Skocz do zawartości
Patricko

The Crew 2

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
18 minut temu, helganin napisał:

Stary byk jestem ale własnie crew2 przypomina mi Watch Dogs 2 a tam się dobrze bawiłem pomimo że obie te gry są raczej dla gimb bazy itd. Followersi, kibice to jakaś bzudura ale nie zwracam na to uwagi i po prostu gram.

Właśnie z tymi followersami to tez takie jakieś dziwne xD
Nic tam, nadal ogrywam, są rzeczy które mi się podobają ale tak czy inaczej nie na tyle bym kupił.
System odblokowywania części bardziej podobał mi się w jedynce, tutaj albo dostajemy je po wyścigach albo szukając live nagród na radarze, który pika i drażni.
No nic. może za godzinę czy dwie, będę miał inny pogląd;)

BTW probował ktoś podłączać kierownicę? Bo nie wiem czy jest sens xD

Edytowane przez tm-tz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patricko rzecz gustu, arcade maja to do siebie ze uczysz sie sterowania bo kazda ekipa ma inny pomysl na to jak wozy powinny sie prowadzic (w sumie w grach bardziej idacych w kierunku sim to samo). Ja The Crew Wild Run ocenilem dobrze spedzilem w grze 80h. Jak po pierwszej godzinie wkurrr nauczylem sie sterowania to nawet bylo ok. Ostanio chcialem sprawdzic czy gra dziala bez plusa (w koncu always online) no i poza pop-up ktory mi co 10 minut wyskakiwal dziala. Ale jak wrocilem po dluugiej przerwie to zadalem sobie pytanie - jak ja to ocenilem jako gre dobra? Bo po 20 minutach ni trochu nie czulem jak autem sterowac, a majac FH3 wole a nia pograc nizli wracac do starocia w ktorym bede musial walczyc ze sterowaniem zanim go nie opanuje tyle jesli chodzi o 1ke. 

 

@helganin Pamietaj ze to UBI, jedynka na premiere borykala sie z problemami ktore dopiero zalatal patch wydany w tym samym czasie do wild run. Dodatki jesli ktos mial podstawke ceny mialy z dupy. Pamietaj ze UBI mialo piekna grafike gry jako uslugi wiec w wypadku the crew 2 spodziewalbym sie powtorki z rozrywki. Czyli wyjda dodatki i tanie nie beda. Moim zdaniem kupno podstawki mija sie z celem. 

 

I pytanie do tych co juz graja (ja na lapku wieczorem odpale) - jak progress znow CArpg jak w jedynce i levelowanie fur? Jak te ciecia kiedy sie przelaczamy miedzy pojazdami bo na materialach mnie to odrzucalo? 

Sprawdze dzis i ocenie. Bete jedynki ocenilem jako moze kiedys ograc - spedzilem 80h i nie zaluje tego czasu. Zobaczymy jak bedzie z 2ka. 

 

Moj prywatny problem polega na tym ze FH3 uwazam za rewelacje i gra mnie bawi wiec nie szukam kolejnych arcade scigalek. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, MagEllan napisał:

Moj prywatny problem polega na tym ze FH3 uwazam za rewelacje i gra mnie bawi wiec nie szukam kolejnych arcade scigalek. 

Cytat dosłowny jakiegoś kolesia z twittera: "The Crew 2 bije na głowę wszystkie Forzy Horizon jakie wyszły." i "Dla mnie najlepsza gra samochodowa ostatnich lat."

Także wiecie :D

Pełna wersja ultimate jedynki ze wszystkimi dodatkami chodzi po 80-100zł a dla mnie (na premierę wersja gold) ostatnie DLC kosztuje 102zł porażka

 

Beznadziejna jest transformacja auto-motorowka-samolot, beznadziejna.

Edytowane przez helganin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@helganin

Zaraz chwilunia. No ultimate tak tansze na PC jeszcze taniej bo podstawka byla za free a Calling all units (zawierajacy wild run) to na promo 6eur. 

Ale nie o tym. 

Transformacja jest jedna z glownych atrakcji z tego co wiem, mozesz w locie nad miastem zmienic sie w motorowke i wyladowac na ulicy - tylko po co mi to? mnie wystarcza wozy bez transformacji. Wiec to co pisze jakis koles na Cwierkaczu malo mnie interesuje, zagram w bete sie przekonam. 

