Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

DHCP - auto lub IP poprzydzielaj (nei ma znaczenia)

DMZ - wyłącz

UPnP włącz na routerze

 

Konsole będą automatycznie prosiły router o porty i je dostawały.

 

Uwaga na grę FIFA 15 - ma problem z uPnP.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wymienić fun box na jakiś inny router vdsl. Zastanawiałem się między Asusem dsl n66u, a którymś w podobnej cenie draytekiem - jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Alison,

Na mnie nie licz. Ja z aDSL/vDSL miałem mało do czynienia.

 

@Kloose?, Anyone else?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wymienić fun box na jakiś inny router vdsl. Zastanawiałem się między Asusem dsl n66u, a którymś w podobnej cenie draytekiem - jakieś rady?

Co ci nie odpowiada w funboxie? Idealnie nadaje sie do podlacżenia do niego w moim przypadku tp linka td-w8970. Tp linka dodalem do dmz i internet w domu mam wlasnie z niego. W funboxie nawet wifi wylaczylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wymienić fun box na jakiś inny router vdsl. Zastanawiałem się między Asusem dsl n66u, a którymś w podobnej cenie draytekiem - jakieś rady?

Jeśli problem dotyczy tej jednej gry (a nie tylko Ty masz z nią problem), to nie ma sensu wymieniać routera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kloose, 

On nie ma problemu z jedną grą tylko ogólnie z PSN/impreza itp.

Ja już wszędzie zaznaczam problem z FIFA i UPnP bo niektórzy zapominają napisać że problemem jest FIFA i później jest masa niepotrzebnego spamu i frustracji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kakaroto Nie pasuje mi z tego względu, że coś ewidentnie nie działa mimo wszelkich ustawień . Pewnie zauważyłeś, również miałem do niego podłączony kolejny router i włączony dmz. Czytałem na forach, że przez brak jakiejś aktualizacji firmware coś nie trybi Nat/Pat, ale nie wiem czy to prawda. Każdy pewnie się zgodzi, że większość routerów od orange nie są jakimś wyznacznikiem jakości. Teraz potrzebuje rady jaki najlepiej sprawdzony router wybrać

Edytowane przez Alison

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Alison, a wcześniej te problemy też występowały, czy pojawiły się ostatnio? Może po update 2.0 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi wszystko cały czas dobrze działa na funboxie, zero jakichkolwiek problemów, wiec celowałbym ze cos zle masz ustawione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi wszystko cały czas dobrze działa na funboxie, zero jakichkolwiek problemów, wiec celowałbym ze cos zle masz ustawione

 

 

@kakaroto Nie pasuje mi z tego względu, że coś ewidentnie nie działa mimo wszelkich ustawień . Pewnie zauważyłeś, również miałem do niego podłączony kolejny router i włączony dmz. Czytałem na forach, że przez brak jakiejś aktualizacji firmware coś nie trybi Nat/Pat, ale nie wiem czy to prawda. Każdy pewnie się zgodzi, że większość routerów od orange nie są jakimś wyznacznikiem jakości. Teraz potrzebuje rady jaki najlepiej sprawdzony router wybrać

 

Jedziesz chłopie reset fabryczny i ustawiasz od zera. ;)

Zwracaj uwagę na to co pisał @Kloose i ja (niweluj podwójny NAT i wyłącz/włączaj odpowiednie ustawienia) i będzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyzej.

Tobie nie dziala a mi wszystko śmiga. Wiec zgadnij u kogo jest cos zle ustawione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozśmieszaj mnie.

Poczytaj o różnicy między standardem Wi-Fi G (PS3) a standardem Wi-Fi N (PS4) oraz konfiguracji prędkości Mixed mode (kompatybilność wsteczna).

Piszę o tym samym połączeniu na tym samym routerze 2 różnych konsol obok siebie.

Nie pisz jeżeli nie wiesz o czym piszesz.

