Skocz do zawartości
Emir

Batman Arkham Asylum

Rekomendowane odpowiedzi

Osiągnięcie nazywa się party pooper, wcześniej napisałem party person ale to była moja pomyłka ...

Musisz ich obić w korytarzyku, jak pójdziesz dalej gra się nadpisze i d..a blada, zapomnij o pucharku. Będziesz musiał przełazić całą grę jeszcze raz :( Z tego co pamiętam to jeśli ich zaczepisz to drzwi są zablokowane do momentu dobicia całej 16'stki ... na pewno nie da się w trakcie nawalnki wyjść z budynku ...

Tu masz wszystko fajnie pokazane ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W końcu ukończyłem fabułę... Gra jest świetna, szkoda tylko, że poziom trudności nie był zbyt duży - zatrzymałem się na dłużej tylko przy pierwszym tytanie (jeszcze nie jarzyłem o co chodzi) i przy ostatnim, znaczy przedostatnim - tam gdzie było ich dwóch :thumbsup: Wymagałem trochę więcej od poziomu HARD, ale i tak większość dzisiejszych gier wymięka przy tym poziomie.

Zostały mi challenge - to będzie pewnie piekło :sweat:

Edit : Zacząłem pykać te challenge - fajna sprawa, ale faktycznie trudna. Już pierwszy jest dla mnie wyzwaniem, ledwo robie 10k pkt., a żeby wymaksować to zadanie potrzeba 18k... Nie wiem jak to wbić zupełnie.

Jakim Batman'em polecacie grać zwykłym czy armorem? :pinch:

Edytowane przez sk316fx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bez znaczenia czy wybierzesz zwykły lub armored, to po prostu skiny. Armored wygląda na bardziej filmowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Nie wiem jak to wbić zupełnie ...

Dużo różnych wskazówek opisywaliśmy w dziale trofea, zerknij sobie tutaj i tutaj i ogólnie na całą toczącą się tam dyskusję :thumbsup:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To bez znaczenia czy wybierzesz zwykły lub armored, to po prostu skiny. Armored wygląda na bardziej filmowy.

Cóż, nie byłbym tak pewny. Wersja Armored zostaje odblokowana po ukończeniu Story Mode i - jak sama nazwa wskazuje - Batman jest nieco bardziej wytrzymały niż w wersji regularnej, ma dłuższy pasek życia. Tutaj link na potwierdzenie. smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe pytanie o Riddley`s Trophy a mianowicie mam 225/240. Wszędzie sprawdzałem(każdy budynek i regiony) i mam wszystko zebrane + szczęki i nadal brakuje 15. Wiem o ostatnim Trophy wiec brakuje jeszcze 14 jednak na Arkham East nie wiem jak dostać się do jednego trophy a dokłądniej na mapce jest on zaznaczony numerkiem 7:

500px-BAA_map_ArkhamEast.jpg

Czy są jakieś trophy które nie są pokazane na mapce i jak dostać się do tego z nr. 7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

numer 7 z tego co pamiętam to skan budynku z literką W włącz przybliżenie ustaw się prawie na końcu mapki i w oddali będzie widać tą zagadkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

numer 7 z tego co pamiętam to skan budynku z literką W włącz przybliżenie ustaw się prawie na końcu mapki i w oddali będzie widać tą zagadkę

Fakt, także na youtube jest pokazany ten budynek z literką W jednak nadal pozostaje 13 trophy + ostatni i tu jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce się zgrywać na jakiegoś PRO ale naprawdę nie kojarzę żadnego problemu z zebraniem całości :confused: moja strategia to było najpierw szukanie mapy z danej lokalizacji i potem jechanie z mapy wszystkich znaków zapytania. Zerknij na YT w lokalizacje map i je wyzbieraj, po tym nie ma żadnego problemu z oczyszczaniem budynków i dziedzińca więzienia ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No tak niestety będę musiał zrobić jednak zdziwiło mnie to, że znaki zapytania już wszystkie znikneły a nadal brakuje.

