Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj po raz pierwszy pograłem kilka godzin i jestem grą bardzo pozytywnie zaskoczony.

Jeździ się tu zupełnie inaczej niż w grach typu PCars czy GT. Podczas przejazdu trzeba być ciągle skupionym na 110% bo nawet najmniejszy błąd może zakończyć się katastrofą.

Oczywiście wszystkim polecam granie bez jakichkolwiek asyst, nawet ABSu jak ma być realistycznie.

Grę zaczęłem od kariery na poziomie open jeżdząc Alpine A110, fajne autko. Po wygraniu wszystkiego poziom podskoczył mi do Clubman, jest trochę trudniej ale nie ma tragedii. Teraz katuję Fiata na zmianę ze Stratosem.

Sam pytałem wcześniej czy T500RS działa bezproblemowo z Dirtem, otórz nie ma żadnego problemu. Sam gram na 540 stopni, jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawie pokoj 21.00. Mnie pododawajcie.. Chlopaki z LTE zapraszam:)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cwir na mnie??? Za co??

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

 

a że w jedynym GP w sezonie na które zorganizowałem czas żeby się przygotować i poćwiczyć wcześniej, zepchnąłeś mnie z toru po 2 zakręcie i złapałem gumę :)

 

pokazał bym Ci filmik ale zbanowali mi konto youtube które wtedy miałem ;)

 

 

oczywiście żartuję sobie, będę polował na Ciebie nie z zemsty tylko tak po prostu :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee to nic :) ja tak dalej jezdze... Zapytaj tacho... :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Albo Piotrasa

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Wy innej jazdy z mojej strony nie oczekujecie:) Nie moge was zawiesc:)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garru to chyba normalny dzwięk mechanizmów , tam są dwa silniki i czaseb były podobne akcje na g27.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PCcie tego nie mam, te same ustawienia FF. I dlaczego tak się zachowuje tylko podczas rallycross? Możliwe że to wina gry, a nie mechanizmu kierownicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://youtu.be/

http://youtu.be/0wrl1zUG45w Ok.4:30

Bo tam są największe przeciążenia, w dodatku dużo na małej odległości.

Głowy nie dam że jest wszystko dobrze, ale skoro piszesz że tylko w rallycrosie jest problem to raczej obstawiam że to normalne.

Edytowane przez hakuna
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że możliwe, a z tego co piszesz to raczej na pewno. W pCars mieliśmy też problemy z FF który wybiórczo powodował że podczas skrętu kierownica dostawała palpitacji i drgała tak że cały pion słyszał

Edytowane przez Tachograf
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma kierownicę (najlepiej g29) prosiłbym o sprawdzenie czy też ma ten sam problem. W rally i hillclimb wszystko działa jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra ktoś na padzie? bo nie wiem czy do tego podchodzić.... mam dfgt ale sony poleciało w chu...a a g29 nie będę kupował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na padzie polecam post #164

Jest tam mój przejazd autem klasy WRC

Oczywiscie grę polecam napewno nie ma tylu odczuć co na kierownicy a i tak trzeba jeździć skupionym na 110%

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Konczylem rajd Finlandii ostatnie metry już dumny że zwycięstwa chwilowy brak skupienia i jeb w drzewo koniec jazdy.... xD

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczynam ogarniać tą grę :). nawet wygrałem rajd. wiem że to żaden wyczyn ale biorąc pod uwagę początki to jest dobrze.

kilka wskazówek nooba dla innych noobów:

- zakręty od 2 w dół hamuj wcześniej niż Ci się wydaje

- zakręty od 3 do 4 hamuj później niż Ci się wydaje

- zakręty od 5 w górę nie hamuj :)

- ręczny to twój przyjaciel

- kontra to jego dziewczyna

- lepiej jechać na 80-90% niż na 100% i robić 20 restartów

- jak przyjdzie żona i zacznie Cię o coś pytać to pauzuj na pierwszej prostej i jej odpowiedz. rozmowa z żoną w trakcję jazdy to jakieś i -2 sekundy na kilometrze :)

  • Like 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ależ mnie ta gra wessała :). a o tym czy jest frajda z grania niech świadczy fakt że w sumie na pierwszym pakiecie eventów w grze, w Lancii z 1960 roku, powtarzałem odcinek na Finlandii chyba z 50 razy. grubo ponad godzinę. tam albo dojeżdżasz na pełnej piźzie z dobrym czasem, albo popełnileś błąd i masz stratę po glebie kilkadziesiąt sekund. nie ma półśrodków :). a pułapek jest tyle że pół sekundy nieuwagi i restart. do tego w ostatnim "stincie" odcinka jest kilka momentów o których musisz wiedzieć wcześniej bo inaczej wyglebisz. tylko że dojeżdżając do nich jesteś po 3 minutach pełnego ognia na totalnym skupieniu i musisz się ekstra skupić żeby pamiętać gdzie wyglebiłeś ostatnie 15 razy :). po których za każdym razem odliczałem do 10 i restart :D. wiem że brzmię jak noob ale gra mi się w to tak dobrze jak za dawnych Colinowych czasów i nie zniechęca mnie taka ilość powtarzania. bo co innego jak od początku rajdu się jedzie w okolicach 2-3 miejsca, a co innego jak jest 3 czy 4 odcinek i bronię prowadzenie. wtedy nie ma odpuszczania. wygrrrram to!

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ta gra jest cięzka ;) już wiem czemu latając wczoraj po media expertach i empikach nie umiałem jej znaleźć, tylko udało mi się w sklepie z grami na konsole. Ta gra jest dla wyjadaczy a nie dla leszczy ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grecja, noc, Eskort Kosłort, te nawroty i ten dźwięk :whistling:   :thanks:

 

a swoją drogą, pojeździliśmy wczoraj w trójke Rally Cross i jest mega zabawa :) w komplecie będzie sieczka !

 

takie emocje !

Edytowane przez Tachograf
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multi to tylko ten RallyCross?

 

Nie ma czegoś takiego jak pobijanie czasów tras tych co są w karierze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multi to tylko ten RallyCross?

 

Nie ma czegoś takiego jak pobijanie czasów tras tych co są w karierze?

Z tego co widzialem to jak jedziesz kariere to po odcinku wciskasz trojkacik i wywali ci liste z przyjaciolmi ktorzy przejechali dany odcinek... Generalnie super sprawa.. Dlatego dobrze jest sie pododawac do znajomych aby patrzec na czasy swoje. Aha no i jak dostaniesz jakas kare to ten czas nie wchodzi na liste... 

 

Jednak co smutne to fakt ze tylko rallycross jest w multi.. Pozatym to dupa. Generalnie 3 tory sa. 4 klasy i to wszystko... Slabo na te chwile multi sie prezentuje.

 

 

Ja dopiero w Monaco zobaczylem jak ten mini fajny jest. Nawet opony spinuja:D TYLE WYGRAC:)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co jeżdżą na padzie, jak to wygląda? Da się ukończyć odcinek z dobrym czasem? Dotychczas jeździłem na PC tylko z kierą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×