Skocz do zawartości
kill

PLAYSTATION 4/SLIM/PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Jest tu ktos kto wysylal konsole bo wypluwala mu plyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak stawiacie konsolę , w poziomie czy na pionowej podstawce??? Czy użytkowanie w pionie może uszkadzać płyty lub mocniej zużywać napęd? Czy przy pionowej pracy napęd morze chodzić głośniej???

 

W przypadku Ps3 było mówione , że konsole stojące w pionie szybciej padały na ylod , a w serwisie okazywało się , że pasta termoprzewodząca spływała w dół , co przyśpieszało usterkę . Dysk hdd także woli pracować poziomo , w pionie też szybciej padnie . Natomiast mówimy tu o kilkuletniej eksploatacji , na dłuższą metę może robić różnicę . 

 

 

 

Ktoś wspominał o tym wypluwaniu płyt , ale miał dopiero wysyłać , więc jeszcze nie powie ci jak poszło , a i tak nie pamiętam , w którym temacie , może sam się odezwie . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zważywszy na to że 99% PeCetów ma procki w pionie i jakoś nie powoduje to strat w paście która ściekałaby po płycie głównej to nie powtarzałbym głośno tej toerii wymyślonej pewnie przez pryszczatego nolife'a z gimbazy. Mój Fat nie stał pionowo w pierwszych dwóch latach życia nawet 5 minut a jak wysłałem go na Spa to po dokumentacji foto od naszego Serwis_konsol nie mogłem się nadziwić widokiem który przyszło mi oglądać. Punkt styku procka z radiatorem stanowił może 5% docelowej powierzchni, w pozostałych 95% pasta termo była wyschnięta na wiór. No i to był główny problem Ps3; kiepski jakościowo materiał termo i do tego niechlujnie nalożony. Co do dysków się nie wypowiadam bo brak mi wiedzy ale mam dwa 2,5" hdd na USB wrzucone za TV od kilku lat i osobiście nie dostrzegam żadnego dyskomfortu w ich pracy ;) Ostatni argument obalający te teorię to kratka wentylacyjna na prawym boku przez które ciepłe powietrze miało w pionie lepsze ujście. Sugeruję każdemu małe doświadczenie, najlepiej latem gdy w domu jest gorąco i konsola chodzi jak odkurzacz, podczas sesji gdy wiatraki wejdą na 3/4 bieg, obróćcie Ps3 do pionu i grajcie dalej. Gwarantuje że zbijecie jeden bieg w dół a ciepłe powietrze bedzie leciało z górnej kratki (wspomniany prawy bok) niczym dym z komina Huty Katowice :) Ja to sprawdziłem, na FATcie i poprawa była po 5-10 minutach, nie wiem czy w slimach to wypali, nie wiem też czy w Ps4 byłoby podobnie. Te konsole zupełnie różnią się budową i porównywanie jest w moim odczuciu bezcelowe :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie koniecznie musi chodzić o prawy bok, a o mniejsza powierzchnię stylu z podłożem.

Edytowane przez Nath_147

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie musi chodzić o prawy bok, a o mniejsza powierzchnię stylu z podłożem.

 

No to podstawka chłodząca i po problemie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tu ktos kto wysylal konsole bo wypluwala mu plyty?

JA wysłałem 1 konsolę na gw bo zdechł HDD ale dorzucę swoje 3 grocze odnośnie pionowego urzytkowania1 konsola na podstawce stała 2 miechy i nie zauważyłem jakiś problemów z chłodzeniem bo w oryginalnej podstawce jest kanał powietrzny i otwory odprowadzające ciepło. Co do napędu to sam nie wiem wydaje mi się że na płasko jak stała ciszej chodził bynajmniej morze to być moje przeczulenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA wysłałem 1 konsolę na gw bo zdechł HDD ale dorzucę swoje 3 grocze odnośnie pionowego urzytkowania1 konsola na podstawce stała 2 miechy i nie zauważyłem jakiś problemów z chłodzeniem bo w oryginalnej podstawce jest kanał powietrzny i otwory odprowadzające ciepło. Co do napędu to sam nie wiem wydaje mi się że na płasko jak stała ciszej chodził bynajmniej morze to być moje przeczulenie

