Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Grecky za porównanie i recenzje, która utwierdza to, że następnym TV jaki kupię to będzie OLED.

Edytowane przez Kamillo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grecki, userze z mientkim pindolem, jesteś mocno niesprawiedliwy porównując technologię LCD z Oledem, to tak jakby porównać banego do mnie :30vm3cw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mpluto LG C7

 

 

Do pełni szczęścia brakuje mi już tylko audio z Dolby Atmos. Naprawdę, co ten telewizor robi w totalnej ciemnicy to magia. Plazma nawet obok nie stała.

 

@okoni mam nadzieję, że niedługo będę na tyle bogaty, by po prostu porównywać OLEDy z 2017, 2018, 2019... :smart: 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś się jeszcze zastanawiał nad Tv Sony XE90-XF90-XE93 to tu jest fajne porównanie

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy cena OLED'a 65'' / 75'' spadnie do 7 / 10tys wtedy OLED stanie sie fajnym telewizorem, do tego czasu OLED jest bez sensu - mikroekran 50'' .. nic na tym nie widac, w ciemnosci czy nie :smart:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio zastanawiam się nad wymianą mojego obecnego TV FHD LG 47LB670V na jakiś nowy TV obsługujący 4K i HDR do kwoty maks. 4.000 zł.
Czy ma to sens ? Jeśli ma to sens i faktycznie zauważyłbym różnicę to jaki model jesteście mi w stanie polecić ? Po wymianie TV zapewne wymieniłbym PS4 Amator na PS4 Pro. Tylko jeszcze raz pojawia się to pytanie... czy ma to sens do takiej kwoty ? A może poczekać, aż OLEDY spadną do takiego pułapu cenowego ?
Oglądać będę telewizję NC+, filmy, mecze piłki nożnej, trochę YT i Netflixa, no i oczywiście grał.
Proszę o rady. Zainteresował mnie również Samsung UE55MU7002T Dobry telewizor ? A może polecicie jakiś inny model, na który warto się w moim przypadku przesiąść ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam Samsunga od miesiąca i polecam do tych 4200 nie kupisz nic lepszego.

 

Mówię oczywiście o 55 calach. Nie kupuj nic mniejszego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Siudak83 napisał:

Sam mam Samsunga od miesiąca i polecam do tych 4200 nie kupisz nic lepszego.

 

Mówię oczywiście o 55 calach. Nie kupuj nic mniejszego ;)


Da się ten cały HDR na tym tv zobaczyć? W grach i filmach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLEDy w najbliższej przewidywalnej przyszłości nie spadną do 4tys zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... zważywszy, że brałbym TV na raty... to jaki byście telewizor na dzień dzisiejszy polecili ? Taki, który starczyłby na PS4 Pro, nową generację, 4K itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoje przed dylematem. Brać LG OLED C7 65 za (+/- )10k czy dołożyć 3-4K do C8 65. Ewentualnie poczekać (+\-) pół roku na spadek cen C8. Tegoroczny model ma wspierać HFR co gdzieś tam w najbliższych latach może sie przydać. Dodaktowo odwzorowanie barw ma być znacznie lepsze dzięki 3D LUT ale to dla mnie są akurat szczegóły bo obraz na OLEDach jest obłędny i ciężko mi sobie wyobrazić co tam można jeszcze poprawić no może poza jasnością... Najbardziej zachęca mnie chyba AI od LG. Nazywa się to bodajże Thinq, sterowanie głosem w języku polskim i wbudowany Google asystent. Wydaje mi się że AI to jest przyszłość jeśli chodzi o elektronike. Chyba wszystkie liczące sie przedsiebiorstwa inwestują obecnie w rozwój technologi AI.

a tak na marginesie...

 

"Telewizory dla graczy stają się faktem. Firma Samsung zapowiedziała, że jej tegoroczne modele telewizorów 4K będą wykorzystywać rozwiązania standardu HDMI 2.1, a dzięki niemu też technikę VRR (Variable Refresh Rate) oraz AMD FreeSync. Dotyczyć ma to telewizorów QLED, a także niższej o oczko serii NU8000.
Wszystkie te telewizory mają obsługiwać natywnie częstotliwość odświeżania 120 Hz przy rozdzielczości 1080p"
 

Edytowane przez kutakabanero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie glosem ma chyba wiekszosc telewizorow z wyzszej polki niz ta marketowa ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, czacha79 napisał:

Sterowanie glosem ma chyba wiekszosc telewizorow z wyzszej polki niz ta marketowa ;) 


możliwe :) Obecnie mam model z 2013 roku i jestem troche nie na bieżąco . W każdym razie funkcja sterowaniem głosem wydaje sie interesująca nie tylko jeśli chodzi o powiedzmy odpalenie danego odcinka na Netflix ale bardziej przyziemne sprawy jak sprawdzenie pogody na najbliższe dni\godziny lub wyświetlenie przepisu jakiegoś dania (mam salon z aneksem) czy sprawdzenie czegokolwiek w wyszukiwarce mając zajęte ręce. Wydaje mi sie że małżonka byłaby zadowolona z takiego asystenta podczas zajmowania sie dzieckiem gdy ja jestem w pracy. Poczekam jeszcze na recenzje, jak sie to bedzie sprawdzać w praktyce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz tez po prostu kupic tanszy telewizor i Google Alexa ..... ;) BTW jesli masz teledon z Androidem to zdaje sie ze masz to wszystko wbudowane w telefon - korzystasz? Bo jesli nie to w telewizorze tez nie skorzystasz... ;) 

Edytowane przez czacha79
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, czacha79 napisał:

Mozesz tez po prostu kupic tanszy telewizor i Google Alexa ..... ;) BTW jesli masz teledon z Androidem to zdaje sie ze masz to wszystko wbudowane w telefon - korzystasz? Bo jesli nie to w telewizorze tez nie skorzystasz... ;) 

musze sprawidzic tą Alexe a jeśli chodzi o to czy korzystam w telefonie to nie korzystam bo używam go głownie poza domem i głupio by to wyglądała jakbym do niego nawijał XD, poza tym można sie w miare szybko przeklikać na smartfonie.  Inna sprawa np. w samochodzie gdy sie ma zajete rece czy w domu. Wydaje mi sie że  bedzie zdecydowanie prościej wypowiedziec komende niż sie przeklikiwać na pilocie :) no ale możliwe że to tylko pozory i rzeczywistość bedzie inna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu kup telewizor na ktory masz ochote zamiast szukac usprawiedliwienia dla wydania paru tysi wiecej :kwach:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wy tez na matrycy VA macie wyblakłe kolory na krawędziach przy najmniejszym odchyleniu od srodka? przy ustawieniu contrast enhancer (niski lub pełny) taki problem znika,ale na wyłączonym bardzo słabe są te kąty widzenia,kolory u mnie szczegolnie z prawej strony szybko blakną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, PS4-wioskaGuy napisał:

Czy wy tez na matrycy VA macie wyblakłe kolory na krawędziach przy najmniejszym odchyleniu od srodka? przy ustawieniu contrast enhancer (niski lub pełny) taki problem znika,ale na wyłączonym bardzo słabe są te kąty widzenia,kolory u mnie szczegolnie z prawej strony szybko blakną.

Jaki TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... chyba dam się przekonać na tego OLEDA i wyszarpię te 6 tysięcy... tylko jaki OLED ?
Czym się różni LG B7 od C7 ? Któryś jest lepszy ? Który brać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×