 

Pozatym to jest tak ze jak znajdziesz swoja gre ktora lubisz to pozniej mozesz olewac reszte bo grasz i grasz i sie nie nudzi. 

 

Z prezentacji wynikalo ze zmiany w locie maja byc czescia wyscigow - co tez mi srednio lezy. 

 

Grafika jesli jest tak jak pisal @tm-tz tez moze mnie odrzucic, o ile mobilny NFS NL mial swoj urok na 10" tablecie tak niekoniecznie na sile dodawanie odblaskow zeby sie wszystko swiecilo jak psu jajca wyglada lepiej (to byl moj zarzut chocby to pCARS1, gdzie ja o optyce wiem tyle co pamietam z fizyki ale patrzac na to jak jest zbudowane auto to na jego dachu odbicia powinny byc w zaleznosci od tego jak pada swiatlo oraz odbijac powinny sie obiekty ktore sa od naszego dachu wyzsze np drzewa. A nie na litosc samochod ktory jedzie przede mna). 

 

Jeszcze z 20 minut panszczyzny i odpale zobacze czy to zabije mojego lapka czy nie oraz co to to oferuje. 

 

Ponawiam pytanie jak levelowanie znow wbijamy poziom wozow?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MagEllan napisał:

@helganin

Zaraz chwilunia. No ultimate tak tansze na PC jeszcze taniej bo podstawka byla za free a Calling all units (zawierajacy wild run) to na promo 6eur. 

Ale nie o tym. 

Transformacja jest jedna z glownych atrakcji z tego co wiem, mozesz w locie nad miastem zmienic sie w motorowke i wyladowac na ulicy - tylko po co mi to? mnie wystarcza wozy bez transformacji. Wiec to co pisze jakis koles na Cwierkaczu malo mnie interesuje, zagram w bete sie przekonam. 

Pisałem o wersji na Xbox One, DLC jest drogie cały czas. Wild Run mam i jak chce kupić Calling All Units to 102zł, także dziekuję i nie posiadam tego DLC.

Transformacja to żadna atrakcja tylko beznadziejna głupota, lecisz samolotem i zmieniasz się w samochód który spada na ziemie i w coś uderza, żenada. To jest aspekt który totalnie mi sie nie podoba, no i samoloty też średnio mi podchodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze gameplaye byly beznadziejne, ta transformacja .. co za bzdura .. ale dzis przysiadlem do bety no i ... wessalo ;) I o ile transformacji nie uzywam za bardzo, to jezdzmi sie nie na prawde spoko i chce sie robic kolejne wyzwania :9_innocent: Mialem odpuscic ten tytul tak jak po paru h odpuscilem NFS, ale wyglada na to ze to moze byc dobra gra :27_sunglasses:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pogralem jakas godzine z kawalkiem oto moje spostrzezenia.

Jak pisalem wczesniej do Crew1 przywklem do sterowania i gre ocenilem jako dobra (80h nie kij dmuchal).

 

Potrzymuje to co pisalem idea zmiany w locie nie podoba mi sie. Jesli chceli dodac nowe machiny to mogli zrobic odzielne tryby dla kazdej a nie laczyc wszystko w jedno.

Ba nawet jeszcze nie odblokowalem tej zmiany.

 

Prowadzenie - wybralem street racing i przetestowalem 3 furki (z ktorych jedna mozemy wybrac na start sa to mazda rx-7, audi tt oraz ford mustang). Na plus kazde z aut prowadzi sie nieco inaczej. I to koniec plusow. jadac koleczko treningowe - rx7 - gaz w deche i zakrety lekko na recznym, audii - gaz w podloge i zakrety lekko na normalnym hamulcu. mustang - krowa taka ze skrecac nie chciala.

 

Mapa - ogromna duzo wieksza niz w jedynce przejechanie 120km zajelo mi 45minut z czego z 10 mozna odliczyc na zabawe i testowanie resza to ile fabryka dala w audii TT ten woz prowadzi sie dosc przyjemnie ale rozmiar swiata i jego ogrom mnie nie przekonuje. Co jest takiego w tych ogromnych swiatach to ja nie rozumiem. Dobrze skrojona mapa, odpowiednio usiana zadaniami i jest git. Ale UBI zawsze idzie w ekstrema w The crew 1 zaczynajac trafialismy na nascie aktywnosci jadac od drugiej do 3ciej misji. Mapa byla nimi upstrzona jak golebnim gownem bulwar jasne mozna to bylo ignorowac ale bylo tego za duzo. w TC2 przejechalem 120km i spotkalem moze 2 aktywnosci (radar i skok). no to przegiecie w druga strone.

