Skocz do zawartości
PiPoL

Dyskusja Ogólna - XO

Rekomendowane odpowiedzi

Kontekst mojej wypowiedzi był zgoła inny ;)

 

 

Zobaczymy co to za rewolucja czeka branżę po E3. Mam być szczery to na razie wygląda to tak, że Microsoft ewoluuje i inwestuje w nowe technologie patrząc na przyszłość (bo teraźniejszość już przepadła), a Sony cieszy się chwilą i próbuje wyhodować nową dojną krowę.

 

 

Tak wiem ze o co innego Ci chodzilo. Widzisz ja np. nie interesuje sie smartfonami, telefonami i nie wiem ile nowych modelow danego producenta wychodzi w przeciagu pol roku/roku. Zainteresuje sie wtedy jak mam potrzebe zmiany/zakupu najczesciej nie czesto. Wiadomo ze wszystko idzie z postepem i trzeba niby otworzyc sie na nowe rzeczy ale jest pewnie pare osob takich jak ja, ze to wszystko za szybko sie dzieje i za duzo tego. Byc moze mysle jak stary grzyb ale ja nie lubie duzych zmian. Dla mnie konsola to pudlo stojace pod/nad/przy tv. Biore pada w lapy i gram. Kupuje raz na powiedzmy generacje (+- 5 lat) i na nic nie patrze. Nie mam czasu na to by patrzec czy cos przytnie, czy jakis piksel jest kwadratowy czy wiatr nie w ta strone zawieje. Do konsoli siadam po calym dniu jak juz poloze dzieci spac i jest to czas na chwile relaksu po calym dniu.

Wysłane z mojego Luna przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KOMARZYSKO - uważam że Kinect jak i Move to są świetne gadżety. W FPS'a tym nie pograsz (chociaż KillZone na Sharpshooterze był fajny) ale do familijnej zabawy są idealne. Zwłaszcza Kinect bo nie potrzebuje kontrolerów. Jak mas z kim to odpalcie sobie Kurliki z dzieciakiem lub z kumplem na melanżu.

 

Poza tym ja rozumiem że "konsola to stan umysłu" i w ogóle to co robi M$ z Sony to profanacja ...ale świat się zmienia czy tego chcemy czy nie.

Odbiorca się zmienia. Jesteśmy w różnym wieku ale dla rynku część z nas już jest po prostu stara. 

A propos starości, ostatnio pół dnia tłumaczyłem mojej matce jak włączyć internet mobilny i udostępnianie internetu z telefonu na laptopa. Cud że radzi sobie z samym laptopem (jakoś).

Nas do pewnego stopnia też to czeka ;) Po prostu pewne rzeczy które dla młodych są oczywiste i brane za pewnik dla nas będą wykraczać poza nasze rozumowanie. 


...ale co ja to chciałem? aha, M$ zmienił oficjalnie politykę jakiś czas temu patrząc na to co się sprzedaje.

System operacyjny, model Samsung/Google/zawartość freemium

 

- "Wymuszony" Windows 10 wpychany gdzie się da. Rodzina platformy Windows 10. Granie gdziekolwiek (Sony ma PS Vita, remote play, PS TV które już zabili i PSNow którego już od dłuższego czasu nie potrafią wprowadzić w Europie)

- Xbox jako marka - platforma do grania czy to na sprzęcie do tego stworzonym dla ludzi wygodnych i dresów (konsola to stan umysłu, pamiętacie?) czy na własnej maszynie  z Windows 10 Aplikacja Xbox razem z rozmową w Party już działa, do tego cross play po woli wprowadzają.  Jeżeli tylko będę mógł grać z Waronem Wrogiem i Zeratulem to mogę równie dobże to zrobić z PC a nie z pudełka służącego głównie do grania i mediów.

- no właśnie, konsola już nie służy tylko do grania. Centrum rozrywki (gry, media itp.) ale M$ coś wspominał o pełnym oficjalnym wsparciu klawiatury i myszki oraz pakiecie Office

- nowa mocniejsza konsola co jakiś czas (coś mówili o 2 latach)

- Wspólna biblioteka/sklep - kompatybilność wsteczna dla starych tytułów na nowych konsolach (ta sama architektura)

- nowe gry kompatybilne wstecznie z kilkoma poprzednimi "generacjami" konsoli

 

...idąc tym torem i pamiętając że konsola to stan umysłu (społeczność) osobiście będę wolał kupić mocnego kompa ze środowiskiem (aplikacją) Xbox i grac z kumplami a córce zostawię konsolę. Sytuacja Win Win.