 

 

Wedlug mnie karta w wyzszym standarcie N powinna pokazac lepsze parametry lacza niz karta w G. Karta wifi nie pokazuje ze wykorzystuje procentowo dany standart (tak jak ty to napisales ze wolisz "65% ze 150mb/s (PS4) będzie o niebo lepsze niż 80% z 56mb/s (PS3) " tylko dane lacze. Robilem sobie kilka razy eksperyment w domu z dwoma kartami roznych standartow. Dla przykladu urzadzenie podlaczone karta w standarcie G pokazywalo mi JAKOSC SYGNALU 62/70 + Sila sygnalu 48dBm + Szybkosc Przeplywu 54Mb/s. A juz na karcie w standarcie N pokazalo JAKOSC SYGNALU 100/100 + Sila Sygnalu 63dBm + Szybkosc Przeplywu 135Mb/s. Wiec jesli rafciowi pokazalo na PS4 majac obok siebie PS3 podlaczone do tej samej sieci nizszy procentowo zasieg to znaczy ze w PS4 mimo wyzszego standartu jest zastosowana dziadowska karta wifi jak dla mnie z tego wychodzi  :P

Edytowane przez Frog_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Frog_PL

 

Twoje rozumowanie jest błędne i co najmniej dziecinne. 

Ogromną rolę poza samą kartą odgrywa też router (nadajnik) a nie sam odbiornik. Jeżeli ktoś ma (dla przykładu) badziewny lub źle skonfigurowany pod standard N router, to nawet mega wypasiona kart anie pomoże.

Nie zamierzam robić wykładu o falach radiowych, o tym jak działa wi-fi  i że opieranie się na procencikach zwłaszcza przy różnych prędkościach można sobie w dupę wsadzić. Certyfikowanym specjalistą po szkołach też nie jestem. 

To tak samo błędne jak szacować prędkość naszego łącza szybkością połączenia z PSN i uważac że coś mamy nie tak z internetem w domu bo mamy łącze (załóżmy) 60mb/s a tam nam pokazuje ledwo 10mb/s gdzie prędkość naszego łącza ma drugorzędne znaczenie gdy serwery PSN niedomagają. 

Jedynym realnym i namacalnym wyznacznikiem jest stabilność połączenia oraz prędkość przesyłania danych ...a nie jakieś tam procenciki.

Przekonfigurujesz router odpowiednio lub przybliżysz konsole do routera (obie) to będziesz miał więcej procentów tyle że karta G (54MB/s)  wyżej dupy nie podskoczy, a na karcie N przy dobrym konfigu i sprzęcie wyciągniesz ~30mb/s (przy pojedynczym paśmie i częstotliwości 2.4ghz / 40mhz).

Edytowane przez SephiroT
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiadome ze konfiguracja routera ma znaczenie. Ale to co, ty zakladasz z gory ze rafcio ma zle skonfigurowany router  stad ps4 mu pokazalo slabszy wynik ? To warto bylo napisac ze obstawiasz ze to musi byc wina routera ;P Ale to tylko zalozenie,ja przyjalem ze wszystko jest skonfigurowane ok i poprostu mierzymy dwa urzadzenia a dokladniej ich karty sieciowe. No ale sytuacji z routerem u rafcia nie znamy ale u mnie wiem co mam i sprawdzalem na roznych konfiguracjach i urzadzeniach i zawsze karta z N pokazywala lepsze parametry czy to procenty czy dB czy przepustowosc lacza,kazdy parametr zawsze byl lepszy. wiec i na ps4 powinna chyba ze to tak bardzo wyjatkowa maszyna... A sprawdzalem nie tylko komputery...

Przyklad z mierzeniem predkosci lacza przez PSN tez uwazam za bzduryny ale to niepasujace tu porownanie. Bardziej by pasowalo ze mamy dwie konsole podlaczone do tego samego jednego lacza tak jak kolega rafcio ma i patrzmymy na parametry lacza pokazujace przez konsole czy sciagamy jakies demko z tego lacza poprzez wspomniany PSN. Wiadomo ze realnym miernikiem lacza jest rzeczywisty tranfer no ale nie mow mi ze wierzysz ze jak w podanym przezemnie przykladzie urzadzenie z karta  G pokazywalo mi JAKOSC SYGNALU 62/70 + Sila sygnalu 48dBm + Szybkosc Przeplywu 54Mb/s bedzie szybsze via net i bedzie mialo lepsze transfery niz majac karte N z takimi parametrami lacza JAKOSC SYGNALU 100/100 + Sila Sygnalu 63dBm + Szybkosc Przeplywu 135Mb/s i bralbys czy kupowal  urzadzenie z ta pierwsza karta widzac te liczby ?. 