 

Prowadzenie jest arcadowe i to mocno (ja wole model z FH3) praca zawieszenia zadna. ten 120km przejazd nie dal mi zadnej frajdy ale widoczki roznorodnosc terenow i inne takie duzo wieksze nizli w jedynce.

 

To jak bardzo jest arcadowo to fakt ze pod stok 75stopni podjechalem bez problemu. Owszem autem drogowym jak zjedzemi na bezdroza to automatycznie nas wyhamowuje ale to chyba tyle no i bardziej rzuca na trawie. Model zderzen to tez krok wstecz jesli dobrze pamietam w 1ce jesli zrobilismy dzwona z predkoscia 200km/h to mielismy zaciemnienie a nasze auto bylo ponownie podstawiane na tor. Tutaj full stop - czolowka z busem. I tyle. Na plus AI kierowcy autobusu ktory po 30s wrzucil wsteczny zeby sie oddalic nieco.

W miescie udalo mi sie wjechac na budynek.

Moze nie jezdzilem audi tt ale probowalem zrobic baczka. I smiem domniemac ze powinno byc to mozliwe nawet przy Quattro. W grze natomiast 220km/h pelne wychylenie analoga, guzior od recznego no i max co udalo mi sie zrobic to puscic auto bokiem ale zeby je obrocic zwolnic reczny odbic analog i znow obrocic auto no nie udalo mi sie u juz.

 

Menusy - o jak piorkuje tutaj chyba trzeba miec tytul jakis zeby sie polapac sa tak nieuintycyjne ze znalezienie jak wyjsc z gry zajelo mi sporo czasu, inne rzeczy tez srednio pasuja rozumiem ze chcieli rozbudowac HQ ale lazenie po nim (lazenie to by bylo jakbysmy sterowali naszym avatarem ale sterujemy wiszacym w powietrzy punktem). jest nudne wolne i ni nic nie wnosi.

 

Inni gracze - no juz widze jaki to bedzie prze-fun. doczepil sie kolo, nie psocil sie ot chcial sie popisac ze juz ma odblokowane 3 pojazdy jechal zmieniil sie w samolot zrobil 2 beczki i spadl z nieba wozem (jak to idiotycznie wyglada nie musze mowic) wyprzedzil mnie byl troche przedmna i zniknal (nie zakumalem ze znow sie zmienia) jak pojawila sie łódz tuz przed moja maska no to jebs.

 

Pogram jeszcze w to "cudo" ale moje pierwsze wrazenia brac to na PC po taniosci tylko. Acha na gtx970m srednio wysokie ustawienia trzymaja 30klatek i sprzet sie nie poci zbytno co zaliczam na plus.

 

Zostane chyba przy FH3 bo poza rozmiarem mapy niczym mnie do The crew nie ciagnie.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wkoncu te 3 zaproszenia ale muszę mieć kogoś w znajomych w ubi. Więc jak ktoś chętny Siudak83 na Ubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrazenia part 2 

Po osiagnieciu limitu czyli wbiciu jednego poziomu.

Odblokowalem terenowe buggy, lodke, samolocik no i mam audii TT przejechalem 3 dostepne street race - i powiem tak jazda jest do opanowania ale dla mnie FH3 pozostaje bez konkurencji.
sama jazda to polaczenie tego co znamy z innych arcade szukaj skrotow lub mozesz zostac z tylu. Jesli chodzi o gume od gaci (rubber banding) ciezko powiedziec jak to rozwiazali - z jednej strony byly eventy gdzie mialem 2-3s przewagi z drugiej byly takie gdzie na 15% przez meta mimo iz zapierniczalem i nie popelnialem bledow AI dojezdzalo mnie dosc mocno (wygrana o 00:00,300s). Zakrety i auta trzeba opanowac i tu jest problem bo wozy AI maja jakies magiczne zdolnosci zapierniczania przez zakrety, moze ja po prostu nie opanowalem czegos idealnie. Ten sam wyscig ten sam zakret (2 okrazenia) wbijam na P3 zle wymierzam myslac ze sie zmieszcze wynosi mnie odbijam sie od barierki predkosc wejscia 170km/h po strzale w barierke bokiem 45km/h nitro i P3 obroniona. Okrazenie drugie nauczony doswiadczeniem hamulec, skret wierzcholek, wyprostowanie gaz i nitro. Bylem na P1 z 1,5s przewagi po wyjsciu z zakretu przewaga spadla do 0,4s. 