Dlugo czekales? Dostales nowke? I ponoc konsola nie idzie do Pram tylko dzwoni sie na info Sony. Podpowiesz? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysłałem 30.04 do dziś żadnego maila co i jak z konsolą a wiem że padł dysk bo Zona ta 500GB upuściła(miałem włożony 1,5TB) wczoraj(09.05) zadzwoniłem na infolinie PS i tam Pan sprawdził że Konsola była przyjęta 05.05 na serwis(Francja) to pytam ile jeszcze mam czekać Pan powiedział że w ciągu 2 tygodni od wysyłki  będzie już u Mnie czyli 14.05. Spytałem czy dostane raport co było uszkodzone i co wymienione i usłyszałem że nie mają takiego obowiązku i raczej nie(w Asus-ie za każdym razem dostawałem maila że sprzęt dotarł zaczynają naprawę, w trakcie co się popsuło/co wymienili, o zakończeniu naprawy i wysyłce. Dodatkowo w pudełku był wdrukowany raport ten co dostawałem na maila). Spytałem czy dostanę swoją czy jaką drugą(regenerowaną) Pan poprosił o chwilkę bo musi się dowiedzieć i po chwili czekania powiedział że swoją(mam foto numerów seryjnych mojego PS-a) Poprosiłem też by sprawdził czy dziś(09.05) wyślą konsolę na to Pan bez zastanowienia powiedział że wyślą dziś(09.05) góra poniedziałek. czytałem gdzieś w necie że koleś wysłał konsolę i wróciła po 3 tygodniach naprawiona(nie do końca) lecz była bardzo porysowana, wiec oddał do takiego polskiego profesjonalnego serwisu PS by odpłatnie ją przejrzeli i co się okazało była dość mocno niechlujnie złożona.Do pram wysyłasz tylko akcesoria ale dodzwonić się i dowiedzieć co z reklamacją graniczy z cudem ja się dodzwoniłem w piątek po ok 50 próbach. Wkurzyłem się bo to za długo trwa(laptopa naprawiali max 2 tygodnie jak brakowało jakiś części a tak to 1 tydzień) i tez tym że sony tak wali w kulki że daje 12 miechów GW a nie 24 że kupiłem drugą PS4  z 4-letnią GW i 5 lat od przypadkowego uszkodzenia a tą jak wróci to opylę założyłem dysk 1,5TB i liczę ze będzie dobrze po 1 laptopie się nauczyłem że GW nigdy za mało( Lapek przez 1,5 roku chodził jak bajka a po upływie tego czasu więcej był w serwisie niż u Mnie aż wymienili mi go na nowego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyglada to za dobrze :/ dzieki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w media markt i na nowej parti konsol było napisane ''made in japan" czyżby nowe konsole były już produkcj japońskiej ??? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A stare nie były w produkcji JP? Od samego początku były konsole z Chin i Japonii 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A stare nie były w produkcji JP? Od samego początku były konsole z Chin i Japonii 

Ale malo osob ma lub wcale. A na pudelku widzialem ze z japonii jest bity kod. Ja mam z chin aktualnie, napisalem jaka ciekawostka.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i stało się...

 

wczoraj zona cos sprzatala i przy wylaczonej konsoli nacisnela jaki przycisk. Spowodowalo to wyplucie plyty...

Dzis probuje wlaczyc konsole i ta dziala ALE caly czas slychac prace czytnika tzn...co 3-4 sekundy odglos taki jakby czytnik chcial plyte wypluc albo podobnie do tego jak wlaczamy konsole, tak mi sie wydaje.

Serwis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaw w pionie i wloz plyte. Ewentualnie wyjmij kabel zasilania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi pomagało wyjęcia kabla zasilającego ale problem i tak wracał wiec zdecydowałem się wysłać Ps4 do serwisu. Ogólnie ktoś się orientuję ile dni się czeka aż Pram łaskawie wprowadzi nr seryjny konsoli do bazy danych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pram? A co ma pram wspólnego z twoją konsolą? Ty jej nie wysłałeś do pramu tylko Sony. Nawet nie wiesz gdzie Twoja konsola poszła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pram? A co ma pram wspólnego z twoją konsolą? Ty jej nie wysłałeś do pramu tylko Sony. Nawet nie wiesz gdzie Twoja konsola poszła

 

PS4 wysłałem na podany adres pram a jeśli oni dalej ją wysyłają to nie wiedziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wysłałeś nawet konsoli do PRAM. Na ich stronie piszę, że na razie nie serwisują konsoli, dostałeś od nich meila z pismem, że nie serwisują konsoli i podali Ci numer do Sony. Gadałeś z gościem od Sony on przyjął Ci Twoje zgłoszenie. Brawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na ten adres poszła:

 

Autoryzowane Centrum

Serwisowe PRAM s.c.
ul. Połczyńska 115B, 01-303 Warszawa

Edytowane przez wrobellito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie znam adresu. Chyba, że w przeciągu ostatnich trzech tygodni coś się zmieniło to wtedy Cię przepraszam i zwracam honor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i stało się...

