Skocz do zawartości
zyga101

PS4 CUH 1116 vs CUH 1216, krótka recenzja i porównanie kultury pracy.

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem chyba z 6 konsol i w każdej tak miałem, mi to nie przeszkadza i myślę że to normalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem jedną i było tak samo. Irytowało mnie to jak cholera  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja konsola cuh 1116 ma pewnie przepracowane około 40 godzin i niestety ale chodzi jak suszarka, nagrzewa się i nic na to się nie poradzi ...

Wysłane z mojego HTC One_E8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Was to zdziwi ale moja z dnia premiery 1004 do dziś chodzi bez zarzutu od 2 lat i 1 miesiąca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Was to zdziwi ale moja z dnia premiery 1004 do dziś chodzi bez zarzutu od 2 lat i 1 miesiąca :)

Jak grasz to daleko jesteś od konsoli? Gdzie umiejscowiles Playstation? We wnęce czy jak?

Wysłane z mojego HTC One_E8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np.ja zawsze gram albo w słuchawkach (noc) albo na zestawie 5.1 z w miarę mocnym subwooferem więc nie ma możliwości abym usłyszał konsolę....co innego jak Ktoś gra na tych śmiesznych głośniczkach wbudowanych w płaski tv...to rozumiem że słychać suszenie ps4. ... ;)

Edytowane przez martinxxx.ma
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1216: od trzech miesięcy jest git, a dodatkowo zero świstów :) Chyba miałem szczęście. Niestety nie moge tego powiedzieć o 1116a, które wymieniałem dwa razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak grasz to daleko jesteś od konsoli? Gdzie umiejscowiles Playstation? We wnęce czy jak?

Wysłane z mojego HTC One_E8

 

Moja stoi na balkonie, dzięki czemu w ogóle jej nie słyszę, a przy okazji jest dobrze schłodzona przez podmuchy wiatru. Polecam takie rozwiązanie.

 

Np.ja zawsze gram albo w słuchawkach (noc) albo na zestawie 5.1 z w miarę mocnym subwooferem więc nie ma możliwości abym usłyszał konsolę....co innego jak Ktoś gra na tych śmiesznych głośniczkach wbudowanych w płaski tv...to rozumiem że słychać suszenie ps4. ... ;)

 

Ja gram tylko na głośniczku od pada i słuchawce mono dołączonej do zestawu, dzięki czemu nie słyszę żadnych świstów i śpiewania konsoli. Polecam takie rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak grasz to daleko jesteś od konsoli? Gdzie umiejscowiles Playstation? We wnęce czy jak?

Wysłane z mojego HTC One_E8

Nie wiem jakie znaczenie ma odległość konsoli od użytkownika ale około 3m, podczas grania szum wiatraczka nie jest uciążliwy nawet w bardzo wymagających grach. Konsola leży płasko na półce i ma swobodną cyrkulację powietrza, może trafiłem na dobry model. Tego samego nie mogę powiedzieć o padzie. Po 3 miesiącach zawitały u mnie analogi od x one. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem konsola chodzi ale mam takie buczenie czy tam pierdzenie podobne jak na filmiku i nie wiem wymieniac konsolke? Moglbym nagrac na forumek i wstawic tylo jak? Konsolka czasem potrafi chodzic fajnie, a czasami przy fifie 16 potrafi ponad 10-20 minut buczec dodam ze lezy na panelach. Czy to zle? I wogole jakbym dzwonil do serwisu to jakby pytali sie dlaczego chce oddac na gwarancje to jak to najlepiej wytlumaczyc?

Witam, mam problem konsola chodzi ale mam takie buczenie czy tam pierdzenie podobne jak na filmiku i nie wiem wymieniac konsolke? Moglbym nagrac na forumek i wstawic tylo jak? Konsolka czasem potrafi chodzic fajnie, a czasami przy fifie 16 potrafi ponad 10-20 minut buczec dodam ze lezy na panelach. Czy to zle? I wogole jakbym dzwonil do serwisu to jakby pytali sie dlaczego chce oddac na gwarancje to jak to najlepiej wytlumaczyc? Dodam ze mam wersje 1216B 1TB, nie wiem moze jestem przewrazliwiony ale ps3 slim o wiele lepiej chodziloo. Jak myslicie probowac i serwisowac?

