Skocz do zawartości
kill

PLAYSTATION 4/SLIM/PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Widocznie coś u Was poszło nie tak po aktualizacji albo wina dysku... Nie każdy ma ten problem i ja należę do tych co nie mają tego problemu :)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyglada sytuacja z zamowieniami przedpremierowymi w psstore ? bo mam taka sytuacje ze zamowilem resident evil hd zero i od tamtego czasu jeszcze ani razu nie podpialem karty do konta , dzisiaj 2 dni przed premiera gra mi sie automatycznie pobrala mimo tego ze nie zaplacilem za nią ani zlotowki

a wiec przytrafil sie jakis blad w co watpie czy po prostu w dniu premiery nie bede mogl uruchomic gry

 

na mailu mam info ze 

Brak wystarczających funduszy, by dok onać zakupu w ramach zamówienia przedpremi erowego

 

Szanowny użytkowniku Tomasz, Niniejsza wiadomość e-mail to informacja, że Twoje zamówienie przedpremierowe nie mogło zostać zrealizowane z powodu następujących problemów z płatnością: W portfelu* może nie być wystarczającej ilości środków. Do konta* może nie być przypisana karta kredytowa. Karta kredytowa przypisana do konta* może być nieważna. Jeżeli korzystasz z konta podrzędnego, niewykluczone, że przekroczyłeś miesięczny limit wydatków. *Jeżeli korzystasz z konta podrzędnego, termin „portfel” odnosi się do portfela należącego do konta głównego powiązanego z Twoim kontem, a termin „konto” dotyczy powiązanego konta głównego. Spróbujemy ponownie obciążyć Twój portfel kwotą zamówienia przedpremierowego przed datą premiery. Jeżeli jednak nadal nie uda się dokonać płatności, będziemy musieli anulować Twoje zamówienie wstępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w MM trzeba dodatkowo płacić. Janusze biznesu tak robią. ...chyba że są to jakieś symboliczne śmieszne kwoty

W UPC jest to w standardzie od lat.

Jak byś miał stałe IP to byś miał problem. ;)

 

Kiedyś na IRCu na jednym z IRCNetów (takie coś do chatowania przed chatami było) w pewnym momencie zbanowali całą Neostradę ze względu na zmienne IP bo ciężko było karać banami ;)

 

Sens tak jak pisałem, jest jak ma się stałe IP.

 

Pracuję w środowisku outsourcowanego wsparcia technicznego. Założę się że Wsparcie techniczne - pierwsza linia kontaktu jest w zupełnie innej firmie niż wsparcie sieci, w innym systemie zgłoszeń i zarządzania i oni porostu nie mają dostępu do informacji sieciowych i tak samo muszą sprawdzić w innej firmie albo mailowo czy telefonicznie jak Ty   ;)

...ale ot jest tylko moje gdybanie po kontaktach ze wsparciem technicznym Sony bo znam branżę.

 

W M$ po telefonie od razu widać że wsparcie mają u siebie w USA a jak outsourcowane to tego nie czuć, mają od polskiego multilinguali i do wszystkiego jest z automatu dostęp.

K:line był na IP TPsy, gdyż połasili się na pule numerów 83.* z których to u zarania internetu były przeprowadzane ataki hackerskie i te numery w większości usług były swego czasu zbanowane. Już w 2004 roku zdjęli K:line z tych numerów i był luz.

Teraz Prolexic szaleje i providerzy powoli nie nadążają z czyszczeniem IP, ja miałem tak dwa razy po dłuższym wolnym, bo wtedy dużo więcej Kowalskich siedzi, którzy na co dzień nie siedzą, generują ruch, wchodzą świadomie na dziwne strony lub są nieświadomie zainfekowani i coś tam psocą. W 99% przypadków rada na to, to zewnętrzne w pełni rutowalne IP jest rozwiązaniem, co też sam zrobiłem.