Kto będzie chciał to zostanie na konsoli z jakiegoś powodu czy to nie ogarnia, czy jest wygodny cy nie chce dać dzieciakowi za dużego dostępu.

Reszta pójdzie w kierunku PC albo przejrzy na oczy jak ich Sony rucha i zostanie z Nintendo i będzie po raz kolejny ratować księżniczkę Zeldę :P

3 minuty temu, szuldi82 napisał:

Tak wiem ze o co innego Ci chodzilo. Widzisz ja np. nie interesuje sie smartfonami, telefonami i nie wiem ile nowych modelow danego producenta wychodzi w przeciagu pol roku/roku. Zainteresuje sie wtedy jak mam potrzebe zmiany/zakupu najczesciej nie czesto. Wiadomo ze wszystko idzie z postepem i trzeba niby otworzyc sie na nowe rzeczy ale jest pewnie pare osob takich jak ja, ze to wszystko za szybko sie dzieje i za duzo tego. Byc moze mysle jak stary grzyb ale ja nie lubie duzych zmian. Dla mnie konsola to pudlo stojace pod/nad/przy tv. Biore pada w lapy i gram. Kupuje raz na powiedzmy generacje (+- 5 lat) i na nic nie patrze. Nie mam czasu na to by patrzec czy cos przytnie, czy jakis piksel jest kwadratowy czy wiatr nie w ta strone zawieje. Do konsoli siadam po calym dniu jak juz poloze dzieci spac i jest to czas na chwile relaksu po calym dniu.

Wysłane z mojego Luna przy użyciu Tapatalka

I o tym właśnie cały czas piszemy.

Nową konsolę będziesz brał nie od razu tylko jak stara zacznie ci niedomagać jak w przypadku telefonów ;)

...chyba że jesteś jednym z tych którzy "muszą mieć najnowsze i ch*j"

Ja swojego Galaxy S4 używam i będę pewnie używał póki nie zdechnie. Jak zmienię telefon to całą biblioteka kupionych aplikacji zadziała na nowym sprzęcie. Tak samo będzie z Xboxem.

 

Dużych zmian chyba nikt nie lubi. Przyzwyczajamy się do tego co już znamy i wiemy jak z tym walczyć. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szuldi82 napisał:

Wiesz nie kazdy co pol roku wymienia telefon na nowy.

Powiem tak, myslalem ze takie rozdrobnienie rynku czyli iteracje konsol moga odbic sie negatywnie bo ludzie beda omijali co ktoras itearacje przyklad posiadacz konsoli X nie kupi X.i2 po 3 latach ale kupi juz X.i3 po 6ciu. I tutaj widzialem ryzyko dla producentow, bo komus jednak sprzet trzeba wcisnac. 

Wiem tez ze ludzie nawet jesli ich stac nie zmieniaja smarphona, tabletu co generacje, czesto robia to co 2 czy co 3. A jednak mimo to ze tylko czesc z bazy uzytkownikow firmy A kupuje kazdy nowy model firma dalej co roku na kazdym modelu zarabia. Jak to jest mozliwe? Odpowiedz jest prosta baza uzytkownikow ktorzy wymieniaja telefony nawet co 2 czy co 3 generacje jest tak duza ze kazda w ramach kazdej sprzedaje sie spora ilosc telefonow. 

Producenci konsol licza na to ze - czesc osob i tak sie przesiadzie, oraz ze ci ktorzy jeszcze nie kupili w koncu zakupia, a potem z kolejna iteracja bedzie jak z telefonami. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że M$ jaki Sony dostają swoją działkę od każdej sprzedanej sztuki licencji na grę z ich sklepu.

Stąd przymiarki "Always Online" i wyeliminowania nośników fizycznych.

Stąd również sklepik który się pojawił w Windowsie od Windows 8.0

"Jeżeli mamy monopol na sprzedaż to i pieniążki się zgadzają".

