Skocz do zawartości
kill

PLAYSTATION 4/SLIM/PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Miałem kupić rok temu PS4 na premierę ale stwierdziłem, że lepiej będzie poczekać, aż ten next-gen trochę pobędzie na rynku. Teraz na Święta znów nadarza się okazja, aby stać się posiadaczem PS4, tylko w sumie nie wiem czy warto. Nie śledziłem do tej pory dokładnie tego, jak PS4 radzi sobie na rynku ale coś niecoś obiło mi się o uszy i dlatego chciałbym wyjaśnić następujące rzeczy:

 

1. Czy faktycznie PS4 to dziś dość słaby sprzęt i dlatego sporo gier działa na niej kiepsko lub w obciętej w stosunku do swoich wersji na PC rozdzielczości?

2. Czy PS4 jest awaryjna, szczególnie biorąc pod uwagę porównanie zeszłorocznych (CUH-10xx) i obecnych (CUH-11xx) serii produkcyjnych?

3. Jak kształtują się ceny gier na PS4 w porównaniu do Xbox One i PC, szczególnie w dystrybucji cyfrowej?

4. Czy abonament PS+ daje jakieś duże bonusy graczowi?

5. Czy wbudowany dysk 500 GB wystarcza?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez Generał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Miałem kupić rok temu PS4 na premierę ale stwierdziłem, że lepiej będzie poczekać, aż ten next-gen trochę pobędzie na rynku. Teraz na Święta znów nadarza się okazja, aby stać się posiadaczem PS4, tylko w sumie nie wiem czy warto. Nie śledziłem do tej pory dokładnie tego, jak PS4 radzi sobie na rynku ale coś niecoś obiło mi się o uszy i dlatego chciałbym wyjaśnić następujące rzeczy:

 

1. Czy faktycznie PS4 to dziś dość słaby sprzęt i dlatego sporo gier działa na niej kiepsko lub w obciętej w stosunku do swoich wersji na PC rozdzielczości?

2. Czy PS4 jest awaryjna, szczególnie biorąc pod uwagę porównanie zeszłorocznych (CUH-10xx) i obecnych (CUH-11xx) serii produkcyjnych?

3. Jak kształtują się ceny gier na PS4 w porównaniu do Xbox One i PC, szczególnie w dystrybucji cyfrowej?

4. Czy abonament PS+ daje jakieś duże bonusy graczowi?

5. Czy wbudowany dysk 500 GB wystarcza?

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Coś podobnego widziałem chyba w "ściana płaczu"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1. Czy faktycznie PS4 to dziś dość słaby sprzęt i dlatego sporo gier działa na niej kiepsko lub w obciętej w stosunku do swoich wersji na PC rozdzielczości?

2. Czy PS4 jest awaryjna, szczególnie biorąc pod uwagę porównanie zeszłorocznych (CUH-10xx) i obecnych (CUH-11xx) serii produkcyjnych?

3. Jak kształtują się ceny gier na PS4 w porównaniu do Xbox One i PC, szczególnie w dystrybucji cyfrowej?

4. Czy abonament PS+ daje jakieś duże bonusy graczowi?

 

 

1. W porównaniu z high-endowymi PC na pewno, biorąc pod uwagę stosunek jakość/cena - ciężko mi w 100% wyrokować, bo w PC od dłuższego czasu nie siedzę, ale myślę, że tutaj już PS4 tak źle nie wypada.

2. Ciężko powiedzieć - grupa użytkowników skarżących się na awarie jest dość widoczna, ale jaki to procent to ciężko stwierdzić - wiadomo, że jak komuś działa to marudził nie będzie. Osobiście wydaje mi się, że z samą konsolą tak tragicznie nie jest, za to pady, przynajmniej te z pierwszej serii, to niestety tandeta - bardzo słaba jakość gumy na analogach, krótki czas pracy na baterii, skrzypiące analogi to niestety zmora DS4.

3. W porównaniu z PC jest zdecydowanie drożej. Nie wiem jak wypada tu X1, pewnie podobnie jak PS4, ale proponuję zerknąć na allegro i PSStore i sprawdzić samemu.

