Skocz do zawartości
Patricko

Kierownica do PS4

Rekomendowane odpowiedzi

No ja wkońcu kupiłem Thrumaster TX na X1. Dorwałem za 800zł z gwarancją do września 2017. Od środy zaczne testować. Jeszcze tylko stojak muszę kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi podpowiedzieć? Czy do kierownicy Thrumaster TX Racing Wheel pasuje tylko stojak Wheel Stand Pro TX, który jest najtaniej za 379zł np. taki :

http://www.x-kom.pl/p/262650-stojak-do-kierownicy-wheel-stand-pro-t300-tx-deluxe.html

Bo już o mały włos nie kupiłem V2. Jest napisane, że pasuje niby do  Italia 458(ale chyba to nie ta kiera bo nie ma TX). Dobrze łapie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mataman wielkie dzięki za pomoc. A czym one się różnią? I ewentualnie który kupić? Ten droższy zamówiłem telefonicznie już w x-komie ale zawsze mogę zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym droższym są pewnie elementy do przykręcenia innych pedałów i shiftera thrustmaster. Ty tego nie potrzebujesz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wielkie dzięki za wyjeśnienie. Sam nie wiem czy te 80 zł nie dołożyć bo jak się spodoba to pedały napewno kupie a tak to będe się musiał bujać z nowym stojakiem. 

Jeszcze raz dzięki. Do jutra muszę podjąć decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Droższy w wersji deluxe jest szerszy, cięższy i jest zalecany właśnie do serii G Logiego oraz wysokich modeli Thrustmastera. Zwykłe v2 raczej nadaje się do kierownic z niższej półki.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie kupuje pierwsza kierownice do ps4/ps3. naczytalem i naogladalem sie juz tyle recenzji ze mam dosc :) (dla tych co tez szukaja, dobre podsumowanie i sam kanal tez jest swietny - link na koncu)

pytanie wiec nurtuje mnie takie, majac oczywiscie ograniczony budzet, kupic zestaw T300 + WSP (1400+400=1800), czy moze T150 + pedaly T3PA + WSP (700+450+400=1550)? 

idealny bylby t300 alcantara + wsp, ale 2200 to jednak juz troche za duzo dla mnie jak na taka rozrywke 

dzieki

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, aquila3dpl napisał:

wlasnie kupuje pierwsza kierownice do ps4/ps3. naczytalem i naogladalem sie juz tyle recenzji ze mam dosc

 

No ja to tak mialem jak szukalem TV. 

 

Prawda jest taka ze nikt za Ciebie dezycji nie podejmie. 

Niemniej jesli chodzi o to co zasugerowales. 

 

t3pa sa lepiej wykonane od pedalow dolaczonych do t150/t300. Ale inwestowac w pedaly w tym pedal sprzegla ktorego raczej uzywac nie bedziesz? (nie wiem moze mozna uzywac wysprzeglania i lopatek do zmiany biegow ale ja prywatnie z takiego rozwiazania bym raczej nie korzystal). 

 

Skoro trafiles juz na kanal ISR (wielokrotnie w tym watku cytowany) to wiesz ze jesli chodzi o technologie, to jednak T300 > T150. T150 nie jest zlym kolem choc mnie prywatnie nieco razi to ze nie dali gumy na calym kole a tylko po bokach, a reszta to jakis sliski i srednio przyjemny plastik.

 

Drugi zestaw a wiec T300 jest calkiem dobry, pedaly moze nie zachwycaja ale daja rade a 90% osob ktore przesiadly sie ze starych ale jarych logitechow DFP/DFGT czuje ogromna roznice (no ale pedaly w tych logitechach byly doprawdy slabe*). 

 

Wiele zalezy tez od twoich oczekiwan, oraz tego czy miales wczesniej kierownice i jaka posiadales. Ja przesiadlem sie z DFP na T300+wsp v2 deluxe i powiem ze odczulem ogromna roznice. 

 

Piszesz tez ze szukasz kierownicy pod PS3/PS4 - wez pod uwage ze szczegolnie starsze gry na PS3 moga nie wspierac T300RS (np. NFS Shift), wiec przed zakupem warto sprawdzic ktore z gier na PS3 ktore chciales ograc wspieraja kierownice (GT6 dziala wysmienicie). 

 

Bardzo subiektywnie oceniajac to ja bralbym T300+wsp

 

*slabe - tyczy sie oporow i tego jak byly wykonane, bo co do samego dzialania czy zywotnosci nie mam zastrzen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę tylko dodać od siebie to jak kupowałem moja t300gte 1,5 roku temu nie było modelu Alcantara. A jest to zajeb... wydanie tej kierownicy. I to jest najlepszy wybór. Cena? Piszesz ze 2200 a ja w 5 sekund widzę tutaj za 354 funtów + 10 przesyłka to będzie pewnie przy obecnym kursie funta mniej niż 2000pln. No a umówmy się że 200pln to nic w porównaniu do lepszych pedałow i super wienca kierownicy.