Edytowane przez Vulcan_Genom
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyglada sytuacja z zamowieniami przedpremierowymi w psstore ? bo mam taka sytuacje ze zamowilem resident evil hd zero i od tamtego czasu jeszcze ani razu nie podpialem karty do konta , dzisiaj 2 dni przed premiera gra mi sie automatycznie pobrala mimo tego ze nie zaplacilem za nią ani zlotowki

a wiec przytrafil sie jakis blad w co watpie czy po prostu w dniu premiery nie bede mogl uruchomic gry

na mailu mam info ze

Nie będziesz mógł jej uruchomić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zaczyna coś dziać się z konsolą. Dochodzi z niej cykanie o równej częstotliwości. Możliwe, że to tylko dysk, bo dzieje się to tylko podczas grania.

Wysłane z X Tetki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dostalem jeszcze maila z kodem w ramach rekompensaty za problemy techniczne z poczatku stycznia. Jest szansa, że jeszcze dostane? W dniu awarii mialem plusa poneiważ mam automatyczną subkskrycje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dostalem jeszcze maila z kodem w ramach rekompensaty za problemy techniczne z poczatku stycznia. Jest szansa, że jeszcze dostane? W dniu awarii mialem plusa poneiważ mam automatyczną subkskrycje 

Wiem że pewnie to zrobiłeś ale zapytam, patrzyłeś w spamie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie dostalem. Nie mialem wyrazonej zgody na otrzymywanie tresci reklamowych. Uzupelnilem co trzeba i mialem dostac potwierdzenie na maila i niestety nic nie dostalem... cos maja pochrzanione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zyga101 - tak w spamie nic nie ma, Dziwne bo wszystkie inne maile od playstation dochodza bez problemu. Nie zalezy mi na tej rekompensacie chodzi o fakt jak dymają posiadaczy ps4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo oni to wysyłają losowo, lub tylko do nowych graczy. Moja kobitka, która ma swoje osobne konto od jakichś dwóch lat, dostaje dość często na maila jakieś kody na motywy, kody zniżkowe, lub inne duperele. Ja mam konto od sześciu lat i nie dostałem od nich nic! Co prawda przy rejestracji odznaczyłem zgodę na otrzymywanie treści reklamowych, ale od roku mam tę opcję zaznaczoną, a i tak niczego na maila nie dostaję. A nie, sorry, dostaję potwierdzenie wydania kabony za zakupy w PSS. Tego nie zapominają wysyłać.

 

Ten ich system mailingu to jedno wielkie gówno. Oczywiście kodu na jeden dzień Plusa też nie otrzymałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam konto od 7 czy 8 lat i dostaje te kody czy to na darmowe motywy czy właśnie ten kod na przedłużenie plusa o jeden dzień także na pewno nie tylko nowi użytkownicy dostają :P
Jedyne co zauważyłem to to że do mnie maile najczęściej dochodzą jeden dzień później niż do kilku moich znajomych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam konto od czasu kupna Ps4 czyli 28 styczeń 2014..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kto ile ma konto jest nieistotne, najważniejsze to mieć na koncie zaznaczoną tę opcję że chce się otrzymywać od nich maile. A potem czekać, na pewno nie jest tak że dostaje się każdy możliwy kod promocyjny, zresztą dziwne jakby tak było. Ja jak ustawiłem w końcu otrzymywanie maili od Playstation to też przez długi czas od nich nic nie dostałem, właściwie to chyba z większym natężeniem zaczęli do mnie słać pierdoły od czasu premiery PS4.

O a co do tych kodów na przedłużenie plusa, to w mailu piszą że te kody są ważne do 31 marca, więc może wysyłają po części i w lutym bądź na początku marca i coś wam dojdzie na skrzynkę mailową. Lepiej byłoby jakby wysłali wszystkim jednego dnia no ale jak widać tak się nie stało. Jest jeszcze ta opcja że z jakiegoś powodu ktoś nie dostanie wcale kodu na jednodniowe przedłużenie...

Edytowane przez Scooby-Doo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taka teoria spiskowa, że aby dostać ten jednodniowy kod, trzeba było być zalogowanym do PSN tego feralnego dnia. Ja akurat w tamtym dniu nie włączałem konsoli i kodu nie dostałem. Może to było powodem.

