Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dla niektorych, taki dysk to moze byc wydatek ledwo kilku procent z wyplaty, wiedz nie dziw sie, i nie oburzaj, ze ktos lekka reka moze sobie na niego pozwolic bo ma taki kaprys.

Ciekawe jaki dysk wybierzesz przy kupnie nowego PC? Tylko nie pisz ze to nie to samo.

A wracajac do tematu to wystarczy wyjac stary i zamontowac ssd? czy trzeba zmieniac format plikow czy cos tam wgrywac?

Edytowane przez ixion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ixion napisał:

Dla niektorych, taki dysk to moze byc wydatek ledwo kilku procent z wyplaty, wiedz nie dziw sie, i nie oburzaj, ze ktos lekka reka moze sobie na niego pozwolic bo ma taki kaprys.

Ciekawe jaki dysk wybierzesz przy kupnie nowego PC? Tylko nie pisz ze to nie to samo.

A wracajac do tematu to wystarczy wyjac stary i zamontowac ssd? czy trzeba zmieniac format plikow czy cos tam wgrywac?

Możemy jedynie domniemać, że tak jak w przypadku PS4 trzeba pobrać soft ze strony SONY, wrzucić go na pena lub dysk zewnętrzny, odpalić konsolę ze sformatowanym dyskiem w trybie serwisowym i zainstalować system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest bardzo fajny artykul (co prawda z 2012 ale od tamtego czasu nic sie nie zmienilo) opisujacy ronice SSD podpietych do SATA2 vs SATA3:

http://www.tomshardware.com/reviews/sata-6gbps-performance-sata-3gbps,3110-7.html

 

Roznice jak widac sa na poziomie bledu statystycznego (1, max 2s). Moze podkrecony Jaguar doda troche wydajnosci bo to jest prawdziwe waskie gardlo w PS4. Analogicznie sytuacja w XB1, gdzie USB3 mimo znacznie wyzszego transferu danych (do 625MB/s) tez nie pozwala rozwinac dyskom SSD pelni mozliwosci, bo procek nie wyrabia.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można liczyć na jakieś bundle na premierę?

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, nikkor napisał:

Można liczyć na jakieś bundle na premierę?

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Gdyby miały być to już byś o nich wiedział, bo premiera za tydzień, a bundli nie ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ssd ma dać tylko dwie sekundy to słabo,  nie wiadomo nic o bundle na premiere, liczyć na coś zawsze można. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na cdp.pl sa jakies bundle ale to oni sami raczej robia. Poza tym widzialem gdzies na fotkach oryginalny bundle z COD IW ale to tez mnie raczej nie zainteresuje, wolalbym np. titanfall 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bany4KHDR napisał:

na cdp.pl sa jakies bundle ale to oni sami raczej robia. Poza tym widzialem gdzies na fotkach oryginalny bundle z COD IW ale to tez mnie raczej nie zainteresuje, wolalbym np. titanfall 2

Hmmm to nie jest chyba oryginalny bundle z COD IW tylko COD jest po prostu nadrukowany na pudłach (z tyłu, bo z przodu nie było żadej wzmianki) z konsolą - przynajmniej w danym regionie z którego były zdjęcia. 

 

Przy okazji, wszystkie redakcje dostają dziś swoje egzemplarze Pro do recenzji. SONY jeszcze nie określiło do kiedy jest embargo.

 

EDIT: Embargo na pierwsze wrażenia i wszelkie detale upływa dopiero w poniedziałek, 7 listopada.

Edytowane przez szparagu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minut temu, ixion napisał:

Jak ssd ma dać tylko dwie sekundy to słabo,  nie wiadomo nic o bundle na premiere, liczyć na coś zawsze można. 

 

Kolega wyżej podał różnicę pomiędzy SATA II a SATA III a nie pomiędzy HDD a SSD. Realne różnice pomiędzy dyskami na ps4 można znaleźć np. TUTAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ Trion 100 960gB cena zaporowa 1 tyś, 480 gb ok 500 zł,natomiast  Seagate 1TB Hybrid SSHD  koło 350 zł, ale czasami różnice w szybkości są znikome, nie ma jak to ssd ale tu cena robi swoje. Można się skusić na 480 gb ale mało będzie miejsca. Chyba zostanę przy dysku firmowym sony.

Edytowane przez dragonosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam SSHD w mojej PS4 i w części gier różnice są bardzo zauważalne.

W innych jak ktoś już pisał ...co z tego że mapa na multi załaduje mi się szybciej jak i tak muszę czekać na resztę z wolnym dyskiem :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, SephiroT napisał:

Mam SSHD w mojej PS4 i w części gier różnice są bardzo zauważalne.

W innych jak ktoś już pisał ...co z tego że mapa na multi załaduje mi się szybciej jak i tak muszę czekać na resztę z wolnym dyskiem :1_grinning:

mozna np zajac czolg, samolot, pociag szybciej w bf1 no chyba ze to sie nie tyczy bfa...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam BF1 na SSD i co z tego, że jestem pierwszy na serwerze, jak i tak muszę czekać na innych, żeby się zespawnić... :siara:

1000zł za dysk do konsoli to lekka przeginka, chyba, że ktoś nie ma co z hajsem robić. Dobry SSHD załatwi sprawę długich loadingów, a i kasę się zaoszczędzi. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Dysk SSD Samsung 850 PRO 2TB SATA3, nie wyobrażam sobie, by grać na gorszym jakościowo sprzęcie niż ten demon prędkości. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grecky jak zwykle jajcuje, szkoda ze nikogo to nie smieszy 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2/3 Cerny miał przedstawić nowe szczegóły o PsPro. Ktoś coś słyszał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że wczoraj doszła opcja gry z HDR na Infamous A od niedawna posiadam tv z HDR ale raczej jest to HDR z dolnej póki to sprawdzałem co i jak i trochę mnie to zmartwiło bo kolory są widocznie lepsze ale czerń sprawia że część szczegółów się traci. W necie znalazłem screna i dokładnie widać to co zaobserwowałem, wystarczy spojrzeć na ziemię ile płytek chodnikowych, czy jak to nazwać jest widocznych przy włączonym HDR a ile przy wyłączonym. Co do samych kolorów to nie ma co porównywać bo tego ni widać na tym zdjęciu dopiero jak się ma tv z HDR to widać różnicę na żadnym takim zdjęciu tego się nie zobaczy, ale zastanawia mnie czy tak wszędzie będzie czy tylko w tej grze a może to przy lepszym HDR jest lepiej. Rozjaśniałem tv ale i tak efekt jest podobny, a na screenach jakie widziałem w necie jest to samo przy tej grze poprostu mniej widać szczegółów. Jeżeli mam grać w BF np i wejść do ciemnego pomieszczenia i ciągle dostawać tylko dlatego że go nie widzę to trochę nie bardzo ten efekt .

llll.jpg

Edytowane przez marko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ten screeny to lewy ładniejszy :biggrin:

Edytowane przez Rambo8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory są ładniejsze ale to dopiero widać na tv z HDR ale czerń sprawia że część szczegółów znika  i to akurat widać na tym zdjęciu wyżej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie mając tv z 4k hdr niema sensu kupować pro ?

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dysk sshd taki drogi nie jest, a róznica zauważalna. Ciekawa opcja jak dla mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych plytek chodnikowych w Infamous to widac to co sie obawiam przy tanich tv z hdr czyli kompletne przepalenie obrazu, ladnie to pokazali w tv gry w filmie z wczoraj czy przed wczoraj na youtube.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×