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam zamiaru kupować nowych modelów konsol. Chyba, że będzie jakiś super deal, że oddaje starą, dopłacam niewiele i biorę nową. W innym wypadku nie ma mowy. PS4 kupiłem w maju/czerwcu 2014, a XOne w styczniu tego roku i mam zamiar z nimi pozostać na przynajmniej 3-5 lat.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak będzie u Sony ale u M$ nikt Cię nie będzie zmuszał przez te kilka lat do zmiany aż zaczną się problemy z kompatybilnością nowych gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Frost Prime napisał:

Ja nie mam zamiaru kupować nowych modelów konsol. Chyba, że będzie jakiś super deal, że oddaje starą, dopłacam niewiele i biorę nową. W innym wypadku nie ma mowy. PS4 kupiłem w maju/czerwcu 2014, a XOne w styczniu tego roku i mam zamiar z nimi pozostać na przynajmniej 3-5 lat.

No z pewnością będzie... Oddaj starą konsolę sąsiadowi, a kup sobie nową :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 godzin temu, SephiroT napisał:

- no właśnie, konsola już nie służy tylko do grania. Centrum rozrywki (gry, media itp.) ale M$ coś wspominał o pełnym oficjalnym wsparciu klawiatury i myszki oraz pakiecie Office

 

Tak dawno wspomnieli o wsparciu M+K ze juz wszyscy o tym zapomnieli, ale chyba wszystko powoli zmierza wlasnie w tym kierunku - bedzie kilka sprzetow - PC i wszystkie iteracje Xboxow, a na kazdym ten sam software - Win10/XBL, do tego cross-buy i cross-play, jedynie trzeba by bylo oddzielnie dobierac graczy grajacych na padzie i tych na M+K, czyli np. jak ktos do PC podpina pada to gra z innymi pecetowcami z padem oraz konsolowcami, a jak ktos podlaczy do Xboxa M+K to rowniez gra z rownymi sobie, w tym pecetowcami. Jesli MS by wyskoczyl z czym takim to by pozamiatal wszelka konkurencje raz na zawsze, no ale to jest MS, oni nie sa na tyle bystrzy ;)

Edytowane przez Żywy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nowy Xbox ma obsługiwać oculusa to szykuje się ładna cena za tą maszynkę. Psvr posługuje się kamerka dzięki czemu czyta ruchy natomiast pod tym względem ooculus jest bardziej zaawansowany technologicznie. Jeżeli ta moc się potwierdzi to 4 kafle to będzie cena na dzien dobry;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo coś tu się nie trzyma kupy. Się nie zdziwię jak MS zapowie na E3 Xbox Slim i jakiegoś mocnego PC z logiem Xbox na obudowie i Xbox OS na pokładzie. Będą udawać że to to samo co konsola, porównywać z PS4, chwalić się wsparciem VR, ale cena zadecyduje jak atrakcyjny będzie to sprzęt.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No teraz mają w ofercie słabego PCta z logiem Xbox i Win10 na pokładzie więc zasadnym będzie rozszerzenie swojej oferty o coś mocniejszego. M$ w przeciwieństwie do wszystkich Asusów, Delli itp którzy zarabiają tylko na sprzęcie i tu się kończy ich poletko, może pozwolić sobie na sprzedawanie sprzętu po cenie produkcji, gdyż wie, że odbije to sobie na licencjach, sofcie itp. Także za sprzęt za który Janusz zapłaci 5k w sklepie, M$ będzie w stanie spokojnie krzyknąć 2,5k - a taka cena w zupełności satysfakcjonuje większość oczekujących czegoś mocnego.

Edytowane przez m0rph
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, chrono87 napisał:

Bo coś tu się nie trzyma kupy. Się nie zdziwię jak MS zapowie na E3 Xbox Slim i jakiegoś mocnego PC z logiem Xbox na obudowie i Xbox OS na pokładzie. Będą udawać że to to samo co konsola, porównywać z PS4, chwalić się wsparciem VR, ale cena zadecyduje jak atrakcyjny będzie to sprzęt.

