Skocz do zawartości
kloose

The Order: 1886

Rekomendowane odpowiedzi

Starali sie tego im nie odmowie ale wyszlo jak wyszlo.

Gdybanie ON:

- tlumacz / tlumacze - jechali sam text

- aktorzy / aktorki - slyszeli oryginał ale nie mieli znajomosci  jezyka na poziomie ktory pozwolil by zrobic dobra wczujke.

Gdybanie OFF

Pewnie w większości jak nie we wszystkich przypadkach tak to właśnie wygląda. W dodatku często fakt, że tłumaczenie robią tylko na podstawie tekstu bez podglądu danej sceny, powoduje durne błędy logiczne przez to, że dany zwrot w języku angielskim oznacza co innego w różnych sytuacjach. Co jak co, ale gra aktorska w polskiej wersji jest cienka, jeszcze to śmieszne akcentowanie. Jak te kwestie sztucznie brzmią. A najgorsze jest to, że nie biorą do dubbingu osób tak, żeby barwa głosu w polskiej wersji odpowiadała oryginałowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o uszanowanie każdej opinii. Prawie każdy kto ją aktualnie krytykuje, stwierdza że gra warta jest około stówki i ja to rozumiem. Jeżeli ktoś tego nie rozumie i chce dać grze szansę, niech im pokaże i kupi ją za 250.

Tylko że w tym wszystkim nie pomyślałem że ktoś nie może, lub nie stać go na wydanie takiej kasy. I to był mój błąd, za co przepraszam.

Również uważam, że trochę za daleko poszedłeś z wnioskami. Gry, które kupiłem premierowo za ponad 200 złotych, mogę policzyć na palcach jednej ręki. Tak, jak wcześniej zauważył MagEllan, każdy ma inne podejście do grania. Ja nie mam parcia, aby lecieć na premierę po każdą grę, która mi się podoba. Zawsze uważałem, że gry nie powinny kosztować tyle ile kosztują, wobec tego walczę z systemem na swój sposób i staram się kupować taniej, w miarę możliwości, zwłaszcza, że gry nie są u mnie dobrem pierwszej potrzeby. I nie uważam, aby stwierdzenie, iż zakupię The Order jak stanieje, było równoznaczne z krytyką gry. Jest sporo gier, które kupiłem w ten sposób, ostatnio Alien Isolation, dałem 140 złotych. I to ma oznaczać, że krytykowałem ten tytuł, ponieważ nie kupiłem na premierę za 249? ;) Tak samo rzecz ma się z rynkiem gier używanych. Ty uważasz, że nie dam zarobić twórcom, a ja zauważam co innego. Lwia część graczy, która sprzedaje swoje gry, za uzyskane pieniądze kupuje kolejne (nowe) więc to nie jest tak, że wydawca nic nie zarabia. Tak więc proceder, w którym ja kupuję używaną grę, a ktoś za te pieniądze idzie do sklepu po nowy tytuł (dokładając oczywiście), nie psuje rynku, ponieważ najczęściej na końcu i tak zarabia jakiś wydawca. Źle mówię? Jak ktoś sprzedał TLoU, dołożył i kupił nówkę The Order, to nie wspomógł rynku gier?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś możliwość grania w oryginalny dubbing i polskie napisy? Np przełączenie języka konsoli na ANG ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwośći, Jeśli zmienisz język w systemie na ENG to będzie miał dubbing i napisy po angielsku...Niestety..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak więc proceder, w którym ja kupuję używaną grę, a ktoś za te pieniądze idzie do sklepu po nowy tytuł (dokładając oczywiście), nie psuje rynku, ponieważ najczęściej na końcu i tak zarabia jakiś wydawca. Źle mówię? Jak ktoś sprzedał TLoU, dołożył i kupił nówkę The Order, to nie wspomógł rynku gier?

Dobrze mówisz ;) . Wszystko w porządku i kończymy temat. Szacunek za przetłumaczenie w spokojnym tonie :).

