Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przydałyby się jakieś przecieki o cenie:) i co tu wybrać? psvr czy neo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno i drugie poniżej 400€ w dniu premiery nie zejdą, więc sam sobie zdecyduj co jest dla Ciebie ważniejsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bardziej Psvr bo jednak to coś nowego a konsola już jest i wymiana jej może trochę poczekać :) Tyle było by dobrego, że na następny rok neo może by trochę potanialo.

Edytowane przez SajmonLDZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z vr bym poczekal na rozwoj sytuacji, recenzje gier, mozliwosc przetestowania w sieciowkach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, SajmonLDZ napisał:

 

Cytuj

Mimo to, wiemy całkiem dużo na temat PS4 Neo dzięki serii przecieków

Bla, bla, bla... zwyczajne pieprzenie żeby nabić wyświetlenia...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O skorpion i Xbox slim tez było dużo przecieków, a się potwierdziły wiec można je brać na poważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, SajmonLDZ napisał:

O skorpion i Xbox slim tez było dużo przecieków, a się potwierdziły wiec można je brać na poważnie.

Ale co się potwierdziło? Oficjalnej specyfikacji póki co nikt nie podał (tak jak i w PS4 Neo). Wszystko to tylko przecieki od tajemniczych informatorów i (niby) devów. Lepiej poczekać na info z pewnego źródła (Sony, MS), a nie tego growego pudelka ;)  

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, kloose napisał:

Ale co się potwierdziło? Oficjalnej specyfikacji póki co nikt nie podał (tak jak i w PS4 Neo). Wszystko to tylko przecieki od tajemniczych informatorów i (niby) devów. Lepiej poczekać na info z pewnego źródła (Sony, MS), a nie tego growego pudelka ;)  

Dokładnie, w końcu ktoś to mądrze napisał. Nie ma sensu podniecać się przeciekami, gdy nie ma jeszcze oficjalnego info.

A jeszcze odnośnie zalinkowanego wcześniej artykułu... Ogólnie lubię Eurogamer za rzetelność przekazywanych informacji i całokształt twórczości. Ale tym bzdurnym artykułem próbują chyba zapoczątkować pudelkowatość swojej strony. Widzę tytuł, myślę sobie: "Łoooooooo! Jest oficjalne info!", klikam, czytam, a tu dupa, same śmieci wzięte z domysłów. Nienawidzę takiego pseudodziennikarstwa i bardzo dobrze, że ktoś im w komentarzach pojechał.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że jak nawijali o 6 teraflopach scorpio to nagle okazało się to prawda zresztą dzisiaj jest tyle kontrolowanych przecieków, że 90 % to prawda. Kotaku jak podawał info, że bedzie neo też czesc osob pisalo, że chyba na głowę upadli a mimo to parę miesięcy później okazuje się to prawdą mimo że dalej nie ma oficjalnego info. Już nie mówię o grach bo czy był jakiś przeciek który się na e3 nie sprawdził? Parę godzin przed premierą e3 Xbox s już zdjęcie oficjalne latało po necie. Dzisiaj te wszystkie przepływy informacji można traktować coraz powazniej. Najbardziej zapadł mi w pamięć przeciek o dark souls 3 sprzed roku gdzie wyszła okładka screeny i tylko bodajże jedna informacja się nie potwierdziła, a też nie chciało mi się wierzyć ze raptem rok po bloodbore będzie ds3 a tu bum i wszystko znowu okazało się prawda:) teraz nawet przykład god3 i klimatów nordyckich, nie jeden za głowę się lapal na kratosa z brodą.

Edytowane przez SajmonLDZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość "przecieków" jednak się potwierdza później. No chyba, że te o gry w Plusie. Ale tam to chyba bardziej błagania o nie kolejne indyki ;)

Zobaczymy już może w sierpniu coś ogłoszą

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ich miejscu porzuciłbym ten projekt, ale pewnie już za późno. Pocisk dawno wystrzelony zmierza prosto w stopę. A może nawet w kolano...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego teraz czekam na premierę nowej konsoli od Nintendo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zgodnie z przewidywaniami 

- wyzsza rozdzialka

- lepszy framerate

- lepsze efekty graficzne

oto co ma zaoferowac neo. 

 

Skoro gry wydawane od pazdziernika 2016 maja wspierac obie konsole to czuje premiere w okolicach swiat. 

 

Neo bedzie tym czym PS4 powinna byc od poczatku w mojej opinii. 

 

Ci ktorzy chcieli sprzedawac swoje PS4 powinni zrobic to teraz. Ja osobiscie poczekam i zobacze jak znaczne beda roznice...

 

a 4K to upscaling, spokojnie jeszcze pewnie kolejne 3 lata pogram w full HD i bede sie dobrze bawil... 

 

Edytowane przez MagEllan
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ms i Sony mogło się wstrzymać do przyszłego roku i wtedy wydać kombajny/potwory.

