Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To spróbuj koniecznie Blades of Mercy. Ja ostatnio zrobiłam pierwszy raz build pod skill i ta broń daje mnóstwo funu. Chociaż potem bardziej mi się podobało Rakuyo z DLC, ale już trzeba mieć dość wykokszoną postać, żeby je zdobyć. Możesz Eileen załatwić w walce już na początku gry (choć jest trudna do pokonania, na szczęście można ją też strollować :P 

)
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blade of Mercy jest naprawdę świetnym wyborem dla postaci pod skilla zarówno w PvP jak i PvE. Na +10 mają skalowanie S do skilla. Jest to broń bardzo szybka szczególnie w wersji rozłożonej dlatego na bossów jak i w PvP polecam wzmacniać się dodatkowo Beast Blood Pellet która daje nam chwilowe bestialstwo dzięki czemu możemy wyprowadzać naprawdę niszczycielskie kombinacje.

Konkludując według mnie Blade of Mercy to jedna z najlepszych broni w grze choć bardzo nie doceniana.

 

Ja aktualnie przechodzę sobie dodatek właśnie z Blade of Mercy +10 na ng+, 140lvl. Jestem po Lady Marii i jak na razie jest dużo łatwiej niż się spodziewałem czytając różne komentarze i opinie na temat poziomu trudności. W walce z Ludwigiem najgorsza jest pierwsza faza jak ją przetrwamy to druga to istny spacerek. Żywe Porażki ta nazwa doskonale obrazuje tego bossa, w moim osobistym rankingu przejęły pałeczkę najłatwiejszego bossa w całym Bloodborne. Lady Maria wymagająca a sama walka piekielne efektowna. To co ona wyprawia w kolejnych fazach... tylko odłożyć pada i podziwiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy za każdym razem jesli zostanę zabity to respi mnie na początku? Zauważyłem ze nie ma przeciwników których pokonałem. Dopiero zaczynam grę stad pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy za każdym razem jesli zostanę zabity to respi mnie na początku? Zauważyłem ze nie ma przeciwników których pokonałem. Dopiero zaczynam grę stad pytanie

Respi Cię przy ostatniej lampie którą zapaliłeś lub do której się wróciłeś ze Snu Tropiciela. Zwykłe mobki respią się każdorazowo po Twojej śmierci bądź przebudzeniu. Nie dotyczy to jedynie bossów i spotykanych tu i ówdzie tropicieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ponad miesięcznych bojach Bloodborne ukończony. Łącznie z DLC. Miałem duże obawy czy sobie poradzę ale jednak gra nie okazała się aż tak bardzo trudna jak sobie wyobrażałem. Prawie wszystko zrobiłem sam - tylko przy trzech bossach skorzystałem z uprzejmości npc ;) . Jak dla mnie najtrudniejszym przeciwnikiem był Laurence z dlc i Logarius. Pewnie jeszcze wrócę do gry bo lochy zwiedziłem dość mocno pobieżnie a i jeden boss mi uciekł - ten ostatni za pępowiny :mellow:

No i chyba stałem się fanem gier tego typu.

A właśnie jak wygląda Dark Souls II przy Bloodborne ? Tzn chodzi mi o trudność gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak uzupełniać krew? Sprawdzałem na milion sposobu ale nic nie dało. Jakoś sie te fiolki używa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak uzupełniać krew? Sprawdzałem na milion sposobu ale nic nie dało. Jakoś sie te fiolki używa?

Jeśli chodzi Ci o fiolki z krwią które odnawiają życie to używa się ich klawiszem :triangle: . Fiolki można uzupełnić kupując je od Posłańców z Misy w Śnie Tropiciela lub po prostu zbierając je z niektórych pokonanych wrogów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie jak wygląda Dark Souls II przy Bloodborne ? Tzn chodzi mi o trudność gry.

