Skocz do zawartości
zmstr

Żużel

Rekomendowane odpowiedzi

Są tematy o innych sportach, mniej lub bardziej popularnych, natomiast o speedway'u, w którym mamy najlepszą ligę na świecie ani słowa. Czas to zmienić i mam nadzieję, że jest więcej fanatyków czarnego sportu niż ja :)

Na gorąco po meczu Unii Leszno z Unią Tarnów mogę powiedzieć, że zaskoczenie totalne. 50:40 dla gospodarzy, a patrząc obiektywnie mogło być jeszcze wyższe zwycięstwo (wykluczenie Balińskiego to kpina ze strony sędziów). Jeśli ktoś przy stanie 12:18 powiedziałby mi, że drużyna z Leszna wygra, a do tego 10 punktami, to bym go do psychiatry odesłał. Tarnowianie słabiutko, Vaculik widać że jeszcze w 100% niegotowy po operacji, Koza standardowo nie wiem co tam robi, już lepiej debiutant Borowicz pojechał, słabo Gomólski, Łaguta... Jedynie Kołodziej i Buczkowski trzymali poziom, choć po Kołodzieju można się więcej było tak czy tak spodziewać. W Tarnowie za tydzień będzie mega ciekawie. Jeśli Vaculik się wykuruje do końca, wróci Hancock to różnie się może potoczyć. Dla mnie w trakcie regularnego sezonu Unia Tarnów to był zdecydowany faworyt do mistrzostwa, a tu może wypaść w półfinale. W drugim meczu, który się zaraz zacznie też może być ciekawie :) Falubaz w tym sezonie zaskakująco słabo jeździ, więc Stal Gorzów nie jest bez szans na awans do finału jeśli nie utopią dzisiejszego meczu w Zielonej Górze. Ten sezon zdecydowanie na in plus już można zaliczyć dla emocji ligowych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje miasto, takie piękne :wub:

 

10645127_775959402466302_783576098287918

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie piękne są wszystkie tory żużlowe :D

Swoją drogą w Częstochowie znów pechowo dla Smolinskiego, który świecę zaliczył przy starcie :)

Kurde pogoda mi dzisiaj zepsuła plany.... Miałem jechać do Tarnowa na półfinał, a coraz mniejsze prawdopodobieństwo rozegrania meczu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Półfinały były zacne i zaskakujące, dzisiaj mecz o 3 miesjce, dzisiaj finał, a w temacie cicho. Czy naprawdę nikt nie ogląda żużla? :shok: Czy każdy woli podniecać się jakimiś zagranicznymi klubami w piłce kopanej, gdzie po jakimś czasie okazuje się, że co drugie mecze to wałki i wyniki były ustalane wcześniej? Smutne trochę, że tak piękny sport, tak męski sport, w którym najlepsza liga jest ulokowana w naszym kraju jest tak niszowy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja!Ja!

Żużel mam we krwi od kilkunastu lat :)

 

Jednak to już nie to samo co kiedyś, teraz na niewielu torach możemy oglądać walkę zbliżoną do tej w Częstochowie. Start i rura do przodu to nie to o co w tym sporcie chodzi :P

Edytowane przez YildirimKebab
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiesz jak się cieszę, że jest na forum jeszcze jakiś miłośnik żużla:)

Każdy sport się zmienia i nie obejrzymy takiego, jaki fascynował nas kilkanaście lat temu. Ja ligę widzę przez pryzmat Unii Tarnów do której mi najbliżej i to co czasami zrobi Vaculik wywołuje cmokanie z podziwu, więc nie jest tak źle ;) Cieszy mnie też, że liga nie jest zdominowana przez jeden dwa zespoły jak mogłoby się na papierze wydawać. Finaliści jak dla mnie zaskakujący - kto by się po początkowej fazie sezonu spodziewał Unii Leszno w finale? Skórnickiemu powinni pomnik postawić za to co dokonał i raczej szans nie mają w rewanżu, bo zaliczka skromna z wczoraj ale będę im kibicował (pomimo tego, że takiego Pedersena lekko mówiąc nie znoszę :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finał jest już raczej rozstrzygnięty. Stal u siebie jest bardzo mocna więc chyba w końcu uda im się zdobyć DMP i to bez lidera zespołu! Skóra zrobił w Lesznie dobrą robotę. Gdyby nie on to Byków nie byłoby nawet w półfinale.

