Skocz do zawartości
Patricko

Głośniki/słuchawki/itd. pod PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Tzn działa metoda sepiego?

Wszystko do sounda i jednym kablem do tv?

Btw. O co chudzi z tym anynet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale edytowałem post i cofnij się aby doczytać. Tak czy siak potrzebujesz arc 1.4up.

Tapatalk - S5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi działać, bo w takim razie po cholerę tam HDMI??

@Kolos28 sprawdź to:

 

http://www.kaiho.com.my/audio/wp-content/uploads/2013/11/484.jpg

Dekoder > HDMI 1 > SoundBar

Sound Bar > HDMI ARC > TV

 

 

Konfiguracja SoundBar'a - na pilocie od SB wybierasz źródło sygnału czyli w tym wypadku HDMI 1

Konfiguracja TV - wybierasz źródło obrazu HDMI ARC (który tam masz numer na TV - chyba HDMI 2 pisałeś)

Źródło dźwięku - odbiornik zewnętrzny czy co tam ci się na TV pokazuje.

 

Wtdy po HDMI-CEC wszystko powinno ładnie zaskoczyć.

W taki sam sposób podpina się amplitunery.

 

Konfiguracja źródła obrazu/dźwięku na TV a na SoundBarze to 2 osobne nie zależne rzeczy.

 

HDMI ARC dla TV jest po to żebyś czwarte wejście na SB traktował na równi z wyjściem - żebyś nie musiał 2x osobno podpinać TV do wejścia i wyjścia i żeby mieć obraz i dźwięk z TV na jednym kablu. :D


Jak podepniesz tak jak ja pisze, to cała obróbka dźwięku odbywa się na SB a nie jest spłaszczana do 2.0 na TV.


W skrócie pilotem od TV włączasz tylko urządzenie (o ile samo się nie włączy po odpaleniu konsoli/dekodera - HDMI-CEC) plus ewentualnie dźwięk jak zutomatycznie zaskoczy (rónież HDMI-CEC).

Źródło obrazu zmieniasz na pilocie od SB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wiem ale mam problem, że jak włącze YT na smarttv to przełącza z hdmi na arc a jak wyłącze YT to nie potrafi wrócić na hdmi w sounbarze.... Tak samo jak włącze tv to zamiast dać na hdmi od razu to włącza na arc i muszę recznie na pilocie od sb przerzucić na hdmi...

Tapatalk - S5

Edytowane przez Kolos28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Bogu za takich ludzi jak Wy dwaj %-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale mam problem, że jak włącze YT na smarttv to przełącza z hdmi na arc a jak wyłącze YT to nie potrafi wrócić na hdmi w sounbarze.... Tak samo jak włącze tv to zamiast dać na hdmi od razu to włącza na arc i muszę recznie na pilocie od sb przerzucić na hdmi...

Tapatalk - S5

No niestety, tego nie wiem jak przeskoczyć. Mam tak samo na amplitunerze. Nauczyłem się z tym żyć. :P

Muszę podwójnie to przełączać bo TV sam wrzuca priorytet na HDMI ARC :/

 

Tu już musi się wypowiedzieć ktoś mądrzejszy. @Kloose ?

 

@Van der Fck

Jeżeli sposób Kolosa nie działa (a nie będzie działał na wszystkich TV) to użyj mojego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego wolę mój sposób bo działa z automatu i daje mi dźwięk DTS Neo na dekoderze a po usb pełne DTS i DD.

Tapatalk - S5

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BUMP! :P
 

Znowu prosba o pomoc z hedasetem ;)

Mialem juz SS H Wireless, sprzedalem bo gralem jedynie solo i nie byl potrzebny, teraz przy thedivision bedzie i kurka wodna chce cos kupic ;)

Moze byc nawet z kabelkiem, cena nie gra roli - bo rownie dobrze moge kupic znowu SS. Tylko moze jest cos innego - fajnego, co warto sprawdzic? PLYR1? TB400/500? Moze jakies kabelkowe SS? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TB 500P po SS H nawet nie bierz pod uwagę - oddasz zaraz po wyjęciu z pudełka :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Btw. O co chudzi z tym anynet?

"Anynet+ to system AV, który pozwala użytkownikowi wykorzystać wygodny interfejs AV do kontrolowania poprzez menu sieci Antnet+ wszystkich podłączonych urządzeń audio-wideo firmy Samsung."