Potrzeba predkosci? 
No wlasnie tutaj tez mam problem. przemieszczalem sie lodka, samolotem i wozem na dystasie 25 km zeby porownac te 3 srodki transportu. Ja piernicze nie czuje tutaj ni troche predkosci. 
Trwa to dlugo (mam wrazenie ze tutaj tworcy probowali postawic na realizm ;) :P) najlatwiej zmierzyc to w wypadku somochodu, taka podroz zapierniczajac i zwalniajac na zakretach zajela mi jakies 5-6 minut to oznacza ze w realu musialbym miec srednia predkosc troche powyzej 200km/h co mniej wiecej moze pokrywac z tym jak zapierniczalem. To samo tyczy sie mojego przejazdu 120km ktory zajal mi ponad 40minut (z czego 10 to byla zabawa). Wiec odleglosci sa dosc realne. Problem jest taki ze po co ten ogromny szczegolowy i calkiem ladnie wykreowany swiat (tutaj chyle czola) skoro lepiej uzywac szybkiej podrozy. Bo jechanie/plyniecie/lecenie 100km to marnacja czasu. Plyniecie i latanie jest nudne z czego to pierwsze duzo bardziej niz to drugie. Mam te 20 do przeplyniecia, czasami skok na fali i jakies punkty a czasami nuda - mozna gumki zalozyc i pada i isc zrobic sobie kolacje. W wypadku lotu mozna choc nabijac punkty za free style tricki (beczka, swieca, spadanie, lot przy podlozu itd).
No i najwazniejsze jadac 250km/h po prostu jade nie czuc predkosci zbytnio co tez mi nie lezy. 

Auto zmiana wehikulu jest... no nie wiem jak to ujac idiotyczna? 
Lece sobie wysoko nad miastem zmieniam pojazd w samochod a ten spada sobie na ulice. Wolalbym oddzielne dyscypliny bez ich mieszania. 

Grafe podbilem 50/50 high/medium i gra poza postaciami wyglada calkiem ok. 

Przeplynalem jakies zawody dzis zostanie mi offroad plywanie i latanie ale ogolnie o ile doceniam wielkosc i szczegolowosc swiata to sama gra mnie nie do konca przekonuje. 
Moja aktualna ocena po okolo 3h to kupowac na PC jak bedzie po taniosci a i to tylko complete edition. 

Plusem dla blaszakow jest optymalizacja - w konsolowych 30fps bez spadkow spokojnie mozna grac na gtx970m. Dzis podbije wszystko do high i zobacze czy gra utrzyma 30fps. 

I prosze mnie zle nie zrozumiec rozumiem ze gra moze sie podobac - to powyzej to subiektywne opinie mnie ona nie przekonala. 
 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MagEllan napisał:

z drugiej byly takie gdzie na 15% przez meta mimo iz zapierniczalem i nie popelnialem bledow AI dojezdzalo mnie dosc mocno (wygrana o 00:00,300s). Zakrety i auta trzeba opanowac i tu jest problem bo wozy AI maja jakies magiczne zdolnosci zapierniczania przez zakrety, moze ja po prostu nie opanowalem czegos idealnie.

O to, to, to. Dokładnie to samo miało miejsce w pierwszej części. Najbardziej powalone to było w misjach Escape, ekipa Troy`a ścigająća mojego forda GT swoimi stockowymi Accordami czy co to było (jakieś typowe NPC pojazdy) potrafiła doganiać przy ponad 300km/h. To samo tyczyło się w normalnych wyścigach, wystarczyło przekroczyć granicę 4-5 sekund przewagi i na następnym zakręcie magnicznie rywale byli za nami. 
W The Crew 2 dokładnie to samo doświadczyłem w pierwszych wyścigach Street Race, gdzie już nawet odrobinę podrasowaną TT`ką koles w Abarth 500 pędził po kanałach jak rakieta.

 

1 godzinę temu, MagEllan napisał:

Potrzeba predkosci? 

To nie problem Twój, to problem gry. Samolotem lecąc ponad 300km/h nie czuć kompletnie tej szybkości, nawet pikując w dół, samochodem podobnie.

