Skocz do zawartości
Patricko

Wymiana dysku w PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jestem tu nowy, nie znalazłem nigdzie w tym dziale odpowiedzi na moj problem. Posiadam ps3 i właśnie zakupiłem ps4 oraz nowy 2TB twardy dysk.

1. Czy przed wymiana na nowy dysk muszę włączyć ps4 z oryginalnym, czy odrazu mogę go wymienić(ps4 jest świeża nigdy nie wlaczana), nowego dysku nie muszę formatować?

2. Chciałbym mieć stare konto z ps3 na ps4 jako podstawowe, co muszę zrobić ( konto to jest z subskrycja PS plus). Ponieważ głownie i wyłącznie będę używał ps4.

3.USB muszę z formatować na fat32, by wgrać najnowsze uaktualnienie do ps4, jeśli tak to jak?(nigdy tego wcześniej nie robiłem).

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem tu nowy, nie znalazłem nigdzie w tym dziale odpowiedzi na moj problem. Posiadam ps3 i właśnie zakupiłem ps4 oraz nowy 2TB twardy dysk.

1. Czy przed wymiana na nowy dysk muszę włączyć ps4 z oryginalnym, czy odrazu mogę go wymienić(ps4 jest świeża nigdy nie wlaczana), nowego dysku nie muszę formatować?

2. Chciałbym mieć stare konto z ps3 na ps4 jako podstawowe, co muszę zrobić ( konto to jest z subskrycja PS plus). Ponieważ głownie i wyłącznie będę używał ps4.

3.USB muszę z formatować na fat32, by wgrać najnowsze uaktualnienie do ps4, jeśli tak to jak?(nigdy tego wcześniej nie robiłem).

Z góry dzięki za pomoc

1

Wrzucasz na pena soft najnowszy od Sony.

Nie musisz uruchamiać z oryginalnym dyskiem.

Nie musisz formatować. Konsola to robi za Ciebie.

W tym temacie masz gdzieś instrukcję. Szukaj w moich postach.

2 nic.

Konsola sama zapyta czy aktywować jako podstawowe.

3. Zazwyczaj USB jest w Fat32 ale jak coś to wejdź w mój komputer - prawym kliknij na dysk USB i wybierz formatuj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1

Wrzucasz na pena soft najnowszy od Sony.

Nie musisz uruchamiać z oryginalnym dyskiem.

Nie musisz formatować. Konsola to robi za Ciebie.

W tym temacie masz gdzieś instrukcję. Szukaj w moich postach.

2 nic.

Konsola sama zapyta czy aktywować jako podstawowe.

3. Zazwyczaj USB jest w Fat32 ale jak coś to wejdź w mój komputer - prawym kliknij na dysk USB i wybierz formatuj...

1

Wrzucasz na pena soft najnowszy od Sony.

Nie musisz uruchamiać z oryginalnym dyskiem.

Nie musisz formatować. Konsola to robi za Ciebie.

W tym temacie masz gdzieś instrukcję. Szukaj w moich postach.

2 nic.

Konsola sama zapyta czy aktywować jako podstawowe.

3. Zazwyczaj USB jest w Fat32 ale jak coś to wejdź w mój komputer - prawym kliknij na dysk USB i wybierz formatuj...

Wielkie dzięki. Dysk przyjdzie na dniach i robię to co powiedziałeś i dam znać. ELO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podasz model dysku? Parę osób szukało dysku 2TB który by pasował do ps4 i miało problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuje sciągnąć softa, tego ostatniego ,,duzego'' który powinien ważyć 850MB tak jest napisane na forum, a gdy go pobieram wazy tylko 738mb tez tak macie. Ściągniętego softa próbuje otworzyć lecz mój komputer nie potrafi odczytać plików .pup. Nie wiem co zrobić, pomocy.

PS. redlumek jak mi dostarcza dysk to dam ci znać jaki to typ w sobotę, narazie chce ogarnąć tego softa, bo pleja mam już dwa tygodnie i ani razu go nie włączyłem, pierdolona wymiana dysku!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu go nie włączyłeś?

PC plików pup nie czyta.

Kopiuj na USB w odpowiednie miejsce i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nawet nie muszę otwierać tego pliku.

W którym miejscu?

Nie wlaczylem bo caly czas czekam na nowy, większy dysk, ma przyjść w piątek lub w sobotę pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ta ze strony playstation,twoja tez. Gdy ściągam ten soft, jest on w dolnym lewym rogu ekranu i co mam go tylko przeciągnąć na otwarty plik PS4/UPDATE w usb? Bo gdy go otwieram to lipa i kom. kieruje mnie do rożnych stron gdzie mogę sciągnąć specjalny program.nigdy wcześniej nie wgrywalem niczego na usb, oprócz optinfile do PESa, jeśli wiesz o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ta ze strony playstation,twoja tez. Gdy ściągam ten soft, jest on w dolnym lewym rogu ekranu i co mam go tylko przeciągnąć na otwarty plik PS4/UPDATE w usb? Bo gdy go otwieram to lipa i kom. kieruje mnie do rożnych stron gdzie mogę sciągnąć specjalny program.nigdy wcześniej nie wgrywalem niczego na usb, oprócz optinfile do PESa, jeśli wiesz o co chodzi.

