Skocz do zawartości
Patricko

Kierownica do PS4

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki wszystkim za opinie :) postanowilem z kierownica w koncu poczekac na premiere AC (jesli bedzie fajne na ps4) albo GTS i wtedy kupie t300 alcantara (zakladam ze ten nowy thrustmaster z okazji GTS bedzie mial kosmiczna cene)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też stoje przed wyborem kierownicy, jednak ja wybrałem inną drogę, zdecydowałem się na T300RS zważywszy, że można ją wyrwać za 249 euro z wysyłką do Polski, a za zaoszczędzone pieniądze względem alcantary wolę zainwestować w PS4 Neo która daje możliwość grania w natywnej rozdzielczości 4K a takowy telewizor posiadam to grzech byłoby z tego nie skorzystać. Moherowego beretu na kierownicy nie potrzebuje, a na progresywnym hamulcu mi nie zależy nie mówiąc o sprzęgle którego bez shiftera nie wykorzystam, a który znacząco podnosi cenę zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, domestos007 napisał:

PS4 Neo która daje możliwość grania w natywnej rozdzielczości 4K a takowy telewizor posiadam

Polecam watek o PS NEO -> mozliwosc moze i moze niektore gry beda mialy natywne 4K, ale sony co bylo w wycieknietej prezentacji pozwalac bedzie takze na upscaling. Wiec spodziewam sie ze gier z upscalingiem bedzie wiecej. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie upscaling, bo konsola nie wyrabia przy pełnym 4K dlatego będą pośrednie rozdzielczości pomiędzy 1080P a 4K czyli obraz żyletka. Będą dwa tryby Base i Neo :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, domestos007 napisał:

Na pewno będzie upscaling, bo konsola nie wyrabia przy pełnym 4K dlatego będą pośrednie rozdzielczości pomiędzy 1080P a 4K czyli obraz żyletka. Będą dwa tryby Base i Neo :1_grinning:

Bawiles sie kiedys jakas podstawowa grafika i robiles upscale? Wiekszosc zalezy od bazowej rozdzialki z ktorej owy jest robiony, owszem Sony podaje wartosci ktore z pewnoscia spowoduja ze gry na TV 4K beda wygladac lepiej nizli w przypadku obrazu full HD na wyjsciu i pozniejszym rozciagnieciu do 4K, ale z ta zyleta to bym nie przesadzal. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie mają być bazowe rozdziałki 3680x2070, 3520x1980, 3360x1890 i 3200x1800. Wychodzi że najwyższej dużo nie brakuje do natywnego 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracać do głównego tematu, od PS Neo jest osoby wątek.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sobie sprezentować kierownicę tylko kompletnie nie mam pojęcia jaką. Grać będę na niej na początek w Dirt Rally. Cena jakoś nie gra roli, bo zbliżają się moje urodziny, to co se będę żałował. No, ale powiedzmy max do 1500 zł :1_grinning: Pomóżcie, bo nigdy nie miałem żadnej i kompletnie nie mam pojęcia co kupić. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, mikelsgrom1 napisał:

Chciałbym sobie sprezentować kierownicę tylko kompletnie nie mam pojęcia jaką. Grać będę na niej na początek w Dirt Rally. Cena jakoś nie gra roli, bo zbliżają się moje urodziny, to co se będę żałował. No, ale powiedzmy max do 1500 zł :1_grinning: Pomóżcie, bo nigdy nie miałem żadnej i kompletnie nie mam pojęcia co kupić. Z góry dziękuję.

 

Kolego bez obrazy ale od 50 stron nawijamy o kierownicach wklejono tutaj tone materialow glownie z kanalu ISR. Na wszystkie strony kazdy omawial posiadane kolo, jak i inne jesli mial okazje na nich grac, lub choc pomacac w sklepie. 

 

W tym budzecie to bez problemu kupisz T300 RS, nie zrazaj sie opiniami i pedalach, dolaczonych do kierownicy szalu nie robia ale spokojnie daja rade. Baza jest naprawde bardzo dobra. Do tego polecalbym jakis stojaczek choc to moze nieco przekroczyc budzet. Bo szczerze nie wyobrazam sobie mocowac to kolo do biurka, stolu czy deski do prasowania. 

 

T300 (lub jej X odpowiednika) posiada tutaj spora liczba ludzi w tym ja i pewnie tez beda ja polecac. 

 

Jesli chodzi o wybor to masz T150 - tansza ale w parze z nizsza cena idzie starsza technologia w bazie + brak mozliwosci zmiany wienca kierownicy lub  G29 czyli G27 w nowych szatach. Takie wynalazki jak T100 czy T80 to bym odpuscil tymbardziej ze masz spory budzet. 

 

Jesli chodzi o Dirt nie gralem wiec niestety nie moge sie wypowiedziec. W pCARS i GT6 gra mi sie dobrze.

 

Niestety decyzji za ciebie nikt nie podejmie, a materialy nt dostepnych kierownic sa w tym watku. 

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, MagEllan napisał:

 

Kolego bez obrazy ale od 50 stron nawijamy o kierownicach wklejono tutaj tone materialow glownie z kanalu ISR. Na wszystkie strony kazdy omawial posiadane kolo, jak i inne jesli mial okazje na nich grac, lub choc pomacac w sklepie. 

 

W tym budzecie to bez problemu kupisz T300 RS, nie zrazaj sie opiniami i pedalach, dolaczonych do kierownicy szalu nie robia ale spokojnie daja rade. Baza jest naprawde bardzo dobra. Do tego polecalbym jakis stojaczek choc to moze nieco przekroczyc budzet. Bo szczerze nie wyobrazam sobie mocowac to kolo do biurka, stolu czy deski do prasowania. 