Jedyna zła wiadomość jest ze nie będziesz mógł przestać grać jak się wciagniesz w GT6 / Project Cars / Asseto Corsa / GTS.

Ps.

Widzę że t500 maja w tym sklepie za 315 funtów. Ja bym nie brał tego koła bo jest to poprzednik t300 jeśli chodzi o technologię ale są ludzie którzy mega chwalą. Sam nie miałem. Nie dotykałem.

PS2

amazon.de i masz z europejską wtyczka dostarczana do domu za 372 euro! Mega deal tutaj.

Gwarancję masz europejska thrustmaster. Jak Ci coś nie pasuje z Amazon to pakujesz i odsyłasz. Nic tylko brać.

PS3

Teraz widze że cena w Polszy za t300 Alcantara to jest na poziomie 1700 - 1800 więc moja mega oferta z amazon.de nie jest taka mega :). Chciałem dobrze a wyszło jak zawsze. Podsumowując ja bym dołożył te 400 pln nawet kosztem rozłożenia w czasie kupna kierownicy i stojaka.

Edytowane przez pela222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pela222

@aquila3dpl 

 

No nie spojrzalem ze  Alcantara to dopasiona o lepsze pedaly wersja. Jak kupowalem swoje T300 to tej wersji nie bylo. 

 

W takim wypadku jesli tylko ta wersja pojawi sie gdzies w dobrej cenie to brac! spojrzalem w Szwecji na ceny i jak sie okazuje na majowy weekend ta wersja byla o jakies 120pln drozsza od T300RS. 

 

Ale, cos tak to jest kupuje sie sprzet a potem wychodza nowe edycje, nowe bundle itd. Ja jesli chodzi o T300RS w wersji podstawowej jestem zadowolony. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, aquila3dpl napisał:

wlasnie kupuje pierwsza kierownice do ps4/ps3. naczytalem i naogladalem sie juz tyle recenzji ze mam dosc :) (dla tych co tez szukaja, dobre podsumowanie i sam kanal tez jest swietny - link na koncu)

pytanie wiec nurtuje mnie takie, majac oczywiscie ograniczony budzet, kupic zestaw T300 + WSP (1400+400=1800), czy moze T150 + pedaly T3PA + WSP (700+450+400=1550)? 

idealny bylby t300 alcantara + wsp, ale 2200 to jednak juz troche za duzo dla mnie jak na taka rozrywke 

dzieki

 

 

 

Ja też właśnie kupiłem pierwszą w życiu kiere i długo się zastanawiałem którą. Czy 150 czy 300. Kupiłem 300 a dokładnie TX bo to odpowiednik do X1 i rewelacja. Sam nie wiedziałem czy mi się spodoba czy nie odstawie tego w kąt ale prawda jest taka że nie mogę się oderwać już kombinuje czy koła nie zmienić na skórzane.

Jak masz pieniądze to bierz T300 bo będziesz żałować jak Ci się spodoba ale to moje zdanie.

Stojak kupiłem V2 delux dedykowany do T300 najtaniej jest teraz w Xkom za 379zł kawał solidnego mebla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wojcik_dan

Z calym szacunkiem - ale poza jakimis przypadkami beznadziejnymi jak T80 to powiem ze pierwsza kierownica po tym jak juz chwile z nia sie oswoimy to jest zachwyt. Ja tak mialem z DFP :)

bo mimo iz to tylko kontroler to potrafi wielokrotnie zwiekszyc fun z rozgrywki... 

 

Plusem T300 jest fakt ze majac takie kolo, o ile ktos nie jest szczegolnie rozrzutny, to nie ma co szukac dalej. Bo jasne sa i beda wychodzily jeszcze lepsze kierownice ale pewnie tez i z inna (wyzsza) cena. 

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście rozumiem. Ale skoro wszyscy piszą a raczej większość że T300 jest lepsza od T150 to może warto dopłacić niż później żałować. Kolega chce t150 i pedały t3pa które ponoć są prawie na równym poziomie wykonania co podstawowe w T300 tylko że mają sprzęgło. Co innego T3pa pro ale to już ponad 600 zł. Z tych dwóch zestawów ja bym wolał mieć lepszą bazę. Ale to moje zdanie i piszę jeszcze na ciepło swoje przemyślenia bo miałem podobny problem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wojcik_dan

 

Alez ja to rozumiem - sam koledze polecalem lepsza baze :) (pare postow wyzej)

t3pa sa ciut lepiej wykonane i maja mod hamulca - przynajmniej z tego co widzialem/czytalem

 

Pomijajac juz lepsza baze to  mnie prywatnie od T150 (choc to bardzo nieobiektywna opinia) odrzucila jakosc wykonania (o ktorej tez wspominaja chlopaki z ISR) a wiec ma sie wrazenie taniosci, gdzie T300 w mojej opinii daje wrazenie produktu premium. No i ta nieszczesna guma tylko na czesci kierownicy....

