 12:20 - QTE | 2:21 - Cutscenes | 9:46
Chapter 5 - Total | 32:41 --> Gameplay | 24:17 - QTE | 0:32 - Cutscenes | 7:52
Chapter 6 - Total | 7:32 --> Gameplay | 1:42 - QTE | 0.18 - Cutscenes | 5:32
Chapter 7 - Total | 6:41 ---> Cutscenes | 6:41
Chapter 8 - Total | 21:37 --> Gameplay | 9:30 - QTE | 0:07 - Cutscenes | 12:00
Chapter 9 - Total | 43:07 --> Gameplay | 31:13 - QTE | 1:13 - Cutscenes | 10:41
Chapter 10 - Total | 4:07 --> Cutscenes | 4:07
Chapter 11 - Total | 44:15 --> Gameplay | 33:13 - QTE | 1:07 - Cutscenes | 9:55
Chapter 12 - Total | 5:37 --> Cutscenes | 5:37
Chapter 13 - Total | 5:17 --> Gameplay | 0:04 - Cutscenes | 5:13
Chapter 14 - Total | 5:31 --> Gameplay | 1:47 - Cutscenes | 3:44
Chapter 15 - Total | 10:48 --> Gameplay | 9:24 - Cutscenes | 1:24
Chapter 16 - Total | 9:23 --> QTE | 2:33 - Cutscenes | 6:50

Walkthrough - Total | 325:17 --> Gameplay | 186:48 - QTE | 11:03 - Cutscenes | 127:26

Percentages
Gameplay | 57,43%
QTE | 3.4%
Cutscenes | 39.17%

 

Tak prezentuje się procentowo to o co jest najwięcej szumu przez ostatnie dni. Czy źle, czy dobrze to już kwestia indywidualnego odbioru. Dla mnie jednak "prawie" połowa cut-scenek to jednak za dużo. Cieszy jedynie fakt, że QTE nie ma aż tak dużo jak niektórzy pisali.

Edytowane przez Geble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×