Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, kill napisał:

 

Przestańcie mierzyć wszystko naszą, ubogą, zaściankową miarą Iranu Europy. Świat już dawno poszedł do przodu, a u nas szczytem techniki są organy w kościele...

Tu raczej myślę o świadomym konsumencie który trochę myśli zanim coś kupi a nie wierzy w puste slogany reklamowe.W Polsce nie w każdym domu mamy fullhd to ciężko nasz rynek brać za wyznacznik czegokolwiek.

Chociaż rozmawiając z kolegą że sklepu RTV to popyt jest na 4k ale właśnie wśród klientów którym wszystko jedno i jak coś ma czegoś więcej to z góry znaczy lepiej stąd takie decyzje ze zamiast brać za 3500 świetne telewizor fullhd biorą 4k na słabej matrycy.

4k ma sens z HDR inaczej spora część nie widzi różnicy pomiędzy fullhd,a tv 4k z HDR powyżej 1000 nitow to już ceny kosmos nawet dla przeciętnego Europejczyków czy Amerykanina.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 10/1/2016 o 13:07, bany4KHDR napisał:

 

Najwiekszym rynkiem jest amerykanski i tam sprzedaz filmow BD ostro spada w ostatnich latach
w 2014 - spadek o 11% w porownaniu do 2013
w 2015 - spadek o 12% w porownaniu do 2014

Natomiast przychody z wersji cyfrowych wzrosly o 18% w 2015 - 

Wnioski nasuwaja sie same...

źródło: http://fortune.com/2016/01/08/blu-ray-struggles-in-the-streaming-age/

mozliwe ze przez krotki czas UHD BD torche popchnie sprzedaz bo nowinka ale nie na dlugo, streaming to przyszlosc a napedy uhd odejda do lamusa
Wiadomo ze znajda sie "koneserzy" ktorzy beda hejtowac jakosc streama w 4k albo ludzie ze slabym laczem interentowym i dla tej garstki userow beda nosniki UHD BD

Edytowane przez bany4KHDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, przyszłość to streaming, a w przypadku gier cyfrowa dystrybucja (bo na streaming gier jeszcze poczekamy) . Nie zdziwił bym się, jakby Ps5 nie miało już w ogóle czytnika br, taka jest przyszłość, a płyty odejdą do lamusa tak jak kiedyś kasety, bez względu na to, czy nam się to podoba czy nie.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle podobnie do @Killa. Niestety wiekszosc klientow marketow to przecietniaki Kowalskie a nie Swiadomi Klienci. I popyt na 4K juz jest nie tylko w USA. Wiekszosc moich znajomych ktorzy ostatnio mowili o wymianie TV to tylko i wylacznie na 4K. Ze 4K musi byc...I pokazuja modele w gazetkach ja 3tysiaki bo juz za tyle mozna taki tv wyrwac (i ciesza sie ze beda mieli wypas heh). Wiec nie jest to jakis kosmos, a tymbardziej dla kogos na zachodzie... Oczywiscie o reszcze parametrow nie maja pojecia. To taki sam owczy ped jak na MegaPixele w aparatach...Taka jest niestety wiekszosc....Dodatkowo czytalem w jednym miejscu ze w przyszlym roku wiekszosc producentow ma rezygnowac z TV FHD, zostala tylko w malutkich rozmiarach ponizej 40`cali bo obecnie matryce fhd sa drozsze niz 4k u producentow matryc ktorzy skupiala juz sie na tych nowych... Ile w tym prawdy, zobaczymy w przyszlym roku....Ale juz w nie jednym miejscu czytalem ze 4K bardzo wlasnie szybko wchodzi na salony domow szybciej niz jak to bylo za czasow wchodzenia HD czy tam FHD.... 

A co do P4P to mysle ze jej sila nie bedzie 4K tylko te nizsze tryby rozdzialowe ale za to bogatsze w inne efekty graficzne oraz stabilnie plynne i to bedzie cos dlaczego warto bedzie miec P4P....A 4K zapewne bedzie tylko w bardzo ubogo wygladajacych produkcjach a w tych lepszych to bedzie za cene pozostalych efektow graficznych wiec tak naprawde i w czym ja najbardziej pokladam nadzieje w P4P to STABILNE I LEPIEJ WYGLADAJACE FHD !  I tyle....

