Skocz do zawartości
Emir

Resident Evil 5

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko

przeszedłem całą grę i nie wiem jak włączyć nieskończoną amunicję

czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to zrobić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie z lekka skomplikowane ;)

Po pierwsze musisz upgrade'ować na full broń w której chcesz mieć unlimited ammo,

Po drugie wykupić opcję unlimited za punkty doświadczenia* w menu dodatków - tam gdzie są figurki i inne dupererle,

Po trzecie włączyć opcję unlimited gdzieś przy ustawianiu gry - nie pamiętam dokładnie ale łatwo to znaleźć,

*dostaje się je za przechodzenie chapterów

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra fajna,online również . Przeszedłem Re 3 razy ,został jeszcze PRO ,zostały 3 bronie do pełnego upgrade ,nie mam problemu z kasą, tylko z emblemami. Wczoraj z ciekawości popatrzałem na rankingi przechodzenia rozdziałów , niektórzy maja czasy po 00:00:08 :shok:. O co tu chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... niektórzy maja czasy po 00:00:08 :shok:. O co tu chodzi?

Też mnie to zastanawiało i nie doszukałem się wyjaśnienia :/ Być może dołączyli do istniejącej gry w końcówce chapteru i zaliczyło im taki właśnie czas :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomo to raczej niemozliwe poniewaz jezeli dolaczysz w trakcie jakiegos chaptera gra ci go nie zaliczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego jak zaliczyć chapter w 8s ?

Masakra jakaś :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ;) Czy zdobędę platynę jeśli nie mam dodatku a do zdobytych pucharów z podstawy brakuje mi tylko tego za przejscie gry na veteranie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK! Po raz 1000 trofea z dodatków nie są wymagane do platyny :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego jak zaliczyć chapter w 8s ?

Masakra jakaś :whistling:

Znalazłem ciekawy tekst na ten temat...

SThis thread adressed to capcom developers.About 3-4 days ago PS3 leaderboard's top was hacked,hackers got number1 spots and changed times which were submitted by other top players.Amazing times from Resi Ru\nner Pro,turtle,darkcorsnyup which they earned by very hard play were destroyed.

And very interesting thing from Capcom:they are fixed freezebug but not cleared leaderboards and now nobody can submit any new records,why you are not understand that people on top are not noobs who use glitches to get easy number 1,there were very hard struggle between top players for top ten but now all finished.Please do something clever:allow freezebug again or delete leaderboards.And please delete chapter times which are under 1 min,they are done by hack.

Lowest possible times with all glitches(World Records).

9.05 on chapter 1(i heard that in 3 mins was finished legit too but all under 1 min times are hacked).

3.46 on chapter 2

3.16 on chapter 3

4.50 on chapter 4

5.28 on chapter 5

2.55 on chaper 6

Maybe a little bit faster possible but nowhere possible to do under 2 mins.

And on Xbox bibo77 hacked Chapter 1 and Chapter 5 on normal.One idiot did Dark Gayron account and did 12 seconds here.On chapter 1 there are about 10 people with 8:57-8:59 times on all difficulties and they are all defenetely hackers.

Legit Speed Runners are Dark Ayron,Andyarklay,Resi Runner Pro,VGz Speedz,Dark Paradies,Dark Spirit,Scoromouche,br0nen,hide and seeker(xbox 360)

Sorry for newb english.

Źródło: www.capcom-unity.com Mar 04, 2010

Edytowane przez Hoplita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wyniki są nierealne .Cóż ja akurat nie gram na ''wyścigi'' ale dużo osób się natrudziło żeby osiągnąć najlepszy ,czas więc to trochę nie fair. A najlepsze ,że Capcom do tej pory nic nie zrobiło z rankingami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłem sobie grę na poziomie Normal. Udało mi się zrobić shotguna M3 na maxa + nieskończona amunicja.

Teraz robię sobie jak najszybsze czasy na mapach, żeby zmieścić się poniżej 5 godzin, bo podobno fajna broń jest za to.

Jak dorobię się kilku fajnych broni z nieskończoną amunicją to biorę się za Veterana, a potem Professional.

Ale mam takie pytanie. Wiem, że problem był poruszany, ale chciałem się jeszcze o coś spytać.

Jest jakaś metoda na szybszą kasę w singlu niż bicie likersów, czy innych stworów i restartowanie non stop?

