Skocz do zawartości
czacha79

Dragon Age: Inkwizycja

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Jak zdobyc lepszą broń? Koncze juz pierwsza lokacje zazimie (przegrane okolo 10h) czy jakos tak i zadnej lepszej broni nie znalazłem od tej która mialem od samego poczatku gry przez o zadaje obrazenia na poziomie 20 (max 30). Juz nawwet tej pierszej lokacji nie jestem w stanie ukonczyc na 100% bo mnie mordują. Trafilem do 2 lokacji ale nieumarli mnie po protu masakrują.

Gram na najlatwiejszym poziomie trudnosci i jest to moj pierwszy dragon w karierze

POMOCY

Gram elf mag

Edytowane przez Eloszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie gra odpalona.

Co sądzicie o wojowniku tarcza + 1ręczna broń?

 

Lizać wszystko na bieżąco?

Po ukończeniu głównego wątku jest dostęp do wszystkich lokacji/smoków/odłamków/etc.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza + 1H to najnudniejsze buildy, sam tak zaczynałem później przeszedłem na 2H i było lepiej .

Ale najciekawiej gra się magiem i łucznikiem wg mnie, przez większość gry przełaczałem się z drewnianego wojownika na maga .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Jak zdobyc lepszą broń?

 

Cierpliwości. Otwieraj szkrzynie, przeszukuj różnego rodzaju wazony, albo zbieraj od pokonanych wrogów (używaj R3 do skanowania terenu) itp. Bronie też dostajesz za ukończenie zadania, sprawdzaj u kupców czy nie mają jakiś schematów. 

 

 

Wreszcie gra odpalona.

Co sądzicie o wojowniku tarcza + 1ręczna broń?

 

Lizać wszystko na bieżąco?

Po ukończeniu głównego wątku jest dostęp do wszystkich lokacji/smoków/odłamków/etc.?

 

Liż wszystko co się da. Napier***** tym R3 ile wlezie, zawsze gdy jesteś na nowym terytorium. Zbierać wszystko. Tak, po ukończeniu gry masz swobodny dostęp do lokacji, ale ja zalecam zapoznania się ze wszystkimi dużymi lokacjami przed finałową misją. Smoki możesz zabić po ukończeniu gry.

 

 

Tarcza + 1H to najnudniejsze buildy, sam tak zaczynałem później przeszedłem na 2H i było lepiej .

Ale najciekawiej gra się magiem i łucznikiem wg mnie, przez większość gry przełaczałem się z drewnianego wojownika na maga .

 

2H faktycznie wymiata. Ja grałem takim buildem. Czy Tarcza + 1h jest nudny? Czy ja wiem, osobiście Kassandrą czy Blackwallem też według mnie grało się miodnie. 

 

Polecam Wam misje poboczne od Żelaznego byka, jest tam jeden taki trudny wybór moralny. Osobiście ten wątek to niezły mindfuck :)

 

Btw. Jak tego to pytajcie, spędziłem w tej grze już 200h i wiem wszystko o niej (chyba.. xD)

Edytowane przez Kentucky
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, przetrwalem pierwsza lokacje i sie wkrecilem dosc porzadnie. :) teraz nie wiem gdzie mam isc bo chetnie wszystko na raz bym robil. :p

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie odkrywałem jak leci nie zważając nawet na poziom trudności (odblokowywałem na stole narad nawet te trudne lokacje) i wszystko zwiedzałem. Optymalnie będzie jak wyruszysz do "Zachodniego podejścia", ale nie jest to żaden przymus. W tej lokacji jest prosty smok i ciekawe questy oraz fajna twierdza do odbicia. Ja ten obszar odkryłem dopiero pod koniec gry, więc ubijałem każdego mobka za jednym hitem :biggrin:

Edytowane przez Kentucky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

 

może dzisiaj w nocy mi się uda coś pograć, jak nie to cały weekend planuje ruszyć to trochę do przodu. Coś mi się wydaje że własnie tam miałem się udać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie od dziś zaczynam przygodę z wiedźminen lecz jako że nie lubię mieć łatwo w grze wybrałem ten najtrudniejszy poziom gry i chyba to był błąd po pierwszej walce z napotkanymi potworami...

Wysyłane z mojego SM-N9005 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby tematy Ci się pomyliły? Graj na najwyższym im dalej w las tym łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej, miał być w temacie wiedźmina :p. Przepraszam

Wysyłane z mojego SM-N9005 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ja wrócę do grania w Dragon Age: Inkwizycji po Wieśku :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja się wstrzymałem z zakupem Wiedźmina przed ograniem Inkwizycji, która od lutego na półce czekała w kolejce.

Teraz ruszyłem z tą grą i pewnie pod koniec lata dopiero Wiedźmina nabęde (a może to dobrze, zostanie w pełni załatany).

 

Pytanie do osób, które grały w obie gry;

jak ma się ogólna jakość i frajda z rozgrywki w tych dwóch tytułach względem siebie?

Edytowane przez adick007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

jak ma się ogólna jakość i frajda z rozgrywki w twóch dwóch tytułach względem siebie?

 

To akurat pytanie o gust. Mnie nie powaliła Inkwizycja ale na pewno znajdą się osoby które stwierdzą inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja splatynowałem inkwizycję i męczę(dosłownie) obecnie wiedzmina .

