Skocz do zawartości
pablos_83

Pro Evolution Soccer 2015

Rekomendowane odpowiedzi

Gra w obronie w ogóle szwankuje, dużo losowości. Odbiór piłki to czasem katorga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś gdzie najtaniej w Internecie złożę preorder PES'a? Bo mam bony do empika, ale oni piszą, że nie mają pojęcia kiedy gra wejdzie do sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra w obronie w ogóle szwankuje, dużo losowości. Odbiór piłki to czasem katorga.

Gra mocno różni PS3 vs PS4.

Wersja na past geny tak jakby na siłe wydana chociaż lepsza od bubla z tamtego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałes Aki u siebie obie wersje? Napisz bardziej konkretnie jakie są różnice :)

Mma wrażenie że strzały na ps4 na basic są dość niecelne co jest świetną wiadomością ..trzeba dobrze wychylić gałke żeby trafić w bramke w odpowiednie miejsce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego buga z strzałami z dystansu, to niestety potfierdzam, że idzie tak strzelić.

Na 3 mecze grając Realem strzeliłem 7 bramek z połowy;/. Chciałem sprawdzić jak często można tak zdobyć gola i spamowałem tym sposobem. Cóż sporo piłek lądowało koło słupka, pare poprzeczek, dość często po takich strzałach bramkarz parował na różny. Lecz to nie zmienia faktu, że za łatwo tak strzelić gola. Mam nadzieję, że to napriawią, bo będą h*jowo mecze wyglądały jak gracze będą w ten sposób spamować. Dodam, że testowałem to na Super Starze i na Ps3. Może na Ps4 nie ma tak łatwo, ale nie wiem, gdyż póki co nie mam jak tego sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka tempo jest sporo wolniejsze, oraz tak jakby proporcje boiska są inne:)

Długie piły nie przechodzą swopbodnie jak na past gene oraz ogólnie fizyka piłki wydaje się inna co moze tez miec zwiazek z tempem.


Na PS4 Ronaldo /Balem oddałem strzał z efektem spadającego liścia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aki coś więcej? czyli jak jest z obroną na PS4? Mógłby ktoś kompetentny zrobić takie obiektywne porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to wersja na PS4 jest najlepsza wersja gry. Nawet lepiej wypada niz na XONE. Wersja na PS4 jest bardziej płynna i responsywna niz na PS3 i bez żadnego input laga. Pomijam juz brak spadków fps przy powtorkach i zdecydowanie lepsze oświetlenie w grze.

Edytowane przez LonsFenomenoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obrońcy dobrze się ustawiaja  i długie strzały na pałe albo przecinaja albo bramkarz wyłapuje, takie d lugi zagranie musi być w tempo i przy odpowiednim ustawieniu zawodników tj tak jak kiedyś było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lons wiem, że jest bardziej responsywna, bo na PS3 czuć laga. Cała reszta jak grafika itd, tak bardzo się nie różni i nie jest to jakieś mocno istotne, ale to opóźnienie dyskwalifikuje zakup tej gry na PS3 w przedbiegach.

 

Co do ustawiania się obrony i gry bramkarzy nie mam większych zastrzeżeń. Mam za to co do odbioru piłki 1vs1, walka bark w bark jest tragiczna, do tego odbiór piłki jest często loteryjny, staram się to robić z X+R2, ale różnie to wychodzi, nie czuję tego. Tak samo odbiór 2xX. Również wbiegnięcie w przeciwnika- w Fifie elegancko to wychodzi, tutaj raz odbiorę piłkę, raz się odbiję od niego, raz przebiegnie obok mnie. Sprawdza się za to Fifowe granie obroną z odpowiednim kryciem i przecinaniem podań. W ogóle, już nie będę pisał nic o PES 5-6, ale mogli zostawić obronę z 2013 i nad nią pracować, bo połączenie tej obrony z atakiem z 2015 byłoby bardzo dobrą mieszanką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się zwiększyć tempo gry? z tego co pamiętam w poprzednich odsłonach można było przyśpieszyć a tu nie mogę znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełnej będzie pewnie można to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie, dobra część się szykuje :-) Ograłem tylko 4 mecze na PS3, ale to czuć od razu. Z czasem może coś wyjdzie, jakiś babol, ale narazie chcę się grać kolejne mecze, po niektórych zagrań szczeka opada. Gra w obronie jeszcze tak na pałe, ale to pewnie wymaga czasu. Ręce opadają jak czytam że ktoś pograł 2 dni i narzeka na ten aspekt rozgrywki. Tak więc będę musiał nabyć Ps4 pod nowego Pesa, tylko jak to żonie wytłumaczyć.

