Skocz do zawartości
DigitalMan_PL

Regalia: Of Men And Monarchs

Rekomendowane odpowiedzi

original.jpg

 

Regalia: Of Men And Monarchs to dostępna na konsoę Nintendo Switch produkcja RPG z turowym systemem walki, wzbogacona elementami strategii ekonomicznej. Zadaniem gracza jest przywrócenie świetności niewielkiemu państwu. W tym celu konstruuje budynki, gromadzi surowce oraz udaje się na przygody z drużyną bohaterów.

 

Regalia: Of Men And Monarchs to wydana na Nintendo Switch turowa gra RPG z silnymi elementami strategicznymi. Opracowało ją polskie studio Pixelated Milk.

 

Fabuła

 

 

 

Akcja toczy się w pełnej magii krainie fantasy, w której wszelkie wojny dawno temu uległy zakończeniu i wszędzie panuje pokój. Wcielamy się w młodego szlachcica imieniem Kay Loren. Przed śmiercią jego ojciec wyjawia mu, że odległym rejonie Rashytil znajdują się tereny, które według prawa należą do ich rodu. Po pogrzebie bohater, wraz z dwoma siostrami i wiernym rycerzem, postanawia udać się w to miejsce i objąć nad nim rządy. Niestety, u krańca podróży okazuje się, że cała domena jest w opłakanym stanie. Z miasta Ascalia pozostały ruiny, a większość terytorium przejęła we władanie dzika natura. Co gorsza, wkrótce potem z Kay’em kontaktuje się indykator, informujący, że jego rodzina zaciągnęła dawno temu dług, który wraz z odsetkami urósł do olbrzymich rozmiarów i to my mamy go spłacić. W trakcie kampanii podstawowym zadaniem gracza jest przywrócenie świetności miastu, gdyż to zapewni mu stały dostęp do gotówki na rozwój i spłatę zadłużenia. Przy okazji musimy odkryć, co doprowadziło domenę do tak opłakanego stanu.

 

Mechanika

 

Wykreowany przez autorów świat zamieszkuje wiele postaci niezależnych posiadających unikalne osobowości i biografie. Poprzez rozmowy i interakcje z nimi kształtujemy dynamiczne relacje, które wpływają na dalszy rozwój fabuły. W grze najwięcej czasu spędzamy eksplorując świat, wypełniając zadania oraz przede wszystkim walcząc. Bitwy rozgrywane są w systemie turowym na pokrytych siatką kwadratów mapach. W skład naszej drużyny może wchodzić maksymalnie pięć osób, czyli bohater plus czterech towarzyszy wybranych z galerii dwunastu, jakich możemy zwerbować w trakcie całej kampanii. Wszystkie postacie dysponują unikalnymi umiejętnościami, które mają bardzo duży wpływ na przebieg potyczek. Co ciekawe, w grze brakuje zaklęć regenerujących zdrowie oraz eliksirów leczących. Zamiast tego musimy minimalizować otrzymywane obrażenia poprzez korzystanie z tarcz, pancerzy oraz osłon terenowych. Nie zapomniano oczywiście o systemie rozwoju, pozwalającym ulepszać statystyki i zdolności postaci. Pomiędzy bitwami zajmujemy się rozwojem miasteczka. Musimy wznosić nowe budynki i ulepszać te już istniejące, gromadzić surowce, ulepszać technologie oraz dbać o zaspokajanie potrzeb mieszkańców. Nie zabrakło także opcji nawiązywania stosunków dyplomatycznych i handlowych z innymi nacjami oraz wysyłania bohaterów na samodzielne misje. Aspekty strategiczne rozgrywki są ściśle zintegrowane z mechanizmami RPG i nasze decyzje mają bezpośrednie przełożenie na przebieg przygód. Przykładowo, jeśli zadbamy o to, aby w mieście pojawił się kowal, to potem będziemy mogli udać się do niego w celu zmodyfikowania uzbrojenia i pancerzy. Ponadto gracz otrzymuje pełną swobodę eksplorowania mieściny i może wejść do każdego budynku oraz porozmawiać z każdym podwładnym.

Źródło: https://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=36600

 

 

Ktoś może ma jakieś doświadczenia (z grania na PC)?? Jak sama gra? Jak gameplay?

Wydaje mi się, że to IDEALNA właśnie gra na konsolę przenośną... :) 

Edytowane przez DigitalMan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupione w eshopie u Ruskich, wyszło 50 i kilka zlociszy :)

Za taką cenę myślę że warto (no przeca to prawie 50% taniej niż u Nas).

Fajnie bo od ruskich jest też język PL gdyby ktoś się zastanawiał :) Pogram to później napiszę kilka słów. 4489e6bb9efd6504315e75c3732cf758.jpg

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem o grze i na ten moment odpada w przedbiegach, nie lubię czasówek, a robienie czegoś na siłę mnie nie grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczytałem o grze i na ten moment odpada w przedbiegach, nie lubię czasówek, a robienie czegoś na siłę mnie nie grzeje.
Czasowek? Rozdział to ok 50 kilka dni, zadania MUSOWE do wykonania to w kilka dni robisz na spokojnie

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

Czasowek? Rozdział to ok 50 kilka dni, zadania MUSOWE do wykonania to w kilka dni robisz na spokojnie emoji14.png

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Nie trawię czegoś takiego, więc Battle Chasers będzie na tapecie zamiast Regalii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie trawię czegoś takiego, więc Battle Chasers będzie na tapecie zamiast Regalii.
No też polecam :) choć miejscami MOCNO FRUSTRUJE (pytaj@SephiroT)... Natomiast całokształt to i tak gra świetna :)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×