Skocz do zawartości
domall

Wyłączanie / Włączanie / Restart / Zawieszanie Się Ps3

Rekomendowane odpowiedzi

Problem powrócił.

Grałem w LBP nagle konsola się wyłączyła, włączyłem, ale po jakiś 10min znowu off. Co prawda chodzi te 10h dziennie przez jakiś tydzień. Czy to wina tego, że się przegrzewa? Moim zdaniem gdyby się grzała to by włączyło chłodzenie. Jak jest gorąco to się włącza. Nie mam pojęcia co się dzieje dlatego zwracam się o pomoc.

Edytowane przez kill
Znalazłem za ciebie. Tak ciężko przejżeć własne posty? //kill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko tez wina zasilacza u mnie konsola ma okolo 2 lata i naprawde potrafie duzo grac (10h dziennie i tak przez 3 dni maraton, Bioshock az lezka pociekla :biggrin: ... I nigdy nie mialem takich akcji zeby konsola sie wylaczyla, jezeli masz ja na gwarancji to akcja prosta ... a jak nie to bym ja zaniosl do jakiegos serwisu i poprosil o pomoc ... bo w sumie wymienic samemu zasilacz a okaze sie ze to co innego ?? Np jakis uklad na plycie glownej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem jezeli sa faktycznie problemy z temperatura, to konsola sie wylacza i mruga czerwona lampka. Takie nagle wylaczenie sie konsoli moze byc powodowane wadliwym zasilaczem, moze niedocisnietym kablem do konsoli, skokami/wahaniami napiecia w domu i w zasadzie tego bym Ci zyczyl bo to dosc tanie do naprawy wady. Moga byc jakies inne usterki w ukladach albo na plycie glownej i tego sie niestety tak latwo nie zdiagnozuje i wtedy raczej juz serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpoiłem do gniazdka gdzie jest inna faza zobaczymy. W tym co wcześniej był podpięty to czasem z TV razem się wyłączał. Ostatnio w sumie spore burze były i najprawdopodobniej to nie wina konsoli. W burze zawsze ja odpinam.

Edytowane przez bartek7220

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia zasilania. Po podłączeniu do innego gniazdka śmiga jak należy.

Proponuje nie zamykać tematu bo inni też mogą mieć taki problem a wcale nie musi być to co ja miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia zasilania. Po podłączeniu do innego gniazdka śmiga jak należy.

Proponuje nie zamykać tematu bo inni też mogą mieć taki problem a wcale nie musi być to co ja miałem.

Może bezpiecznik ci wyskakuje na obwodzie , albo eska, zależy co tam masz starą jakąś rozdzielnie lub nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare kablee, nie wytrzymują już, też to miałem ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! jakieś 2 miesiace temu kupiłem konsole PS3 i zaobserwowałem ze czesem sama sie wyłacza tak ze gasnie czewona dioda ze stanu czuwania. dzieje sie tak raz na jakis czas i wtedy by włączyc konsole musze wyłaczyc ja wyłącznikiem z tyłu i właczyc ponownie wtedy wszystko działa. Szukałem po internecie czy ktos miała podobny problem ale nie znalazłem nic o tym i nie wiem czy mam oddac konsole na gwarancje(mam 4 letnia pardon.gif ) czy moze ma to jakis zwiazek z chwilowym spadkiem napiecia w sieci energrtycznej. Jesli mozecie t tomózcie bo nie wiem kompletnie o co chodzi i czy moze ktos tez miał taki problem? Wyczytałem tez ze "firmware do Playstation 3 oznaczony numerkiem 2.01." poprawia Remote Start, tak żeby konsola sama sie nie wyłączała tylko nie wiem czy to o takie wyłączenie konsoli chodzi. u mnie wyłancza sie tak jakby wyłaczyło sie ja wyłacznikiem z tyłu. Czekam na wasza pomoc lub jakies informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta usterka (tak, wg mnie to jest usterka) to raczej nic zwiazanego z jakimkolwiek FW czy Remote Play. Jezeli gasnie nawet czerwona diodka na przednim panelu (zrozumialem to tak, ze nie swieci sie zadna), to poszukiwania zrodla problemu zaczalbym wlasnie od strony zasilania/zasilacza. Nie spotkalem sie jeszcze na tym forum z takim problemem ani z ewentualnym jego rozwiazaniem.

Osobiscie sprobowalbym podlaczyc konsole u kogos innego i sprawdzic, czy usterka dalej wystepuje. Jezeli nie, to najprawdopobniej masz cos nie tak z napieciem u siebie. Moze zastosowanie, albo wlasnie nie stosowanie listwy przepieciowej pomoze. Jezeli konsola dalej wiesza sie w ten sam sposob, to oddalbym ja na gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakie jeszcze urządzenia masz podpięte do gniazdka/listwy razem z konsolą.Czy w gniazdku do którego podłączasz konsolę jest poprawnie podłączone uziemienie.Kable oczywiście masz podociskane, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakie jeszcze urządzenia masz podpięte do gniazdka/listwy razem z konsolą.Czy w gniazdku do którego podłączasz konsolę jest poprawnie podłączone uziemienie.Kable oczywiście masz podociskane, prawda?

wszystko mam podpiete pod zwykły przedłurzacz znaczy sie TV,DVD i PS3. Gdy wyłaczy sie konsola to reszta dalej działa.

