Skocz do zawartości
Emir

Far Cry 2

Rekomendowane odpowiedzi

a wiesz co to jest edytowanie postów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem o krok od kupna FC2, i mam 3 pytania. Czy Single jest długi? Na ile na hardzie mniej więcej? Warto kupić Ang, czy Pol ? i Czy Trofea są trudne :) Dzięki z góry! Aha, i czytałem że jest mało ludzi na multi... to prawda?

Edytowane przez Miszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

1. Single jest bardzo długi. Z tego co wiem jest to kilkadziesiąt godzin gry. Według mnie aż za długi, bo po pewnym czasie gra się nudzi.

2. 60-70h (?). Jednak nie jestem pewny, szczerze mówiąc, gram na Easy :)

3. Ja bym na Twoim miejscu kupił wersję polską, bo dialogów w niej całkiem dużo i czasem nawet ja nie mogę się połapać o co chodzi, jednak nie mam większych problemów ze zrozumieniem, więc to czy kupisz wersję PL czy ENG zależy od tego jak dobrze znasz język angielski.

4. Trofea według mnie są dosyć trudne, jednak prawdę powiedziawszy nie gram dla trofeów, tylko dla zabawy i nie za bardzo mnie to obchodzi, więc niestety nie mogę Ci odpowiedzieć na to pytanie.

5. Niestety Ubisoft spier***ił sprawę z multi w FC2, a co za tym idzie ludzie nie tracą czasu na ten shit. To tyle :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo... Dzieki za odp. ja też nie jestem trophy whore, ale zawsze można trochę porobić :) A z tego co słyszałem to multi właśnie jest świetny, wręcz dorównujący COD4... Tak czy tak kupiłem PL. :) I jestem zadowolony, teraz tylko czekać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem zbyt długiego kontaktu z grą, ale sandbox mnie przytłacza. Trudno jest też wykonywać misje, bo gdy jest wiele sposobów na ich przejście, to niezawsze wszsytko działa jak trzeba (z ai przeciwników) co czasami frustruje. Po za tym mało zróżnicowane miejscówki, jak na obcowanie z grą przez kilkadziesiąt godzin. Jakoś nie chce mi się wracać do tej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania:

1. Czy w wersji PL można ustawić angielskie napisy?

2. Pobobno były problemy z wersją PL w multi z wyszukiwaniem serwerów, tzw posiadacz PL mógł grać tylko z innym posiadaczem PL- czy tak jest nadal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie posiadam Far Cry 2, ale chciałbym go kupić ze względu na świetny (jak dla mnie) multi w Far Cry "1". Czy zmienili coś w nim i jest on odwiedzany przez ludzi, czy jednak pustki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie posiadam Far Cry 2, ale chciałbym go kupić ze względu na świetny (jak dla mnie) multi w Far Cry "1". Czy zmienili coś w nim i jest on odwiedzany przez ludzi, czy jednak pustki?

Nie wiem czy są pustki bo multi odpaliłem tylko raz :sick:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak grałem miesiąc temu, to serwery były pelniutkie, a w wersji PL juz normalnie działa multi.

Edytowane przez kubeczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zakupił dodatek z polskiego PSstore?

Wiem, że to tylko 8 zeta, ale to w końcu nasze kochane Ubisoft Polska.

Dlatego pytam: Czy dodatek działa z PL wersją gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie publikacji wlasnych map z edytora. Wiem ze mozna grac na Player Match ale interesuje mnie wrzucenie ich do Ranked Match kilka sociagnietych map chula ale moje wlasne nie pokazuja sie spisie map, czy zalezy to od wnikowglosowan na mape lub czestotliwosi grywalnsci..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema, mam pytanie takie, wie ktos jak przełączyć podczas jazdy terenówką z za kierownicy odrazu na karabin? bo gdy jade sobie naprzykład gdzies po drodze i nagle od tyłu patroz mnie z ckm'a wali to musze wysiąśc z za kiery i leciec na tył i dopiero na ckm'a, a czytałem ze na pc jakims klawiszem odrazu na ckma sie przesiada, z góry dzieki i pozdro ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krt27: Z tego co pamiętam to robi się to przyciskiem x.png. Powodzenia wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak przęłączać rodzaj granatów postać ma przy sobie koktajle i fragi niestety nie wiem

Jak zmienić ich rodzaj

Edytowane przez Rafal Chelpa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naciśnij :r3:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie singiel jest genialny 10/10. Multi przeciętne.

Pograj jeszcze kilka godzin singla to zobaczymy co będziesz mówić :P

Nie bez powodu to gra ma miano jednej z najnudniejszych gier na PS3 i nie tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie taką gierkę zaposiadam :) Dosyć dobra (szczególnie efekty ognia) lecz są też wady: słaby system jazdy, słaba sztuczna inteligencja (podchodzę do kolesia z APR on strzela do Paula Ferenca a mnie nie widzi... stoję 40cm od niego, z kataną jedynie a on nic) , za częste zacinanie się broni (ok. co 14 pocisk broń się blokuje i potrzeba parę sekund na tzw. "Unjam"), do misji trzeba dojeżdżać parę minut, wszędzie jest daleko, od razu (po ok. 4 misjach) dostajemy najlepszą broń (np. miotacz ognia, strzelba bojowa itd.), lornetka jest kompletnie nieprzydatna, pomysł z malarią jest kompletnie poryty (co pół godziny trzeba brać tablekę, a po 10 tabletkach trzeba iść do księdza/medyka po leki), po paru godzinach snucia się po mapie gra się nudzi. Jutro dopiszę resztę... Dobranoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogło by się wam wydawać że gra ma zbyt wiele wad... Gra ma także zalety... np: wiele ścieżek kariery (np. zbieranie diamentów, praca dla UFLL, praca dla APR , praca za odblokowywanie broni, praca od anonimowego rozmówcy ) wszystkie trzeba zrobić ale to od was zależy którą najpierw... Idę bo piszę ze szkolnego komputera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że praca dla APR/UFLL za wiele się nie różni... Ogólnie to nie narzekam, bo pomimo mało zróżnicowanych misji można z FC2 czerpać zajebisty fun. Najbardziej denerwowało mnie to, że poza paroma przyjaciółmi, którzy i tak obijają się w swoich chatach to wszyscy są wrogo do nas nastawieni, nawet frakcja dla której pracujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Far Cry 2 za 36 złotych na PSN - czy opłaca się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Far Cry 2 za 36 złotych na PSN - czy opłaca się ?

