Skocz do zawartości
Patricko

Wymiana dysku w PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Jak będzie więcej wpisów to można z tego zrobić jakieś grafy czy wykresy ;)

...ja pierniczę, co ta praca ze mną zrobiła ... 2 lata temu nie umiałem pivota w Excelu zrobić a teraz z własnej nie przymuszonej woli tabele, wykresy, porównania itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuciłem kilka dodatkowych tytułów.

 

@m0rph, dzięki że się dopisałeś do tabelki.

Powiązania z Facebook oraz Twitter zapisane są na koncie PSN

Twitch i Ustream trzeba dodawać ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test Warframe ma mało wspólnego z dyskiem - przełączcie sobie na inny rodzaj połączenia sieciowego to zobaczycie. Jak przeszedłem na wifi to miałem wynik prawie 2 min... 

 

@ Patrico - jakim cudem osiągnąłeś 22s w BF4? Zdeklasowałeś najmocniejsze piece ;D

 

Według poniższego, Twój SSHD powinien oscylować w granicach 40s w obydwu przypadkach, tj. do czasu pokazania się napisu "Press Options.." i w przypadku Baku - do pokazania się napisu Electronics Arts..

 

www.youtube.com/watch?v=ZDr--eyLiM8#t=99

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mierzyłem bez tego intro, także z intro do ekranu głównego mam koło 42s, a ładowanie Baku do napisu EA to mam 29s. Musiałem zatrzymać zaraz jak się loading wyłączył.

Ale myślę, że rozruch BF4 powinno się sprawdzać do napisu DICE, bo tutaj jest cała różnica. Potem te filmiki lecą wszędzie tak samo.

Do napisu DICE mam 17s, od momentu wciśnięcia :x: w menu. Chciałem nagrać wszystko, ale stwierdziłem, że nagrywanie minimalnie może spowolnić loadingi, a też czasu nie miałem na to teraz.

 

PS.

Sephirot...znowu zablokowałeś cała tabelę i nic edytować nie można :) Dodałem też trzecią opcję do BF4, to możesz ją przesunąć nad tą "Do ekranu głównego", żeby była jako pierwsza.

Wywal też te czerwone pola w środku tabeli, bo walą po oczach, lepiej puste zostawić, ewentualnie wpisać "Brak" i po sprawie, bo nieczytelne to wg mnie :)

SSD Morpha też można zaznaczyć na inny kolor, bo czerwony może się źle kojarzyć XD Ale to tylko moje "3 grosze" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dysk i niestety zaczęły się schody. Wybrałem SSHD - ten sam model co Patricko. Wiadomo najpierw skopiowałem zapisy gier ze starego dysku, wyłączyłem konsolę, odłączyłem od prądu, przełożyłem dysk i zainstalowałem system z pendrive. Pierwszy problem związany był z instalacją systemu, konsola "szukała/czytała" plik aktualizacji dobre dwie godziny pewnie byłoby dłużej gdybym w przypływie emocji nie wyciągnął pendrive'a. Druga próba instalacji przeszła pomyślnie (usprawiedliwiam ten przypadek lichą jakością samego pendrive'a). Mając już w pełni działającą konsolę zabrałem się za instalację gier. Przykładowo zainstalowałem AC4, z tego co pamiętam po instalacji na starym HDD napęd mielił chwilę płytę, potem było już cicho. Teraz czyta płytę cały czas (napęd nie zwalnia, tak jest przy wszystkich grach jakie mam w wersji retail, czekałem po ok 25-30 minut). Czas na cyfraki. Pobieranie Don't Starve, Flower, Flow i Contrast + aktualizacje do retail'i trwało niemiłosiernie długo nawet na trybie Standby. Sprawdzałem stan pobierania dzisiaj o 8 rano, pobieranie rozpoczęte około 22 wczoraj, rezultat taki, iż nie wszystko się ściągnęło (prędkość łącza mam +/- 14Mb/s). Inna sprawa, że nie mogę pobrać niektórych elementów z biblioteki (wyszukując pojedyńczo w PS Store większość DLC i gier mogę ściągnąć). Z biblioteki nie da rady zassać Resogun wywala mnie do menu, dodatków do Killzona w tym z season pass'a, których nie ma normalnie w PSS, także wywala mnie do menu. Mam jedno DLC do LEGO Marvel, które nie wyświetla się w ogóle, nie mogę pobrać niektórych DLC do AC4 np tych, które można pobrać tylko posiadając season pass, czyli nie ma ich normalnie w sklepie, wyświetla się komunikat w stylu ta zawartość jest niedostępna. Co mnie zdziwiło sam dysk działa ciszej niż poprzednik, natomiast głośniejsze są wentylatory w rybie Standby kręcą się z tą samą prędkością co w trakcie gry w np. Don't Starve.