Edytowane przez anarom 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś możliwość grania w oryginalny dubbing i polskie napisy? Np przełączenie języka konsoli na ANG ?

  niestety nie ale i tak polecam omijać dubbing szerokim łukiem - słabe, pełne błędów i po prostu źle dobrane głosy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

The Order pomimo krytyki najlepiej sprzedającą się grą w Wielkiej Brytanii 

 

http://www.ppe.pl/news-34080-pomimo_krytyki_the_order__1886_sprzedaje_sie_swietnie__nowe_dead_or_alive_rozczarowuje.html

 

Sam ukończyłem grę i daję 8,5 A graficznie 10 Chciałbym żeby za parę lat graficznie  gry wyglądały tak jak ta obecnie Kupiłem grę za 250zł sprzedałem za 190zł 

60zł straciłem, ale nie uważam tych pieniędzy za stracone i nie uważam się za idiotę jak niektórzy pisali tutaj o tych co kupują gry na premierę 

Edytowane przez marko
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie, pytam się o numer CUSA polskiej wersji ;)

 

Ja mam taki plus że czekam aż współlokator kupi sobie bundle'a PS4 + TLoU i The Order właśnie bo miał to robić dzisiaj jakoś, tak więc pożyczę gierkę i w ciągu nocy się tytuł obada :P W Anglii za używkę Zakonu dają w tym momencie 27 (!) funtów w Ceksie. Nowe Call of Duty tydzień po premierze sprzedałem za 38 (!) funtów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie, pytam się o numer CUSA polskiej wersji ;)

the order PL CUSA 00076

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega jest ten soundtrack,właśnie go całego odsłuchuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega jest ten soundtrack,właśnie go całego odsłuchuje :)

Zakupiłem kiedyś motyw dynamiczny, właśnie z tą nutą. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a, miałem coś napisać o The Order…

nie chce mi się tu Magellanów popełniać (yo Mag ;p ), więc będzie zlepek myśli:

- gra faktycznie nie jest świętym gralem gier, ale do oceny 5/10 to jej daleko.

- kurna po ostatnich tytułach w jakie grałem - Panowie ZERO potknięć, ZERO wtop, ZERO ścin - gra od początku do końca niczym nam w ryj nie dowala (co dziwi bo to w końcu na PS4)!! Sejwy nie znikają, nic nie klatkuje, nie wypieprza się do menu – no wręcz jak z Xboxa (yo Bansai ;p )..

- Jeśli ktoś chciał free roamu itp to fakt może hejtować, sypać piachem po głowie, podrzynać gardła kurczakom i nacierać się ich krwią, rzucać klątwy na lewo i prawo - ale sam z siebie robi idiotę - co do tej gry to od jakiegoś czasu było wiadomo, że będzie korytarz, festiwal qte i cinematic experience (cokolwiek to znaczy). Chyba co niektórzy zbyt ślepo wpartują się w slogan „Expect unexpected”..

- fabuła - wg mnie jedna z lepszych ostatnimi czasy - daje naprawdę solidne podwaliny pod kolejne tytuły, co w dzisiejszych czasach remasterów HD, remaków i back-to-life-ów jest wg mnie dobrym osiągnięciem. Jak polonizacja wpływa na imersję i odbiór treści - tu się nie wypowiem - ograłem wersję full eng, bez napisów (więc nie wiem czy są za małe, czy nie), czytając wszelakie clue i słuchając wszystkich audio – ale jedno wiem na pewno - autorzy mogliby się postarać o więcej detali na temat świata, z cyklu kto - kiedy - komu i za ile - oraz fundamentalne "ku czemu zmierzamy i dlaczego istniejemy". Pomysły nt istnienia Zakonu wg mnie dają radę bardziej niż w Assasinach i czuję się wciągnięty w tę historię.

