Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z Wifi na PS4. Mieszkam w akademiku i zmuszony jestem do korzystania ze spartańskich sieci wifi. Akademicka sieć to loteria,raz działa,raz nie więc jej nie używam. Do tej pory udostępniałem internet z laptopa poprzez program "connectify" i działało elegancko (iPlus LTE). Niestety wczoraj zmuszony zostałem do zainstalowania Linuxa i tutaj nie ma opcji zrobienia hotspota. Więc wyjąłem kartę z modemu 3G i wsadziłem do telefonu Nokia Lumia 630 Windows Phone 8.1  . W telefonie włączyłem udostępnianie sieci i laptop elegancko się łączy a PS4 wypluwa komunikat "nie mozna nawiazac polaczenia z siecia wifi w okreslonym czasie"...

Pomoże ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie łatwiej zrobić partycję na laptopie i mieć Windows obok Linuksa?

Sam używam Linuksa w pracy i do zastosowań desktopowych jest to zupełna porażka.

 

Co do telefonów to nie wiem, Windows Phone nie używałem jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie łatwiej zrobić partycję na laptopie i mieć Windows obok Linuksa?

Sam używam Linuksa w pracy i do zastosowań desktopowych jest to zupełna porażka.

 

Co do telefonów to nie wiem, Windows Phone nie używałem jeszcze.

Przy Windows 8 sprawa się komplikuje ale jest to do ogarnięcia. Też mam dual boot - Ubuntu + WIn 8.1 i sobie chwalę bardzo takie rozwiązanie.

 

Witam!

Mam problem z Wifi na PS4. Mieszkam w akademiku i zmuszony jestem do korzystania ze spartańskich sieci wifi. Akademicka sieć to loteria,raz działa,raz nie więc jej nie używam. Do tej pory udostępniałem internet z laptopa poprzez program "connectify" i działało elegancko (iPlus LTE). Niestety wczoraj zmuszony zostałem do zainstalowania Linuxa i tutaj nie ma opcji zrobienia hotspota. Więc wyjąłem kartę z modemu 3G i wsadziłem do telefonu Nokia Lumia 630 Windows Phone 8.1  . W telefonie włączyłem udostępnianie sieci i laptop elegancko się łączy a PS4 wypluwa komunikat "nie mozna nawiazac polaczenia z siecia wifi w okreslonym czasie"...

Pomoże ktoś ?

Pierwsze co mi wypluło google - czyli jak postawić hotspot na Ubuntu

http://ubuntuhandbook.org/index.php/2014/06/share-internet-with-android-ubuntu-1404/

 

Z Windows Phone też niestety nie pracuję. Siedzę w Androidach. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem tego sposobu już wcześniej lecz wywala mi komunikat,że "Karta sieciowa nie obsługuje udostępniania" ... co jest kompletną bzdurą.

Wiem,że Sony i Microsoft się niezbyt lubia,ale żeby aż konsola nie łączyła się z hotspotem :D

No nic będę coś kombinował,ale teraz rozgrzebywać partycje linuxową pod Windowsa to źle to wróże i żadnego systemu nie będę miał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz odpowiednie sterowniki lub próbowałeś jakąś kartę TP-Link na USB która na pewno działa pod linuxem i do któej masz na necie dokładny poradnik? ;)

Jeżeli chodiz o 2 systemy to tutaj musisz zachować pewien porządek rzeczy:

- podział partycji od zera z rozdzieleniem partycji Windowsowych i linuxowych

- standardowa instalacja Windowsa

- nie instalacja Linuxa (ręczny wybór partycji)

- odpalenie linuxa z pendrive i naprawa/edycja GRUB'a

 

Jeżeli chodzi o twoją Lumię, to próbowałeś edytować typ szyfrowania hasła? Sprawdzałeś czy tam w ogóle są ustawienia Access Point zaawansowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był admin, wszystkie porty podane przez Pana technicznego z psn sa otwarte i dzialaja. Internet w konsoli jest i działa. Mogę normalnie uruchaniac gry ale w zadnej nie działa online. Dodatkowo nie mogę polaczyc sie z tvn Player, psn nie widzi listy friendow ani zdobytych aczikow. Ps plus wykupiony do lutego. Proszę pomocy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był admin, wszystkie porty podane przez Pana technicznego z psn sa otwarte i dzialaja. Internet w konsoli jest i działa. Mogę normalnie uruchaniac gry ale w zadnej nie działa online. Dodatkowo nie mogę polaczyc sie z tvn Player, psn nie widzi listy friendow ani zdobytych aczikow. Ps plus wykupiony do lutego. Proszę pomocy..

Router jest dobrze ustawiony?

Masz włączone UPnP?