Zauważyłem także, że pobierając jednocześnie kilka gier/aktualizacji, instalując coś z płyty i kręcąc się po menu, sprzęt przycina niemiłosiernie.

Wieczorem spróbuję zainstalować ponownie system i gry, jak to nie pomoże wracam do starego HDD :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wygląda na to, że nie dezaktywowałeś poprzedniej konsoli, dlatego teraz nie możesz nic pobrać ze swojego konta.

Ale podobno są 2 nadal, więc nawet po zmianie dysku powinieneś móc jechać na drugim slocie bez problemu.

W każdym razie upewniłbym się czy to zrobiłeś.

 

Wejdź sobie na tą stronę:

http://www.sonyentertainmentnetwork.com/pl-en/legal/terms-of-service-and-user-agreement/

Zaloguj się danym konta PSN, na którym masz PS4 i zobacz czy nie masz czasem zarejestrowanych dwóch konsoli, czy coś w tym stylu.

Druga sprawa, że u mnie takich cyrków nie ma, czy to podczas pobierania, instalowania czy samego używania konsoli.

Coś albo źle zrobiłeś (na pewno dobrze wpiąłeś dysk?), albo dysk jest trafiony, ale to już ostateczność.

 

Jeszcze jedno, instalowałeś z pendrive'a soft, który 850mb, tak jak pisaliśmy wcześniej w tym temacie?
W sumie to normalnego byś nie był w stanie zainstalować, ale warto się upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Problem z Resogun (instaluj przez sklep z konosli lub PC) oraz DLC z AC:BF to standard - mam to samo pomimo że dezaktywowałem wcześniej konsolę więc to nie jest zależne od dysku.

- Innego niż pełnego pliku instalacyjnego by nie puściło ;)

- Spróbuj jeszcze raz przeinstalować soft. 

 

...przy PS4 już podobno nie trzeba robić dezaktywacji przed zmiana dysku, ale ja na w razie czego robiłem "po staremu" ;)

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plik aktualizacji na pewno miał 850MB albo i więcej. Tego samego używałem do przeinstalowania systemu na poprzedniej PS4 (musiałem wymienić w PRAMie ze względu na uszkodzony wentylator).

Racja zapomniałem o dezaktywacji konsoli. Natomiast zdezaktywowałem wszystkie konsole po tym jak wymienili mi czwórkę, więc pozostaje mi tylko drugi slot przez najbliższe pół roku. O ile nie uda mi się uruchomić PSa na starym dysku bez formatowania i zmiany szyfrowania.

Dysk raczej wpięty mam poprawnie, ale też sprawdzę po powrocie do domu :)

Dzięki za tak szybką odpowiedź!

EDIT:

Sprawdziłem status jakie konsole mam przypisane do mojego konta PSN i wychodzi, na to że jednak mam zajęte tylko po jednym slocie dla PS4, PS3, Vity i PSP. Więc problem leży gdzie indziej.

Edytowane przez Michau1906

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest drugi slot, tylko konto "normalne" z którego nie możesz dzielić zawartości na inne konta oraz masz co godzinę weryfikacje licencji gier cyfrowych (DRM). 