Obie te gry mają swoje wady i zalety .

Wbrew pozorom sporo się od siebie różnią .

Design dialogi fabuła i questy na plus dla wiesia .

Inkwizycja wygrywa wg mnie systemem walki/rozwoju postaci .

Jest o wiele miodniej, bardziej taktycznie, tu sterujesz całą drużyną .

Masa buildów/specjalizacji wykuwania eq ze specjalnymi bonami pod konkretnych przeciwników itd .

Masz swój zamek werbujesz ludzi itd .

Bardzo fajnie wypadają postacie każda jest inna ma inny charakter swoje zasady i cele .

Budowanie relacji w ekipie, gadanie z nimi itd - tego w wiedzminie nie ma .

Baaardzo miło wspominam inkwizycję mnie wkręciła na maxa, design mnie powalił(choć może dla tego że to była moja  gra na ps4) no i świetne walki ze smokami(trudne nieraz po 20 min walki)

Tylko fabuła a zwłaszcza ending w DA jest denny .

Gra n pewno bdb i warta ogrania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skonczylem inkwizycje. Jak dla mnie czyli typowego casula gra zbyt ciezka. Te buildy i inne specjalizacje na przeciwnikow dla mnie zdycowanie zbyt trudne i czasochlonne. Gdybym chcial ogarnac cala druzyne ( wszystkie osoby a nie tylko 4) to chyba przejscie gry by sie przedluzylo 2x ( wiec gralem od poczatku do konca tym samym teamem. To samo z przedmiotami - nie wykonasz nie bedziesz mial. Gra fajna, fabula prosta, lokacje piekne. Jeszcze raz napisze ze dla casula takiego jak ja zbyt skomplikowana. Wiem ze dla Was zapewne te wady ktore wymienilem to sa same zalety :), ale kazdy ma swoje preferencje i okreslona ilosc czasu.

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Edytowane przez Eloszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Statystyk bazowych (siła, zręczność...) nie da się zmienić przy lvl-up?

Z każdym levelem wpada punkt umiejętności, ale statystyki postaci stoją w miejscu.

Mam 12lvl.

Doszedłem do Pustki i widzę, że chyba pora zacząć korzystać z widoku taktycznego.

SI towarzyszy nie do końca słucha moich wytycznych.

------

Po 40 godzinach gra skończona z całkiem sporą ilością zadań pobocznych wykonanych.

Świetny rpg. Polecam gorąco!

Nie platynuję, żeby gatunek mi się nie przesycił przed zakupem Wieśka.

Edytowane przez adick007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra... 14 godzin na liczniku i mogę powiedzieć jedno. Ta gra jest po prostu nienormalna. Robię misję, w końcu się okazuje, że na końcu jest boss. Na 8 lvlu demon zazdrości. Ekipa już potków nie ma, nie ma zapasów - jesteśmy w ciemnej d... uliczce. Demon nas jedzie jak chce. Cały team mam na 8 lvlu. Itemki w miarę dobre jak na te poziomy. Jednak nie ma opcji pokonania go. Mało tego, nie można zrezygnować z tej misji, uciec, cokolwiek. Ciemna d......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle przed bossem jest skrzynka do uzupełnienia potów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, na najtrudniejszym poziomie gra jest w pelni do ogarniecia a tak jak napisal Seph, przewaznie gdzies przed starciem znajduje sie skrzynka ktora uzupelnia zapasy. Potem gdy bedziesz mial mozliwosc rozwiniecia klasy, warto jest zrobic sobie (badz podpakowac Vivienne) knighta-enchantera. W skrócie to czolg ktory po wbiciu odpowiednich skilli leczy sie atakami, potrafi wyprowadzic z nie jednej czarnej...uliczki.

 

Jedyna trudna walka jaka pamietam byla obrona tego miasteczka (nie pamietam nazwy) przed atakiem demonow, skrzynke mielismy jedna a fal potworow bylo duzo, musialem "kite'owac" mobki po calej wiosce i je wybijac pojedynczo bo inaczej nie dawalem rady

Edytowane przez graqzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle przed bossem jest skrzynka do uzupełnienia potów. 

 

 

Gdy tylko taką biorę to zostaję ok. 6 potków. Komputer od razu tamte zuużywa. No i niezbyt to wystarcza do pokonania bossa. Używam trybu normalnej walki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sobie w taktykach, aby SI zostawiało konkretną ilość potionów w zapasie. Ja miałem 2 potion i 30% staminy magicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cycki Kasandry obczajone, wiec generalnie primary target zaliczony. Da się jeszcze w tej samej kampanii pobawić z Jozefina? Chędożyłbym...

Edytowane przez donsarcasm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem Jozefine i potem trafiłem do friendzone kasandry więc nie sądzę :-/

- Wysłane z fona przez Tapatalk -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie 12 sierpnia bedzie nowy dodatek do DA I. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że nie spodziewałem się aż tak dobrej gry. Zarówno grafika jak i gameplay stoją na najwyższym poziomie. Przytłacza ogrom rzeczy do zrobienia ale da się ogarnąć. Jak dla mnie trochę za dużo czasu spędza się w menusach postaci. Poza tym nie można się oderwać. Bardzo dobra gra, powiedziałbym, że lekko powyżej rzemieślniczej roboty.

Przypominam dla niezorientowanych, że gra trafiła właśnie za free do EA Access.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×