Na pewno dark souls 2 jest najłatwiejszym ze wszystkich soulsow. Szkoda, że zacząłeś od Bloodborne, Demon's Souls i Dark Souls 1 to były typowe dark fantasy a DkS2 jak dla mnie jest zbyt "kolorowe". Będziesz musiał tez przyzwyczaić się do mechaniki gry, która jest wolniejsza i np. tarcza odgrywa zdecydowanie ważniejsza rolę niż Bloodborne (przynajmniej w PvE). Ale oczywiście pomijając moje narzekanie warto zagrać bo DkS2 to bardzo dobra gra. Broni, armorow, czarów, cudów jest spokojnie 20 razy więcej niż w Bloodborne, wiec nudzić się nie będziesz. Tym bardziej, że niedługo wychodzi Dark Souls 3, wiec warto poznać to uniwersum.

Mój subiektywny ranking:

1. Demon's Souls (bo pierwszy raz w życiu czułem się tak zagubiony i dzięki tej grze odkryłem co to jest wiki hehe)

2. Dark Souls 1 (za Anor Londo i ilość godzin spędzonych w pracy nad rozmyslaniem o nowym buildzie)

3. Bloodborne (za dynamikę, fabułę i styl wiktorianski)

4. Dark Souls 2 (jak juz pisałem bdb gra ale jak dla mnie za bardzo poszli w ilość kosztem jakosci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zdecydowanie najlepszą częścią jest pierwsze Dark Souls. Nigdy nie zapomnę tej radości gdy po raz pierwszy wypadł mi wielki miecz z Czarnego Rycerza :) .

W Bloodborne tak jak u kolegi wyżej na plus styl wiktoriański. Szkoda trochę, że w drugiej części gry mamy odwrócenie tendencji klimatu bardziej w stronę a'la Lovecraft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, gdyby jeszcze były wątpliwości - save'y z podstawowej wersji gry działają z pudełkową GOTY. Na początku rzeczywiście wywalało mi komunikat, ale wtedy faktycznie cała zawartość nie była zainstalowana. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem grę za pierwszym podejściem w 21h czyli dosyć krótko. Gra w porównaniu do poprzednich części jest banalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzedniej czesci ? Co Ty bredzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba byłeś zahibernowany przez ostatnie kilka lat, bo przed Bloodborne wyszło jeszcze kilka gier tego samego studia i opartych na tym samym pomyśle, a w produkcji są jeszcze 2 następne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, idąc tą logiką to taki Rage to nic innego jak kolejna część Dooma a Soul Edge to tak naprawde Tekken pod innym tytułem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blade of Mercy jest naprawdę świetnym wyborem dla postaci pod skilla zarówno w PvP jak i PvE. Na +10 mają skalowanie S do skilla. Jest to broń bardzo szybka szczególnie w wersji rozłożonej dlatego na bossów jak i w PvP polecam wzmacniać się dodatkowo Beast Blood Pellet która daje nam chwilowe bestialstwo dzięki czemu możemy wyprowadzać naprawdę niszczycielskie kombinacje.

Konkludując według mnie Blade of Mercy to jedna z najlepszych broni w grze choć bardzo nie doceniana.

 

Ja aktualnie przechodzę sobie dodatek właśnie z Blade of Mercy +10 na ng+, 140lvl. Jestem po Lady Marii i jak na razie jest dużo łatwiej niż się spodziewałem czytając różne komentarze i opinie na temat poziomu trudności. W walce z Ludwigiem najgorsza jest pierwsza faza jak ją przetrwamy to druga to istny spacerek. Żywe Porażki ta nazwa doskonale obrazuje tego bossa, w moim osobistym rankingu przejęły pałeczkę najłatwiejszego bossa w całym Bloodborne. Lady Maria wymagająca a sama walka piekielne efektowna. To co ona wyprawia w kolejnych fazach... tylko odłożyć pada i podziwiać.