Moim zdaniem jak najbardziej, ale widzę że jestem w zdecydowanej mniejszości. Jak masz ochotę na taką trochę "wolniejszą" strzelaninę, z dużą dozą eksploracji, jazdy jeepami i swobody taktycznej to bierz. W mało której grze kiedy dostajesz np. zlecenie na zabicie jakiegoś ważniaka możesz np. odstrzelić go z oddalonego klifu, wpaść do wioski na motorówce i siać do wszystkiego co się rusza z ckmu, albo zakraść się tam niewidziany z maczetą w dłoni. Albo kiedy masz zniszczyć konwój - możesz zajechać drogę samochodem i obrzucić imprezę granatami, siedzieć w krzakach i w odpowiedniej chwili przywitać ciężarówki z RPG albo podłożyć na drogę ładunki wybuchowe i obserwować fajerwerki z odległego pagórka - absolutnie nikt niczego ci nie bedzie tłumaczył ani narzucał - mi się to okrutnie podobało. Poza tym to troche taki Jagged Alliance 2 w wersji fps - afrykańskie państewko ogarnięte wojną domową,a Ty jako bezduszny(?) najemnik dolewasz oliwy do ognia, a ja lubię takie klimaty.

Są wkurwiające elementy? Są i to niemało, z niesławnymi respawnującymi się posterunkami na czele, ale mi to zdecydowanie nie odebrało przyjemności z grania i jeśli mam być szczery to zdecydowanie żałuję że w trójce wracają najwyraźniej do formułki z jedynki(zresztą bardzo dobrej) - gdyby tak dopieścić koncept z 2jki(dodać np. poruszanie się śmigłowcem, rozbudować misję i buddy system) to byłaby gra wszechczasów.

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem na PC w FC2 i jeśli mam być szczery to nawet za darmo nie chciałbym tej gry...

Na początku gra się naprawdę fajnie, śmigamy po dżungli, przebijamy się, walka, fajny domek, itd.

Ale jak już z niej wyjdziemy i zaczynamy jeździć z jednego punktu mapy do drugiego, to gra jest nudna jak flaki z oleju.

Po prostu jedziesz do punktu A - wybijasz co tam jest, do punktu B - wybijasz co tam jest i tak w kółko, z drobnymi zmianami.

Na początku może jest to i fajne, ale na dłuższą metę ta gra jest tragiczna.

Gra ma potencjał, ale co z tego skoro go nie wykorzystali, albo zrobili to w zupełni innym kierunku.

36zł? Naprawdę jest WIELE więcej ciekawszych gier, na które można wydać te pieniądze.

W 99.9% przypadkach większość graczy rezygnuje z gry w tą grę po zrobieniu kilku misji i już do niej nie wraca.

PS

Danny, uważaj proszę na słownictwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Danny, uważaj proszę na słownictwo.

Wg formularza rejestracyjnego, to wszyscy 18 mamy skończone, ale z godnie z życzeniemwink.gif

Odnośnie tego "opłaca się", to chyba uczciwie trzeba wspomnieć, że ta gra jest BARDZO tania z drugiej ręki - za jakieś 35 zł to w komisie czy na allegro dostaniesz ją od ręki i bez targowania, więc nie wiem czy nie lepiej pójść tą drogą i mieć fizyczną kopię na późniejszą wymianę itd. Chyba że bierzesz z kimś na pół.

A wracając do samej gry to trzeba pamiętać że to NIE jest sandbox - tu nikt Cię nie zasypuje popierdółkami do zrobienia, to taki semi-realistyczny FPS z dużą swobodą działania. Odnośnie tej rzekomej "nudy" - że wbijasz do pkt. A, robisz zadymę, po czym sytuacja powtarza się w punkcie B to można napisać o niemalże każdej strzelaninie - tu się trzeba rozkoszować tym że możesz w naprawdę żadko spotykanym stopniu sam zadecydwać jak chcesz podejść do każdego tematu. No i moim zdaniem walka od poziomu hard w górę jest naprawdę ciekawa i charakteryzuje się dobrym miksem zabawy i realizmu - pamiętam taką jedną akcję kiedy zasadzałem się na konwój i po zniszczeniu ciężarówki z wyrzutni rakieto nagle moja postać zaczęła się palić - okazało się że wyrzutnia której akurat używałem, przy odpalaniu pocisku emitowała z tyłu pokaźny jęzor płomieni, a ja akurat siedziałem w zagonie suchej trawy. Fajne są też animacje leczenia, albo to że broń po dłuższym użytkowaniu w cięzkich warunkach zaczyna się np. zacinać.

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×