 

Ale to już moje daleko idące gdybanie z nudów w pracy. :P

Edytowane przez _Matheo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taka teoria spiskowa, że aby dostać ten jednodniowy kod, trzeba było być zalogowanym do PSN tego feralnego dnia. Ja akurat w tamtym dniu nie włączałem konsoli i kodu nie dostałem. Może to było powodem.

Ale to już moje daleko idące gdybanie z nudów w pracy. :P

Ja nie bylem zalogowany a kod dostalem jakis czas temu na email. Usmialem sie jak go dostalem, przedluzenie na jeden dzien, nie wiem czy w ogole go wbije czy warte to zachodu w ogole

Wysłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 7047D przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast jednego dnia plusa powinni dać jednodniowy dostęp do jakiejś nowej gry. Userzy byliby zadowoleni plus promo dla gry

D5503@Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie bylem zalogowany a kod dostalem jakis czas temu na email. Usmialem sie jak go dostalem, przedluzenie na jeden dzien, nie wiem czy w ogole go wbije czy warte to zachodu w ogole

Wysłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 7047D przy użyciu Tapatalka

 

Czyli moja bzdurna teoria została obalona, tak jak myślałem. :sweat:

 

Zamiast jednego dnia plusa powinni dać jednodniowy dostęp do jakiejś nowej gry. Userzy byliby zadowoleni plus promo dla gry

D5503@Tapatalk

 

Yhy, i miałbyś zaraz wysyp aukcji na allegro od rodzimych januszów, co to na wczasy pod gruszą chcą dorobić.

 

Poza tym, już tak całkowicie odbiegając od powyższych teorii, to dziwi mnie strasznie, czemu ludzie wymagają teraz niewiadomo czego od Sony, bo kilka godzin PSN szwankował. Ja wiem, że jeden dzień Plusa brzmi śmiesznie, ale do chooya czego Wy byście oczekiwali w zamian? Dodatkowego pada gratis? Rocznego abonamentu? Nagiej Japonki? W dupach się poprzewracało...

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie wymaga. Dzień psn nie było, dali dzień plusa, ale tak jak pisałem lepszą zagrywka byłby dostęp jednodniowy do jakiejś gry bo userzy by się bardziej z tego ucieszyła a sony ewentualnie inny producent miałby promocje za free.

A to że se januszują na allegro to w czym ci to przeszkadza?

D5503@Tapatalk

Edytowane przez bany1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli moja bzdurna teoria została obalona, tak jak myślałem. :sweat:

Yhy, i miałbyś zaraz wysyp aukcji na allegro od rodzimych januszów, co to na wczasy pod gruszą chcą dorobić.

Poza tym, już tak całkowicie odbiegając od powyższych teorii, to dziwi mnie strasznie, czemu ludzie wymagają teraz niewiadomo czego od Sony, bo kilka godzin PSN szwankował. Ja wiem, że jeden dzień Plusa brzmi śmiesznie, ale do chooya czego Wy byście oczekiwali w zamian? Dodatkowego pada gratis? Rocznego abonamentu? Nagiej Japonki? W dupach się poprzewracało...

Ja niczego nie oczekuje bo niczego za darmo sie nie dostaje, i nic mi sie nie przewrocilo, dla mnie psn moglby lezec i tydzien i bym nie plakal, nie jestem no lifem co siedzi całe dnie przed tv. Ale samo zdanie brzmi smiesznie ze dają jeden dzien plusa za darmo w ramach tego, ze byla jakas tam przerwa.

Wysłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 7047D przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie wymaga. Dzień psn nie było, dali dzień plusa, ale tak jak pisałem lepszą zagrywka byłby dostęp jednodniowy do jakiejś gry bo userzy by się bardziej z tego ucieszyła a sony ewentualnie inny producent miałby promocje za free.

A to że se januszują na allegro to w czym ci to przeszkadza?