 

Ja z kolei podstawkę jak i DLC przeszedlem z Ludwig's Holy Blade, na ostatniego bossa w DLC, czyli Sierotę Kos wziąłem Whirligig Saw, bo Ludwigiem coś mi nie szło i dwa razy mnie ubił, ale przy Whirligig Saw+efekt pioruna padł za pierwszym razem. Żywe porażki to również w moim rankingu najłatwiejszy boss, którego w jednym szeregu można postawić Gwiezdnym emisariuszem z podstawki. DLC przyzwoite, siadłem wczoraj i skończyłem. Ludwig przereklamowany, po tym co ludzie pisali spodziewałem się prawdziwego wyzwania, a tutaj obyło się bez niespodzianek i padł za pierwszym razem.Dla zastanawiających się nad zakupem Old Hunters - gorąco polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bardzo ciężka gra. Już na samym początku dostaje solidny łomot. Mimo iż mam ten duży siekacz. Narazie doszedłem do tych gepardów na samym początku i wron.. Ciulowe jest to ze po zabiciu przy ost lampie respi. Nie wiem gdzie jest ta kolejne do zapalenia. Kawał dostałem zabili mnie i muszę wracać z powrotem:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem grę za pierwszym podejściem w 21h czyli dosyć krótko. Gra w porównaniu do poprzednich części jest banalna.

 

Ja uważam inaczej. Bloodborne na początku sprawił mi mnóstwo trudności, o wiele więcej niż w Dark souls. A Dks to pierwsza gra tego typu z którą miałem do czynienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bardzo ciężka gra. Już na samym początku dostaje solidny łomot. Mimo iż mam ten duży siekacz. Narazie doszedłem do tych gepardów na samym początku i wron.. Ciulowe jest to ze po zabiciu przy ost lampie respi. Nie wiem gdzie jest ta kolejne do zapalenia. Kawał dostałem zabili mnie i muszę wracać z powrotem:/

A potem będzie tylko gorzej :) A na poważnie, poznasz mechanikę, dopakujesz postać i jakoś to będzie, chyba, że stwierdzisz, że to nie gra dla Ciebie, bo i tak może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bardzo ciężka gra. Już na samym początku dostaje solidny łomot. Mimo iż mam ten duży siekacz. Narazie doszedłem do tych gepardów na samym początku i wron.. Ciulowe jest to ze po zabiciu przy ost lampie respi. Nie wiem gdzie jest ta kolejne do zapalenia. Kawał dostałem zabili mnie i muszę wracać z powrotem:/

 

Grunt to się nie poddawać. Ja też miałem problem ze znalezieniem kolejnej lampy w tej pierwszej lokacji, mimo tego, że grałem w poprzednie gry FS. Jak masz jakiś problem, to polecam ten poradnik --> http://www.eurogamer.pl/articles/2015-04-27-bloodborne-poradnik-solucja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei podstawkę jak i DLC przeszedlem z Ludwig's Holy Blade, na ostatniego bossa w DLC, czyli Sierotę Kos wziąłem Whirligig Saw, bo Ludwigiem coś mi nie szło i dwa razy mnie ubił, ale przy Whirligig Saw+efekt pioruna padł za pierwszym razem. Żywe porażki to również w moim rankingu najłatwiejszy boss, którego w jednym szeregu można postawić Gwiezdnym emisariuszem z podstawki. DLC przyzwoite, siadłem wczoraj i skończyłem. Ludwig przereklamowany, po tym co ludzie pisali spodziewałem się prawdziwego wyzwania, a tutaj obyło się bez niespodzianek i padł za pierwszym razem.Dla zastanawiających się nad zakupem Old Hunters - gorąco polecam.

Ja teraz przerzuciłem się na Rakyuo i dwóch ostatnich bossów sklepałem właśnie tą bronią. Lawrence i Sierota naprawdę potrafią dać w kość.

 

Jak dla mnie bardzo ciężka gra. Już na samym początku dostaje solidny łomot. Mimo iż mam ten duży siekacz. Narazie doszedłem do tych gepardów na samym początku i wron.. Ciulowe jest to ze po zabiciu przy ost lampie respi. Nie wiem gdzie jest ta kolejne do zapalenia. Kawał dostałem zabili mnie i muszę wracać z powrotem:/

Cóż, Bloodborne to dość specyficzna gra o stosunkowo wysokim poziomie trudności wymagająca od gracza pełnego zaangażowania. Nie poddawaj się i staraj się wyciągać wnioski z porażek. Możesz też zawsze przyzwać sobie pomoc w postaci innego gracza bądź NPC'a.