Ta usterka (tak, wg mnie to jest usterka) to raczej nic zwiazanego z jakimkolwiek FW czy Remote Play. Jezeli gasnie nawet czerwona diodka na przednim panelu (zrozumialem to tak, ze nie swieci sie zadna), to poszukiwania zrodla problemu zaczalbym wlasnie od strony zasilania/zasilacza. Nie spotkalem sie jeszcze na tym forum z takim problemem ani z ewentualnym jego rozwiazaniem.

Osobiscie sprobowalbym podlaczyc konsole u kogos innego i sprawdzic, czy usterka dalej wystepuje. Jezeli nie, to najprawdopobniej masz cos nie tak z napieciem u siebie. Moze zastosowanie, albo wlasnie nie stosowanie listwy przepieciowej pomoze. Jezeli konsola dalej wiesza sie w ten sam sposob, to oddalbym ja na gwarancje.

Dobrze rozumiesz wyłaczy sie i wszystkie diody gasna. Zdarza sie to sporadycznie i w czasie czuwania gdy swieci sie czerwona dioda raz tylko wyłaczyła sie gdy grałem i potem trzeba wyłaczyc to przełacznikiem z tyłu wtedy zapali sie czerwona i mozna normalnie uruchomic konsole. Teraz sporadycznie ale kto wie co bedzie pózniej wiec wole dmuchac na zimne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to wina kabla zasilającego? Jest dobrze dociśnięty? Sprawdzałeś inny?

w sumie innego kabla nie sprawdzałem a co do podłaczania kabla zasilajacego konsole jest dobrze docisniety i w konsoli i w przedłużaczu.

interesuje mnie czy ktos miał juz podobny problem bo nic o takich objawach nie moge znalescconfused.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA jak kolega wyżej myślę że może to być wina kabla lub gniazda zasilającego ponieważ gdy miałem ps2 też mi się tak działo i to nawet często i musiałem wtedy docisnąć kabel albo nim ruszyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA jak kolega wyżej myślę że może to być wina kabla lub gniazda zasilającego ponieważ gdy miałem ps2 też mi się tak działo i to nawet często i musiałem wtedy docisnąć kabel albo nim ruszyć...

hm... no nie wiem gdy by to kabel to przy podłanczaniu innego sprzetu lub ruszenia kabla tez tak robiło i to czesciej niz raz na tygodnie lub dłuzej (chodz kiedyś było tak ze pare razy w tygdniu)i gdy konsola stoi w dodatku nieuzywana (bo nie było mnie w domu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy odpaleniu konsoli mam najniższą możliwą rozdziałkę, wszystko jest pokazane na filmie który załączam. Dodam też, że zdarzyło mi się to już 3 raz w ciągu tygodnia.

Wszystkie motywy, zapisane ustawienia się resetują... Konsola jest normalnie podłączona do listwy. Nie raz ją wyłączam, następnie włączam i jest wszystko OK.

Przepraszam za jakość filmu, nagrywane telefonem (5mpix - zdjęcia lipne no i kamera też)

http://www.youtube.com/watch?v=x0qSSJeRVD0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na jakis walnięty kondensator w zasilaczu. Więć polecma oddac konsole na gwarancje. Bo moze byc tak, ze jesli kolejne kondensatory spuchna to moze stac sie cos baardzo nie dobrego, np. pojsc wyzsze napiecie na plyte glowna i wtedy bedzie kicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taka dziwna sytuacje jak wylaczam ps3 z tylu.Jesli robie to normalnie czyli szybkim ruchem to jest ok ale jak zaczynam tak powolutku przesuwac ten czarny przycisk (wylaczac) to z konsoli wychodza takie skrzeczenia jakby spiecie czy cos innego

czy to normalne i czy wam sie zdarza no i czy mam sie czegos obawiac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz przełączniki światła w ścianach to też spróbuj tak powoli wyłączać światło i zobacz czy nie trzeszczy...

ps to normalne, aczkolwiek myślę że nie zdrowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Cię prąd porazi to forum nie wypłaci odszkodowania :biggrin:

A teraz bez żartów. Czy wy już nie macie co robić? Niedługo zaczniecie polewać PS3 wodą i będziecie pisać że dym leci i dlaczego tak się dzieje :dry:

Szybko wyłączaj i tyle. Nie będzie skrzeczeć, piszczeć, szczekać ani wydawać z siebie żadnych innych dźwięków!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie wyłączałbym tak PS3. A jeśli już to najpierw systemowo bym wyłączył, dopiero potem odciął zasilanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dźwięki to norma, przy tego typu przełącznikach.

Mała rada: Nie wyłączaj tak konsoli. :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam następujący problem z moją konsolą...konsolę mam lekko ponad tydzień a już zdążyła mnie podkurzyć bowiem:

gdy chcę wyłaczyć konsolę to wyłączam ją padem, wybieram "wyłącz konsolę" - obraz znika ale ps3 razem z padem chodzą dalej tylko na ps'ie miga zielona dioda (z instrukcji wyczytałem że to oznacza że konsola jest wyłączana) ale się wyłącza...

miał ktoś juz taki problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×