W każdym razie sprawdź czy możesz dezaktywować i aktywować to konto na obecnym dysku o bo coś mi się obiło o uszy że nie trzeba dezaktywować konta przy wymianie dysku więc może to nie być powiązane.

Poza tym jeżeli nie sformatowałeś starego dysku to jak go podepniesz to powinien wystarczyć rebuild bazy danych z recovery i powinno działać wszystko normalnie bez problemów na starym dysku.

 

...poza tym poza niedociśnięciem nie wiem jak można w PS4 dysk wpiąć "nie poprawnie" :D. ...to jak hełm na lewa stronę ubrać ;D to już nie ATA gdzie dało się taśmy na odwrót podpiąć :D ...chociaż Polak potrafi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pamiętam te czasy z taśmami do ATA kiedyś cały dzień siedziałem i głowiłem się dlaczego dysk nie działa, a wystarczyło kabel odwrotne podpiąć :D

Żeby nie robić offtopu, wieczorem zdam relację z zastosowania Waszych porad :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mnie zdziwiło sam dysk działa ciszej niż poprzednik, natomiast głośniejsze są wentylatory w rybie Standby kręcą się z tą samą prędkością co w trakcie gry w np. Don't Starve.

 

Jeszcze odnośnie tego trybu Stand By. 

Jak przechodzisz do niego bezpośrednio po jakimś mocniejszym wysiłku na konsoli (np. dłuższe granie, itd.) to logiczne, że konsola musi się najpierw wychłodzić.

Jakby od razu wyłączała wentylatory to by się ugotowała po prostu, także tutaj nie masz się co martwić. Popracuje dopóki nie zejdzie temperatura i wentylatory się wyłączą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola na standby była zostawiona na całą noc. Myśle że przez te 10 godzin zdarzyła się wychłodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pobrał softa raz jeszcze, prosto ze strony Sony, wyciągnął i włożył dysk ponownie, sprawdził na wszelki wypadek czy wszystko dobrze siedzi, itd.

Potem zainstalować softa ponownie. Na wszelki wypadek zrób sobie kopię zapasową swoich save'ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pobrał softa raz jeszcze, prosto ze strony Sony, wyciągnął i włożył dysk ponownie, sprawdził na wszelki wypadek czy wszystko dobrze siedzi, itd.

Potem zainstalować softa ponownie. Na wszelki wypadek zrób sobie kopię zapasową swoich save'ów.

Właśnie to zamierzam zrobić, ale najpierw spróbuje podłączyć stary dysk i dezaktywować PS4 tak na wszelki wypadek.

Update 1: Podłączyłem stary dysk. Konsola uruchomiła się bez problemu, nie był wymagany ani format HDD, ani odbudowa bazy danych. Wniosek z tego taki, iż można używać dwóch dysków naprzemiennie byleby na obu był ten sam soft.

Update 2: Niestety występują te same problemy z pobieraniem danych z "Biblioteki". Zauważalny spadek prędkości/głośności wentylatora po przejściu w tryb czuwania. Konsola zdezaktywowana pomyślnie na starym HDD.

Update 3: Podłączyłem SSHD Seagate ST1000LM014. Uruchomiłem Tryb bezpieczny poprzez naciśnięcie i przytrzymanie do drugiego piknięcia przycisku Power. Wybrałem opcję ponowna inicjacja wraz z instalacją systemu. Zainstalowałem system z "świeżo" pobranego pliku aktualizacji używając pendrive marki SanDisk (przedtem używałem jakiegoś chińskiego no-name'a. Jak na razie proces instalacji przebiega pomyślnie.

Update 4: Proces instalacji, inicjacji oraz aktywacji przebiegły pomyślnie, bez jakichkolwiek problemów.

Update 5: Niestety problemy z pobieraniem DLC i gier z "Biblioteki" występują nadal. Przy przejściu w tryb czuwania prędkość, a zarazem głośność wentylatorów zmniejsza się.

