Skocz do zawartości
zyga101

PS4 CUH 1116 vs CUH 1216, krótka recenzja i porównanie kultury pracy.

Rekomendowane odpowiedzi

Moja 1216B chodzi bardzo dobrze, mam ją jakoś miesiąc i katuje wieśka/fallouta/uncharter. W porównaniu do 1116a, która stawała sie odkurzaczem po 2-3 min gry jest super :) Przez ten czas ani razu nie weszla w wyzsze obroty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w BO3 najglosniej jest w lobby 44db, w trakcie meczu TDM jest w granicach (w zaleznosci od mapy i rozgrywki) 30db-43 db, ale srednio 34 dB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby-nóżka :) rozwiazuje problem.

 

U mnie to jakis  pogiety na 4ry kartonik polozony pod przeciwlegly  rog od tego gdzie  jest naped.

 

niestety trzeba  potestowac rozne niby-nóżki i ich ulozenie, bo czasami wibracje powracaja.

 

I niestety nie tylko instalacja, a kazde wlozenie plyty jak chcesz podgrac to te pare do parunastu sekund halasu.

 

Niemniej, mam gram, jest jaka jest - ale zgodze sie z Toba ze nie ma sensu robic legend jakie to PS4 jest tandetne, bo nie jest. Choc zeby byc uczciwym jakoscia wykonania tez  nie zachwyca.

 

Rozważam właśnie podklejenie pod konsolę podkładek filcowych (takich jak pod meble) na każdym spodnim narożniku. Przy okazji PS3 też podkleję. Gorzej będzie, jeśli estetyka na tym ucierpi, choć głównym zamysłem jest eliminacja tego buczenia podczas instalacji gier z płyty.

 

No i masz rację, że każde włożenie płytki to krótka chwila hałasu. Dobrze, że nie mieli jej w napędzie przez cały czas. Wiemy już też dlaczego instalacja każdej gry z płyty jest obligatoryjna.

 

PS4 zewnętrzną jakością wykonania nie zachwyca, ale bebeszki ma spoko i to jest jej główne założenie. Konsola sama w sobie jest stosunkowo tania, co jest naturalnym kompromisem między dostępnością dla większej liczby konsumentów, a jakością ogólną.

 

Dla mnie jest to sprzęt, który spełnia większość moich oczekiwań i przede wszystkim zapewnia mi rozrywkę na wysokim poziomie za stosunkowo nieduże pieniądze. :yes:

Edytowane przez _Matheo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważam właśnie podklejenie pod konsolę podkładek filcowych (takich jak pod meble) na każdym spodnim narożniku. 

 

zaczne od konca - mozemy sie zgodzic co do jednego PS4 daje fun.

 

Wlasnie ja chcialem unikac podklejania czymkolwiek dlatego stosuje bardzo tymczasowy kartonik jako niby-nozke. 

Co wiecej z moim modelu nie chodzi o to zeby konsola byla idealnie wypoziomowana, niby nozka odrobinke "unosi" zadek konsoli. 

Polecam sie najpierw pobawic kartonikiem dobrze podlozony jest niewidoczny :D (estetyka nie ucierpi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważam właśnie podklejenie pod konsolę podkładek filcowych (takich jak pod meble) na każdym spodnim narożniku. Przy okazji PS3 też podkleję. Gorzej będzie, jeśli estetyka na tym ucierpi, choć głównym zamysłem jest eliminacja tego buczenia podczas instalacji gier z płyty.

 

No i masz rację, że każde włożenie płytki to krótka chwila hałasu. Dobrze, że nie mieli jej w napędzie przez cały czas. Wiemy już też dlaczego instalacja każdej gry z płyty jest obligatoryjna.

 

PS4 zewnętrzną jakością wykonania nie zachwyca, ale bebeszki ma spoko i to jest jej główne założenie. Konsola sama w sobie jest stosunkowo tania, co jest naturalnym kompromisem między dostępnością dla większej liczby konsumentów, a jakością ogólną.

 

Dla mnie jest to sprzęt, który spełnia większość moich oczekiwań i przede wszystkim zapewnia mi rozrywkę na wysokim poziomie za stosunkowo nieduże pieniądze. :yes:

ja zastosowałem gumowe nóżki do sprzętu za klika zł na portalu aukcyjnym.POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry patent z tymi nozkami. Zauważyłem, że gdy miałem konsolę ustawioną w pionie chodziła ciszej niż teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy paste wymieniales i jak mierzysz ?