 

O przekonfigurowaniu routera czy przenoszeniu konsoli blizej routra nie mow bo to sa zewnetrzne parametry i musimy przyjac ze wszystko w kolo jest stale niezmienne bo to oczywiste ze wiele rzeczy ma wplyw na lacze. Ja u siebie sprawdzalem w realu i podalem ci jak parametry sie zmieniaja na lepsze i u rafcia tez musimy zalozyc ze nie bawi sie parametrami i warunkami w kolo gdy podawal wynik. Bo tak to mozna gdybac i gdybac. Wiec dla mnie sytuacja jest jasna albo PS4 ma slabsza sieciowke (o czym mozna znalesc info necie ze ludzie narzekaja na wi-fi) lub ma zla konfiguracje routera. 

Edytowane przez Frog_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Frog_PL

 

Ja nie zakładam że router jest źle skonfigurowany.

Ja próbuję ci wytłumaczyć że sam pomiar jaki proponujecie oraz bazowanie na ilości % jakości sygnału Wi-Fi przy sprawdzaniu  RÓŻYCH prędkości jest błędny i z założenia zły ponieważ mierzy 2 różne rzeczy.

Trzeba by było testować 2 karty klasy N lub 2 karty klasy G na tym samym sprzęcie lub obie konsole powinny pracować TYLKO w trybie G (zmiana ustawień na routerze) lub TYLKO w trybie N (na PS3 nie możliwe) i wtedy możesz napisać "tak - karta X jest lepsza od karty Y".

Tyle ode mnie.

 

Już nie wspomnę o tym że każdy pomiar również żeby być miarodajny, wolny od błędów oraz bez subiektywnych czynników powinien być wykonywany w warunkach laboratoryjnych i dodatkowo w próżni. ;) ale to już sobie tak pierdolę żeby pierdolić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam internet 30mb/3mb ping na speedtescie 19ms, router tplink. BF4, TLOU, DriveCLUB, DIABLO w sieci chodzi bez lagów. Problem zaczął się od fify 2015. W czasie meczu było widać wyraźne lagi. To samo teraz mam w pes 2015. Czuć wyraźne opóźnienie. Problem nie leży po stronie konsoli tylko mojego internetu, bo gdy udostępnię 4g przez komórkę i się połączę to chodzi super.... Macie jakieś rozwiązanie na to? Odnośnie ustawień routera to nie jestem jakiś bystry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co sprawdź to Wyłącz UPnP - FIFA tego nie lubi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję usługodawcę: Netia - działa wszystko w 100% na standardowych ustawieniach routera i konsoli, przy włączonym UPnP. Netia nie blokuje portów, ani pingów (jeśli ktoś chce to może sobie to zblokować na routerze). Ping średnio ~25ms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była dyskusja na temat szybkości pobierania/wysyłania. To jest istotne przy pobieraniu nowych gier i patchów. W samym graniu znaczenie na tylko ping. Powinien być poniżej 30ms, dla komfortowej gry. Wtedy czujemy, że "nie ma lagów" - oczywiście dopóki nie dołączy się ktoś, kto ma lagi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była dyskusja na temat szybkości pobierania/wysyłania. To jest istotne przy pobieraniu nowych gier i patchów. W samym graniu znaczenie na tylko ping. Powinien być poniżej 30ms, dla komfortowej gry. Wtedy czujemy, że "nie ma lagów" - oczywiście dopóki nie dołączy się ktoś, kto ma lagi. ;)

Jedno z drugim jest mocno związane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście. Zobacz jednak co się dzieje, jak jakiś nieuczciwy gracz używa lagswitcha. Nawet jak ma ogromny transfer, to zaczyna się teleportować po mapie. :)

W normalnej sytuacji za słaby ping jest często odpowiedzialna słaba infrastruktura dostawcy, np. kable słabej jakości (zamiast światłowodów). To samo gdy się gra przez LTE: transfer szybki, ale ping ~200ms. No i nie pograsz płynnie. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie chopy, czy ma ktoś podłączoną konsolę do internetu przez kabel korzystając z transmiterów sieciowych takich które się do gniazdka 230V podłącza? Jak to działa jeśli ktoś coś takiego ma, nie spowalnie netu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×