Teraz znów wydają to samo, tylko z lekką poprawą podzespołów.. Ms to jeszcze rozumie, ponieważ nie mają nic na premierę VR, i raczej nie zagrozi sony swoim xbox one s. Ale sony? Aż tak pazerni? Pół generacja na parę lat, później znów pół produkt na parę miesięcy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to z zakupem ps4 wstrzymałeś sie rok od premiery, to dla ciebie neo pojawi się za rok ;). Imo niech sie z niczym nie wstrzymują, ps4 powinno byc rok wczesniej niż sie pojawiło, wtedy może grałbym w pełnowartościowego bfa4 a nie jakiś port ;). Wydanie za rok jeszcze mocniejszego sprzętu spowodowałoby porzucenie przez część wydawców ps4, a ta jeszcze dobrze sie nie zadomowiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam jak ogłoszą cenę i pomyślimy bliżej drugiej połowy 2017. Jakiś bundle z GOW czy spidermenem chętnie przytulę. Mam nadzieję, że Sony postawi na 1080p z dobrymi graficznymi dodatkami i framerate a nie 4k jak to planują w ms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SajmonLDZ

Polecam przeczytac, lub chociaz przejrzec prezentacje do ktorej link wrzucil @Żywy

4K tez jest dla nich wazne. 

 

Sorry ja jestem dinozaurem. I biore wiele rzeczy na chlopski rozum. 

- Rozdzielczosc

4K ma 4x wiecej punktow nizli FullHD. 

Efekt wyswietlania materialu fHD na 4K to efekt podobny do ustawienia rozdzialki 960x540 na monitorze fHD, kazdy kto pracowal w nizszej niz natywna rozdzialka wie ze jakosc traci i to sporo. 

Upscaling - zalezy jak zrobiony i z jakiej natywnej rozdzialki. Bo nie bede ukrywal ze gry na PS3 ktore mialy upscaling potrafily wygladac rewelacyjnie i lepiej nizli domyslne 720p. 

 

Jesli chodzi o 4K to wiele zalezy tez od wielkosci matrycy. Nie oszukujmy przy fHD na 32" z 2,5m ja nie widzie pojedynczych pixeli, ale przy tej samej rozdzialce i TV 60" pixele beda wieksze, wiec trzeba by siedziec odpowiednio dalej od TV. 

 

Obecnie gram na 42" full HD odleglosc miedzy 2,5 a 3,5m i jest dobrze. I pewnie bede tkwil w tym stanie dosc dlugo. 

 

I tutaj pojawia sie moja watpliwosc - z jakiej rozdzialki beda upscalowane gry? kolejna rzecz wyzsza rozdzialka bazowa przy tych samych efektach to zazwycaj mniej FPS, jak to rozwiaza? 

Bo nie oszukujmy sie jesli mam do wyboru fullHD w 60fps a 4K w 30fps to jednak chyba wolalbym to pierwsze (zakladajac taka sama szczegolowosc, ilosc detali i efektow). Jesli mialbym 60fps w full HD i lepsza szczegolowosc wiecej detali vs 4K 60fps ale z gorszymi detalami to i tak wolalbym to piewsze. 

 

No ale teraz zaczynam juz ostre gdybanie czas pokaze. 

 

Moje prywatne zdanie - poki mi TV nie padnie zostaje przy full HD. 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neo pewno wezmę na premierę (jak zwykle :/ ) - parę exów już się uzbierało do ogrania, ale nie popisali się zbytnio z tym konfigiem. Wyżyłowali/lekko zmienili to samo APU - taka specyfikacja powinna się pojawić w PS4,5 ale nie w Neo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie właśnie boli, że chcą marnować moc na 4k, no chyba, że w stanach ta technologia już jest tak bardzo popularna, że nie mają wyjścia. Jakiś specjalista mógłby to przeliczyć na teraflopy? przecież to teraz takie "trendy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PC wyglada to tak, ze jesli dana gra w 1080p chodzi w 65-70FPS, to puszczona w 4K w 25-30FPS, wiec prosta matematyka pokazuje ze potrzeba ok. 2-2.5x mocy obliczeniowej do tej samej grafiki w 4K zamiast FHD, i tu mozna powiedziec PSNeo plasuje sie idealnie. Chociaz z tej prezentacji wynika, ze mocy moze jednak nie wystarczyc i beda kombinowac z jakims przeplotem a'la KZ:SF, upscallingiem jak w QB, dynamiczna rozdzialka, lub po prostu upscallowanym 1600-1800p - jesli tak to faktycznie szkoda mocy i lepiej dac podrasowane FHD i 60FPS.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Żywy

No czyli strategia "na chlopski rozum" jak widac ma jako takie odzwierciedlenie w rzeczywistosci :)

Jesli mialbym 2 wyswietlacze jeden full hd i drugi 4K to chyba jednak wolalbym podrasowane fHD nizli mniej plynne i skromniejsze w efektach 4K. 

 

Z ciekawosci testy robiles wlasnorecznie? bo jestem ciekaw na ile trzeba sciac detale zeby uzyskac poziom 60fps@4K i jak to wypada w porownaniu z dopasionymi detalami w full hd?

Choc domniemam - biorac po uwage co napisales - ze lepszy odbior moze byc w full hd z dopasionymi efektami. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że neo to taki xbox one s, a teraz okazuje się że będzie to sprzęt do walki ze skorpionem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, czeskimaster napisał:

Myślałem że neo to taki xbox one s, a teraz okazuje się że będzie to sprzęt do walki ze skorpionem?

 

może do walki ze skorpionem mają przygotowaną inną wersje o której nikt nie wie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×