Edytowane przez MateuszeKkK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaw gdzie indziej i wtedy sprawdź czy nadal to występuje bo wydaje mi się, że to wina tego gdzie leży bo u mnie też nie raz buczy po tym jak ją postawiłem w innym miejscu

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaw gdzie indziej i wtedy sprawdź czy nadal to występuje bo wydaje mi się, że to wina tego gdzie leży bo u mnie też nie raz buczy po tym jak ją postawiłem w innym miejscu

Wystepuje u mnie takie cos. Wpisz na yt ps4 1216b i wejdz w filmik goscia rrrnzr jak porownuje glosnosc. U ciebie to samo? Chodzi mi jak gosciu wlacza onsolke 1216A o to buczenie czy jak to nazwac

Edytowane przez MateuszeKkK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To "pierdzenie" od 6:04?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem co to jest, a brzmi jak ocieranie wiatraczka. Z naturalnych objaw 1216 jest pogwizdywanie i wibracje podczas pracy napędu optycznego, natomiast nie potrafię zidentyfikować źródła tego dźwięku (6:04). Występuje tylko podczas intensywnego chłodzenia? Dźwięku towarzyszującego uruchamianiu się nie mogłem znaleźć na tym filmie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem co to jest, a brzmi jak ocieranie wiatraczka. Z naturalnych objaw 1216 jest pogwizdywanie i wibracje podczas pracy napędu optycznego, natomiast nie potrafię zidentyfikować źródła tego dźwięku (6:04). Występuje tylko podczas intensywnego chłodzenia? Dźwięku towarzyszującego uruchamianiu się nie mogłem znaleźć na tym filmie.

Okej nagralem filmik, sorry za slaba jakosc. taki dzwiek nie jest caly czas ale zdarza sie i to pare minut czy tam kilkadziesiat mega denerwuje, taki dzwiek uzyskalem po graniu okolo 15-20min w COD BO3 

tutaj filmik :) Powiedz mi serwisowac to czy to norma? BO ja juz sam nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie takich dźwięków nie ma coś się chyba ociera.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie takich dźwięków nie ma coś się chyba ociera.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Jak myslisz oddawac na serwis? Raczej sam nic z tym nie zdzialam? :/ Czyli raczej jak oddam na serwis to nowke dostane? Niech sie ktos jeszcze wypowie, z gory dziekuje! :)

Edytowane przez MateuszeKkK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń na infolinię, przedstaw problem. Nikt Ci tu nie napisze, czy dostaniesz nowke czy naprawiona.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej naprawianą. Na Twoim filmie brzmi to jak stukanie paznokciami o blat i nie jest to normalne, i jeżeli naprawdę tak złowieszczo stuka to oddawaj na gwarancję.

Edit: Możliwe, że do chłodzenia coś wpadło i jest mielone, stąd te nieregularne stukania?

Edytowane przez JacaC8
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej naprawianą. Na Twoim filmie brzmi to jak stukanie paznokciami o blat i nie jest to normalne, i jeżeli naprawdę tak złowieszczo stuka to oddawaj na gwarancję.

Edit: Możliwe, że do chłodzenia coś wpadło i jest mielone, stąd te nieregularne stukania?

Nie mam pojecia, na prawde i to jest roznie czasami jak jej odwali to potrafi tak jak na filmiku caly czas, czasami tylko pojedyncze stukanie i przerwa i znowu. Nie wiem, zadzwonie najwyzej w poniedzialek. No niestety nie przyzwyczaje sie do tego, jestem strasznie przewrazliwiony na takie rzeczy bo to serio przeszkadza gdy mam ochote zagrac w domu cisza, tv sciszony i gram w fife a tutaj takie szmeranie i to kilka minut...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te drastyczne zmiany zachodzą po prostu w wersji 1216, obojętne czy A czy B, gdyż literka tylko oznacza pojemność dysku 500 albo 1000GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, literka oznacza pojemność dysku. A zjawisko to chyba pierwszy raz pojawia się w tym temacie.

Edytowane przez JacaC8
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, literka oznacza pojemność dysku. A zjawisko to chyba pierwszy raz pojawia się w tym temacie.

Teraz zagralem pol godzinki, nie bylo zle tak jak rano czy po poludniu nie wiem co jej odwala na prawde mam nadzieje ze tylko jakbym wysylal do SOny to takie dzwieki sie beda pojawiac, raz je slychac raz nie. Nie moge pojac tego, nic w srodku raczej nie ma. Jutro jeszcze pogram i dzisiaj w nocy w FIFE zobacze jak to bedzie chodzic, bo zmienilem jej miejsce i postawilem na polce teraz. Zobaczymy jak sie nie poprawi to w przyszlym tygodniu dzwonie no i wysylam bo co innego z tym zrobie.

Edytowane przez MateuszeKkK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co moze to byc to naped albo wiatrak. Nic tam innego nie pracuje mechanicznie. Sprawdz jakies demo np Uncharted i zobaczy to sie dzieje bez plyty w napedzie. Od nowosci tak masz ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×