RE:

Wszystko zebrane, jednak w Botanical zostało co nieco. Challenge to masakra, dopiero co zaczynam a już w pierwszym mam problemy i ledwo co 1 batarang zdobyłem :confused:

Macie jakieś dobre sposoby/porady na nabijanie punktów?

Edytowane przez Patrykos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie ma dobrych sposobów. Trening, trening i jeszcze raz trening - a poza tym to bystre oko i szybkie palce :thumbsup: Co z tego, że ktoś ci poradzi, żebyś robił dużo uników, przechwytów i rzutów batarangami. Jeśli sam tego nie opanujesz nic ci to nie da :biggrin: Ja te challenge mode odpuściłem po kilkunastu próbach bo nie mam cierpliwości do masterowania takich rzeczy. Mimo, że Gacek to mój idol od wczesnych lat dziecinnych, platynę trzeba było odpuścić <_<

Edytowane przez Przemek_07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak niestety będę musiał zrobić jednak zdziwiło mnie to, że znaki zapytania już wszystkie znikneły a nadal brakuje.

RE:

Wszystko zebrane, jednak w Botanical zostało co nieco. Challenge to masakra, dopiero co zaczynam a już w pierwszym mam problemy i ledwo co 1 batarang zdobyłem :confused:

Macie jakieś dobre sposoby/porady na nabijanie punktów?

Weź cofnij się o stronę w tym temacie, Tomo podał mi 2 linki z podpowiedziami. Powiem tak, pierwszy dzień masarka - mówię, chyba sobie już odpuszczę tą platynę, no ale popatrzałem filmiki na YT, poczytałem i już dzisiaj idzie mi dość dobrze - tam gdzie nie ma gości z nożami i tymi elektrycznymi pałami, to idzie mi perfect, nie marnuje żadnego ciosu. (za rundę z 4 typami, można nawet zgarnąć 4,5k pkt.)

Grunt to cały czas trzymać L1 i wykańczać R2+trójkąt - przy dużych kombach, jest dobry mnożnik. Tak, jak pisał kolega wcześniej, trening czyni mistrza ! :) Naprawdę widać efekty z dnia na dzień... :thumbsup:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patrykos

Batman nie chodzi na skróty, to nie jest gra gdzie znajdziesz patencik w sieci i go użyjesz do łatwego przejścia wyzwań ;) Combaty to kilka godzinek ćwiczenia i przechodzenia zarazem, jedynie predatory można podpatrzeć na yputubie i coś tam zapożyczyć ;)

Podpowiedzi? Tak kilka tutaj i tutaj (ponawiam linki). Musisz po prostu ogarnąć do perfekcji frefloow, za każde zgarniesz po 5000. Do tego wyćwiczyć mnożenie licznika combo a po uzyskaniu dużej cyfry przewracać przeciwników na ziemię i wykonywać tzw ground takedown (pisałem o tym więcej w drugim linku)

Ja właściwie mam jeden wniosek z tej gry; dobrze że nie dali combatów przed fabułą ;) gdyby najpierw się rozegrać i je przejść a potem odpalić główny wątek to chyba brakłoby poziomów trudności ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mam rozumieć to ciosy w frefloow nie muszą być wykonane w jakieś ustalonej kolejności, ważne by wykonać je wszystkie. No nic będę musiał poćwiczyć, szczególnie nad utrzymaniem licznika i tymi ciosami trójkąt+kółko/kwadrat+krzyżyk bo nie zawsze wchodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mam rozumieć to ciosy w frefloow nie muszą być wykonane w jakieś ustalonej kolejności, ważne by wykonać je wszystkie. No nic będę musiał poćwiczyć, szczególnie nad utrzymaniem licznika i tymi ciosami trójkąt+kółko/kwadrat+krzyżyk bo nie zawsze wchodzą.

