Skocz do zawartości
czacha79

Początki z BF4

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, jeśli nie jesteś mocno mobilny i nie znasz mapy (ew. często kampisz) to graj na tłumiku. Niestety aby grę ogarnąć trzeba trochę pograć. Bf4 ma troszkę bardziej urozmaicone mapy i trzeba dobrze poznać zakamarki i ścieżki często uczęszczane. Przygotuj się że pierwsze 20-30 godzin gry będziesz lamił. Potem będzie już tylko lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies mocnej tragedii nie ma, przewaznie jestem w polowie tabeli .. ale chcialo by sie troche lepiej ;) Wiem ze trzeba czasu aby zdobyc doswiadczenie, fajnie ze dzielicie sie swoim - to na pewno skroci droge do celu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może się mylę ale tłumik nie powoduje niewidzialności ,tylko tyle ,że podczas strzelania nie ma twojej ikonki na mapie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt chyba nie sugerowal niewidzialnosci, tylko to ze bedzie sie niewidocznym (w domysle na mapie) :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, jesli ktoś cię zaspotuje to wtedy widać żołnierza na minimapie( i bieganie z tłumikiem nie pomoże ;) ). kiedy się strzela bez tłumika dźwięku na moment nasza pozycja jest zdradzana i widać nas na minimapce. gdy ktoś założy tłumik podczas strzelania nasza pozycja nie jest zdradzana.

starałem się tak łopatologicznie , aby nie było niedomówień :)

@down

no , to gitarka, skoro wszyscy się zgadzają to można się napić za drowie :biggrin:

czasem ludzie piszą tak skrótowo że można inaczej post zinterpretować . teraz jest wszystko jasne.

btw. jeśli ktoś biega z tłumikiem niech pamięta że tłumik mocno skraca dystans lecącej kuli i broń która jest dobra na średni dystans robi się dobra ale na krótki dystans ;)

Edytowane przez okoni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toż o to mi chodziło:)może źle się wyraziłem:)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast w przeciwieństwie do poprzednika napisze - NIE, nie warto. Tym bardziej że masz Killzone'a.

BF4 cierpi na poważne zabugowanie i w chwili obecnej nie warte jest inwestowania w nie 250 zeta.

Jeśli jednak "masz parcie" na BF4 to chyba najlepszą opcją było by pożyczenie gry od jakiegoś znajomego celem po testowania.

Niestety nie mam Killzona, grałem tylko u znajomego ;)  Chyba jestem już przekonany do zakupu, mam jeszcze dwa pytanka. Czym różni się normalna edycja od limitowanej? i Czy starczy mi net 10Mb/s aby spokojnie pograć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos tu wspominal o "aim assist". Mam to wylaczone w menu od samego poczatku, czy jesli wlacze ta opcje to "moja celnosc" sie polepszy? Czy moze dotyczy to wylacznie kampanii? ;)

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam se odpowiem - chyba jednak ten auto aim dziala, bo po wlaczeniu tej opcji celownik ma tendencje do przyklejania sie do celu … wiec nie potrzebnie gralem do tej pory z wylaczonym "pomagaczem" :biggrin:

 

Dzis sieknalem swoj rekord, 16 fragow w meczu :D

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam se odpowiem - chyba jednak ten auto aim dziala, bo po wlaczeniu tej opcji celownik ma tendencje do przyklejania sie do celu … wiec nie potrzebnie gralem do tej pory z wylaczonym "pomagaczem" :biggrin:

 

Dzis sieknalem swoj rekord, 16 fragow w meczu :biggrin:

 

 

No to dobrze :) Powoli do przodu ja póki co maksymalnie w meczu nabiłem 71 ale potem się gra wysypała :dry:  Wczoraj też grałem na blokadzie i miałem 34:4 i też się wysypało.. Co najlepsze w ciągu tych 6 minut gry mój wynik już nie został pobity aż do końca meczu.. :laugh:

Edytowane przez Edmunt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aim assist i tak jest dużo mniejszy niż w BF3 gdzie można było walić L2 i R2 (albo L1 i R1 - zapomniałem jak się strzela :D) na przemian i w takim M16A3 celownik sam na przeciwnika broń ściągał. "Pro" gaming...

Tak jak koledzy pisali - patrz na mapę, zostawaj za zasłonami albo szybko się przemieszczaj, spotuj wrogów (drużynie du... uratujesz a czasem sobie). To tak ogólnie.
A z innych dobrych zasad - rzucaj ammo/apteczki tak często jak się da, rozstawiaj czujki jeśli jesteś snajperem. Niestety większość ludzi tego nie ogarnia...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do konca marca jest możliwy. Tylko kod musisz miec i

39 pln na pss

Czyli tak na dobrą sprawę wystarczy kupić wersję na ps3 teraz :D Dzięki Goku hehe. A jak tam łupiecie juz na ps4 w Lagfielda 4? Jakieś wrażenia?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak kupujecie pamiętajcie zeby kupic wersje z kodem na upgrade. O bf4 na ps4 i wrazeniach z gry na nowej konsoli przeczytasz w odpowiednim temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie rozpieprzajcie mi watku offtopem - sio do glownego o BF4 :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aim assist i tak jest dużo mniejszy niż w BF3 gdzie można było walić L2 i R2 (albo L1 i R1 - zapomniałem jak się strzela :biggrin:) na przemian i w takim M16A3 celownik sam na przeciwnika broń ściągał. "Pro" gaming...