 

wczoraj zona cos sprzatala i przy wylaczonej konsoli nacisnela jaki przycisk. Spowodowalo to wyplucie plyty...

Dzis probuje wlaczyc konsole i ta dziala ALE caly czas slychac prace czytnika tzn...co 3-4 sekundy odglos taki jakby czytnik chcial plyte wypluc albo podobnie do tego jak wlaczamy konsole, tak mi sie wydaje.

Serwis?

wszystko jasne, żona "niby" coś przypadkiem wcineła, zebys wiecej nie grał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos wiadomo o filmach 3d na PS4? Bedzie mozna je odtwarzac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos wiadomo o filmach 3d na PS4? Bedzie mozna je odtwarzac?

Będzie można, ale trzeba czekać na FW, który doda taką możliwość.

 

PS4 Code Testing is “Straightforward”, Xbox One Has Been a “F**king Mess”: Developer

Read more at http://gamingbolt.com/ps4-code-testing-is-straightforward-xbox-one-has-been-a-fking-mess-developer#O4T8rcHmULEmaQcL.99

http://gamingbolt.com/ps4-code-testing-is-straightforward-xbox-one-has-been-a-fking-mess-developer

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i stało się...

 

wczoraj zona cos sprzatala i przy wylaczonej konsoli nacisnela jaki przycisk. Spowodowalo to wyplucie plyty...

Dzis probuje wlaczyc konsole i ta dziala ALE caly czas slychac prace czytnika tzn...co 3-4 sekundy odglos taki jakby czytnik chcial plyte wypluc albo podobnie do tego jak wlaczamy konsole, tak mi sie wydaje.

Serwis?

 

Dziwne,przy wyłączonej konsoli to mogła tylko wcisnąć power i ja uruchomic,albo wcisnąć eject i wysunąć płytę oraz przy okazji ją uruchomić.

Można jeszcze zrobić reset pustego mechanizmu ładującego płyty,ale do tego trzeba kilka sekund przytrzymac eject i ta operacja nie uszkadza niczego.

Jeśli chodzi o "dziwne dzwięki" z napędu to sam tak mam tzn. po włożeniu płyty ta rozkręca się na maksymalne obroty,po weryfikacjii dysku z grą prędkość obrotu płyty spada o jeden"bieg" i laser(albo coś innego) robi pojedyńcze "ziuuut" co 15 sekund,a gdy miną 4 minuty dzwięk ten zanika a napęd przestaje obracać płytą i można się cieszyć grą w prawie absolutnej ciszy.

Byłem tym mocno zdziwiony,bo kultura pracy napędu BD w ps3 była o niebo lepsza,a przecież to w nextgenie powinno być lepiej.

 

Ktoś z forum,uspokoił mnie,że tak pracuje napęd ps4,więc gram dalej na spokojnie.

Jeśli masz tak to chyba wszystko w porządku,ale jeśli w trakcie gry mechanizm wypluwający płyty próbuje oddać grę i nie może to już poważna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Moze tu mi ktos odpowie co sie dzieje z moja ps4 a mianowicie grajac w coda zwiesilo mi konsole po restarcie konsola migala na niebiesko i nie chciala sie uruchomic.Wszedlem w tryb bezpieczny a tam zeby zainstalowac soft 1.70 ktory byl juz zaistalowany.Zainstalowalem soft 1 70 konsola sie uruchomila ale zwieszala sie wolna praca w interfejsie.Zrobilem formata juz 2 razy konsola dalej muli w interfejsie  ze okienek czasem nie idzie przezucac.Chyba gwarancja i serwis bo nie widze wyjscia.Jezeli macie jakies pomysly co sie z nia dzieje dajcie znac i napiszcie co jak zrobic krok po kroku.pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×