W tych linkach ktore wczesniej wrzucilem jest wlasnie wspomniane ze MS ma zamiar wprowadzic interface Xboxa na PC, ciekawi mnie na jakiej zasadzie mialo by to dzialac - jako oddzielny system na kompie czy jako zwykla apka na Win10? Ja absolutnie bardzo chetnie bym przytulil cos takiego ale pod warunkiem ze gry bylyby zoptymalizowane tak jak FM6: Apex, a nie jak Gearsy, QB czy Tomb Raider...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, m0rph napisał:

No teraz mają w ofercie słabego PCta z logiem Xbox i Win10 na pokładzie więc zasadnym będzie rozszerzenie swojej oferty o coś mocniejszego. M$ w przeciwieństwie do wszystkich Asusów, Delli itp którzy zarabiają tylko na sprzęcie i tu się kończy ich poletko, może pozwolić sobie na sprzedawanie sprzętu po cenie produkcji, gdyż wie, że odbije to sobie na licencjach, sofcie itp. Także za sprzęt za który Janusz zapłaci 5k w sklepie, M$ będzie w stanie spokojnie krzyknąć 2,5k - a taka cena w zupełności satysfakcjonuje większość oczekujących czegoś mocnego.

Chyba nie wierzysz, że ms bedzie rozdawał swój sprzęt za darmo? Najdroższy komp od steam kosztuje 5k $ wiec ciężko przewidzieć jaka cenę rzuci za swój nowy komputer. Wygląda na to, że x jakiego znamy zmieni się w aplikacje do grania dostępna na win 10.

Tu jeszcze inne wróżenie http://www.spidersweb.pl/2016/05/xbox-one-scorpio.html

Generalnie juz różne rzeczy Spencer wygadywal zaprzeczając sam sobie więc jego gadania nie można brać na poważnie.

Edytowane przez simonldz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ujme to tak, jest ciekawie i bardzo jestem ciekaw w ktorym to wszystko kierunku pojdzie (absolutnie tutaj pomijam osobiste preferencje i co mi sie podoba a co nie).

Kompy jako mini pudelka do gier i dedykowany OS? zaraz to juz bylo ale jakos sie nie przyjelo - steam machines czy jak je zwal, pomijam juz cene, rozne konfiguracje i roznych producentow, ale pewnie sporo osob nie bylo przekonanych do przesiadki na linuxa (na ktorym bazuje) SteamOS, lub tez nie chcialo im sie szukac i sprawdzac jak postawic drugi system np Windows 7/8.1/10 (ktory dodatkowo trzeba zakupic a wiec koszt). Sporo graczy pewnie zostala przy PC z porownywalna konfiguracja sprzetowa, bez miniaturyzacji, ale za to z mozliwoscia rozbudowy.

Roznica miedzy Steam Boxami a MS jest taka, ze ci maja w reku powszechnie uzywany OS, wiec wydanie konsoli jako mocniejszego PC i dorzucenie do niego pelnej fukcjonalnosci Win10 - to moze chwycic, do tego jesli takie pudelko bylo by szyte pod VR i bylo by tansze nizli PC ktory trzeba by samemu zmontowac... no to moze byc mocne uderzenie.

@Żywy

A robi to Tobie jakas roznice w zaleznosci od tego jak to bedzie dzialac? Moim zdaniem appka, lub appka w formie nakladki ktora odpala sie w trybie podobnym do big screen ze steama sprawdzily by sie dobrze, z punktu widzenia uzytkownika. A jak bedzie czas pokaze.

@simonldz

Z jednej strony rozdawnictwo wydaje sie dosc nierealnym zagraniem. Z drugiej spojrz na MS - prawie miliard $ straty na samym tylko skladowaniu pierwszej generacji tabletow surface, a mimo wszystko spelnione oczekiwania inwestorow, win10 to tez rozdawnictwo ktore ma ma celu zmiejszenie fragmentacji. Wiec jesli tylko dzialy Legal i Marketing odpowiednio to ubiora w slowa zeby nie wygladalo to na rozdawnictwo kto wie. Oczywiscie nie widze mozliwosci rozdawania konsol za free, ale MS moze sprzedawac sprzet po kosztach lub troche do niego dokladac tylko po to zeby zwiekszyc ilosc sprzedanych jednostek a tym samym pokazac ze rosne w danym segmencie rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xbox jako aplikacja dla PC?