Masz jakieś przekierowania portów ustawiane?

Firewall?

DMZ ustawione na któreś IP?

Jeżeli robiłeś przekierowania lub DMZ nie pomyliłeś adresu IP?

DNS na konsoli zmieniałeś na jakieś inne? Googlowskie na przykład - 8.8.8.8. / 8.8.4.4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPnP zazwyczaj jest razem z ustawieniem firewall routera.

Zmienne IP zewnętrzne a zmienne IP lokalne to dwie różne rzeczy.

Sprawdź u usługodawcy czy masz otwarte porty/publiczne IP (ustawione po jego stronie).

A tu wiadomość od panów z radiówki po tym jak po nich zadzwoniłem

 

 Router przestawili mi w tryb bridge.

"(UWAGA nie wpinać kabla od anteny w WAN) - w tym trybie router nie jest widoczny dla urządzeń.

Adres routera 182.168.1.1 - hasło airlive

Na konsoli ustwiony statycznie adres 192.168.1.2

maska 255.255.255.0

brama 192.168.1.20

dns 80.51.77.3

dns2 8.8.8.8   "

 

Dodam że multi działało jakieś dwa tygodnie pomijając fakt że zanim zalogowałem się do psn minęło parę dobrych minut (średnia papierosowa)

Obecnie to samo NW-31456-9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DNS ustaw 8.8.8.8. i 8.8.4.4 ... a co do reszty nie wiem. Niby jeżeli ustawisz jak napisali to powinno działać ale ciężko ci cokolwiek pomóc bo to oni konfigurują jak chcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DNS ustaw 8.8.8.8. i 8.8.4.4 ... a co do reszty nie wiem. Niby jeżeli ustawisz jak napisali to powinno działać ale ciężko ci cokolwiek pomóc bo to oni konfigurują jak chcą.

Próbowałem z DNS i po kablu i bez ich ustawień itp.

Wczoraj przekonałem zagraniczne fora w tym USA. I znalazłem ciekawą rzecz mianowicie:

Kolega ze stanów ręcznie zmienił MTU ze standardowej 1500 na 1473. Reszta ustawień bez zmian IP automatycznie DNS itp zmienił tylko MTU u mnie zadziałało. Z psnlaczy się błyskawicznie. Wszyscy którzy mają problem z NW-31456-9 niech spróbują tej metody.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten cały płatny PSN, to z dnia na dzień coraz gorzej działa.... listy imprez, znajomi, wiadomości to ostatnio tragedia jakaś :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Sony nie rozumie że przybyło dużo osób i serwery trzeba rozszerzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak macie ze logowanie do psn trwa nieraz 5 min? Od paru tygodni to obserwuje i zaczyna mnie to wkurzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie mówiąc już o wysyłaniu wiadomości.

Przynajmniej tyle że impreza działa normalnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie rozumiem co jest u mnie. Włączam konsole i niby loguje się od razu, jak chce wejść do sklepu ps czy zagrać online wyskakuje info ze brak połączenia. Musze wylogować ,się i zalogować ponownie, tyle że nieraz przy ponownym logowaniu wyskakuje info o błędzie i sugerowane działanie aby ponownie uruchomić konsole. Po ponownym uruchomieniu wszystko śmiga bez problemu. Dziwna sytuacja. Konsola podpięta przez kabel wiec to nie wina wifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem. Zapraszam qumpla na czat głosowy i wyskakuje mi że nie mogę z nim gadać może być to związane z nat. O co chodzi? Dodam że mam tak tylko przy czatach głosowych tylko z jednym qumplem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie albo ty albo kumpel ma prywatne IP / zablokowane porty. 

Próbujcie do skutku, sprawdźcie porty/IP lub odpuście. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie się wpisać do PSN?Od 14-tej ani razu nie udało mi się wbić.Wtf?

PSN ma dzisiaj ogólnie problem z działaniem. Ten problem, nazywa się "Aktualizacja 2.0"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde szlag mnie trafia. Czy sony to "miszcz" burzenia relacji? Kup konsole, gry. Ps plusa . Wydaj minimum 2 k i oglądaj błędy na ekranie.. W tych czasach.. Przy takim postępie.. Czemu nie ma więcej konkurencji? Heh

To się w pale nie mieści co oni robią..

Nic tylko sprzedać ten syf i kupić xone..

Jak się dzisiaj nie zaloguję to tak robię :/

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PSN od dłuższego czasu już leży. Loguje się czasami od razu, czasami po 5min. ,a często w ogóle. Dziś siadł chyba całkowicie, bo nie działa ani z poziomu PC ,ani za pomocą PlaystationAPP... Kiepsko SONY, oj kiepsko!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×