Ja czekam na baraże Włókniarza z Orłem. Szkoda, że na torze w Łodzi nic się nie dzieje, ale wyjazd będzie zaliczony bo to raptem godzina drogi. Tylko czy w przypadku wygranej będzie licencja czy może Włókniarz zacznie od 2 ligi? Ciężko powiedzieć, ale na to 8 miejsce Orzeł jest nie bardzo chętny. Chyba, że Grudziądz, ale oni też musieliby dostać licencje warunkową bo stadion się trochę nie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem na niespodziankę w finale ale mecz praktycznie od pierwszych biegów pod dyktando gospodarzy. Pedersen słaaaabiutko wczoraj pojechał. Zasłużone zwycięstwo Stali. Przez debiut siatkarek z mojego miasta w Orlen Lidze nie obejrzałem pogromu w Tarnowie. Jak zobaczyłem w telefonie wynik 25:5 to nie wierzyłem, że to się dzieje :)

Co do spadków i awansów, szkoda, że teraz duży pieniądz dyktuje warunki i nie wrócą raczej lata 90, gdzie jeździło 10 drużyn w najwyższej klasie rozrywkowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy zwyciezce kolejnego dzisiaj zwyciezce na swojej ziemi.

Ktory dodatkowo zapewnil sobie wice mistrzostwo GP ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jutro wraca liga, więc wreszcie będzie na czym oko zawiesić, a nie stosować substytuty w postaci skorumpowanej piłki :) Gdy tak patrzę na składy, to najbardziej ciekawi mnie postawa GKM-u Grudziądz, natomiast jakoś nie widzę w tym sezonie Unii Tarnów - tak jak w ubiegłym już raczej nie pojadą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K*@#a, a jeszcze parę dni temu dawano szanse 50/50 i spekulowano, że raczej pojadą, a tu faktycznie teraz newsy czytam, że dupa. No to przynajmniej taki plus, że nikt nie będzie marudził, że święta, a ja przed tv żużel oglądam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wybiera się na Narodowy? Dla mnie będzie to pierwsze GP w życiu, więc już nie mogę się doczekać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wybiera się na Narodowy? Dla mnie będzie to pierwsze GP w życiu, więc już nie mogę się doczekać :)

Ja jadę z dziewczyną, o dziwo to ona zaraziła mnie żużlem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zżera mnie sumienie, że na takim historycznym GP nie jestem w chwili obecnej tylko w domu..... Panowie opowiedzcie wrażenia jak wrócicie jak było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz szczęście :P Granda!

Edytowane przez Laptok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widzę, że niezłe jaja....

Oprócz kibiców, organizatorom powinien odpowiednio podziękować Tomek Gollob. Ikona Speedway'a miała "zacne" pożegnanie, nie ma co. Ten stadion skończy jak stadion dziesięciolecia, jeśli będzie taki pechowy dla organizatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie chce mi się komentować tej organizacyjnej padaki. Jesteśmy narodem uwielbiającym prowizorkę, ciągle ponosimy za to karę, Ale nic nie jesteśmy się w stanie nauczyć. Tylko zastanawia mnie teraz jedna rzecz jak słyszę i czytam teraz komentatorów, znawców, dziennikarzy i zawodników. Skoro wszyscy wokół wiedzieli że toru nie można zbudować przez trzy dni , bo swą naturalną twardość zdobywa latami, to czemu nikt z osób znających się na żużlu nie walił na alarm już wczesniej? Przecież informacja kto gdzie i w jaki sposób , była znana już dawno. A Duńczycy kładący tor nie użyli jakiejś super mega nowej technologii, tylko robili to jak zawsze. Nie wiem, nie interesuję się aż tak bardzo żużlem Ale wertując codziennie internety nie widziałem komentarza od np jakiegoś zawodnika który by wyraził obawy że tor może być za miękki i grozi to niebezpieczeństwem. Ehh, te polskie gówienko.... :/

Edytowane przez okoni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasa za bilety się zgadza?

Finansowy sukces osiągnięto i o to chodziło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy osiągnięto. Kontrakt jest na wiele lat. Na pewno wielu kibiców w przyszłym roku biletów nie kupi.

Bilety nie były specjalnie drogie, ale trzeba dorzucić za dojazd, często za hotel.

 

Totalna kompromitacja Ole Olesena, gruba kasę wziął za tor i maszynę a odwalił mega fuszerkę, ale jak to pewnie bywa dostanie całą kasę i jeszcze go przeproszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. To nie nasza wina. My dajemy stadion natomiast organizatorzy trzymają w ryzach impreze. Według mnie to żużlowe skandynawskie lobby dało o sobie znać, boli ich trochę ze tyle zawodów u nas. Szkoda tylko Tomka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym zakończeniem kariery to jakaś masakra. Taki sportowiec i taki niewypał. Już czytam pierwsze komentarze że to jakaś próba osmieszenia Polaków. Ale chyba lubimy pisać i układać spiski jako naród, więc jeszcze pewnie poczytamy jakieś ciekawe opowieści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No okoni ale taka prawda. Czemu zawsze musimy szukać błędu i obwiniac siebie.

Większość ludzi wczoraj plus sam Tomasz powiedział ze my możemy się czuć tutaj w porządku i to nie my tutaj zawinilismy. Ale nie chciał rozwijać tej wypowiedzi z wiadomych powodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×