A jak ktos uwaza ze daje sie dymac SONY to moze przedstawie swoja historyjke "wspolpracy" z sony :22_stuck_out_tongue_winking_eye:

Kazdy wczesniejszy model mialem przerobiony i jechalo sie masowo ponad dekade na kopiach bezpieczenstwa :22_stuck_out_tongue_winking_eye: I jak bedzie pewnie kiedys mozliwosc to i ta przerobie :22_stuck_out_tongue_winking_eye: Dodatkowo nie raz uzywalem innego softwaru sony (vegas czy sjakies inne na PC) w wersji OSLODZONEJ :22_stuck_out_tongue_winking_eye: Obecnie dziele wersje cyfrowe na dwoch a pudelka kupuje uzywki ktore potem odsprzedaje. PS3 kupilem w promo za pol ceny czyli 900zl i za tyle samo sprzedalem ponad rok temu :22_stuck_out_tongue_winking_eye: Dodalem 700zl i mialem Ps4 ktore sprzedalem za tysiaka :22_stuck_out_tongue_winking_eye: Dodam teraz 600zl i mam Warchlaka :22_stuck_out_tongue_winking_eye: Wiec przypomnijcie mi jeszcze raz kto tu kogo dyma ? :22_stuck_out_tongue_winking_eye:

Edytowane przez Frog__PL
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w euroagd jest napisane raty 10x0% 179zl x 10rat ale bylem pytac to jeszcze mowiq ze ubezpjeczenie dochodzi da rady bez ubezpieczenia to wziac????? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci proponują ubezpieczenie to powiedz by spadali z nim na drzewo. Wciskają na siłę, licząc na naiwnych. Można brać śmiało sam produkt. 

Edytowane przez Grecky
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, glorusek napisał:

Witam w euroagd jest napisane raty 10x0% 179zl x 10rat ale bylem pytac to jeszcze mowiq ze ubezpjeczenie dochodzi da rady bez ubezpieczenia to wziac????? 

 

Ostatnio w euroagd kupiłem głośnik na bluetooth JBL, pochodził tydzień i padł. Oddałem do serwisu, po miesiącu mi oddali i znowu padł. Teraz stwierdzili, że ... towar nie ma żadnych wad i mi go nie wymienią na inny, buhahaha!!! Co za sklep, jeśli kupię pro to na bank nie u tych cwaniaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w miescie nie ma wyboru zbytnio kupowalem u nich i raczej wszystko ok tylko mi tu gosc wkreca ze musze wziac z ubezpieczeniem a pozniej wyslac list ze rezygnuje z ubez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie w miescie nie ma wyboru zbytnio kupowalem u nich i raczej wszystko ok tylko mi tu gosc wkreca ze musze wziac z ubezpieczeniem a pozniej wyslac list ze rezygnuje z ubez.

Zadnego ubezpieczenia nie musisz, wkreca Ci wala i tyle. W rtv zawsze probuja wcisnac ubezpieczenie do wszystkiego, olej go i powiedz ze ma Ci przyniesc towar bez gadania

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jak jest 10x0% to ma mi dać za 179zl msc przez 10msc a jak nie to łac po ryju

Jak w przypadku rat jest to nie wiem, jak za gotowke bys bral to zadnego ubezpieczenia nie musisz na bank brac

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci sprzedawca tak mówi, to wejdź na stronę RTV i zamów na raty 10x0 konsolę z odbiorem w sklepie. Masz wtedy do wyboru 2 ubezpieczenia dodatkowo płatne lub tak jak chcesz bez ubezpieczenia. Czyli 10 x 179zł.

Edytowane przez lukas6660

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym jest problem. Brałem niedawno na raty 0% w Euro sprzęt za blisko 5 tysięcy złotych (lodówka, pralka, okap). Przyszedłem, usiadłem, podałem miłej Pani wszystkie potrzebne informacje, dałem dowód, poczekałem 10 minut, dostałem raty, podpisałem się i wyszedłem.

 

W międzyczasie, kiedy Pan składał mi zamówienie zadał pytanie o dodatkowe ubezpieczenie, polecał, namawiał, a ja do niego krótko: nie

 

Koniec. Jakie obowiązkowe ubezpieczenie? :30vm3cw: Jakieś bajki z mchu i paproci.  

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy jaką się ma historie kredytową,jeden dostanie na dowód a drugi będzie musiał po zaświadczenie do pracy lecieć.Tak samo z ubezpieczeniem,ja brałem za ponad 5000 sprzęt w tym dwa tv i jeden musiałem ubezpieczyc inaczej odrzuciło wniosek.Są różne sytuację i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że mogą gdy masz jakiś fuckup w historii kredytowej i bank inaczej nie udziela kredytu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniałem prace i w nowej wziąłem dopiero pierwszą pensję,dostałem na dowód bo historia dobra ale jeden tv ubezpieczony.W sumie przy małych dzieciach może się przydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mataman napisał:

Oczywiście że mogą gdy masz jakiś fuckup w historii kredytowej i bank inaczej nie udziela kredytu.

 

To ja nie wiem. Ja jestem uczciwy obywatel i żadnych kłopotów nigdy nie miałem.