Pasta z miecha temu na zalmana stg-1. Pomiar aplikacją z tyłu konsoli jak najbliżej wywiewu, bo mam ją pionowo postawioną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zle, bo halas generuje turbina w prawym dolnym rogu konsoli (na plasko). Dziwne jest to bo konsola w takiej pozycji gorzej sie wentyluje. Dlatego tyle razy pisalem zeby zrobic jakis standard pomiarow glosnosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo mina 3 miesiące od kiedy posiadam 1216. I tak - konsola na początku mega cicha, nic nie słychać i w ogóle... teraz aktualnie sporo się zmieniło - nawet w fife wchodzi na wyższe obroty (nadal prawie nie słyszalne ale sam fakt ze załącza wyzsze), bf4 na początku 38dB, teraz około 44. Uncharted 1 45dB, uncharted 2 od 50 do 60, prawie suszara. Cod BO3 w menu 60 db, w grze 45-50. Dzisiaj jeszcze zauważyłem ze po godzinie grania konsola była mega gorąca, jak nigdy wcześniej i nawet inne modele nie były tak gorące, nie wiem co się dzieje ale po czasie konsola zaczyna szaleć ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo mina 3 miesiące od kiedy posiadam 1216. I tak - konsola na początku mega cicha, nic nie słychać i w ogóle... teraz aktualnie sporo się zmieniło - nawet w fife wchodzi na wyższe obroty (nadal prawie nie słyszalne ale sam fakt ze załącza wyzsze), bf4 na początku 38dB, teraz około 44. Uncharted 1 45dB, uncharted 2 od 50 do 60, prawie suszara. Cod BO3 w menu 60 db, w grze 45-50. Dzisiaj jeszcze zauważyłem ze po godzinie grania konsola była mega gorąca, jak nigdy wcześniej i nawet inne modele nie były tak gorące, nie wiem co się dzieje ale po czasie konsola zaczyna szaleć ;/

 

Nędzna jakość wykonania PS4 jest od dawna znana, a mimo to ludzie i tak masowo nadal ją kupują. Sam niespełna miesiąc temu ją kupiłem i jak dotąd chodzi cicho (ciszej od mojej 6-letniej PS3). Profilaktycznie zamówiłem podstawkę chłodzącą za grosze. Pozostaje mieć nadzieje, że "dożyje" do premiery konsol kolejnej generacji (plotki mówią o roku 2018). Jeśli padnie po upływie 2 lat, to "pies ją ganiał", nowej na pewno nie kupię, tylko poczekam już na nextgena. Jeśli PS5 będzie miało takie samo nędzne wykonanie, a Xbox4 porządne przy zbliżonej wydajności, to podziękuję firmie Sony za współpracę :) PS4 to fajna zabawka, ale niestety jakość jej wykonania to totalny szajs, ze szczególnym naciskiem na ewidentnie wadliwy system chłodzenia, ponieważ konsola nie powinna przypominać suszarki :P

Edytowane przez rafcio76r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam natomiast pytanie: czy warto wymienić model 1116A na 1216A? W sensie sprzedać starszy model, coś dołożyć i kupić nowy? Wiem że może to trochę dziwne, i choć moja konsola nie chodzi jakos przerażająco głośno to kusi mnie żeby coś takiego zrobić. Czy lepiej jednak się nie przejmować i pozostać na starszym modelu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zależy ile zostalo ci gwarancji. Ja wymieniłem model 1004 na 1216 z tego powodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki AMD nie da procesorów z niższym procesem produkcyjnym, to nie warto zmieniać.

Wysłano z Lumia 920

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem 1116A na 1216A i niestety nie ma jakiejś kolosalnej różnicy,chociaż w niektórych grach jest cichsza (FIFA16) w większości jednak wkręca się w tryb suszarki.Poza tym 1216A jest tandetnie wykonana (przebarwienia marnej jakości plastiku,przyciski,lipne podświetlanie),kolejną moją konsolą będzie chyba XO...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam natomiast pytanie: czy warto wymienić model 1116A na 1216A? W sensie sprzedać starszy model, coś dołożyć i kupić nowy? Wiem że może to trochę dziwne, i choć moja konsola nie chodzi jakos przerażająco głośno to kusi mnie żeby coś takiego zrobić. Czy lepiej jednak się nie przejmować i pozostać na starszym modelu ?

 

Jeśli konsola chodzi poprawnie, to ja bym na Twoim miejscu nie bawił się w taką wymianę. Jeśli już będziesz chciał wymienić to wstrzymaj się do kolejnej wersji konsoli, która może wniesie coś więcej  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Chciałbym poradzić się was co lepiej wybrać czarną 1tb 1116 czy białą 500gb 1216 za podobne pieniądz, jakie jest wasze zdanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy model, zawsze. Takie moje zdanie ;-)

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znalazłeś białą 1216? :)

 

Na necie/allegro masz tego pełno ;) 10sek szukania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłuszać może i nie zagłusza ale u mnie te buczenie ma taką częstotliwości ze nawet jak mam pod głoszony tv to ten dźwięk słychać ...

 

 

na tym filmiku dobrze to słychać , włączcie sobie od 1m.40s

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Wczoraj kupiłem PS4 najnowszy model z dyskiem 1 TB z grą Uncharted. Pierwsze co rzuciło mi się w uszy to właśnie taki dzwięk jak na filmiku. Czyli nie jest to normalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 3 sztuki 1 TB i jedną 500gb i w każdej ten sam dźwięk, jak na filmiku. Internet pisze że to niby normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie ponownie mam ps4 model 1216 , jest to 5 sztuka i każda pracowała w ten sposób , Czeski bodajże ma już 4 sztukę i z każdą było tak samo. W internecie tez jest o tym sporo. Wychodzi na to ze praktycznie wszystkie 1216 wydają ten gwizd podczas pracy. Jednym to nie przeszkadza a innym odwrotnie. Wyjścia są dwa albo kupić model 1116 albo przywyknąć do tych dźwięków ☺

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, trochę mnie to uspokoiło. Nie dość, że byłem na tą konsole chory przez trzy miechy, ale z powodów finansowych nie mogłem sobie pozwolić tak teraz w końcu ją mam a tu takie coś :D Myśle, że się przyzwyczaję w takim razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×