PS. A jak soundtrack? Pewnie ta muzyka będzie mi towarzyszyła od listopad :-D

Edytowane przez skaminski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem po ostrej sesji w demko z ziomami przy piwie i lolkach i jednogłośnie postanowione że srać na Fife i oprawę :). tak dobrze nam się nie grało już dawno :). mam masę spostrzeżeń i porównań po roku spędzonym z Fifą, jak będę miał trochę czasu to opiszę wszystko w odpowiednim temacie. spadam grać dalej :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to już wiedziałem po pierwszym meczu w nowego pesa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj cały wieczór grałem w demo Fify, dziś jestem po raptem jednym meczu w PESa i kurcze... dziwnie przyjemnie się grało :) Nie wiem o co chodzi tym, którzy piszą, że na PS3 bramkarze, czy obrona źle się ustawiają. Nic takiego nie uświadczyłem, a piłki które przecinały obronę ewidentnie wynikały z moich błędów. Wam też podają czasem piłki na dobieg jak w 2014? Wciskam lekko, a ona leci na rożny lub aut i tak się zastanawiam czy to może zmęczenie grajka ma wpływ, ale sam już nie wiem. Ehhh... żeby tylko czas reakcji był szybszy, bo oprawa i tak wystarczająca jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tak zwany feeling i fun, którego gra z oprawa nie ma. Ja rownież gram w Fifa 15 i fajnie sie gra, wszystko super wyglada, rozgrywka przyjemna etc. W momecie kiedy odpalam Pes 2015 i robie pierwsze podanie kompletnie zapominam o F15. Szczególnie jak gram dluzej w Pes 2015 dostrzegam glebie w rozgrywce, a nie taka płytką klepaninę. Z tego co czytam to pełna wersja F15 jest lepsza od dema, takze ciekawa końcowa konfrontacja nam sie szykuje.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Fifa od kilku lat jest identyczna i jak ktoś już się przyzwyczaił do gameplayu, to zostanie przy EA... Ich strata.

Co do ścieżki dzwiękowej  w PES, to jaki problem wgrać sobie swoje kawałki ? 

 

Seria PES od zawsze była piękna między innymi dlatego, że w każdą nową część trzeba się było uczyć od nowa grać. Zawsze zmieniali czy to szybkość gry, strzały, drybling, grę w obronie itd. Nawet stary wyjadacz jeśli był z dwa miesiące w plecy, nie miał szans z kimś kto grał od początku. Fifa co roku jest taka sama, różni się tylko składami i małymi detalami w rozgrywce, których ja nie widzę.  

 

A najlepsze jest to, że teraz jeszcze bardziej czuć różnicę w poruszaniu się poszczególnymi zawodnikami... PS4 miażdzy i nie żałuję zakupu !!!

 

skaminski ja swoją żonę przekonałem kupując jej nowe łóżko hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany jak cancelowac podanie?? R2 nie działa . Fajnie jakby full był usprawniony tj odbieranie piłki No i balans strzałów bo dżemie nieważne czy Roben uderza czy CR7 idą takie same petardy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany jak cancelowac podanie?? R2 nie działa . Fajnie jakby full był usprawniony tj odbieranie piłki No i balans strzałów bo dżemie nieważne czy Roben uderza czy CR7 idą takie same petardy

Może poczytaj słownik polskiego
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wam też podają czasem piłki na dobieg jak w 2014? Wciskam lekko, a ona leci na rożny lub aut i tak się zastanawiam czy to może zmęczenie grajka ma wpływ, ale sam już nie wiem. .

Testowałem to wczoraj, bo grając w fifę przyzwyczaiłłem się bardzo do lekkich podań trókątem zamiast X, żeby szybciej przesuwać akcję do przodu i kombinowałem z różnymi opcjami w ustawieniach podań itp. Nawet przy asyście na 0 kresek i prostopadłych na Advanced bardzo często podają za mocno, gdy się lekko dotknie trójkąt. Działa to natomiast super gdy wypuścisz manualnie trzymając L2. Wtedy idę bardzo lekkie podania przed zawodnika :) Przy czym wolałbym opcję, żeby ustawić to domyślnie w ustawieniach i nie trzymać co chwila L2. Chyba, że jest coś o czym nie wiem to mnie oświećcie :)

 

Co tam jeszcze z plusów zauważyłem ostatnio:

+ fajne animacje przy strzałach głową - zobiłem zwykłą wrzutkę, obrońca już miał wybijać na jakim 12 metrze, a tam nagle zza pleców wyskakuje Suarez, który po strzale poleciał w stronę chorągiewski po skosie, a piłka wpadła po krótkim w bramkę

+ rykoszety - piłkarze potrafią odwrócić się bokiem/plecami/ dupą żeby sparować niektóre strzały który ładnie zmieniają kierunek po odbiciu od nich. Przykład gola jaki straciłem - strzał Benzemy, rykoszet od mojego obrońcy, słupek, plecy bramkarza, drugi słupek, piłka leci wzdłuż linii, dopada CR i strzela gola :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy demo 15 można pobrać na ps3 jeśli tak to gdzie bo nie widzę w PSS  ;/

 

ok już doczytałem, heh konami jak zwykle dało pi**dy, nie mam zamiaru się bawić w jakieś fikcyjne konta w Azji żeby pobrać tą ich mega produkcje.

Edytowane przez KoRcZuS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może poczytaj słownik polskiego

Ty Miodek, kropkę na końcu zdania sie daje jak juz taki poprawny jesteś . Wie ktoś ilu % build jest w demie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem sobie pobiegac wczoraj Messim i cpu na super star miał duze problemy żeby odebrać mi piłke...zaniepokoiło mnie to trochę ;/  Natomiast jak Cpu postanowi pokiwać to też ciężko odebrać bez faulu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×