Co do reszty to graficznie na PS4 jest nieźle ale NPC`e potrafia irytować i to mocno, modele samochodów NPC (ruch miejski) są fatalne jak na te czasy.
Spędziłem w trze 6h i mimo wszystko nie kupię, nadal mam odczucie takie, że pierwsza część była dużo przyjemniejsza, gdyby poprawić sterowanie, odrobinę podciągnąć grafikę to nadal byłaby mocno żywotna.
BTW jak wrażenia od tych pseudo-HD`owych odbić, blasków z rur wydechowych (na PS4 to mryga jak stroboskopy w klubie xD)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tm-tz 

A moze to ja stary zgred jestem i wymyslam :P bo aktualnie moja ocena TC2 to arcade - bad, realizm - bad. 

Nie oszukujmy sie nawet jesli pominac brak odczucia predkosci (choc to duza wada i wie o tym kazdy kto choc 180-200km/h zapierniczal w realu wlasnym autem). To naprawde mam wrazenie ze teren tak rozciagneli ze faktycznie jadac ze srednia 60km/h bedziemy pokonywali 60km w godzine. Patrzac na odleglosci grubo powyzej 200km no to mozna sobie policzyc jakie endurance races mozna zrobic. 

 

Co do grafy - jak pisalem musze ja jeszcze troche podkrecic (nawet kosztem klatek tylko zeby porownac co sie zmienia). Ale tak tekstury mam na high gdzie oswietlenie mam medium i moze przez to nie atakowaly mnie odbicia. Na konsolach z analiz DF bylo pare gier ktore dzialaly w odpowiedniku PCetowych medium + podkrecone oswietlenie (np Deus Ex MD - w pelni sie z tym zgadzam bo na tym samym TV odpalilem gre z lapka i PS4). 

Wiec to co widzialem nie odrzucilo mnie graficznie mam wrazenie ze "przestery" na odbiciach byly wieksze w pCARS1 na PS4. 

Za to na medium pop-up drzewek jest widoczny. 

 

Skoro juz sie pastwie powtorze sie - menusy - tak malo przejrzystych dawno nie widzialem. 

Postaci - co ciekawe te wygladaja koszmarnie w cut scenkach, ale jak wrocilem do Ahmeda od dirtowych wyscigow to ten prezentowal sie OK (nic z gornej polki ale OK). 

O sterowaniu naszym niby bohaterem ktory jest kamera zawieszona w powietrzu juz pisalem - po co to komu. 

Ale cos co mnie uwieralo, a raczej bolaly oczy to sposob rozpoczynania wydarzenia. Dojezdzamy i jakies pasy czerwono bialo jakiestamjeszcze tna ekran ze 3 razy na 3 rozne sposoby - no jak mi to nie lezy. 

 

Zeby nie bylo to co doceniam to rozmiar swiata i jego roznorodnosc - to moze powodowac efekt wow jesli pierwsza bryka czy samolotem podrozujemy przez polowe mapy. 

Niestety to zmarnowany potencjal, brak poczucia predkosci i prawie realne czasy przejazdow. 

Dzis zrobie test wbije na jakas dluzsza autostrade i nagram fragment przejazdu zeby sprawdzic predkosc, czas i odledlosc jaka pokonalem. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ulepszenie samochodu sprawia ze staje sie zupelnie innym autem o innym prowadzeniu i innych osiagach. Dlatego wstrzymalbym sie ocenami az nie wbijecie poziomu 200+ w swoich wyscigowkach ;) Ja mam obecnie Mustanga zrobionego na 230+ i zakretych w ktore wchodzilem 150 i ledwo sie miescilem teraz biore przy 230 majac pelna kontrole ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, czacha79 napisał:

Ulepszenie samochodu sprawia ze staje sie zupelnie innym autem o innym prowadzeniu i innych osiagach. Dlatego wstrzymalbym sie ocenami az nie wbijecie poziomu 200+ w swoich wyscigowkach ;) Ja mam obecnie Mustanga zrobionego na 230+ i zakretych w ktore wchodzilem 150 i ledwo sie miescilem teraz biore przy 230 majac pelna kontrole ;) 

 

Farmiles te same eventy zeby miec drop czesci? 

dzis jeszcze troche pogram. Sie zobaczy. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej farmi sie to na tych wyscigach klas, po 13-15tys za 2-3 minutowy wyscig. Mam juz 700 tys, jeszcze kilka przejazdów i kupuje Lambo :27_sunglasses: W sumie farma totalnie bezsensowna, jako że to beta, ale z drugiej strony i tak nie ma w co grać, a akurat w The Crew 2 gra sie bardzo przyjemnie :28_hugging:

Edytowane przez czacha79
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, czacha79 napisał:

 ale z drugiej strony i tak nie ma w co grać, a akurat w The Crew 2 gra sie bardzo przyjemnie :28_hugging:

 

no chcialbym miec problem ze nie ma w co grac..... ja mam dokladnie odwrotnie tona gier z czego wiele chce grac... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i epilog mojej przygody z beta....