Wiem o glitchu z jajkami, ale niestety nie mam go z kim zrobić, a też jedna wymiana nawet 45 jaj nie daje zbyt wiele.

Chyba z 10 albo 11 takich wymian trzeba by zrobić, żeby uzbierało się na większość broni.

Na Xboxie można ten trik robić na jednej konsoli jak się ma dwa pady, nie wiem czemu na PS3 to nie działa w ten sposób, tylko online.

Jak nic się nie będzie dało to będę klepał non stop te stwory i restartował bo innej opcji nie widzę.

Celowałem w 100% wszystkich pucharków, ale te z versus za dużo wymagają + tylko granie w online, a ludzi już coraz mnie niestety.

A też mi się nie chce ślęczeć nad online, bo te pucharki nie są tego warte. Ale reszta dodatków jest bardzo fajna, szczególnie Lost in Nightmares zapowiada się ciekawie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Jak dorobię się kilku fajnych broni z nieskończoną amunicją to biorę się za Veterana, a potem Professional ...

Jak przejdziesz sobie normal poniżej 5h to otrzymasz unlimited bazooka, mając unlimited shotgun'a i ewentualne inne możesz spokojnie podejść do Profesional od razu. Ja przeszedłem go z gołyk ekwipunkiem za 1szym podejściem czyli da się. Jak? Wystarczy czy wyszukasz grę on-line; chapter 1.1 na Pro, dołączysz do gry i przejdziesz z kimś 1szy rozdział. Później już będziesz mógł sobie kontynuować dalej grę na Pro (nawet sam) bez konieczności odblokowywania Veterana ....

Jest jakaś metoda na szybszą kasę w singlu niż bicie likersów ...

Przeszukałem chyba wszystkie filmiki na YT i fora konsolowe w tej sprawie. Najlepsza miejscówka to ta z Lickersami, kolejna to duża jaskinia gdzie w narożach są posągi które po pociągnięciu za coś tam co trzymają w rękach chowają się w ścianę i powodują zmianę konfiguracji schodów na środku sali. Na bank kojarzysz. Można tą lokalizację powtarzać przez wychodzenie przed końcem i powrót opcją Continue; przy każdym posągu jest kamień, do tego granatnik ukryty w sali (można też opylić) i na końcu atakuje nas ten wielki latający stwór który po zabiciu (patrz granatnik) pozostawia kamień wart 10 lub 15k - nie pamiętam, teraz mi się przypomniało że chyba po jego ubiciu gra robi autosave i nie ma możliwości powrotu przed walką, trzeba lecieć cały chapter i to chyba nie był najlepszy pantent, warto sprawdzić. Działa to dłużej ale nie nudzi się tak jak lickersy. Glitch z jajem to jednak najszybszy patent i na pewno można znaleźć kogoś chętnego. Do mnie na PSN nadal zgłaszają się chętni. :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Xboxie można ten trik robić na jednej konsoli jak się ma dwa pady, nie wiem czemu na PS3 to nie działa w ten sposób, tylko online.

Może ktoś potwierdzić czy offline nie da się zrobić wymiany ??

Grę ukończyłem z 10 razy na xboxie i właśnie tam wszystkie giwery dopakowałem właśnie dzięki temu trickowi.

Teraz myślę o wersji GOLD na PS3 , tylko nie wiem czy znajdzie się chętny, który będzie chciał poświęcić z 3-4 godziny na wymianę Rotten Eggów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomo, tak widziałem też ten filmik na YT z tym etapem. Będę próbować, nie śpieszy się, także na spokojnie będę sobie po kolei robił niektóre rzeczy.

Glitch z jajem jest dobrym patentem, ale znaleźć kogoś z dobrym sercem, kto poświęci trochę swojego czasu (a trochę to jednak trwa, kilka takich wymian) to jak ze świeczką :)

Może ktoś potwierdzić czy offline nie da się zrobić wymiany ??

No, nie da się na PS3 w ten sposób. Na X'ie w momencie wyjścia i zapisania ekwipunku u pierwszego gracza pytało drugiego o zapisanie.

Na PS3 nie ma tego pytania tylko automatycznie wychodzi i zapisuje. Nie wiem czy się wycfanili i to naprawili po patchu, czy od razu tego nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie z checia wymienil ale za jakis czas poniewaz sprzedalem swojego re5 ;) Kupie wersje w MetalBoxie i wtedy pomoge ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patricko , jak zakupię swoją wersję to z chęcią Ci pomogę.