- udźwiękowienie - rewelacja i tyle (tu znów przemilczam polonizację - jak ktoś lubi samookaleczanie to ja w to nie wnikam).

- grafika - no tutaj mamy steampunkową ekstazę i więcej o tym także nie napiszę, gdyż zbyt subiektywnie do tego podszedłem, czekając na kolejne Syberie, Dishonored itp.

- długość gry - hmmmm tutaj "na dwoje babka wróżyła" - z jednej strony dostałem dobrze opowiedzianą historię i to wcale nie po łebkach, choć chciałoby się of koz więcej i więcej, a z drugiej, pamiętając ile oczekiwałem po historii mającej być przekazanej w "hicie" Destiny - parafrazując – „nie mam ochoty wyjaśniać, dlaczego nie mam ochoty wyjaśniać” (kto grał ten wie ;p ) o ile więcej zostało w The Order przekazanej treści, niż w także rodzącym się universum Destiny ;p

Podsumowując – dobra rzemieślnicza robota, nie warta prawie 300pln, ale jak ktoś zakombinował to te „ledwo-ponad-stówkę” jest bardzo wymierną ceną za ten produkt.

C ya

  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy sequel powstanie, bo jednak te hejty mogły odczuwalnie wpłynąć na sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wpłynęły, sprzedaje się całkiem nieźle, w UK top listy :).

hejtujo głównie ci co nie grali ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pytanie tylko czy sequel powstanie, bo jednak te hejty mogły odczuwalnie wpłynąć na sprzedaż.

Aha ;) http://pssite.com/news-39802-the_order__1886_najlepiej_sprzedajaca_sie_gra_w_anglii.html

http://pssite.com/news-39810-juz_za_jakis_czas_dostaniemy_kolejna_odslone_the_order__1886_.html

Edytowane przez Laptok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wpłynęły, sprzedaje się całkiem nieźle, w UK top listy :).

hejtujo głównie ci co nie grali ;)

Wydać 250 zł i hejtowac?! to zły pomysł. Wtedy nie sprzedasz tego za takie pieniądze, jakie byś chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydać 250 zł i hejtowac?! to zły pomysł. Wtedy nie sprzedasz tego za takie pieniądze, jakie byś chciał.

tak bo na allegro sprawdzają czy może hejtowałeś gdzieś grę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dodać opinię po skończeniu, ale chyba wszystko już zostało powiedziane..

Gra bardzo solidna, graficznie i dźwiękowo praktycznie idealna. Do tego naprawdę ciekawa fabuła.

Zakończenie z pozostawieniem kilku furtek, odczucie lekkiego niedosytu, czyli dla mnie jak najbardziej na plus.

Świat przemyślany i wciągający.

Najbardziej irytującą wadą jest chyba AI.

 

Czekam na kontynuację. Bazę mają bardzo dobrą, dalsza historia zapowiada się jeszcze ciekawiej.

Ode mnie solidne 7.5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

BooM! Headshot.

Edytowane przez kosciarz
  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak cofne sie do poszczegolnych rozdzialow i pozbieram brakujace rzeczy, to mi zaliczy trofka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak cofne sie do poszczegolnych rozdzialow i pozbieram brakujace rzeczy, to mi zaliczy trofka?

Tak. Tylko skąd wiedzieć gdzie i ilu brakuje... Nie pomyśleli z tym. Powinno być info w jakim rozdziale ile czego jest.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Tylko skąd wiedzieć gdzie i ilu brakuje... Nie pomyśleli z tym. Powinno być info w jakim rozdziale ile czego jest.

Jezeli ktos nie ma sklerozy, to z filmem powinien sobie dac rady. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW ! Właśnie skończyłem grę z ciarami w końcowych scenach :)

 

Niesamowity klimat, fabuła, muzyka. Każda lokacja jest dopieszczona, wszystkie smaczki Anglii można spotkać. Jarałem się nawet cegłami w tunelach, tabliczkami na ścianach i akcentem aktorów angielskich :D 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×