Skocz do zawartości
DaraS

Wasteland 2

Rekomendowane odpowiedzi

Ja czcionkę zwiększyłem w opcjach i jest Ok. Problem z samym gameplayem mam. Leczę wrogów, zamiast swoich oraz mam pewne watpliwości, czy mój team jest gotowy na jakakolwiek wędrówkę. Padam przy aligatorach, a to początek tylko ^^

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czcionce w opcjach to nie wiedziałem, zaraz sprawdzę. Początek z grą jest średni bo dużo do przyswojenia, ale potem jest tylko lepiej. Ja nie mogę się oderwać choć przyznam, że pierwsze starcia są trudne ale do przejścia potem jest lepiej.

Foxter jak udało Ci się zrobić jeden z głównych pierwszych celów czyli wybrać drogę do jednego lub drugiego  miasta to warto wrócić najpierw do swojej bazy nie napiszę dlaczego ale warto.

Na aligatory dobre są różnego rodzaju ładunki wybuchowe.

Pamiętajcie, że już na samym początku gry w obozie przed pierwszą podróżą można już zwerbować piątą postać.

PS: Gra ma trochę niedoróbek takich jak te niefortunne leczenie wrogów bo kiepsko działa zaznaczanie postaci, czasami niemożliwe jest jakiekolwiek zasejwowanie gry czy to szybkie czy normalne. Trzeba wyjść z danej planszy i wejść z powrotem wtedy się sejwowanie odblokowuje ale ogólnie dla fanów turówek pozycja obowiązkowa.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka rewelacja , czuć klimat starych Falloutów, masa opcji  i konfiguracji drużyny, ze sterowaniem mam tylko ten problem, że nie bardzo wiem jak jedną postacią leczyć drugą , bo nijak jest to pokazane w grze i często leczy mi randomowo albo samego siebie. Ale gierka do parokrotnego przejścia , bo już pierwsza misja na kilka godzin może mieć dwa zgoła inne początki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka rewelacja , czuć klimat starych Falloutów, masa opcji  i konfiguracji drużyny, ze sterowaniem mam tylko ten problem, że nie bardzo wiem jak jedną postacią leczyć drugą , bo nijak jest to pokazane w grze i często leczy mi randomowo albo samego siebie. Ale gierka do parokrotnego przejścia , bo już pierwsza misja na kilka godzin może mieć dwa zgoła inne początki.

 

Ja to robię tak:

1. Wybieram postać która odpowiedzialna jest za leczenie

2. Klikam L3 - w ten sposób steruję tylko nią, nie całą drużyną

3. klikam L2 i wybieram pierwszą pomoc

4. Zanim wybiorę rodzaj apteczki, wybieram rodzaj postaci (członek drużyny, wróg, neutralny itp.) za pomocą  :triangle: , a następnie za pomocą R1 i L1 wybieram konkretną postać. Paski życia nad głowami ułatwiają to i widać czy leczymy postać poważnie ranną, czy taką której brakuje 1HP do pełnego życia.

5. Wybieram apteczkę i zatwierdzam

 

Mnie natomiast interesuje, czy przed walką jest możliwość rozlokowania postaci za osłonami, po czym zaatakować wroga i w taki sposób rozpocząć walkę. 

Edytowane przez medmaxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co swojego rodzaju jest. Wciskasz Lewą gałkę i masz tylko jedną postac reszta stoi w miejscu. R1 i L1 zmieniasz na kolejną itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz mam problem, nie tyle z leczeniem, co po prostu nie mam apteczek dla Medyka. :)

A jeżeli chce wrócić do miejsca startowego, to wyzywają mnie przez radio i nakazują wracać xD

Tak swoją droga. Czym można wyciąć roślinność blokująca dostęp do drzwi?

Edytowane przez Foxter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz mam problem, nie tyle z leczeniem, co po prostu nie mam apteczek dla Medyka. :)

A jeżeli chce wrócić do miejsca startowego, to wyzywają mnie przez radio i nakazują wracać xD

Tak swoją droga. Czym można wyciąć roślinność blokująca dostęp do drzwi?

 

Broń obuchowa, sieczna - to są najtańsze sposoby.

Natomiast takie wielkie chaszcze ruszysz dopiero po ukończeniu głównego questa w Agrocentrum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się poziom trudności, niby normalny ale wcale łatwo nie jest, lepsze bronie kosztują dużo i trzeba kasy by okupić  team, a z wrogów skrzynek  baaaardzo rzadko coś lepszego wypada, amunicja też nie leży w hurtowych ilościach i często trzeba kupować a tania nie jest :) apteczki też jak na lekarstwo :) Do tego achivmenty głównie fabularno/znajdzkowe :) Najlepszy do zdobycia w bazie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że najpierw trzeba ją będzie naprawić albo zhakować a tutaj zonk :) Co mi się strasznie podoba to , że naprawdę jest masa smaczków, odniesień , fajnych dialogów i sytuacji. Od samej walki wole, interakcje ze światem zwiedzanie i rozwiązywanie problemów na różne sposoby . Gra naprawdę godna polecenia, dla fanów Fallouta Must Have.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile osób da się zrobić w bambuko

z kupnem broni po taniości od pewnego handlarza w Twierdzy

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja. Najpierw kupiłem jedną a jak zobaczyłem jaka jest przebitka cenowa to kupiłem jeszcze 2. Jakie zdziwienie było potem. Faajny motyw.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja. Najpierw kupiłem jedną a jak zobaczyłem jaka jest przebitka cenowa to kupiłem jeszcze 2. Jakie zdziwienie było potem. Faajny motyw.