Update 6: Zainstalowałem AC4 wraz z aktualizacją wersja retail oraz cyfrowe Don't Starve. Napęd działa normalnie, po zainstalowaniu (instalacja w trakcie gry) prędkość napędu spadła. Także można przyjąć, że wszystko śmiga tak jak powinno. Szkoda tylko, że nadal są problemy z "Biblioteką".

Update 7: Wczoraj koło północy do pobierania dodałem wszystkie elementy z biblioteki poprzez PS Store na komputerze. Z tego co zauważyłem przed wyjściem do pracy wszystko zostało pobrane. Jak wrócę wieczorem sprawdzę jeszcze czy DLC śmigają, ale myślę, że wszystko już powinno być ok (pomijając wymóg instalacji dodatków z poziomu PC).

 

Na obecną chwilę konkluzja jest taka, iż należy instalować "świeżo" pobrany soft używając w miarę przyzwoitego pendrive'a, a nie jakiegoś no-name'a, głównie ze względu na prędkość odczytu aktualizacji. Nie zaszkodzi także na wszelki wypadek zdezaktywować PS4 przed wymianą dysku.

Edytowane przez Michau1906

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by to było w jakieś FAQ zebrać dla potomnych.

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie rozumiem tylko czemu w tej samej cenie nie kupiłeś dysku 1TB 7200rpm - szybszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głownie dla tego iż sugerowałem się opinią jak w przyadku PS3 ze najlepiej aby prędkośc obrotowa dysku była 5400rpm, stąd tez taka była moja decyzja :) Z perspektywy czasu trochę załuje, ze nie dołozyłem i nie poleciałem w hybrydę, widać w testach wychodzi ciut lepiej, no ale nie ma co wybrzydzać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinia ta z PS3 wychodzi z tego że dyski 7200rpm są głośniejsze i się bardziej grzeją i są większe szanse że konsola padnie ;) ...nie zaprzeczę że są cieplejsze i głośniejsze, ale w stosunku do konsoli jest to kolejny Urban Legend :D

W PS4 poza tym dysk jest trochę w innym miejscu więc nie ma o co się martwić ;)

W hybrydę sam nie poleciałem bo nie widzę sensu, ale jak widać w dyskusji jest różnica prędkości ładowania już na 7200rpm ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz asekuracyjnie postapiłem bo tak jak mówisz, nie zalecano 7200rpm z obawy na możliwą awaryność ps3 :) W zasadzie nie zastanawiłem się przy nowej konsli Sony, choc gdy sprzedawałem dysk PS4 był tam wsadzony HST 5400rpm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam. Intetresowły mnie te sprawy. zerklam na filmiki, wypowiedzi, zanotowałam i chyba wsystko wiem. Dziękuję ..... Do zobaczenia w innym dziale.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz asekuracyjnie postapiłem bo tak jak mówisz, nie zalecano 7200rpm z obawy na możliwą awaryność ps3 :) W zasadzie nie zastanawiłem się przy nowej konsli Sony, choc gdy sprzedawałem dysk PS4 był tam wsadzony HST 5400rpm :)

Mały i wolny dysk.

Kolejne cięcie kosztów przez Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś zna różnice temperatur między 5400 a 7200 obrotów???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna:

The 7200 RPM drives used between 7.3 and 9.2 watts of power and had surface temperatures up to 109.4 degrees Fahrenheit, while the 5400 RPM drives used between 5.1 and 6.0 watts and heated up to 98.6 degrees Fahrenheit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...czyli całe ~ 3 waty i ~6 stopni Celsjusza różnicy w stresie.

...już widzę te rachunki za prąd.

...już widzę jak wiatrak nie wyrabia a konsola mi się topi.

...co ja najlepszego zrobiłem?

 

...trzeba będzie szybko na Allegrogo poszukać dodatkowego wiatraka na obudowę montowanego zamiast błyszczącej klapki. :D

...a najgorsze jest to że za niedługo ktoś coś takiego wymyśli i wypuści na rynek i ludzie zaczną to kupować ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×