Skopiuj po prostu ten plik z firmware, do folderu UPDATE...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ta ze strony playstation,twoja tez. Gdy ściągam ten soft, jest on w dolnym lewym rogu ekranu i co mam go tylko przeciągnąć na otwarty plik PS4/UPDATE w usb? Bo gdy go otwieram to lipa i kom. kieruje mnie do rożnych stron gdzie mogę sciągnąć specjalny program.nigdy wcześniej nie wgrywalem niczego na usb, oprócz optinfile do PESa, jeśli wiesz o co chodzi.

Skopiuj po prostu ten plik z firmware, do folderu UPDATE...

Na pendrive zrób folder PS4 a w nim folder UPDATE i tam skopiuj plik pup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pendrive zrób folder PS4 a w nim folder UPDATE i tam skopiuj plik pup.

Przecież pisał wyżej, że ma odpowiednie foldery na USB, więc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ta ze strony playstation,twoja tez. Gdy ściągam ten soft, jest on w dolnym lewym rogu ekranu i co mam go tylko przeciągnąć na otwarty plik PS4/UPDATE w usb? Bo gdy go otwieram to lipa i kom. kieruje mnie do rożnych stron gdzie mogę sciągnąć specjalny program.nigdy wcześniej nie wgrywalem niczego na usb, oprócz optinfile do PESa, jeśli wiesz o co chodzi.

 

Pamiętaj tylko że to nie może być zwykły plik z Updat-em, a specjalny z systemem do postawienia od zera... Ten z systemem waży coś 900 kilka MB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest oficjalny link przecież.

Widocznie tyle teraz waży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie gdzieś na oku jakiś dysk? :) Wczoraj sprawdzałem i nam wolne 35 GB.

Jeśli kogoś to interesuje to najtańszą i chyba najlepszą opcją powiekszenia dysku jest zakup dysku zewnatrznego Seagate Portable Backum Plus 2TB w którym znajduj się dysk Samsung SpinPoint M9T. Co najwazniejsze kupując ten zewnętrzny dysk Seagate oszczędzamy +/- 100PLN bo kosztuje on 369 natomiast  sam Samsung +/- 469PLN. Poniżej filmik na którym można zobaczyć co i jak :) Bardzo popularny mod za granicą :P

 

https://www.youtube.com/watch?v=GNe68P_-TzQ

Edytowane przez ptaku
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wymiana za trzy lata jak padnie na następny , juz mialem dysk samsunga , dzieki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to za 3 lata kupi sie kolejny dysk. Wiele osob chwali ten dysk wiec mysle ze nie bedzie problemu wiekszego.

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genialny pomysl  :blink: a dysk stockowy z ps4 mozna zainstalowac w tej kieszeni i miec jeszcze 500gb dodatkowego dysku, dobry pomysl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wymiana za trzy lata jak padnie na następny , juz mialem dysk samsunga , dzieki .

jedna sztuka na milion innych, kazdemu moze sie zdarzyc awaria. nasze ps4 w dniu premiery po wyciagnieciu z pudelka potrafily nie wyswietlac obrazu z winy portu hdmi - no i co zrobisz? nic nie zrobisz. to sprzet elektroniczny i tak bywa.

powiem Ci na innym przykladzie. Z 7 lat temu kupiłem karte graficzna Nvidii.Po jakichś 3 czy 4 latach mi się zepsuła na amen - też byłem wkurzony no ale bez przesady. I co zrobiłem? Kupiłem następna nvidie, miałem ją przez dwa lata... potem kupiłem następna i od roku do dziś działa - jestem zadowolony ( wydajność, kultura pracy chłodzenia,w miare ok cena). Obrażanie się na jakąś firme bo dysk ich marki po tysiącach godzin pracy przez kilka lat się zepsuł to imo głupota.

Tymbardziej jeśli dysk ma dobre opinie to ja bym brał, no ale póki co nie czuję przymusu wymiany wbudowanego 500 gb dysku, bo narazie mi starcza miejsca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym wlasnie mowie ja juz zamowilem ten dysk w przyszlym tyg po powrocie ze statku montaz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ptaku ładny temat zapodałeś :) Obecnie mam 1TB i już w połowie jest pełny :/ Chyba się skuszę na ten 2TB - na alledrogo wychodzi około 350zł z kuponem ;) @Sephi wchodzisz w ten dysk ? :P


Jeszcze jedno Seagate to Samsung ? :blink: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat tak. Segate przejął dyski Samsunga. 

Mi mój dysk 1TB starcza jak an razie a ten jest prędkości 5400rpm. Odpuszczam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×