D5503@Tapatalk

 

Oczywiście, że lepszą zagrywką byłby dostęp do jakiejś gry za free, choćby nawet na ten jeden dzień. Tu się z Tobą całkowicie zgadzam. Ale musiałoby to być odpowiednio rozwiązane, aby całe to januszowe grono nie mogło tego sprzedawać.

 

A dlaczego tak mi to przeszkadza? Opiszę na przykładzie, a nawet dwóch, a nawet trzech, a nawet czterech...

 

#1 - Otóż nie tak dawno temu rozglądałem się za używką Until Dawn (gdy jeszcze cena tej gry w sklepach była niebotycznie wysoka) i upatrzyłem jedną sztukę za 150 zł w moim mieście. Zaraz po pracy zadzwoniłem do gościa, który to wystawił i usłyszałem tylko, że 2 godzinki wcześniej ktoś już to kupił i odebrał. Myślę sobie: "OK, trudno, spóźniłem się". Ale tego samego wieczora wchodząc na popularny portal z ogłoszeniami zauważyłem, że pojawił się dokładnie ten sam egzemplarz gry (nawet zdjęcie skopiowane) od innego gościa, już w cenie 170 zł - za minimum tyle schodziły wtedy na allegro. Czy muszę opisywać mój wnerw po zobaczeniu tego? Na szczęście jakieś 3 dni później była ostra promocja na tę grę w marketach, więc ostatecznie kupiłem nówkę za 130 zł. Ale tamtego dnia byłem gotów dać 150, tylko jakiś cep postanowił na tym zarobić i mnie ubiegł.

 

#2 - Również nie tak dawno temu polowałem na kupno PS4 i gdy pojawiła się super oferta w Biedronce, poleciałem do sklepu w podskokach. Tu akurat nie liczyłem na łut szczęścia, ale w drugiej Biedrze trafiłem na moją upragnioną konsolkę. Nie zmienia to faktu, że w pierwszej Biedrze (a i pewnie w kilku następnych) konsola została kupiona w celach odsprzedaży drożej. Szybki wieczorny research na allegro i 3 oferty po 1900 zł za ten zestaw. Akurat dorwałem swoją, więc tylko się uśmiechnąłem, ale gdyby taki dupek ubiegł mnie w kupnie konsoli tylko po to by zarobić, chyba bym się do niego wybrał i strzelił w pysk.

 

#3 - Dość już dawno temu również Biedra zrobiła promocję na PS3 SuperSlim chyba za 500 czy 600 zł. Na własne oczy widziałem wtedy jak nadziane towarzystwo kupowało po 5 konsol na raz, które tego samego dnia wylądowały na allegro po 800 zł. No i pójdzie taki yebany cwaniaczek wykupić wszystko i nie da tej radości komuś, kto dysponuje mniejszą gotówką, ale również chciałby sobie kupić niedrogo konsolę.

 

#4 - No i przykład z tego forum... Gdy oczywiście Biedra wyskoczyła z niedawną promocją gier na PS3 i PS4, znalazł się jeden cwaniaczek, który podkupił Dark Souls 2 za 80 zł i próbował opylić to tutaj za 170 zł. Nie dał kupić w atrakcyjnej cenie gry komuś, kto naprawdę chciał w to zagrać, tylko sam po chamsku chciał na tym zarobić podwójną przebitkę. Akurat mnie ta gra nie jara, ale rozumiem osoby, które polowały na ten tytuł i które musiały obejść się smakiem przez takich typków.

 

Sorry za przydługie wynaturzenia, ale teraz chyba już jest jasne czemu tak nienawidzę tego procederu w jakiejkolwiek formie. ;)

 

Ja niczego nie oczekuje bo niczego za darmo sie nie dostaje, i nic mi sie nie przewrocilo, dla mnie psn moglby lezec i tydzien i bym nie plakal, nie jestem no lifem co siedzi całe dnie przed tv. Ale samo zdanie brzmi smiesznie ze dają jeden dzien plusa za darmo w ramach tego, ze byla jakas tam przerwa.

Wysłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 7047D przy użyciu Tapatalka

 

Moja uwaga była skierowana do ogółu, a nie do Ciebie czy też bany'ego. ;) Gdzie nie wejdę to widzę płacz: "że tylko jeden dzień, że co to ma być??????". Stąd moja reakcja.

 

Sam zresztą przyznałem, że samo hasło oddania nam jednego dnia brzmi śmiesznie, ale moim zdaniem taka rekompensata jest adekwatna do poniesionej szkody.

Edytowane przez _Matheo_
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, jak świat światem ludzie kupowali tanio żeby sprzedać drożej. Jak dla mnie to strasznie demonizujecie tego typu sytuacje i przy okazji gwarantuję wam, że to nie jest tylko polska specjalność, ale w tej bogatszej części świata takie rzeczy też się zdarzają (tylko tam oczywiście zarobek musi być większy niż u nas żeby komuś się chciało bawić, no ale to oczywiste).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie taniej kupię drożej sprzedam to podstawa handlu. Jak się chce korzystać z dobrych przecen to trzeba się liczyć na przepychanki z Januszami biznesu albo być sprytniejszym czy też szybszym. Już nie wnikam że to się ma nijak do kodów na plusa czy dostępu do gry czy bety bo tam każdy ma równe szanse

D5503@Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, jak świat światem ludzie kupowali tanio żeby sprzedać drożej. Jak dla mnie to strasznie demonizujecie tego typu sytuacje i przy okazji gwarantuję wam, że to nie jest tylko polska specjalność, ale w tej bogatszej części świata takie rzeczy też się zdarzają (tylko tam oczywiście zarobek musi być większy niż u nas żeby komuś się chciało bawić, no ale to oczywiste).

 

To co opisujesz, to jest normalny proces dystrybucji od producenta/wykonawcy do klienta końcowego - każdy pośrednik po drodze narzuca sobie marżę. Zwykła norma rynkowa.

 

Ale już podkupywanie produktów przez bogatszego klienta końcowego w celu odsprzedaży biedniejszemu klientowi końcowemu po zawyżonej cenie, jest zwykłym ścierwem, które należy tępić. Ba, również podkupywanie produktów nie dla własnych celów, lecz w celu dalszej odsprzedaży po zawyżonej cenie, jest takim samym ścierwem, które należy tępić.

 

Pewnie sytuacja, tak jak piszesz, występuje też w innych krajach. Ale ja odnoszę to do naszego poletka, bo tu zetknąłem się z tym już wielokrotnie. Wiem, że w tym pięknym kraju każdy orze jak może, ale niech chociaż zachowa jakieś granice przyzwoitości.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co opisujesz, to jest normalny proces dystrybucji od producenta/wykonawcy do klienta końcowego - każdy pośrednik po drodze narzuca sobie marżę. Zwykła norma rynkowa.

 

Ale już podkupywanie produktów przez bogatszego klienta końcowego w celu odsprzedaży biedniejszemu klientowi końcowemu po zawyżonej cenie, jest zwykłym ścierwem, które należy tępić. Ba, również podkupywanie produktów nie dla własnych celów, lecz w celu dalszej odsprzedaży po zawyżonej cenie, jest takim samym ścierwem, które należy tępić.

 

Traktuj Janusza z allegro jako kolejnego pośrednika a nie klienta końcowego i już masz normę rynkową. ;-)

 

 

 

 
Pewnie sytuacja, tak jak piszesz, występuje też w innych krajach. Ale ja odnoszę to do naszego poletka, bo tu zetknąłem się z tym już wielokrotnie. Wiem, że w tym pięknym kraju każdy orze jak może, ale niech chociaż zachowa jakieś granice przyzwoitości.

 

Czy ja wiem, to tylko gry, jakby ktoś w ten sposób handlował lekami to rozumiem, ale tu mnie jakoś sprawa nie rusza. ;)

 

Choć nie powiem, w jakimś stopniu rozumiem Twój punkt widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×