Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ustawiając w konsoli IP zewnętrzne na sztywno ona nie ma prawa działać online.

Co to za magiczne routery?

Chyba, że kolega pomylił router z modemem :) to po pierwsze.

Po drugie nie da się uzyskać NAT1 posiadając router!

NAT1: PS4 jest podłączone bezpośrednio do modemu czyli jest publiczne IP, nie ma NATU nie istnieje! jestesmy otwarci maksymalnie na świat.

NAT2: PS4 jest podłączone do routera, prywatne IP (lokalne/wewnętrzne) czyli jesteśmy za natem! Maks co można uzyskać po przekierowaniu portów na IP wewnętrzne lub DMZ to NAT2 i nie oszukamy konsoli wpisując jej IP zewnętrzne :O bo to nie lykająca każdy kit baba :)

NAT2=NAT1 po przekierowaniu portów/DMZ lub UpNp

Problemem jest tylko NAT3 (blokowane porty)

Powtarzam NAT2 jest tym co nas interesuje posiadając router i to oznacza, że możemy grać komfortowo a jeśli coś się dzieje to wina leży po stronie serwerów PSN

Edytowane przez TrueGrand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TrueGrand,

Słyszałeś o modemie z wbudowanym routerem?
Właśnie on ci podał sposób jak go oszukać konkretny modemorouter konkretnego usługodawcy mobilnego podając IP zewnętrzne zamiast lokalnego.

 

Według mnie też teoretycznie to nie powinno działać i nie wpadł bym na to żeby nawet próbować robić taką podmiankę (bo na chłopski rozum to nie może działać) ale nie mam styczności z internetem mobilnym Orange więc jeżeli działa i jest to sprawdzony sposób to wypadałoby go przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam modem z wbudowanym routerem i nie ma możliwości aby coś zadziałało podając na sztywno IP publiczne.

Ale jak chcesz to mogę ci napisać, że zrobiłem sobie z 120 Mbit 1 Gbit :)

Nawet nie wpadł bys na to jak :)

Chyba, że ten Orange to prosty modem z namiastka routera :)

Edytowane przez TrueGrand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TrueGrand, masz internet mobliny Orange i próbowałeś? Bo zakładam że jest to exploit który zadziała tylko z internetem mobilnym, możliwe że tylko w Orange i na wybranym urządzeniu.

 

@Foxter, podaj model modemoroutera który udało ci się w ten sposób oszukać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwuj się Sephi brzmi to dziwnie i chętnie sam się dowiem o co chodzi.

Nie nie mam takiego modemu ale jak już pisałem nie może on być "pełnoprawnym" routerem.

Edytowane przez TrueGrand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwuję się. Sam chętnie dorwę kogoś kto sprawdzi ten sposób bo to jest jedna z tych rzeczy w które "nie uwierzę do póki nie zobaczę" ;)

Po prostu od wczoraj już próbuję ci uświadomić że chłop znalazł hack na modemorouter Orange ale mało sugestywnie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam świadomość :) w sieci ludzie leczą raka witaminą C. Tez w to wierzysz? ;)

Edytowane przez TrueGrand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nie popadajmy w skrajność.

 

Martwe Sloty też nigdy nie powinny działać a działały bez problemów do softu 2.5x ...podobnie jak patent z pobieraniem gry na dezaktywowaną konsolę (martwe konto) z poziomu WWW.

Po prostu jeżeli ktoś wrzuca jakąś ciekawą metodę obejścia czegokolwiek to nie mam podstaw żeby temu zaprzeczać do póki sam (lub ktoś zaufany) nie sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ale należy sobie zadać pytanie ile w tym modemie jest routera ;)

Co nie zmienia faktu, że zwykły posiadacz porządnego modemu z routerem mający internet np z TV kablowej nie ma co kombinować aby uzyskać NAT1 bo się nie da a i jest zbędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Cały czas mówimy o internecie mobilnym który rządzi się swoimi prawami.

Posiadacze Modemoroutera z kablówki nie mają co liczyć na NAT1.

Jedynie w przypadku posiadania osobno modemu i routera oraz podpięcia konsoli zamiast routera bezpośrednio pod modem, uzyskamy NAT 1 (o ile usługodawca nie blokuje nam portów i mamy stałe IP). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki pytanie.

DMZ czy UpnP?

Czy jak ustawie DMZ to UpnP powinienem wyłączyć?

Czy zostawić włączone UpnP bo orzeczeń jest też PC a DMZ dla PS4?