 

T300 (lub jej X odpowiednika) posiada tutaj spora liczba ludzi w tym ja i pewnie tez beda ja polecac. 

 

Jesli chodzi o wybor to masz T150 - tansza ale w parze z nizsza cena idzie starsza technologia w bazie + brak mozliwosci zmiany wienca kierownicy lub  G29 czyli G27 w nowych szatach. Takie wynalazki jak T100 czy T80 to bym odpuscil tymbardziej ze masz spory budzet. 

 

Jesli chodzi o Dirt nie gralem wiec niestety nie moge sie wypowiedziec. W pCARS i GT6 gra mi sie dobrze.

 

Niestety decyzji za ciebie nikt nie podejmie, a materialy nt dostepnych kierownic sa w tym watku. 

 

 

 

Rozumiem tylko nie wiem dlaczego, ale mogę wybrać tylko pierwsze 4 strony i ostatnią. Gdy próbuję przejść na inna, to mi ładuje w nieskończoność. Dzięki za pomoc :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mikelsgrom1 napisał:

Rozumiem tylko nie wiem dlaczego, ale mogę wybrać tylko pierwsze 4 strony i ostatnią. Gdy próbuję przejść na inna, to mi ładuje w nieskończoność. Dzięki za pomoc :1_grinning:

OFFTOP

ja mam ten problem ogolnie na calym forum, F5/odswiez powinno pomoc, u mnie przynajmniej pomaga.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki uchwyt do ts 150? Dobrze by bylo aby nie byl za drogi;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj Wheel stand pro. Na stronie producenta jest wszystko opisane, który konkretnie model. W stojakach nie ma w czym wybierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak macie jakiegoś spawacza w okolicy to kupić parę rurek na złomie, puszkę farby i stojak jak talala. Mój wyszedł mnie jakieś 80zł z fotelem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mariuszmar napisał:

Jak macie jakiegoś spawacza w okolicy to kupić parę rurek na złomie, puszkę farby i stojak jak talala. Mój wyszedł mnie jakieś 80zł z fotelem. :)

no to jeszcze moglbys jakies foto wrzucic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ts150 tylko bedzie pasowac Wheel stand pro v2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę, oto mój Wheel Stand Deluxe :)

 

https://drive.google.com/open?id=0B_H7CxZ7L-7mUFdFT0hHUmF4SW8

 

https://drive.google.com/open?id=0B_H7CxZ7L-7mUXhyOWlJZDFMSDg

 

Fotel jest regulowany, a sam stojak jest dopasowany do mnie i nie trzeba nic zmieniać. Poluję tylko na shifter w dobrej cenie i z materiału który mi został dorobię składany uchwyt :)

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jesli faktycznie wyszlo Ciebie tanio to powiem niezly zestaw :)

no i dopasowany pod Ciebie. Jak shifter to i pedaly pewnie trzeba by zmienic na te ze sprzeglem.

 

Ale przyznam ze jestem pod wrazeniem i zawsze cenilem podejscie DIY.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pedały też będą inne, choć na tą chwilę wystarczy to co jest. W miejsce hamulca włożyłem twardszą sprężynkę i ustawiłem potencjometry tak aby "łapały" od samego początku. Teraz jeździ się całkiem nieźle, ale wieniec przydał by się większy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z ustawieniem kąta obrotu w kierowicy t300rs, sama się kalibruje do np. 900 stopni w Driveclub czy trzeba ręcznie to zrobić? bo jak wiadomo widełki wynoszą od 270 do 1080 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, domestos007 napisał:

Jak jest z ustawieniem kąta obrotu w kierowicy t300rs, sama się kalibruje do np. 900 stopni w Driveclub czy trzeba ręcznie to zrobić? bo jak wiadomo widełki wynoszą od 270 do 1080 stopni.


DriveClub jest gra ktora pozwala na zmiane konta obrotu w opcjach (niektore gry tego nie maja i wymuszaja to same w zaleznosci od wozu).

Wiec odpalasz gre wchodzisz w opcje i tam ustawiasz co chcesz, i to tyle. 

 

No chyba ze zle pamietam i DC nie ma tej opcji - wtedy stosujesz sie do instrukcji producenta:

http://ts.thrustmaster.com/faqs/eng/thr_eng_00155.pdf

 

 

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma tą opcję, czyli rozumiem że kierownica sama odczytuje parametry z ustawień w grze  jak się ma zachowywać, dzięki za odpowiedž :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, domestos007 napisał:

Ma tą opcję, czyli rozumiem że kierownica sama odczytuje parametry z ustawień w grze  jak się ma zachowywać, dzięki za odpowiedž :smile:

 

Na przyszlosc 3 mozliwosci o ktorych mi wiadomo:

 

1. Jesli gra ma opcje to, to jest tak napisales gra komunikuje kierownicy jakich ustawien uzywac.

 

2. Sa gry ktore takiej opcji nie maja - ale maja swoje wewnetrzne opcje i np kąt obrotu jest dostosowany do wozow w grze. (to jak znam zycie to mozna wymusic tutaj zmiane korzystajac z instrukcji odnosnie zmiany kąta obrotu)

 

3. Sa gry ktore opcji nie maja i uzywaja domyslnych opcji ze sterownika kierownicy - w takim wypaku jesli chemy dokonac zmiany to robi sie to zgodnie z instrukcja do ktorej link wkleilem.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie odnośnie upgrade firmware, czy postępując zgodnie z instrukcją, która jest do ściągnięcia na stronie producenta można to zrobić bezproblemowo bo czytałem, że gość uszkodził sobie kierownice w ten sposób ale napisał, że odratował ją znajdując poradnik w internecie, jak to naprawdę jest może się ktoś wypowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×