(gra poleciala z dysku).

 

Pogralem jeszcze troche, to podsumuje:

- odlegosc i czas jej pokonania wydaja sie byc zblizone do realu - wczoraj testowalem zapierniczajac 22km na autostradzie i zajelo mi to okolo 6minut.

- czucie pedu Samochod - przyznaje ze zmieniajac kamere mozna osiagnac lepszy efekt

--- "ze zderzaka" (w cudzyslowiu bo mam wrazenie ze ta jest z czubka maski) - czuc ped jest szybko i calkiem przyjemnie.

--- z maski (ta gdzie widzimy maske) - jeszcze lepiej bo mamy punkt odniesienia czuc ze jest szybko, calkiem przyjemnie

--- z kokpitu - mialem wrazenie ze autem buja jak łódka ale znow lepiej nizli w wypadku domyslnej kamery jesli chodzi o ped, no i troche trudniej z racji iz kokpit przyslania nam troche.

--- zza wozu 1 - lipa

--- zza wozu 2 - lipa, jedziesz 280km/h (v-max mojego leciutko podrasowanego TT) no i po prostu jedziesz.

- nie testowalem kamer i poczucia predkosci w innych wehukulach

- graficznie podbilem wiekszosc do high i dalej 30fps na moim lapku - co uwazam za plus. Gra wyglada OK ale widac wyraznie kompromisy miedzy rozmiarem swiata iloscia detali ktore upchnieto a ich jakoscia.

- GPS - nie wiem czy to problem bety czy cos innego - Samolot - pokazuje w lini prostej, ma to sens. Łódz w lini prostej - ma to powiedzmy sens ale jesli mamy kreta rzeke to linia prosta nie oddaje dystansu ktory mamy pokonac. Street Car - wybierajac znacznik raz mialem go w lini prostej a raz mialem trase na GPSie. To mi sie nie podoba bo znow roznica miedzy dystansem do przebycia moze byc spora.

- pojedzdzilem poplywalem polatalem i stwierdzilem ze ta beta raczej mi wiecej nie zaoferuje, nie mialem cisnienia zeby ooo moze troche pofarmie i zmienie sobie bryke.

 

Ja w pelni rozumiem ze gra moze sie podobac. Zeby nie bylo ze hejtuje. Po prostu po tych lacznie 4-5h w becie na chwile obecna oceniam jako kiedys po taniosci moze sie kupi. Jest to spowodowane paroma czynnikami:

- moim uwielbieniem dla FH3

- nadmiarem gier do ogrania - (choc tutaj bywaja gry ktore sa na liscie zakupowej wysoko, gdzie kupuje kolejna mimo iz moce przerobowe ograniczone, ale The Crew 2 nie wpadlo do tej kategorii).

 

Coz znajac UBI i ich gry jako uslugi - nie skreslam tej gry zupelnie - ostanie gry od UBI (np. Rainbow Six Siege, The Division, Steep, Wildlands, For Honor a takze poprzednie The Crew) mialy triale na pare h po premierze, a takze mialy darmowe weekendy. Jesli pojawi sie taka opcja przy The Crew 2 najpewniej z niej skorzystam.

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj spędziłem kolejną godzinę z grą, głównie pod kątem grania na kierownicy, którą specjalnie odkurzyłem z szafy.
Po męce chyba 15 minutowej z ustawieniami, pojeździłem około 30 minut i wywaliłem grę z dysku, nie jest ona dla mnie.