 

Chociaż znajomy pamiętam raz dostał odmowę przy próbie wzięcia gry na raty :mog:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w necie czytałem dość obszerny temat o ratach w Euro RTV i wyszło na to, że generalnie każdemu próbują wepchnąć to ubezpieczenie i właśnie nawet jak sie klient upiera, że nie chce to wciskają tą bajkę, że wtedy nie mogą przyznać kredytu bo coś się nie zgadza w historii.

Edytowane przez garob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo ale w sklepie meblowym. Wziąłem cos na raty z ubezpieczeniem, choc były 0%. Po miesiącu czy 2 zrezygnowałem z ubezpieczenia. Kwota ta poszła na poczet rat i spłacilem tyle, ile bym musiał zapłacić gotówką. Ważne jest, żeby to zrobić jak najszybciej, jak będziesz zwlekal to pomniejsza ci o ilość dni/miesięcy gdzie trwało to ubezpieczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 26.10.2016 o 08:16, Grecky napisał:

Tak wydymałeś Sony :22_stuck_out_tongue_winking_eye: że teraz oni muszą :22_stuck_out_tongue_winking_eye: dymać innych graczy aby wyjść na zero :22_stuck_out_tongue_winking_eye: 

Tak wydymalem ze napewno na tym stratny nie bylem i to dla mnie najwazniejsze...Sony sobie u mnie przegralo juz dawno przez bardzo nie fajne podejscie reklamacyjne i to dwukrotnie. A prowadzona przez nich polityka w ciagu ostatnich lat pokazuje ze kazdy powinien ich dymac na kazdym kroku jak sie da za ich podejscie i traktowanie klientow....

Co do ubezpieczenia w sklepach to sprzedawca nie ma zadnego obowizaku ci czegokolwiek sprzedawac.. Jesli niechca sprzedac bez ubezpieczenia a ty nie masz wyboru innego sklepu to zrob jak powiedzial sam sprzedawca czyli bierzesz z ubezpieczeniem ale na nastepny dzien piszesz rezygnacje do ubezpieczyciela...:Potwierdzony sposob...

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywiad z Cernym - http://www.eurogamer.pl/articles/2016-10-28-ps4-pro-jak-sony-zaprojektowalo-pierwsza-konsole-4k

Można przeczytać jak działać ma PS4Pro i jak ma działać na nim tryb "zwykłego" PS4.

 

Cytuj

W przypadku gier z niestabilną płynnością animacji, efektem będzie większa liczba klatek na sekundę. ......

 

Cytuj

Rodzi się pytanie, czy w trybie „PS4” konsola będzie, jak ma to miejsce w przypadku Xbox One S, korzystała z dodatkowej mocy obliczeniowej oferowanej przez GPU lub taktowania zegara szybszego o 111MHz. Ale Sony nie zamierza ryzykować - chcą, by konsola obsługiwała wszystkie 700 dostępnych na rynku tytułów.

- Po przeprowadzeniu licznych eksperymentów polegających na odpaleniu różnych gier na szybszym sprzęcie, przekonałem się, że... [śmiech]. Uważam, że najważniejsze jest zapewnienie bezproblemowej obsługi dostępnych tytułów. Nie chcemy, żeby po przesiadce z PS4 na PS4 Pro gracze mieli kłopot z jakąś grą.

 

Ze starszymi grami może być różnie ale te nowo powstałe i dostosowane pod Pro powinny śmigać w 1080/60 ale jak będzie zobaczymy ;)

 

 

Edytowane przez Rambo8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Rambo8 napisał:

Wywiad z Cernym - http://www.eurogamer.pl/articles/2016-10-28-ps4-pro-jak-sony-zaprojektowalo-pierwsza-konsole-4k

Można przeczytać jak działać ma PS4Pro i jak ma działać na nim tryb "zwykłego" PS4.

 

 

 

Ze starszymi grami może być różnie ale te nowo powstałe i dostosowane pod Pro powinny śmigać w 1080/60 ale jak będzie zobaczymy ;)

 

 

Przecież to było oczywiste i nikt w to nie wątpił, Sherlocku. Nowe gry będą działały na pełnej mocy sprzętu ale nie spodziewaj się, że jeśli gra X na PS4 będzie latała w 20-30 klatek to na Pro dostaniesz 60 klatek. Będzie raczej stałe 30 (to jest ten przypadek większej ilości klatek na sekundę w niestabilnej grze) z poprawioną grafiką, zbliżoną do wersji pecetowej. 

 

PS. Jedyne co było niejasne i w co wątpiliśmy to właśnie stare gry, czyli kwestia która nadal nie jest w 100% oczywista, bo Cerny mówił o wydajności "zbliżonej" do PS4 w trybie Base Mode. Zbliżona niekoniecznie znaczy identyczna. Jeśli będzie +10% to niestabilne gry będą się zachowywały już odrobinę lepiej. To się okaże dopiero po testach ale nie spodziewałbym się cudów w starych grach bez łatek.

Edytowane przez szparagu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×