Ja jestem na tak. (oczywiście jako alternatywa z zachowaniem "fizycznej" wersji konsoli).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@MagEllan

Robi roznice, oj robi. Niby OS na XB1 to tez Win10 ale funkcjonalnosci jest straaasznie okrojona, przykladowo zeby posluchac plyt CD musialem sciagac specjalna apke gdzie na PC jest juz wbudowany WMP, ktory do najlepszych odtwarzaczy tez nie nalezy a jakiegos VLC nie ma jak samemu zainstalowac. Jedyna przegladarka na XB1 jest Edge, a jak wiemy przegladarka bez wtyczek dzisiaj praktycznie nie istnieje, i tez nie ma jak zainstalowac jakiejs innej, chociaz nie wiem po co bo samych wtyczek tez nie byloby jak zainstalwoac. Samo przegladanie zawartosci na XB1 to jest mordega, ja nawet nie zgrywam zadnej muzyki czy filmow na Xboxa bo wiem ze jak to zrobie to juz nigdy tego nie znajde a strace tylko miejsce na dysku. Takze wolalbym cos na wzor Steama/Uplay/Origin niz oddzienly OS, ktory nie dosc ze zzera wiecej zasobow to jedyna pelna funkcjonalnosc jaka posiada to uruchamianie gier, a reszta opcji jest prawie ze niefunkcjonalna. W sumie Windows to pare miliardow uzytkownikow wiec MS dobrze kombinuje bo jest o co zawalczyc, tylko niezwykle ciezko bedzie im konkurowac ze Steamem, aczkolwiek jesli wprowadza cross-buy i cross-play na szersza skale to dla graczy pecetowych pojawi sie pytanie "na czym graja moi znajomi? Steam czy XBL?" czym mogliby przeciagnac mase graczy na swoja strone.

 

Odnosnie Steamboxow jeszcze to to po prostu nie mialo prawa sie udac - raz ze cena, dwa ze linux, na ktorym gry nie chodza najwydajniej, po trzecie ten pad - oryginalny zamysl byl zupelnie inny a skonczylo sie na zwyklym touchpadzie jak w laptopach... No i najwazniejsza kwestia - brak jakichkolwiek dedykowanych gier, co sprawia, ze duzo lepszym, tanszym i wygodniejszym rozwiazaniem jest po prostu dokupienie samego pada do kompa i korzystanie z normalnego Steama.

Edytowane przez Żywy
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ciekawe czy po większym wprowadzeniu xbl na PC trzeba będzie płacić abonament. Bo pojawia się pytanie czemu Ci co korzystają z xbl na konsoli mają płacić a Ci z xbl na PC mają grać za free. 

Edytowane przez simonldz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Żywy

Plex serwer na PC + Plex klient na XBox i masz streaming z pełnym wsparciem słuchawek z surroundem ;)

Ja jechałem wcześniej na Serviio a teraz na Plex'ie od kiedy jest darmowy. Albo puszczam z kompa bezpośrednio na monitorze albo wygodnei siadam na kanapie i leci stream na konoslkę ;)

 

@simonldz

Ja ty sobie to wyobrażasz przepraszam?

Żebyś miał dostęp do sieci i serwerów z aplikacji Xbox będziesz musiał mieć Golda, w końcu będziesz kupował gry z Ich sklepu i działające w ich infrastrukturze a nie aplikacje nie wiadomo skąd i odpalane nie waidomo na czym ;) 

Jak będziesz chciał grać na Steamie to graj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
37 minut temu, SephiroT napisał:

@Żywy

Plex serwer na PC + Plex klient na XBox i masz streaming z pełnym wsparciem słuchawek z surroundem ;)

Ja jechałem wcześniej na Serviio a teraz na Plex'ie od kiedy jest darmowy. Albo puszczam z kompa bezpośrednio na monitorze albo wygodnei siadam na kanapie i leci stream na konoslkę ;)

 

@simonldz

Ja ty sobie to wyobrażasz przepraszam?

Żebyś miał dostęp do sieci i serwerów z aplikacji Xbox będziesz musiał mieć Golda, w końcu będziesz kupował gry z Ich sklepu i działające w ich infrastrukturze a nie aplikacje nie wiadomo skąd i odpalane nie waidomo na czym ;) 

Jak będziesz chciał grać na Steamie to graj.