Jeżeli chcesz zdobyć trofeum, to musisz wykonać wszystkie ciosy nietoperka, ale jak chcesz np. zdobyć bonus 1000 pkt. to wystarczy, że nie zmarnujesz, ani jednego ciosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do freeflow kolejność jest dowolna, możesz też dublować niektóre ciosy lub uniki, tzn jeżeli zrobi się naprawdę ciasno to możesz cały czas klepać ich jedną kombinacją. Istotne jest tylko aby w trakcie jednego trwającego combo przynajmniej raz użyć każdy z ciosów :) Banał co? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Banał co? ;)

Nie ma to jak ironiczne dobicie człowieka :teehee:

Wracając do tych ciosów typu trójkąt+kółko/kwadrat+krzyżyk, to podczas walki udaje mi się wykonać ten pierwszy atak(czasami) jednak wcale nie wyskakuje mi kombinacja rzutu przeciwnika i tutaj tkwi problem do pełnego freeflow :confused:

Także po niektórych unikach jak nie zada się zbyt szybko ataku to traci się combo i to jest trochę denerwujące szczególnie jak moim rekordem jak narazie to około 25 :scare:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie ma to jak ironiczne dobicie człowieka :teehee:

Wracając do tych ciosów typu trójkąt+kółko/kwadrat+krzyżyk, to podczas walki udaje mi się wykonać ten pierwszy atak(czasami) jednak wcale nie wyskakuje mi kombinacja rzutu przeciwnika i tutaj tkwi problem do pełnego freeflow :confused:

Także po niektórych unikach jak nie zada się zbyt szybko ataku to traci się combo i to jest trochę denerwujące szczególnie jak moim rekordem jak narazie to około 25 :scare:

To znaczy jak Ci nie wyskakuje rzut ? Te "specjalne" kombinacje można robić tylko wtedy kiedy licznik combo świeci się na żółto, standardowo od 5 albo 8 hitu, zależy czy masz "wykupiony" upgrade i potem po każdym power hicie bodajże. Jak już Ci się zapali lampka to wybierasz cel i wciskasz to co chcesz zrobić wtedy niepowinno być problemu najmniejszego jak dobrze wciśniesz. Co do ground takedownów ja polecam czekać na koniec rundy, zostawiasz sobie np. 3 typów i ciskasz w nich batclavem, przeskakujesz nad biegnącymi, a potem dobijasz na ziemi po kolei.  

Jak pisałem wcześniej dużo skacz, a przynajmniej staraj się, jak nie masz nikogo w zasięgu ciosu to staraj się do niego doskoczyć albo ciśnij batarangiem, 

[brag time]Dojechałem na Totally Insane do combo 220+, ale do rekordu z youtuba czyli 426 jeszcze mi bardzo daaaaaaaaaaaleko :D[/brag time] I tak własnie a propos rekordu, jest gdzieś może jakaś lista tudzież ranking z najwyższymi combosami ? Tak z czystej ciekawości chciałbym wiedzieć jak wysoko można z tym dojechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów mam problem z dodatkową zawartością w tej grze. :( Szukałem w tym temacie odpowiedzi i znalazłem za to jeszcze jednego gościa, który miał ten sam problem za to rozwiązania nie znalazłem, dlatego mam pytanie, ruszył wczoraj PSS, więc czemprędzej ściągnąłem moje DLC z Jokerem, zainstalowało się i włączyłem grę, wchodzę w czelendże, a tu lypa nie mam możliwości grania Jokerem, czy jest coś co jeszcze trzeba zrobić o czym nie wiem ? W instrukcji nic więcej nie jest napisane.So help me please.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie odnośnie combosów. W jakiej kolejności trzeba wciskać przyciski, żeby zadawać określone uderzenia?

Czy wciska się je jednocześnie czy jeden po drugim?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo podstawą systemu walki w Batman: Arkham Asylum jest Kwadrat + Lewy Analog do określania kierunku ataku. W zależności od niego nasz bohater będzie wykonywał różne ruchy w celu likwidacji kolejnych przeciwników. W walce niezbędny jest również Trójkąt, który odpowiada za kontrataki. Po prostu wciskamy go w raz z odpowiednim kierunkiem, gdy widzimy, że jeden ze zbirów planuje nam nieźle przyłoić (na niższych poziomach trudności wokół tak owego oponenta pojawia się jasnoniebieska obwoluta, strzałki).

