Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie orange to faktycznie dużo ludzi narzeka na internet. Rozmawiałem z monterem z UPC i mówił że wielu klientów rezygnuje z Orange i biorą u nich. Btw. w 2015 weszła ustawa że w nowo wybudowanych budynkach muszą być przewody światłowodowe doprowadzone bezpośrednio do mieszkań, mnie tylko dziwi że w Bydgoszczy z tego rozwiązania korzysta tylko Orange jakby mieli monopol. Kladą swoje przewody wszędzie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kabe rj45l to raczej nie . Ma rok jak go wyjąłem z pudła konsoli i praktycznie nie ruszany tyle że  jest zwinięty w  okrąg ponieważ mam blisko konsole  do routera i modemu. Może kabel tracić swoje właściwości kiedy jest w kupie z innymi kablami za szafką? 

Edytowane przez Killer--PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może "stracić swoje właściwości" jeśli jest bardzo, ale to bardzo dużo razy zawinięty w okrąg. Co do zakłóceń spowodowanymi przez inne kable, to zależy jakie to kable masz za szafką i co w nich płynie. Jak masz pełno kabli elektrycznych, sporą ilość skrętek jak w serwerowni, a obok pracują jakieś maszyny produkcyjne to zakłócenia mogą występować. To raczej nie są domowe warunki :-P

Dla spokoju ciała i ducha możesz dać skrętkę ekranowaną z ekranowanymi wtykami i z uziemionym gniazdem.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Wszebor napisał:

Może "stracić swoje właściwości" jeśli jest bardzo, ale to bardzo dużo razy zawinięty w okrąg. Co do zakłóceń spowodowanymi przez inne kable, to zależy jakie to kable masz za szafką i co w nich płynie. Jak masz pełno kabli elektrycznych, sporą ilość skrętek jak w serwerowni, a obok pracują jakieś maszyny produkcyjne to zakłócenia mogą występować. To raczej nie są domowe warunki :-P

Dla spokoju ciała i ducha możesz dać skrętkę ekranowaną z ekranowanymi wtykami i z uziemionym gniazdem.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Kable to są głównie z konsoli ,dekodera ,tv ,routera, modemu ,kina dobowego, amplituner i głośniki.  O co chodzi z tą skretką, jak wygląda i gdzie ją podłączyć? 

Edytowane przez Killer--PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrętka to potoczna nazwa kabla sieciowego.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz kabel od kategorii 5e w górę i nie przekracza 5m to nawet nieekranowany w takich warunkach będzie miał wystarczający transfer. To nie wina kabla (chyba że jest fizycznie uszkodzony lub mocno zagięty - promień zagięcia nie powinien być mniejszy niż 3 cm.)

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego tematu, więc napiszę tu. Czy mógłby mi ktoś doradzić w wyborze routera do Neostrady, ponieważ livebox, który posiadam, to tragedia. Znalazłem coś takiego http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7048676075. Nada się? Najbardziej zależy mi na dobrym zasięgu WiFi i stabilności. Od laptopa do routera jest jakieś 8 m i dwie ściany. PS4 mam podpięte kablem, więc tu nie będzie problemu. Dzięki z góry za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Routera Ci nie doradzę bo nie tykam niczego związanego z ADLS lub Orange ale 2 ściany będą wyzwaniem ...zawsze.

Archery TP-Link'a są nie złe.

Zanim wywalisz kasę na router ADSL to możesz pomiędzy 2 ścianami postawić prosty repeater - Netis E1+ na przykład sprawdzał mi się wyśmienicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Routera Ci nie doradzę bo nie tykam niczego związanego z ADLS lub Orange ale 2 ściany będą wyzwaniem ...zawsze.
Archery TP-Link'a są nie złe.
Zanim wywalisz kasę na router ADSL to możesz pomiędzy 2 ścianami postawić prosty repeater - Netis E1+ na przykład sprawdzał mi się wyśmienicie.
Też o tym myślałem. Żeby to urządzenie spełniało swoje zadanie, to muszę je podłączyć blisko laptopa, czy blisko routera, czy też pomiędzy routerem a laptopem w mniej więcej równej odległości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To urządzenie odbiera zasięg z routera i przekazuje dalej ...więc wszystko zależy od tego gdzie zaczynasz mieć stratę na prędkości połączenia. 

 

To zgrabne i tanie urządzenie ma gniazdko LAN więc możesz podpiąć laptopa kablem, wziąć jakiś przedłużacz i sprawdzać w którym miejscu będziesz miał optymalną odległość od routera. Później wypiąć kabel LAN i sprawdzić jak daleko działa połączenie wifi z laptopem.

 

Pamiętaj żeby router jak i repeater były jak najwyżej a router najlepiej przy samej pierwszej ścianie. Najlepiej jak byś tam miał jakąś szafę i na niej postawił router ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Kupię ten reapater i będę testował. Jak się nie sprawdzi, to jest 14 dni na zwrot. Wtedy się pomyśli o routerze.

 

Przemyślałem wszystko i postanowiłem pociągnąć kabel od routera do laptopa. Trochę się powierci, trochę się zakurzy, ale nic nie zastąpi starego, dobrego kabla z końcówkami rj45 za 12 zł z przesyłką z allegro.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.01.2018 o 13:03, SephiroT napisał:

Routera Ci nie doradzę bo nie tykam niczego związanego z ADLS lub Orange ale 2 ściany będą wyzwaniem ...zawsze.