4. Przede wszystkim pozwala grać online - czy to bonus to już musisz ocenić sam. ;) Ponadto masz co miesiąc w cenie abonamentu dostęp do kilku gier na PS3, PS Vita i PS4, ale nad ich jakością też trwają zażarte dyskusje.

Edytowane przez fryz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz wyjść z imprezy, czy żeby nikt się nie dołączał do założonej przez Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o wyłączenie powiadomień o tym, że znajomy dołączył do imprezy czy usunięcie jednego konkretnego powiadomienia tak żeby kolejne się wyświetlały? Jeśli to pierwsze to w ustawieniach, jeśli drugie to chyba się nie da, trzeba znieść ten prostokącik przez parę sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz nowych znajomych, którzy akurat często korzystają z hs :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kojarzycie może jak wygląda sprawa kamery do PlayStation 4 sprowadzanej z USA? Na Amazon jest fajna promocja wychodzi około 150 złotych za kamerę. Jak z gwarancją i kompatybilnością? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kompatybilnością raczej nie powinno być problemu, natomiast o gwarancji zapomnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie dashboardu a mianowicie widziałem na reklamach i filmikach na YouTube ze każda gra ma informacje o sobie( instrukcje co do gry strona internetowa itp. ) gdy się kliknie na daną grę u mnie nic nie ma dodam że mam połączenie z internetem gdzieś to się aktywuje czy coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak ustawić w aplikacji YouTube max jakość np.1080p jeśli dany filmik posiada taką możliwość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogli jeszcze do*ebac przesylke kurierska 1000 zł, co tam  :whistling:

 

Nowa w folii - to ta sama folia ze 20 000 zl warta  :biggrin:  Albo pewnie sam ofoliowal, zeby byla drozsza.

Edytowane przez beardo0
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że Ty byś wystawił po 1500 zł nawet jeśli na ebay'u pierwsze sztuki schodziły po 15 tyś dolarów? Dzisiaj jedna za ponad 3,5 tys. w takiej Nowej Zelandii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naczytali się ze na US ebay poszła jedna za 15 tys dolarów to też tak chcą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja bym zrobił tak samo  ;)  Albo bym wcale nie sprzedał, bo przydałaby mi się taka oldskulowa szara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, to był post do poprzednika nie do Ciebie :) Tylko mnie ubiegłeś. No ja bym niby miał zagwozdkę, czy zostawić z sentymentu, ale patrząc na cenę to tylko chwilową :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Zdecydowałem się jednak zrobić sobie na te Święta prezent w postaci PS 4. Po przeanalizowaniu sytuacji wolę mieć na dłużej stabilną platformę do grania na ekranie dużego HDTV nawet, jeśli są one droższe niż ich odpowiedniki na PC. W takim układzie później zakupię nowego tańszego laptopa do pracy biurowej i internetu. A tak przy okazji: jaki zestaw PS 4 z jedną grą mi polecacie na start? Z dostępnych opcji w grę wchodzą GTA V, The Last of Us: Remastered, Watch Dogs, DriveClub, FIFA 15 i Far Cry 4. Do niego dokupiłbym ekstra jeszcze jedną grę i tu kusi mnie Dragon Age: Inquisition oraz Assassin's Creed: Unity.  

 

PS. Mam jeszcze takie pytanko na inny temat: Czy od 2015 roku nowe gry nie będą już zasadniczo robione na PS 3 i Xbox 360?  

Edytowane przez Generał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Driveclub,the last of us i jak jesteś fanem piłki to PES w tym toku.

Ja bym tak brał.

Edytowane przez kazikosky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem z GTA V, ale tylko ze względu iż choruję na biały kolor sprzętu. A nigdzie nie mogłem odebrać w normalnych cenach białej z GTA. Bardzo fajna gra to The Last of Us: Remastered + dodatkowo weż DA:I i kilkanaście godzin z głowy. Później obstawiałbym GTA V + DriveClub. FC4 i AS:U na razie bym omiajał jeśli są takie cyrki jak na PC, ale to już koledzy Ci więcej doradzą, bo w PS4 siedzie od dwóch dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×