Ja byłem na tyle inteligentny że kupiłem wszystkim. A potem spotkałem roboty  :laugh:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem jeszcze lepszy :) najpierw kupiłem za wszystkie $ "normalne bronie" potem idę do niego a on mi z promocją wyjeżdża...to tak się wku...,em , że na niego doniosłem i go zwineli :laugh:  Bozia poratowała przed błędem  :biggrin:  

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietny tytul, polecam wszystkim co preferuja rpg z krwi i kosci , Chyba tak fajnie nie bawilem sie od czasow Neverwinter Nights 2 :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze byłem fanem Falloutów (tych pierwszych), obecnie ogrywam 4, która wciągnęła mnie niesamowicie tylko i wyłącznie pod względem eksploracji, ale kurde to nie jest prawdziwy Fallout, tylko siakiś FPS w klimatach post apo. Teraz czytam opinie o Wastelandzie w internetach i są skrajnie różne. Zastanawiam się nad jej zakupem jak już skończę F4, ale wciąż nie jestem pewien czy to dobry wybór. Bylibyście na tyle mili żeby powiedzieć mi czym ta gra do siebie przekonuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze byłem fanem Falloutów (tych pierwszych), obecnie ogrywam 4, która wciągnęła mnie niesamowicie tylko i wyłącznie pod względem eksploracji, ale kurde to nie jest prawdziwy Fallout, tylko siakiś FPS w klimatach post apo. Teraz czytam opinie o Wastelandzie w internetach i są skrajnie różne. Zastanawiam się nad jej zakupem jak już skończę F4, ale wciąż nie jestem pewien czy to dobry wybór. Bylibyście na tyle mili żeby powiedzieć mi czym ta gra do siebie przekonuje?

Gra jest... trudna. Stworzyłem ekipę, wyruszyłem w świat. Spotkałem randomowe trzy robale które rozwaliły mnie w mgnieniu oka. Ogram F4 i wracam bo ta godzina w Wasteland 2 sprawiła że mam niesamowitego smaka na tę grę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze byłem fanem Falloutów (tych pierwszych), obecnie ogrywam 4, która wciągnęła mnie niesamowicie tylko i wyłącznie pod względem eksploracji, ale kurde to nie jest prawdziwy Fallout, tylko siakiś FPS w klimatach post apo. Teraz czytam opinie o Wastelandzie w internetach i są skrajnie różne. Zastanawiam się nad jej zakupem jak już skończę F4, ale wciąż nie jestem pewien czy to dobry wybór. Bylibyście na tyle mili żeby powiedzieć mi czym ta gra do siebie przekonuje?

Kupilem zamiast F4 i polecam. Wlasnie tym, ze jest trudna (chociaz mozesz zmienic poziom trudnosc w jej trakcie). Mniej jest strzelania, a wiecej eksploracji, dialogow, decyzji do podejmowania (uratujesz jednych, ale poswiecasz kogos innego, mozesz wykrasc dokumenty wchodzac z buta i rozwalajac wszystkich na drodze lub oszczedzajac cenna amunicje wykrasc je wlamujac sie do komputera). Graficznie jest dobrze, klimatycznie podobnie jak w Fallout 2. Samo tworzenie teamu zajelo mi 1h, a planowania 2 dni zeby skille sie nie dublowaly (ze swojej strony polecam poczytac o mozliwych do zrekrutowania w trakcie gry towarzyszach i sprawdzenie jakie skille posiadaja i dopiero potem planowanie core skladu). Zaleta gry jest tez niska cena, w razie czego zawsze mozesz sprzedac. Gra jest dluga. Nie jestem nawet w jej polowie a przegralem juz ze 35h. Gra moze odpychac niestety wlasnie blednie przemyslanymi decyzjami, tym, ze nagle okazuje sie, ze dana bron jest strasznie slaba mimo jej wymaksowania, ze zabilismy npc, ktory mial dac nam wazne zadanie ale... od czego jest zapis gry (zawsze mozesz wczytac save) ;) Polecam!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I system dialogowy, w porównaniu do Fallouta 4, jest cholernie rozbudowany (chociaż opiera się na słowach-kluczach), nie mówiąc już o fabule, która w pewnym momencie idzie tą samą ścieżką co ta z Opadu. W pierwotną wersję na PC, przegrałem 85 godzin, w wersję Director's Cut (również na PC), 10 a to tylko dlatego że F4 wyszedł :D

Edytowane przez Talerz
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielki :D myślę, że w przyszłości na pewno się skuszę na tę grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wkręcam i mam kilka pytań bo planuję grać hardcorowo czyli bez wczytywania stanu gry przy niepowodzeniu - niech się dzieje wola nieba :)

 

1) Na początku dołączyła do mnie Angel Death i teraz u niej w ekwipunku jest informacja : BUNT 20% (odpraw) - czym to grozi?, skąd to się wzięło? jak temu zapobiec ?