Ground Takedown - Batman może również dobijać powalonych, leżących na ziemi przeciwników poprzez wciśnięcie naraz R2 + Trójkąt.

Stun - Wykonujemy wciskając Kółeczko. Batman wykonuje zamach, który ogłusza przeciwników, co jest niezbędne do pokonania uzbrojonych bandziorów w broń białą.

Batclaw - Batman może przyciągać do siebie przeciwników (od jednego do trzech w zależności od ulepszenia) za pomocą linki, gdy wciskamy 2 x R2.

Batrang - Rzut bumerangiem w kształcie nietoperza wykonuje naciskając pojedyńczo L1. W wypadku przytrzymania L1 wchodzimy w tryb celowania.

Throw - Ponownie po uzyskaniu odpowiedniego mnożnika ciosów Batman może rzucić przeciwnikiem za pomocą naduszenia jednocześnie Kwadrat + Krzyżyk.

Instant Takedown - Po uzyskaniu odpowiedniego mnożnika ciosów (x8 lub po ulepszeniu x5), który jest wyświetlany w lewym, górnym rogu możemy wyprowadzić specjalne powalenie przeciwnika wciskając naraz Trójkąt + Kółko

To chyba wszystkie możliwe ruchy podczas walki. Wszystkie z resztą można sprawdzić w samej grze podczas ulepszeń :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi w skrocie, co takiego niesamowitego jest w Batmanie AA? Bo zainteresowalem sie niedawno i patrze - bardzo dobre noty zbiera. Fanem nie jestem batmana, w ogole nie orientuje sie w tym uniwersum. Mam czego szukac w tej grze? I jest to bardziej przygodowo-logiczna gra detektywistyczna czy typowa gra akcji bijatyka/slasher?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to i to. Gra zawiera elementy slashera/bijatyki (bardzo widowiskowe), skradanki, sandboxa. Zawiera też dużo zagadek logicznych. Jak nie znasz uniwersum i nie interesuje cię histora Batmana, to nie wiem jak ci podejdzie fabuła. Moim zdaniem jest bardzo dobra (fabuła), dość uniwersalna, w sensie że nie musisz się bardzo orientować, ale nie jest to fabuła na poziomie Lyncha, a raczej na poziomie komiksów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem laikiem w uniwersum Netoperka. Jak byłem młodszy to oglądałem różne wersje animowane, filmy też widziałem, ale nie jestem jakimś fanem(Gra aktorska Heatha Ledgera była niesamowita). Pograłem trochę, w arkham asylum, ale jak dla mnie trochę chaotyczne, nie wiem gdzie iść co było by dobre gdyby nie to, że kręce się w kółko i choć powinienem być w odpowiednim miejscu nic się nie dzieje. Walka jakaś trudna za bardzo nie jest, raczej sterowanie potrafi nieźle wkurzyć, gdy batman nie chce odskoczyć w wybranym przez nas kierunku a wybiera sobie objęcia przeciwnika. Jeśli nie jesteś fanem licz się, że może ci parę rzeczy nie pasować. Ja bym zaryzykował (zaryzykowałem, pod namową kolegi) i nie żałuję, choć jestem pewnie gdzieś w 1/3 gry i krążek leży na półce, pewnie kiedyś wrócę do tej gry i ją skończę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też fanem batmana nie jestem. Oprócz batmana i Jockera kojarzyłem może jeszcze z 2 postacie, ale gra bardzo mi się podobała.

Jest to gra przygodowa z elementami skradankowymi, elementami shlashera - efektowna walka na pięści. Jest część dektywistyczna, są elementy zręcznościowe, nawet elementy platformówkowe. Jest to mix różnych gatunków zlepionych w bardzo fajną całość, a co najważniejsze spójną. Gra więc warta polecenia każdemu, nie tylko fanom komiksów. Jak dla nie osobiście top 5, jeżeli chodzi o gry na PS3 i najlepsza produkcja na podstawie filmu/serialu/komiksu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×