Skocz do zawartości
mataman

Endurance GT3 series by MRL

Rekomendowane odpowiedzi

Auto wybieramy jedno na stałe.

Auta spisują się różnie na każdym torze. Straty z jednego toru będzie można odrobić na innym (teoretycznie)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. mataman - McLaren 12C GT3
2. Michas333 - BMW Z4 GT3
3. polo510 - Aston Martin V12 Vantage GT3 Rapa #100
4. marcin-2013_s - BMW Z4 GT3
5. Shadow_18_08 - ???
6. Tachograf - Ruf RGT-8 GT3

7. Leniucholik - Ruf RGT-8 GT3 Ruf #72     

8,Piotras

9.Matijad RUF RGT-8-GT3 

Powinienem jakoś znajsc czas ,chciałbym aby wprowadzic drużyny i mój teamate to Tachograf :shok: :biggrin:

Edytowane przez matijad
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się wstępnie pisał. Obecność - w kratkę raczej i ewentualny start w moim przypadku dopiero na Spa (11.07). Auto - muszę potestować, pojeździć i coś wskażę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Rufa, malowanie pewnie Bear ale jeszcze się nie zdecydowałem :) Jeśli opóźnienie startu zawodów wciąż aktualne to ja jestem na tak, może wtedy juz i na Silver uda mi się zameldować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porsche vs. reszta świata ;) A tak serio, Ruf prowadzi się najlepiej, jest cholernie zwinny (a testowałem tylko na Spa!). W sumie przegoniłem wczoraj wszystkie GT3 poza Ginettą (i Bentleyem, którego nie kupowałem) i w zasadzie dość porównywalne, wszystkie ładnie dociśnięte i dla mnie - paradoksalnie - prostsze w prowadzeniu niż Ginetta Junior (serio, momentami miałem wrażenie, że jakieś asysty mam włączone bo trudno mi było wytrącić te auta z równowagi). Podobały mi się jeszcze Z4, SLS oraz McLaren.

 

A Ty co bierzesz Piotras? :)

 

PS. Właśnie sobie uświadomiłem, że pominąłem w testach M3kę. Sprawdzę jeszcze ją przy okazji.

Edytowane przez cieglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli opóźnienie startu zawodów wciąż aktualne to ja jestem na tak, może wtedy juz i na Silver uda

Start bez zmian, 27 czerwca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było do przewidzenia ;)

 

Czemu do przewidzenia?:p Są przynajmniej dwa szybsze samochody , chociaż nie do końca łatwiejsze w prowadzeniu (co jest akurat totalnie niezrozumiałe , bo to akurat Prosiak powinien być jednym z trudniejszych do opanowania samochodów )  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ee tam ja wolę mojego narwanwgo Astona , chociaż w porównaniu do DBR9 to to jest potulny baranek :)

No i do tego ładnie mruczy i jest piekielnie szybki :)

Tak czy siak moim zdaniem Prosiak ma totalnie skopana fizyzke , ten samochód powinien prwktycznie na każdym wejściu w zakręt wykazywać dużą niestabilności z tyłu, a to jedzie jak po szynach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe bo u mnie akurat choćby Z4 czy SLS łatwiejsze się wydają. RUF zwrotny, u mnie to zdecydowało. Aston narwany? Nigdy bym nie powiedział :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wpisanie na listę, postaram się być na wszystkich zawodach, jednak czas jest taki że są wakacje, ciepło, urlop itp więc może być różnie.

Prawdopodobnie na dniach podejmę decyzje w której lidze startuje, czy tutaj czy w Ginetta, w dwóch raczej nie dam rady, bo wychodzi co tydzień sobota i niedziela wieczorem jeżdżenie, a to już lekka przesada dla mnie, zdecydowanie wolę GT3.

 

Auto wybiorę do środy gdzieś myślę.

 

 

Lista startowa:


1. mataman - McLaren 12C GT3
2. Michas333 - BMW Z4 GT3
3. polo510 - Aston Martin V12 Vantage GT3 Rapa #100
4. marcin-2013_s - BMW Z4 GT3
5. Matijad RUF RGT-8-GT3
6. Tachograf - Ruf RGT-8 GT3
7. Leniucholik - Ruf RGT-8 GT3 Ruf #72
8. Piotras -???
9. cienglasz - Ruf RGT-8 GT3
10. toreso - 
11.
12
13.
14.
15.
16.

Edytowane przez toreso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

bo wychodzi co tydzień sobota i niedziela wieczorem jeżdżenie, a to już lekka przesada dla mnie, 

 

 

Tutaj wyścigi odbywają się co dwa tygodnie w sobotę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jakoś tak, w każdym razie dla mnie lepi.

Zobaczymy, wstępnie wchodzę jeśli można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe bo u mnie akurat choćby Z4 czy SLS łatwiejsze się wydają. RUF zwrotny, u mnie to zdecydowało. Aston narwany? Nigdy bym nie powiedział :)

Zdejmij mu trochę docisku to pogadamy :) Aston najgorzej reaguje na zmniejszenie docisku  , nie jest tak stabilny jak np McLaren , ma tendencje do wyrzucania tyłu w zakręcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko sęk w tym, że nie bardzo jest gdzie z docisku rezygnować. Proste na Panoramie, Spa - za krótkie. Chyba, że na Nurbie ale wtedy na krętych partiach popłyniesz jak sam mówisz. Ależ jestem ciekaw jak Nurb wygląda w pCars, jeszcze nie miałem okazji pojeździć :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij mu trochę docisku to pogadamy :) Aston najgorzej reaguje na zmniejszenie docisku  , nie jest tak stabilny jak np McLaren , ma tendencje do wyrzucania tyłu w zakręcie.

 

 

No jak źle ustawisz seta to nie dziwota, że tył ucieka. :P

 

Jechałem nim na Le Mans docisk oczywiście zmniejszony i tył nie uciekał. W porównaniu z bentlejem na seryjnym secie to aston się prowadzi jak po szynach.

Edytowane przez marek1234itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aston trzyma się drogi... Ale z całej grupki pojazdów GT3 w grze wykazuje największe oznaki nadsterownosci , ale akurat to jest jeden z największych plusów tego samochodu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na standardowym secie Bentlej jest dużo bardziej nadsterowny.

 

No ale setem wszystko można zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na standardowym secie Bentlej jest dużo bardziej nadsterowny.

 

No ale setem wszystko można zmienić.

Nie mam Bentleya więc nie mam porównania :)  Tak czy siak ja tej nadsterowności w Astonie nie zamierzam nawet zmniejszać bo tak jak mówiłem to mi pasuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×