Archery TP-Link'a są nie złe.

Zanim wywalisz kasę na router ADSL to możesz pomiędzy 2 ścianami postawić prosty repeater - Netis E1+ na przykład sprawdzał mi się wyśmienicie.

To jaką alternatywę polecasz? Chociaż nie wiem, czy w mojej bieda wsi sprawdzi się coś poza "bieda" LTE i skrętce dwużyłowej od Orange.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Razor87PL

Czemu bieda LTE od razu?

Sprawdź jaki przekaźnik masz w pobliżu:

http://beta.btsearch.pl/

LET potrafi się ładnie spisywać przy dobrym zestawieniu modem + router + antena zewnętrzna.

@Patricko jest w tym temacie o wiele bardziej doświadczony niż ja ale mam modem LTE na USB, podpinałem pod mojego MikroTik'a z podwójną anteną (dual) i zapierdzielało jak złoto. 

Z tego co ludzie pisali to Plus się najlepiej sprawdza be zblokowania portów i z sensownym abonamentem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dzisiaj z ciekawości test połączenia, a tutaj informacja, że mój router może nie obsługiwać fragmentacji pakietów IP:24_stuck_out_tongue:

Pierwszy raz to widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam dobrego, niezawodnego routera. Mam neta w INEA, czyli modem -> router wifi i pod niego podpięte kable do konsol, kompa. Miałem ostatnio TP-LINK WR1043ND i po roku mi padł. Wcześniej jechałem tylko na tp-linkach i zawsze po jakimś czasie coś się z nimi działo. Mam ochotę spróbować innego producenta. Możecie coś polecić? @SephiroT jakiś trop? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hacker25 jak lubisz się pobawić cfg i chcesz mieć niezawodny sprzęt to ja podpisuję się rękami i nogami pod routerboard'ami MikroTik.

Poprzednie Linksysy, D-Linki, Netgeary czy to na stockowym firmware czy na jakimś WRT szybko się "kończyły" albo bebechy nie wyrabiały przy większym obciążeniu. 

 

Wcześniej miałem RB951G 951G-2HnD teraz mam RB962UiGS-5HacT2HnT (hAP ac) a RB951G robi za repeater bo nie mam zamiaru wiercić przez ścianę. CFG się trzeba chwile pobawić, poustawiać własne firewalle i opcjonalnie kolejkowanie ale efekt końcowy jest taki że nie pamiętam co to router i restarty.

Sieć lokalna ładnie zapierdziela 1gb w obie strony, wifi śmiga, UPnP ładnie dobiera samo porty dla każdego urządzenia itp. itd.

Modemorouter od UPC robi za sam modem a Mietek mi całym routingiem zarządza w domu.

Różnica między tymi routerami jest taka że ten nowszy ma mocniejsze bebchy i Wi-Fi 5Ghz.

Jak dobrze ustawisz Wi-Fi 2.4ghz to i tak osiągniesz prędkość do 70~90mb's.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po dosc dugim szukaniu, skierowalem sie w strone Archera C9, co prawda jeszcze nie doszedl ale wydaje sie sensownym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SephiroT zaciekawiłeś mnie tym produktem. Chyba trafiłeś w punkt, bo do routera mam podpięte ps4, x'a, kompa oraz serwer NAS więc może bebechy już nie wytrzymały. Mieści się też w moim budżecie, bo chciałem wydać max. do 500zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CePeeN

Ludzie którym konfigurowałem Archery albo je chwalą albo nie mogłem sobie poradzić z łączem ADSL (Netia na Dialogu).

 

@hacker25

Tak jak mówię, jak masz NAS (raspberry, rock64 czy inne urządzonko), kilka konsol, telefony, synchronizacje plików, backupy, streaming multimediów po SMB czy NFS, MikroTik będize dobrym rozwiązaniem.

Nie jest ładny, nie jest to produkt budżetowy ale działa niezawodnie. Na Mietkach są stawiane całe osiedlówki czy sieci w większych obiektach jak hotele czy restauracje. 

Podstawy sobie zrobisz bez problemu. Nad CFG firewalla trzeba trochę przysiąść bo nie jest za bardzo intuicyjny, wygryźć się w sieciowy żargon.

 

TL:DR

Jak ogarniesz pan CFG to Będziesz Pan Zadowolony.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C9 nie ma chyba w ogole modemu. Generalnie szukalem czegos AC1750 albo 1900, i w tych pieniadzach wydalo sie to najsensowniejszym wyborem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego ze wbudowana? Antena 1 Watt'owa, możesz ją też "podkręcić" i dopasować pod większe powierzchnie/otwarte tereny.

Cienka ściana pryz bloku i Wi-Fi 2.4 mi łapie w piekarni po drugiej stronie ulicy. 

Gruba ściana międyz pokojami i używam repeatera (czy to Netis E1+ czy to drugi Mietek) żeby córa miała dobre połączenie na konsoli i Netflix / samba i multiplayer chodziły sprawnie.

Gruba ściana powstrzyma wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie moze czy horizon z upc jest dwupasmowy? Tzn czy nadaje jednocześnie w 2.4ghz i 5ghz? Do niego kablem bede mial podpieta tylko konsole. Reszta sprzetu po wifi. Tylko nie wszystkie telefony obsluguja 5ghz:/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×