Co do wrażeń na kierownicy.:
- sprawdzałem ustawienia od zakresu 150 stopni do 1080 i z bólem piszę, że grywalnie jest tylko w zakresie 200-360 stopni. Dodatkowo zanim doszedłem do tego w czym tkwił problem, borykałem się z przypadłością, że gra mocno opóźniała reakcję kierownicy na wydarzenia w grze, strasznie to frustrowało
- Na padzie jak i kierownicy przy kamerze z wnętrza auto zachowuje się bardzo dziwnie, mam miejscami wrażenie jakby czułość sterowania była dużo wyższa lub kompletnie odmienna fizyka
- Brak jakiegokolwiek Force Feedback`u
- Sprzężenie zwrotne nie istnieje (chodzi mi o funkcję centrowania w trakcie gry a nie ogólnie pojęty FFB)
- w przypadku mojego thrustmastera krzyżaki funkcyjne spełniają zupełnie inną funkcję (konkretniej działają jak analogi) zamiast wywoływać funkcje odpowiedzialne na DS4 (zmiana kamery, mapa etc) i nie da się tego zmienić

Ogólne wrażenia z gry mam bardzo podobne jak @MagEllan
- brak czucia prędkości to ogromny problem i chociaż są pewne różnice z niektórych kamer, tak nie do końca są one pozytywne
- strasznie słaby FOV w kamerze wewnątrz, dziwnie szerokie auta z kamery na masce (124 Spyder którego uwielbiam sprawia wrażenie szerokiego na 2,5 metra kloca)

- wszechobecny rubberbanding i AI, które praktycznie nie popełnia błędów, uderz w latarnie (która swoją drogą delikatnie cie spowolni wyrywajac się z ziemi) i AI odrabia sekundę, większa wpadka i w sekundę tracisz 5-6s przewagi
- fatalne, nieintuicyjne, bezsensowne menu, które do tego potrafi się wczytywać do 15-20sekund
- ciekawy edytor wideo (kurde fajnie by było jakby w GTS to sklonowali, można się nieźle pobawić chociazby w nagrywanie ujęć slow-mo, przeskoki kamer etc)
- słaba fizyka jazdy
- graficznie, no cóż FH3 to to nie jest a IMO FH3 to świetne porównanie gdy chce się zestawić wyścigi z otwartym światem bo dowodzi temu, że da się zrobić grę w takim środowisku, bez większych zgrzytów, długich loadingów i nie wyglądającą jak strugana tępym dłutem w 2D
- całkiem fajne możliwości edytora zdjęć aczkolwiek blur fatalny
- brak odbić w lusterkach, ta sama wada która trapiła pierwszą część, serio, nie da się?

Poniżej filmik, na którym grałem na kierownicy przy 360 stopniach.

Poniżej taka tam graficzka ku uciesze oczu ;)
9cf40687eb7cd.jpg
50e54aa8206ab.jpg

EDIT
Ciekawostka - dostałem roszczenie o rzekomą muzykę w filmiku, spoko, że mimo iż posiadam świetny słuch to ledwo słyszę ten utwór xD
 

Edytowane przez tm-tz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tm-tz

Gra jest nastawiona na streamerow, YT-berow i innych infuencerow (wpływowców? czy jak to tam po naszemu biega) Muzyke mozna kompletnie wylaczyc co wiecej u mnie byla wylaczona domyslnie a gra dopierdo po 20 minutach dala mi pop-up Y/trojkat sluzy do....

no ja piernicze.

 

Porownujac do FH3, the crew ma duuuuzo wiekszy swiat. Tylko czy to kazdemu jest potrzebne. Gra ma dawac przedewszystkim fun, a z tym w wypadku The Crew i mojej ocenie moze byc roznie. Nie jest to crap ale tez nie jest to gra najwyzszych lotow.

Kierownicy nawet nie podlaczalem. Przy pierwszym the crew bylem w ciezkim szoku zadajac sobie pytanie

t_shirt_design_for__bananowy_janek__yt_c

Bo gra na PC miala ustawienia sterowania dla kierownicy jak liniowosc, martwe steefy a na konsolach ich nie miala bo tak i juz.

Do TC2 nie podlaczalalem nawet T300 bo po doswiadczeniach z TC wiem ze obsluga kiery nie jest tutaj priorytetem.

TC1 i z Logi DFP smigalo mi sie naprawde fajnie na PC. Podlaczylem T300 i o ja pierdziu.... duzo, duzo gorzej. Widac moja wina ze zachcialo mi sie lepszej kiery (druga kwestia ze DFP po 9 latach doznalo lekkich uszkodzen mechanicznych).