Do gry właśnie przyciągał Mnie ten trick , dzięki któremu dopakowałbym all weapons na maxa.

Dwie nocki i uzbiera się te upragnione $$ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... będzie chciał poświęcić z 3-4 godziny na wymianę Rotten Eggów.

... Dwie nocki i uzbiera się te upragnione $$ ;)

3-4 godziny, dwie nocki? Jakie i z kim jajka chcesz wymieniać? Czy aby na pewno dalej mówicie o Resident Evil 5? Nawet jeśli zainteresowane powieleniem inventory będą obie strony to całość można zrobić w max 2 do 3 godzin. Mnie te kilkanaście wymian i dopakowanie wszystkiego zajęło niecałe 40 minut. :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3-4 godziny, dwie nocki? Jakie i z kim jajka chcesz wymieniać? Czy aby na pewno dalej mówicie o Resident Evil 5?

Wiedziałem że ktoś się doczepi do mojego zdania :P

A na poważnie, to na xklocku mniej więcej tyle czasu zajęła Mi wymiana , grając na dwa pady - przekładałem gold egg , bo z rotten egg miałem problem z lokalizacją.

Jeżeli znajdzie się ktoś chętny , kto również potrzebuje kasy na dopakowanie broni , dodawajcie Mnie do znajomych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się przejść Professional ,gra była wymagająca ,podobnie jak w Demon's Souls trzeba uważać żeby nie oberwać.Największe problemy miałem jak większość z 2-3 i 5-3.Po 6 próbie udało mi się pokonać małpoluda a 5-3 to była już prawdziwa parodia kompa ,w 1 części zanim zdążyłem się ruszyć do drzwi to partner ginął ,w 2 części było odwrotnie ja często ginąłem ponieważ komputerowy Chris nawet nie chciał mnie ratować bo wolał łapać Jill albo patrzyć na nią :D.W tej walce razem z kompem zginąłem 49 razy:laugh:.Pózniej szło już łatwo ,a ostatnie walki z Weskerem były rozczarowująco łatwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ale znaleźć kogoś z dobrym sercem, kto poświęci trochę swojego czasu ...

@Patricko Wyślij mi invite'a na PSN, może się zbiorę w sobie i Ci pomogę ... Winiasza już obsłużyłem (bez skojarzeń), szybko poszło więc może i dla Ciebie znajdzie się chwila na wymianę rotten'ów :)

Pliss pozostałych forumowiczów o nie spamowanie mnie prośbami o rotteny, niestety nie mam 17 lat i nieograniczonego czasu na granie :confused: nie dam rady pomóc wszystkim we wszystkim :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomo, dziękuje bardzo za propozycje, ale już przechodziłem grę na speed run, potem na Veteranie, teraz idę na Professionalu, przy okazji zbieram wszystkie skarby, itd.

Także trochę kasy mi wpadło już, co prawda nie starczy na wszystko, ale jak coś to kilka przejść na likersach i znów wpadnie trochę forsy.

Figurki też już mam wszystkie, także teraz bonus pointsy na nieskończoną amunicje.

Zrobiłem sobie ten rewolwer co jest tylko do kupienia za 30k, ma 5000 dmg, także jest pierd....uderzenie :D

Nie chcę głowy zawracać, tym bardziej, że sam sobie też mogę kasę zrobić :) A nie śpieszy mi się z tym więc na luzie pykam sobie wieczorkami.

Wcześniej pisałem, bo nie miałem nic zrobionego, ale jakoś już "popuściło" i teraz leci jak z nut :)

Aktualnie jestem przy bossie Ngesu (chyba jakoś tak, ten duży troll co z hammera do niego walimy) i trochę się męczę, bo czas na reakcje, żeby wcisnąć odpowiedni przycisk do uniku to jest chyba dla robotów.

Czasami mam aż polew, bo nawet się ikonka nie zdąży zaświecić, a ja już dostaję strzała i 3/4 energii nie ma.

PS.

Jeszcze raz dzięki za chęć pomocy Tomo :)

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popchnąłem mojego RE po okazyjnej (dla mnie :whistling: ) cenie, i teraz mam zamiar kupić Resident Evil 5: Gold Edition.

Ruszą sejwy ze zwykłej wersji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×