2) Czy przedmioty  o nazwie "śmieci" mogę bez wahania opychać handlarzom ?

3) Co się stanie jak nie uzupełnię wody i nie dotrę do oazy? Umrą i koniec gry?

4) Jak jest zamek którego nie da się rozwalić to jakiej umiejętności potrzebuję?

5) Jak robal zatruł mi bohatera czym zatrzymać zatrucie?

6) Możliwe, że z odległości 1 hexa z pistoletu gorzej będe trafiał niż z 2 lub 3 hexów?

7) Skończyły się bohaterowi naboje, wiec dałem jemu inną broń. na 5 strzałów (nawet z 1hexa) nie pocelował ani razu - może nie umieć posługiwać się daną bronią?

 

 

Co do samej gry - jest superowa.

Trochę klimat postapokaliptyczny mnie odstrasza ale gra się superowo.

Przypomina nieśmiertelnego Jagged Allinace 2 i Desert Storm :)

 

 

Na razie tyle :)

Dzięki za pomoc :)

Edytowane przez voic3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1. 20% buntu oznacza, że podczas walki istnieje 20% szansy na to iż to komputer wykona jej turę zamiast Ciebie. Nie jest to fajne zjawisko, szczególnie podczas trudniejszych walk. Po części może temu zapobiec umiejętność DOWÓDCA lub DOWÓDZTWO (nie pamietam dokładnie) - zmniejsza szanse na bunt, ale tylko w określonej odległości od postaci posiadającej tą umiejętność.

Ad.2. W większości tak, choć zdarzają się smieci, za które konkretni handlarze płacą więcej niż pozostali.

Ad.3. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba zaczną tracić HP.

Ad.4. Włamywacz (tradycyjne zamki), haker( elektroniczne zamki), kasiarz (sejfy)

Ad.5. Dokładnie nie pamiętam, ale zawsze można odczekać aż zatrucie minie.

Ad.6. Możliwe. każda broń ma swoje staty celności w zależności od odległości od celu.

Ad.7. Pewnie. Dla każdego rodzaju broni są oddzielne umiejętności (pistolety, strzelby, karabiny szturmowe, karabiny snajperskie, broń ciężka itp.).

 

Tworząc swoje 4 postacie warto zadbać o to, aby każda z nich miała 2 umiejętności do róznych broni i jednocześnie żeby to było 8 unikalnych umiejętności obeznania broni dla całej drużyny( co najmniej 2 postacie powinny posługiwać się bronią białą). Wtedy nie braknie amunicji dla nikogo. Warto też dodać, że w grze nie wystepują umiejętności, które mozna totalnie olać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3) Co się stanie jak nie uzupełnię wody i nie dotrę do oazy? Umrą i koniec gry?

Tak wlasnie jak piszesz (mozesz zwiekszyc udzwig wody przedmiotami oraz uzupelniaj je w wiekszych miastach+ oazach znajdywanych po drodze- oazy sa niewyczerpywalne mozesz je odwiedzac ile razy chcesz)

 

5) Jak robal zatruł mi bohatera czym zatrzymać zatrucie?

Mozesz odczekac lub uleczyc przedmiotem antidotum

 

6) Możliwe, że z odległości 1 hexa z pistoletu gorzej będe trafiał niż z 2 lub 3 hexów?

niektore bronie maja wieksza skutecznosc z daleka i o ile nie wezmiesz odpowiednich perkow to np. snajperka bedzie miala kare do bicia "z bliska"

 

 

Reszta pytan zostala moi zdaniem dokladnie omowiona przez Medmaxx'a.

Jednak ze swojej strony powiem Tobie, ze lepiej zainwestowac tylko w jeden rodzaj broni dla kazdego ze straznikow. Lepiej punkty poswiecic na umiejetnosci typu haker/percepcja itp ;) Zwlaszcza w polowie gry odczujesz konsekwencje swoich wyborow w rozdysponowaniu pkt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i gra skończona. Zdziwiło mnie zakończenie, gdyż było zupełnie inne niż w poradnikach :)

Sama gra dla fanów pierwszych Falloutów jest bardzo fajną alternatywą, Jest sporo podobieństw i nie jest to nieudany klon. Sporo questów, sporo wszelkiej maści stuffu, i od cholery godzin spędzonych z grą. W którejś recenzji widziałem, że przejście gry zajmuje ~80h - zgadzam się z tym, u mnie było jakoś podobnie.

Z minusów to na pewno wywalanie do menu konsoli podczas próby zapisu stanu gry lub podczas wejścia/wyjścia z danej lokacji. Praca kamery w niektórych momentach też nie jest zbyt optymalna.  

Polecam każdemu fanowi starych Falloutów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliście tak, że nie mogliście w ramach drużyny użyć na żadnym przedmiocie przeniesienia ? Tak jak by nie działał "kwadrat" a jest podświetlony.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×