 

W BF3 mało grałem na konsoli ale czegoś takiego nie widziałem za to przy BF4 działa dokładnie tak jak opisałeś, tylko serwery aktualnie strasznie zlagowane i nie czuć tego aż tak mocno. Za to wystarczy wejść w tryb "Poligon" i będzie dokładnie taki efekt, warto zaznaczyć,że autocentrowania działa tylko przy kolimatorach na ACOG i lunetach już nie.

 

@edit czyli tips :D

1. wybrać bron z kolimatorem

2. najechać celownikiem w okolice wroga

3. L2+R2 pulsacyjnie aż wyskoczą punkty 

Edytowane przez zyggi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh jesli tak wygląda strzelanie w BF4 to podziękuje..... wydam kasę na nową Fifę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatki do broni ładować w stabilnosc czy celnosc? Gram obecnie na M416 i sam nie wiem jak lepiej .. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze :) Powoli do przodu ja póki co maksymalnie w meczu nabiłem 71 ale potem się gra wysypała :dry:  Wczoraj też grałem na blokadzie i miałem 34:4 i też się wysypało.. Co najlepsze w ciągu tych 6 minut gry mój wynik już nie został pobity aż do końca meczu.. :laugh:

 

Pewnie w pojeździe, także nic nadzwyczajnego. 

Edytowane przez Naruto_Uzumaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatki do broni ładować w stabilnosc czy celnosc? Gram obecnie na M416 i sam nie wiem jak lepiej ..

Pograj najpierw z jednym, później z drugim i ocen co dla ciebie jest lepsze. Ja wole w celnosc inwestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W BF3 mało grałem na konsoli ale czegoś takiego nie widziałem za to przy BF4 działa dokładnie tak jak opisałeś, tylko serwery aktualnie strasznie zlagowane i nie czuć tego aż tak mocno. Za to wystarczy wejść w tryb "Poligon" i będzie dokładnie taki efekt, warto zaznaczyć,że autocentrowania działa tylko przy kolimatorach na ACOG i lunetach już nie.

@edit czyli tips :D

1. wybrać bron z kolimatorem

2. najechać celownikiem w okolice wroga

3. L2+R2 pulsacyjnie aż wyskoczą punkty

Ja także stawiam pierwsze kroki w Battlefield 4 po dosyć długiej przerwie. Wcześniej biegałem z bronią w Bad Company 2.

Czy rzeczywiście to prawda, ze na porządku dziennym w multiplayerze jest używanie aim assist? Trochę to bez sensu. Czy istnieje opcja dołączenia lub postawienia gry wymuszając wyłączenie aim assist? Jeśli nie to szkoda, będzie trzeba włączyć lamerski aim assist.

Edytowane przez kamayeye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w pojeździe, także nic nadzwyczajnego. 

Tak z ciekawości dlaczego od razu zakładasz, że to było w pojazdach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Ja także stawiam pierwsze kroki w Battlefield 4 po dosyć długiej przerwie. Wcześniej biegałem z bronią w Bad Company 2.

Czy rzeczywiście to prawda, ze na porządku dziennym w multiplayerze jest używanie aim assist? Trochę to bez sensu. Czy istnieje opcja dołączenia lub postawienia gry wymuszając wyłączenie aim assist? Jeśli nie to szkoda, będzie trzeba włączyć lamerski aim assist.

Może trochę za bardzo wyeksponowałem ten aim assist w BF4 :)

Generalnie każda gra FPS na konsole posiada wspomagacze celowania (są wyjątki jak Killzone: SF). W większości przypadków jest to rozwiązane w sposób następujący:

W momencie gdy nakierujemy celownik w okolice wroga następuje zmniejszenie czułości analoga które umożliwia nam bardziej swobodne wodzenie za celem (tak działa w BF4 dla każdej broni z wyłączeniem pojazdów). Są pewne wariacje np. w CoDach gdy wycelujemy we wroga celownik podąża za wrogiem przez pewien moment umożliwiając nam "dopchnięcie gałki" i skasowanie delikwenta.

 

To o czym pisałem wcześniej dotyczy auto targetowania w momencie przełączania się na widok z kolimatora, które automatycznie ustawia celownik na cel (nie centralnie w głowę ale w hitboxa). Czyli jeśli w kogoś wycelujemy:

*-celownik :biggrin:

 

*   (-  -)
       ||
 __-- ---__
 
jak widać w tej sytuacji nie trafimy i musimy dopchać celownik do głowy, w BF4 wystarczy nacisnąć ponownie L2 i zadziała centrowanie:
 
    (*-  -)
       ||
 __-- ---__

 

teraz R2 i kuniec :)

 

Nie są to jakieś duże korekty ale skalują się wraz z wielkością celu z bliska działa to non stop,

 

                       /               \

                      |     -       -   |

                      \                /

                        \--|       |-/

                            |       |

         |              ----        ---

         |             /                 \

         |            /                   \

------   --------

         |

         |

 

po wciśnięciu L2 będzie

 

                       /               \

                      |     -       -   |

                      \                /

                        \--|       |-/

                            |       |

                        ----        ---

                       /  * - w celu\

                     /                    \

 

 

 

Moim zdaniem jest to kompletnie nie potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×