 

Niemniej, i pisze to jako (ex)fan serii NFS porownujac bete The Crew 2 z NFS Payback 10h trial - to the crew siadlo mi bardziej. Moze i sie pastwie nad tym The Crew 2 ale nie jest to gra zla... po prostu niewystarczajaco dobra abym wydawal od groma siana na premiere. To gra ktora jak juz FH3 wymaksuje (nie zapowiada sie ze stanie sie to szybko) oraz jak FH3 mnie znudzi (bo wiadomo ilez mozna w to samo, choc tutaj mysle ze nie nastapi to predko) oraz jak TC2 bedzie po taniosci to predzej siegnal bym po TC2 nizli NFS-P.

 

FOV - dzieki ze mi przypomniales. (ta opcja w TC nie rzucila mi sie w oczy wiec albo niedowidze albo cos nie tak).

No ja rozumiem konsole i ograniczenia FoV (choc nie znaczy ze mi sie to podoba) ale PC? No ludzie zloci.

Dalej bede dawal przyklad pCARS1 na PS4 jako gry ktora przesadzila z ustawieniami fizyki wozow (domyslna nie zawsze lezala, a nieumiejetnie to mozna bylo zrobic potworka jesli chodzi o fizyke z wozu) ale za to oferowala cos niespotykanego wrecz a wiec ustawienia graficzne i to chwale od FoV wlasnie przez efekty refleksow swietlnych chyba po deszcz jesli dobrze pamietam. Do tego o ile dobrze pamietam nie bylo chyba domyslnie FoV mniejszego nizli 75 a czesc z kamer miala 80/85 ktore mozna bylo sobie podbic wedle zyczenia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ta beta podsc mocno przypomina TDU, co prawda brak trybu kardkor ale wspolne jezdzenie po tak duzej mapie moze sprawiac frajde :)

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smiga juz od wczoraj chyba.

I tutaj pytanie marnowac transfer czy nie....

Zamknieta beta jakos mnie nie do konca przekonala.

Plus ze na moim lapku dzialala plynnie, chcialem porownac jak to wypada na PS4 ale PS+ wymagany wiec niechaj mnie w pupcie cmokna.

Tyle gier do ogrania, wiec ja chyba odpuszcze te otwarta jak i The Crew 2 juz po premierze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem chwilę, ale w momencie gdy trzeba było się ścigać awionetką, wyłączyłem po minucie. Przy skręcaniu brało mnie na mdłości i musiałem wyłączyć. Czy ktoś jeszcze miał taki sam problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Marcossik napisał:

Pograłem chwilę, ale w momencie gdy trzeba było się ścigać awionetką, wyłączyłem po minucie. Przy skręcaniu brało mnie na mdłości i musiałem wyłączyć. Czy ktoś jeszcze miał taki sam problem?

 

Ty masz VR i grasz na VR? (oczywiscie nie w the crew tylko ogolnie)

Nie mialem takiego problemu.

Probowales zmienic widok? Moze to pomoze. Odleglosc od TV? bo wiadomo ze na konsoli FoV jest zazwyczaj mniejszy.

Latanie bylo dla mnie powolne i nudne ale nawet robiac tricki (czy jak to sie tam w grze nazywa) to nie mialem zadnych problemow.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.06.2018 o 08:29, MagEllan napisał:

Smiga juz od wczoraj chyba.

I tutaj pytanie marnowac transfer czy nie....

Zamknieta beta jakos mnie nie do konca przekonala.

Plus ze na moim lapku dzialala plynnie, chcialem porownac jak to wypada na PS4 ale PS+ wymagany wiec niechaj mnie w pupcie cmokna.

Tyle gier do ogrania, wiec ja chyba odpuszcze te otwarta jak i The Crew 2 juz po premierze.

 

To jest chyba dokladnie ta sama wersja co przy zamknietej, ale moge sie mylic. Ja ta gre łykam!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem w beta a teraz oglądam YT z gameplay i coś mnie ciągnie do tej produkcji. Najbardziej odpycha mnie grafika bo na ps4 pro (przynajmniej na yt) wygląda to dosyć słabo. Są momenty śliczne ale tylko momenty.

Specjalnie zapuściłem na yt nowego need for speed i wydaje się ładniejszy.

Mam payback na konsoli ale wolałem porównać obie gry skompresowane na yt.

Jak model jazdy i ogólnie wrażenia z z gry?

Macie już swoje kopie czy jeszcze czekacie do 29tego?

 

P.S.

Szkoda, że nie mam Xbox One X bo bym kupił Forza Horizon 4, która zapowiada się niesamowicie!

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×