Wyobrażam sobie to tak że Ci co grają na pc mogą to olac ciepłym moczem. Na razie za granie po sieci w battlefronty czy inne cody nie trzeba płacić bo co z tymi serwerami ma ms wspólnego? Wiec za co byłby ten abonament? Jedynie jakieś exy od ms korzystały by z ich serwerów.

Edytowane przez simonldz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem deczko inaczej.

 

Kupisz BF'a na Steamie, Originie czy gdzieś indziej - grasz sobie z innymi ludźmi z PC i olewasz cross play ciepłym moczem.

Chcesz grać z ludźmi z Xbox'a? Kupujesz grę z MS Store, płacisz im haracz w postaci wysokiej ceny gry oraz abonamentu i grasz z kim chcesz.

...albo nawet grę skąd chcesz byle byś zapłacił haracz za dostęp do cross play z Xbotami.

Tak to widzę ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego coraz mniej osób kupuje xboxa

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym wlasnie polega cross-buy ze kupujesz gre raz i masz ja zarowno na XB jak i PC, tak bylo z Quantum Break ale tylko przy kupnie pre-orderu ze sklepu MS i to tez z tego co pamietam tylko przez XB1. Bo sa gracze ktorzy maja tylko Xboxa, sa gracze ktorzy maja tylko PC, i sa tez gracze ktorzy maja obie platformy, wiec jak ktos ma jest masa ludzi ktorzy maja znamomych i tu i tu wiec kupno gry raz i mozliwosc grania zarowno ze znajomymi z XB jak i znajomymi z PC momentalnie zachecila by cala mase graczy do kupowania gier z MS Store. A jeszcze jakby Microsoftowi udalo sie zrobic tak ze wszyscy ci gracze mogli grac ze soba naraz to wszelka konkurencja czyli Sony, Nintendo, Valve nie mieli by czym odpowiedziec, oczywiscie tak jak wczesniej wspomnialem trzeba by jakos rozwiazac odwieczna kwestie M+K vs pad, bo o ile w grach sportowych, platformowkach, czy scigankach jak ostatnio Rocket League nie ma zadnego problemu tak we wszelkiej masci shooterach bylaby to rzez niewiniatek. Takze pytnie czy/jak MS zamierza rozwinac opcje X-Buy/X-Play, a jesli tak to czy bedzie sie to dotyczylo tylko gier 1st party czy dogadaja sie rowniez z wydawcami 3rd party? Aczkolwiek watpie czy dogadanie sie z EA i Ubi ktore maja wlasne platformy na PC jest w ogole mozliwe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niestety w wielkim skrócie decydując się na PC w praktyce zapłacisz za gry/usługi mniej, niźli miałoby to miejsce na konsoli. Wszystko zależy ile kto gra, czy więcej gra w multi etc. Ten nowy PowerBoner to ciekawy pomysl, jeżeli jeszcze utrzymają poziom cebuli i usług sieciowych to możemy mieć nowego lidera. Jeszcze kompatybilność wsteczna (dla niektórych jak widać jest to jakaś wartość) i może na mordzie $ony pojawi się kropelka potu. 

 

co do crossplay między PC a konsolą - poproszę nie, a przynajmniej nie w grach FPP. Uważam, że taka próba nastąpi aczkolwiek w walce sieciowej przewagę zawsze będzie miał użytkownik PC. M+K która będzie miała zawsze mniejszy input lag na pc zrobi robotę w wielu strzelankach. Co do innych gier? nie mam pojęcia. To tylko gdybanie :)

Edytowane przez graqzu
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft umie zrobić dobre wrażenie. Kupiłem sobie 2 pada do Xbona, w środku był kod na jakieś dodatki do multi Halo 5. Niby głupota, a cieszy. 

Podobnie rzecz ma się z tą niby mityczną płynnością. Sorry, ale nie znam się na tych wszystkich technicznych aspektach, ale jak ktoś chce mi powiedzieć, że Xbone oferuje mniejszą płynność gier, a żeby mi to udowodnić to pokazuje mi film przy którym ktoś musiał użyć specjalnego programu to sorry. Jak czegoś nie widzę gołym okiem to mam to gdzieś bo różnica między 60, a 56 klatek/s to żadna różnica. Przynajmniej dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×