Zapomniałem, że ty masz SB firmy JBL ale to tylko nazewnictwo a wszystko zamyka się do ARC. Wystarczy, że w TV będziesz miał włączony Antynet+ (HDMI-CEC) a SB włączysz ARC to wszystko powinno działać pod warunkiem dobrego podłączenia o którym pisaliśmy wyżej ;)

Tapatalk - S5

Edytowane przez Kolos28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wszedłem w menu dźwięku i dałem głośniki zew <hdmi > to zaczęło mi łączyć z anynet i po chwili wywaliło błąd, że urządzenie anynet nie jest podlaczone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Twój TV ma problemy z HDMI-CEC?

Jak potrzebujesz pomocy to napisz wieczorem na PSN to na imprezie się zgadamy. 

Coś się wymyśli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV ma samusnga więc nie ma problemu z HDMI-CEC. Sprawdź czy Arc masz aktywny w SB.

Tapatalk - S5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TB 500P po SS H nawet nie bierz pod uwagę - oddasz zaraz po wyjęciu z pudełka :biggrin:

Czyli znowu najlepszy wybor to SS Wireless?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arc w SB?

Tak. Wtedy wejdź w tv w ustawienia/system/anynet+ i wyszukaj urządzenia.

Jak nie wyskoczy błąd to na włączonym SB wyłącz TV i włącz go pilotem od TV. Powinien włączyć się również SB.

Masz podłączenie takie jakie ja preferuję? Jeśli tak to ustaw źródło hdmi w tv te, do którego jest podłączony dekoder kablowy.

Tapatalk - S5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak i po przeleceniu 100% pokazało mi w urządzeniach ps4 i jbl po czym jak skończyło to został do wyboru dam ps4..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak dasz PS4 i kiedy w PS4 w ustawieniach ustawisz cos tam z hdmi to pozwoli to na wł telewizora kiedy włączysz PS4 oraz ustawi automatycznie źródło hdmi od PS4.

Jakbyś wybrał jbl to przy włączeniu SB włączyłby się TV najprawdopodobniej na ostatnio używanym porcie HDMI.

Masz już dzwięk z dekodera i konsoli na SB?

Jak masz konsole puszczoną przez SB to pamiętaj aby w ustawieniach konsoli ustawić dobre wyjście audio. Domyślnie w PS4 jest Linear PCM i tak zostaw.

Tapatalk - S5

Edytowane przez Kolos28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli znowu najlepszy wybor to SS Wireless?

IMO wybór tylko spośród dwóch czyli SS H lub PLYR 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to ktos mial moze i jedne i drugie? ;)

Steelseries wiem, ze sa solidne - mialem w lapie, uzywalem, jest jak najbardziej ok.

Jest z trwaloscia i wykonaniem tych plyr1? Rozumiem, ze mix gra/chat jest w obu parach sluchawek.

Ladowanie to nie problem, wiec te baterie w ss wireless to bajer.

 

Szukam wygody z korzystania i jakosci, zeby sobie juz polezaly na tej polce troche i nie pekaly jak slawetne goldy. HILFE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Van der Fck

Jak tam sprawy się mają?

Tapatalk - S5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy za ile możesz mieć PLYR1 ale SSH to jednak masakrator tych wszystkich słuchawek...

PLYR1 w granicach 500 zł to wypas ale za więcej hmmmm wolałbym dać ciut więcej i mieć SSH korektor 5-cio pasmowy jednak robi robotę.

Nie miałem Astro i Elite z TB...

Pozdroo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skullcandy 640

SSH 999

W tym momencie, nigdzie taniej tego nie widzę, a chciałbym mieć je na przyszły weekend ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje goldy na stojaku powisiały prawie 2 lata,używane codziennie 3-4 godziny (teraz dumnie z nich korzysta mój kolega)

co do plyr1 to za wcześnie żeby stwierdzić, mam je dopiero tydzień

niemniej jednak wyglądają na solidnie wykonane i też takie sprawiają wrażenie, w dotyku jak i w użytkowaniu.

....było też trochę "śmichu" w tym temacie jakoby miały by pękać białe wersje tych słuchawek...

polecam te słuchawki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba musisz "wyluzować poślady" i poczekać na jakieś promo...nie ma co szaleć.

Zobacz PX4 to też dobry grajek..

Moja taka prywatna lista SSH..PLYR1...PX4...(PX4 najbardziej zbajerzone z tych trzech grajków) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×