Skocz do zawartości
kill

PLAYSTATION 4/SLIM/PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko sephirot pracował przy projektowaniu PS VR i ma większą wiedzę na ten temat niż panowie z Digital Foundry którzy mieli okazję już pobawić się sprzętem

 

PS. Przecież USB ma taką przepustowość że by mogło rozszczepiać atomy w CERN

Edytowane przez zyga101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola nie przyspieszy co nie zmienia faktu że bez tej skrzynki jest za słaba na VR ... ludzieeeee helllllooooo!!


Mi nie chodzi o to czy konsola po podpięciu skrzynki będzie mocniejsza czy nie - mi chodzi o to że bez niej VR nie działa bo konsola nie wyrabia. 

Tyle.


...najgorsze jest to, że dla mnie ta skrzyneczka akurat tej mocy mogłaby dodawać bo czasem jej ewidentnie brakuje ...chociażby odpalając grę (nawet indyka) i minimalizując ją do dasha mam w domu odkurzacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może odeślij wreszcie swoją konsolę do naprawy ?? bo z uporem maniaka marudzisz że ci sprzęt nie działa prawidłowo, jak mi coś nie działa to odsyłam do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...najgorsze jest to, że dla mnie ta skrzyneczka akurat tej mocy mogłaby dodawać bo czasem jej ewidentnie brakuje ...chociażby odpalając grę (nawet indyka) i minimalizując ją do dasha mam w domu odkurzacz.

Ale jak niby chcesz, żeby ta skrzyneczka dodawała mocy konsoli? Przez kanał zwrotny w HDMI, czy przez USB ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja totalnie nie na bierząco , rozumiem że to odpowiedź na oculusa .... Gierki wyglądają bardzo fajnie :) Tyle że kurde już 3d i move nie supportują ... Myślicie że to jest już TO , czy znowu za dwa lata wyskoczaą z holo np. :)

Ale z ilością kabli to ładnie ich poniosło hehe

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja totalnie nie na bierząco , rozumiem że to odpowiedź na oculusa .... Gierki wyglądają bardzo fajnie :) Tyle że kurde już 3d i move nie supportują ... Myślicie że to jest już TO , czy znowu za dwa lata wyskoczaą z holo np. :)

Równie dobrze jutro mogą wyskoczyć z PS6 i Xone 2.5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest jasno napisane że nie dodaje mocy. Bez niej tez ps4 uciągnie, o ile deweloperzy bedą się przykładać przy tworzeniu gier na psvr.

A co do drugiego: szczerze mówiąc nie wiem dlaczego tak masz . Ja ostatnio miałem więcej czasu na granie i nie słyszałem konsolu podczas grania, a co dopiero w dashu. A grałem i w indyki (broforce oraz this war of mine) i w pełne (FFX/FFX-2, BO3, LiS).

Co śmieszne, Broforce to najgorzej działająca u mnie gra. Mało tego że jest monotonna, to jeszcze się zacina :)

Tapnięte dłutem do kamienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kloose

Jeżeli głupia wymiana dysku dodaje konsoli skrzydeł to zakładam że coś dałoby się wykombinować po USB 3.0

*trololo*

 

Tak czy siak fakty są takie że bez dodatkowej karty graficznej PS VR na PS4 nie pójdzie.

(tu czekam na jakąś uszczypliwą uwagę że Xbone nawet pS VR nie ma).

 

Ja totalnie nie na bierząco , rozumiem że to odpowiedź na oculusa .... Gierki wyglądają bardzo fajnie :) Tyle że kurde już 3d i move nie supportują ... Myślicie że to jest już TO , czy znowu za dwa lata wyskoczaą z holo np. :)


Ale z ilością kabli to ładnie ich poniosło hehe

PS VR to odpowiedź na Oculusa i własnie PS Move ma służyć jako kontrolery do niego co akurat mnie cieszy bo Move posiadam i bardzo przyjemnie się z tego korzystało.

PS VR + Sharpshooter chociażby były mega :D

 

@ruseus182

Jeżeli miałoby uciągnąć to gry pokroju "Thomas was Alone" Brakuje mocy na PS VR i właśnie po to jest ta skrzynka. Z resztą poczekajmy aż ktoś ją rozbierze po premierze. Zobaczymy co jest w środku i wtedy najwyżej posypię głowę popiołem a wy mnie publicznie wyśmiejecie.

 

Co do trybu suszarki to w samych grach jest OK, po prostu przy odpalonej grze zminimalizowanej do dasha i przy przeglądaniu znajomych czy wiadomości konsola się "poci". Coś musieli wielozadaniowość skopać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kloose No no chodzi mi o cykl tych zabawek od Sony , 3D mam Move mam Vitę ma ziomek .... Żaden z nas po kilku latach nie może powiedzieć żeby to była dobra inwestycja , nawet ostatnio chciałem sobie wziąć tą kolekcję Drake bo pamietam że trójeczka zrobiłem w 3D na ps3 .... A tutaj zero supportu zero wyjaśnień nic :) Także na te ich innowacje patrzę po prostu chłodnym okiem , chętnie bym poczytał jak ktoś się jara go już testował może i ja bym zaczął :)

@seph No jak move można wykorzystać to już coś heh

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same google 3D są nieziemskie. Miałem na głowie, każdemu polecam jako ciekawostkę. 

Tylko pytanie czy Sony to uciągnie na dłuższa metę?

Wszystko o czym było głośno upada.

PS Vita prawie nie żyje.

Gry streamowane - u nas dalej nie ma "bo w Europie jest słaby net" a ceny w US są chore.

PS TV - zapomniałem że to leży w drugim pokoju. Nawet moja córka tego nie rusza.

SharpShooter ... tak, było coś tkaiego i w KillZOne grało się na tym świetnie na multi.