Żeby odblokować kolejną latarnię będziesz musiał pokonać jednego z bossów a samych latarni w grze nie ma zbyt wiele. Lokacje są jednak skonstruowane tak, że jest mnóstwo skrótów do odblokowania dzięki czemu wbrew pozorom po zgonie nie trzeba zbyt dużo biegać aby się wrócić.

Stwórz sobie też przemyślany build dla swojej postaci. Nie pakuj punktów we wszystkie współczynniki.

 

Ja ostatnio zacząłem się bawić nieco w co-op'ie i zastanawia mnie jedna rzecz. Dlaczego gdy przybywam z pomocą do innego świata moja postać ma pasek życia zredukowany niemal o połowę?

I jeszcze jedno pytanie, co to są ataki na ród np. ATK na ród + (10%)?

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze właśnie nie ogarniałem rozbudowy postaci. Właśnie nie wiem od czego zacząć. Dzięki za wsparcie panowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz przerzuciłem się na Rakyuo i dwóch ostatnich bossów sklepałem właśnie tą bronią. Lawrence i Sierota naprawdę potrafią dać w kość.

 

Cóż, Bloodborne to dość specyficzna gra o stosunkowo wysokim poziomie trudności wymagająca od gracza pełnego zaangażowania. Nie poddawaj się i staraj się wyciągać wnioski z porażek. Możesz też zawsze przyzwać sobie pomoc w postaci innego gracza bądź NPC'a.

Żeby odblokować kolejną latarnię będziesz musiał pokonać jednego z bossów a samych latarni w grze nie ma zbyt wiele. Lokacje są jednak skonstruowane tak, że jest mnóstwo skrótów do odblokowania dzięki czemu wbrew pozorom po zgonie nie trzeba zbyt dużo biegać aby się wrócić.

Stwórz sobie też przemyślany build dla swojej postaci. Nie pakuj punktów we wszystkie współczynniki.

 

Ja ostatnio zacząłem się bawić nieco w co-op'ie i zastanawia mnie jedna rzecz. Dlaczego gdy przybywam z pomocą do innego świata moja postać ma pasek życia zredukowany niemal o połowę?

I jeszcze jedno pytanie, co to są ataki na ród np. ATK na ród + (10%)?

Z góry dzięki.

 

Jak przybywasz do innego świata, zawsze masz miej hp. Nie wiem czy konkretnie o 50% ale trochę mniej na pewno. Odnośnie ataku na ród to rozumiem, że masz takiego gema? Atak na ród zwiększa obrażenia zadawane w walce przeciwko przedstawicielom rodu czyli Amygdala, Celestial emissary itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przybywasz do innego świata, zawsze masz miej hp. Nie wiem czy konkretnie o 50% ale trochę mniej na pewno. Odnośnie ataku na ród to rozumiem, że masz takiego gema? Atak na ród zwiększa obrażenia zadawane w walce przeciwko przedstawicielom rodu czyli Amygdala, Celestial emissary itp. 

Właśnie zastanawiam się dlaczego mamy mniej życia przybywając do innego świata. W soulsach z tego co pamiętam wszystko było normalnie. Zaś jeśli chodzi o atak na ród to właśnie niektóre gemy dają takiego boosta. Z Twojego posta wnioskuje, że jest on skierowany przeciwko tzw. "Wielkim" czyli Amygdala, Ebrietas, Sierota Kos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaka bron polecacie na dobry poczatek i gdzie ja znajde?;) Mam 65lv i biegam z mieczomłotem na +6. Build typowo pod siłę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaka bron polecacie na dobry poczatek i gdzie ja znajde?;) Mam 65lv i biegam z mieczomłotem na +6. Build typowo pod siłę

Pod siłę to topór.... ja latam z toporem ... i tornitrusem na zmianę z blade of mercy... wszystko na +10 i napakowane odpowiednimi gemami...

Czym głębiej w lochy wskoczysz tym lepsze gemy do tuningu znajdziesz....

Edytowane przez martinxxx.ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×