 

Niestety nie mialem okazji uzytkowac T150,  bo zakladam ze jakbym nie mial kierownicy (t300 kupilem przed premiera t150) to bym tez mial teraz rozterki (bo nie oszukujmy sie kierownice to drogie kontrolery), niemniej (znow bazujac na recenzji ISR) smiem twierdzic ze przesiadajac sie nawet na T150 ze starego poczciwego DFP odczulbym roznice na plus. Jesli szukalbym  czegos tanszego (bez dokupowania akcesoriow) to mozliwe ze rozwazylbym T150 (bez dodatkow).

 

Mysle ze zogdzimy sie co do jednego - T300 > T150 + t3pa

I zakladam ze te opinie podzieli wiecej osob.

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza opcja to kupno T300 alcantra i polowanie na wsp.

ps. Chciałem napisać że głosuję na .....powyżej

Edytowane przez hakuna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety jak zwykle wszystko kwestia ceny. Ja upolowałem Tx nie zjechanego za 800zł z gwarancją do września 2017r więc kiera TMX za 780zł dla mnie już się nie opłaciła. Najgorzej było z wsp bo do Tx(T300) jak na lekarstwo jeżeli chodzi o polowanie miałem dwa na oku ale oba okazały się do Logitecha. Kupiłem nówke bo kiera leży a ja bede szukać Bóg wie ile standu.

@MagEllan pełna zgoda :-)

Edytowane przez wojcik_dan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice w tych stojakach, oczywiście poza wersją delux która jest cięższa i większa   od pozostałych sprowadza się co najwyżej do braku blachy do przykręcenia pedałów (taki element bez problemu sam zrobisz lub kupisz w castoramie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, hakuna napisał:

Różnice w tych stojakach, oczywiście poza wersją delux która jest cięższa i większa   od pozostałych sprowadza się co najwyżej do braku blachy do przykręcenia pedałów (taki element bez problemu sam zrobisz lub kupisz w castoramie).

Oczywiście ale właśnie po coś jest cięższa i większa:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ale tych deluxe też jest kilka odmian i mają różne ceny a jedyne różnice sprowadzają się do 2 śrub i blachy mocującej pedały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deluxe do T300 to ja widziałem jeden model. Drugi jest do T500. Z tymi stojakami to tak na początku jest że nie wiadamo który do jakiej kiery.

Jeżeli to pomoże to ja kupiłem ten;

http://allegro.pl/stojak-do-kierownicy-wheel-stand-pro-t300-tx-i6316764249

 

Edytowane przez wojcik_dan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarowno oryginalne WSP jak i v2 deluxe nadaja sie do mocnowania kierownic. 

Porownalem fotki kumpla (wsp v1) i moje (v2 deluxe) i roznice sa np w wielkosci podstawy mocujacej (v2 ma ciut wieksza), a tak to i on i ja korzystamy z t300 i nie ma problemow. 

 

Mimo teoretycznie lepszej stabilnosci v2, jak podlaczam kiere i tak sie kalibruje to stojak potrafi lekko "podskoczyc". 

 

WSP jest pomyslowym i dosc tanim rozwiazaniem, ponadto prosto daje sie zlozyc i przeniesc. Zapewnia wystarczajaca wygode grania, ale nie jest to jakis cud techniki. 

 

Z drugiej strony szczegolnie przy bazie od T300 naprawde trzeba stabilnie przymocowac kierownice, bo ta ma moc. Nie chce sobie nawet wyobrazac jakby to dzialalo gdybym mogl kierownice przymocowac do biurka skoro juz przy DFP, czulem ze biurko pracuje i chodzi a TV lekko sie trzesie. 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ponad pół roku jestem użytkownikiem T300 Alcantara Edition. Mogę z pełną świadomością polecić ten produkt. Pedały t3pa są solidne, dobrze wykonane i dają dobrą precyzję w dozowaniu gazu/hamulca. Wieniec kiery to bajka - mięciutki, bardzo przyjemny w dotyku. Zaleca się jazdę w odpowiednich rękawiczkach, zmniejsza to zużycie materiału jak i poprawia chwyt.

Wcześniej miałem fanatec 911carrera - taki odpowiednik cenowy dla DFGT, lecz pod każdym względem lepszy od niej. Przeskok w jakości jest duży, w sprzęcie również.

T300 przymocowaną mam do WSP, szczerze mówiąc nie wiem jakiej wersji :blush:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwie wersje wsp, v1 i v2. Deluxe ma dołączone dodatkowe akcesoria.

Wszystkie sprzedawane obecnie wsp to wersja v2 z grubszymi rurami. Dlatego do T300 wystarczy zwykle v2. Wszelkie blachy do pedałów czy shifterów można dokupić osobno za grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://inspiracje.x-kom.pl/akcesoria-gamingowe?utm_source=newsletter&utm_medium=e-mail&utm_content=akcesoria&utm_campaign=20160718_akcesoria_gaming

 

T150 za 629pln z kodem rabatowym "gamingowe2016"

Patrzac na to jak zmieniaja sie ceny i biorac pod uwage ze to 2x mniej niz cena T300RS uwazam ze T150 moze byc calkiem rozsadna alternatywa dla tych ktorzy wola cos tanszego.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×