PS Move - miało ogromny potencjał. W Sport Champions 2 wbiłem platynę. W ping Pingu w SC1 na platynowy puchar wylałem litry potu. Sportsfriends - Jochan Sebastian Joust - no bajka. 

Kwestia tylko czy PS VR wchłonie kasę jak gąbka i będzie PR'ową zabawką "na chwilę" przyciągającą nowych klientów a starych pozostawi bez supportu co ostatnio mają w zwyczaju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS2 2000r. -> PS2 Slim 2004r.
PS3 2006r. -> PS3 Slim 2009r.
PS4 2013r. -> PS4 Slim 2016r.?

 

AMD w tym roku przechodzi na 14nm. proces technologiczny. Żadnych mocniejszych PS4, po prostu wersja Slim z być może zmienionym HDMI na 2.0 by móc przesłać obraz w 4K 60k/s. Ciekawe czy obniżą cenę czy po prostu będą zarabiać trochę więcej na pojedynczej konsoli. Pewnie dowiemy się na E3  ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ping pong był rewelacyjny :) Ja jeszcze sobie czasem sparowałem w Fight coś takiego ech fazka właśnie pomysły były na początku :) Temat jak najbardziej mnie cpociąga nigdy nie niałem takich gogli na głowie ( virtual boy miałem hehe to był hardcore 30 m maks można było w tym wysiedzieć )

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kloose No no chodzi mi o cykl tych zabawek od Sony , 3D mam Move mam Vitę ma ziomek .... Żaden z nas po kilku latach nie może powiedzieć żeby to była dobra inwestycja , nawet ostatnio chciałem sobie wziąć tą kolekcję Drake bo pamietam że trójeczka zrobiłem w 3D na ps3 .... A tutaj zero supportu zero wyjaśnień nic :) Także na te ich innowacje patrzę po prostu chłodnym okiem , chętnie bym poczytał jak ktoś się jara go już testował może i ja bym zaczął :)

Cięzko powiedzieć co będzie za rok czy dwa. Nawet cięzko wywróżyć co będzie za parę miesięcy. Jak zabawka się przyjmie, to zapewne przez jakiś dłuższy czas, będzie można liczyć na wsparcie. A potem wyjdzie PS5 i Nintendo NX ;)

@SephiroT - ale przecież to pudełko, to nie jest żadna magiczna karta graficzna, tylko co najwyzej trochę bardziej zaawansowany splitter obrazu (rozdzielenie go na TV i 2x ekrany w googlach), plus jakieś układy do obrabiania dźwięku (przestrzeń, pozycjonowanie). Jakieś "unboxingi" pudełka pewnie będą na Youtubie, to zobaczymy co siedzi w środku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźcie sobie, że nie ma skrzynki w VR. 

Skąd zasilanie ? Bateria co wytrzyma 2 godziny czy 2 kable jeden do gniazdka drugi od HDMI ? :D

Jak wysłać obraz do gogli i TV naraz skoro PS4 ma jedno HDMI ?

No i obecność skrzynki to obniżenie wagi samych gogli gdzie każdy gram się liczy. 

Jeśli więc skrzynka jest potrzebna to nawet jak Sony coś tam dołoży co ewentualnie odciąży PS4/zrobi to lepiej, to CO Z TEGO ? 

Tego się chyba nie da zrobić bez skrzynki, zresztą Sony HMZ też ma podobnej wielkości skrzynkę a to o wiele prostsze urządzenie. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrzynce musi byc jakiś układ graficzny, nie tylko rozdziela obraz na dwa wyjścia, ale dla jednego wyjścia, gogle przetwarza obraz i generuje zwielokrotniony. Nie musi byc wysokich lotów, bo raczej nie bierze na siebie żadnych obliczeń związanych z generowaniem obrazu gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co mogłaby zrobić ta skrzyneczka to podbić sztucznie frame rate i fpsy, tak by w tytuły w 30kl/s dało się grać komfortowo w goglach w tych minimum 60kl/s. Technologia ta jest w telewizorach i poprawia to znacząco płynność gier, natomiast odbija się to na jakości obrazu np. można dostrzec rozmazanie poszczególnych detali.

Wysłane z X Tetki

Edytowane przez JacaC8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj jeszcze do tego input lag.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oczywiście też.

Wysłane z X Tetki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienię troszkę temat. Jakiś czas temu była gdzieś tutaj krótka dyskusja na temat płacenia za zakupy w PSS, kiedy część płaci się z portfela, a część z karty - komu i ile z jakiej karty bierze, czy pobiera 20 złotych albo mniej itp. Właśnie zrobiłem taki zakup i mogę powiedzieć, jak wyglądała u mnie ta sytuacja. Informacja może przyda się komuś w przyszłości.

 

Dodatek do Fallouta 4 kosztuje 42 złote, ja miałem w portfelu 25 złotych. Wybrałem pobranie brakującej kwoty z karty i co zrobił system? Otóż system pobrał z portfela tylko 22 złote po to, aby dopełnić zakup z karty równą kwotą 20 złotych. Sprytne. Kupowałem przez PC. Wygląda na to, że nie ma innej siły, jak 20 złotych jako minimalna kwota doładowania z karty (nawet jeżeli kiedyś było inaczej).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najlepiej poczekać na oficjalne stanowisko Sony w tej kwestii. Ludzie zaczynają wpadać w paranoje, a tak na prawdę to nic nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnego stanowiska nie będzie, bo ludzie by wyprzedawali stare modele na potęgę. Dowiesz się jak zapowiedzą gotowy produkt, na pół roku przed pojawieniem się w sklepach. Uwiązany do PS+ nie sprzedasz konsoli tylko będziesz kombinował jak kupić nową ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie problem sprzedać konsole wraz z kontem ps+

Sony Z3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×