Nie będzie się dublowac w orzypadku Ps4?

Edytowane przez TrueGrand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo albo.

Jak Ci pasuje.

Ja wolę UPnP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli dmz to UpnP powinienem wyłączyć bo będzie się dublowac?

Bo przecież gdy wyłącze UpnP to ucierpi PC a tego bym nie chciał :)

Edytowane przez TrueGrand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, były 2 miesiące spokoju, a teraz błąd ce-33987-0. Internet jest, inne urządzenia w domu działają, kiedy sprawdzam połączenie na konsoli to nie może się podłączyć do psn i tak od trzech dni. Coś ktoś?

Edit

Nie miałem zrobionej aktualizacji, wszystko działa

Edytowane przez draq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, założyłem Vectrę, monter zauważył, że mam PS4 i spytał, czy możemy zobaczyć czy da się połączyć, bo zakładał u kogoś i nie można się połączyć z PS4. Próbowaliśmy i nic z tego. Wszystkie inne urządzenia działają. Jak daję test połączenia, to wyskakuje błąd 'nw-31175-7' jak włączam konsolę, to łączy się normalnie z internetem, pobiera gry z plusa etc. Jak wejdę w sieć, dam test połączenia to nie można się połączyć. Normalnie bym to olał, ale nie dziala funkcja shareplay. Pożyczyłem router, podpiąłem do tego od vectry i działa normalnie WiFi. Także router vectry nie współgra z PS4. Miał ktoś podobny problem? bądź wie, co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak dalej nie mogę się zalogować błąd ce 33987-0 i nw-31456-9, wszystko było git jeszcze 5 dni temu a teraz nie mogę się połączyć z psn przez ps4 i ps3. Pewnie wina routera, ale skoro wcześniej wszystko hulało to co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tych wszystkich sposobach przyśpieszania połączenia (down, up) w PS4? Działają, sprawdzał ktoś?
Przy moim łączu 60 Mbs, transfer jest po prostu żałosny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja nie mam problemów z prędkością w PSN?

Po miesięcznym urlopie pobierałem w poniedziałek sporo łatek i jeszcze Driveclub PSN Edition.

Wszystko pobrało się całkiem szybko w Driveclub jeszcze przed północą (nie wiem czy dobrze pamiętam ale chyba było tam do pobrania ok. 7GB), 1.5GB łatka do Wieśka pobrała się w godzinę.

Zaraz odpalę konsolę i zobaczę jak szybko pobierze się patch 1.08 do Wiedźmina.

 

EDIT:

Zacząłem ściągać o 18:30 i już mam pobrany cały patch, 7GB.

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dzisiaj znalazłem działający sposób na poprawę prędkości pobierania (przynajmniej u mnie działa). Wystarczyło założyć serwer proxy na komputerze który znajduje się w tej samej sieci co Playstation 4, a następnie przy konfiguracji łącza w PS4 należy podać adres serwera proxy i numer portu i gotowe. Drobna uwaga po postawieniu serwera proxy i podłączeniu pod niego PS4 polecam najpierw uruchomić ponownie komputer (nasz serwer proxy) i konsolę. Jedyny minus jest taki, że komputer (serwer proxy) musi być ciągle włączony.

Mam Internet 10 mb/s i na przykład takie demo Fify 15 (3GB) bez proxy pobierałoby się 4 godz natomiast po podłączeniu do serwera proxy już w ciągu 45 min (czyli prawidłowo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś download 943kb/s, upload 1.4mb/s. Kpina. Na kompie normalnie, na telefonie tak samo. Tylko PS4 ma problem. W Rocket League myślałem, że strzelam bramkę, okazywało się, że piłka jest już po drugiej stronie boiska. W BF:H totalna masakra, nie szło nikogo zastrzelić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś download 943kb/s, upload 1.4mb/s. Kpina. Na kompie normalnie, na telefonie tak samo. Tylko PS4 ma problem. W Rocket League myślałem, że strzelam bramkę, okazywało się, że piłka jest już po drugiej stronie boiska. W BF:H totalna masakra, nie szło nikogo zastrzelić.

wlasnie dlatego podniesli opłatę za psn :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podniosą jeszcze opłaty, sporo ludzi odejdzie i serwery w końcu dostaną oddechu, a raczej serwer...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zawartość" i "jakość" :D +5 do samopoczucia. Ciekawe kiedy podrożeje roczny abonament...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×