Skocz do zawartości
domall

Wyłączanie / Włączanie / Restart / Zawieszanie Się Ps3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam konsole od 24 grudnia. Zastanawiam się czy mam czynać się martwić ponieważ 2 razy mi się już zawiesiła niebyło to podczas gry tylko w menu danej gry , niewiem czy to ma jakieś znaczenie ale była to FIFA 10 a dziś MW2. Zdarza się to komuś? Poprostu wtedy trzeba resetować konsole bo nic niedaje inne działanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam konsole od 24 grudnia. Zastanawiam się czy mam czynać się martwić ponieważ 2 razy mi się już zawiesiła niebyło to podczas gry tylko w menu danej gry , niewiem czy to ma jakieś znaczenie ale była to FIFA 10 a dziś MW2. Zdarza się to komuś? Poprostu wtedy trzeba resetować konsole bo nic niedaje inne działanie.

Spokojnie. Ta konsola ma to do siebie, że się czasami wiesza. Tak jak każde urządzenie. Wtedy poprostu ją wyłącz przyciskiem na panelu i włącz. Mi też się czasami to zdarza. A określenie aż 2 razy może być nie co złe bo to raczej norma. Ale jeśli ją najzwyczajniej zresetujesz powinna chodzić jak złoto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem pytania w ogóle. Czy masz się martwić? Jeśli powiem, że tak to co zrobisz? Pojedziesz do serwisu, popadniesz w depresje? Jeśli powiem, że nie a konsola znowu się zawiesi to przez moje słowa będziesz spokojny? Skąd ktoś może wiedzieć czemu zawiesiła Ci się dwa razy konsola. Może jutro się nie włączy w ogóle a może już nigdy się nie zawiesi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedawno stalem sie posiadaczem ps3 60gb

dzis konsola zaczela wariowac - pogram kilka minut i konsola sie wylącza - robi to nastepująco :

- gra sie zawiesza na sekunde

- ginie obraz

- konsola wydaje z siebie 3 pikniecia i wylacza sie

- mryga czerwona dioda

po nacisnieciu power - czerwona dioda zapala sie na stale ( czyli konsola sie wylacza faktycznie ) , a po ponownym nacisnieciu - mozna ja normalnio wlaczyc ( pokazuje sie ekran,ze ps zostal nieprawidlowo wyłączony bla bla bla )

kilka minut i znowu to samo

konsola jest ciepola od spodu, kiedy jest wlaczona slychac non stop wiatraczek , ale nie wiem, czy sie przegrzewa, nie badałem wczesniej jej normalnej temperatury pracy ( a pracowała po kilka ładnych godzin non stop i nic sie nie działo )

co moze byc przyczyną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedawno stalem sie posiadaczem ps3 60gb

dzis konsola zaczela wariowac - pogram kilka minut i konsola sie wylącza - robi to nastepująco :

- gra sie zawiesza na sekunde

- ginie obraz

- konsola wydaje z siebie 3 pikniecia i wylacza sie

- mryga czerwona dioda

po nacisnieciu power - czerwona dioda zapala sie na stale ( czyli konsola sie wylacza faktycznie ) , a po ponownym nacisnieciu - mozna ja normalnio wlaczyc ( pokazuje sie ekran,ze ps zostal nieprawidlowo wyłączony bla bla bla )

kilka minut i znowu to samo

konsola jest ciepola od spodu, kiedy jest wlaczona slychac non stop wiatraczek , ale nie wiem, czy sie przegrzewa, nie badałem wczesniej jej normalnej temperatury pracy ( a pracowała po kilka ładnych godzin non stop i nic sie nie działo )

co moze byc przyczyną ?

Definitywnie konsola się przegrzewa, uważaj żeby ci YLOD nie wywalił bo będzie po zawodach. Jeśli konsola jest po gwarancjii to daj do jakiegoś serwisu konsole na przeczyszczenie (podejrzewam, że kurzu jest w środku dużo dlatego się przegrzewa albo pasta na chipach się zaśniedziała i trzeba ją wymienić). Nic innego według mnie nie jesteś w stanie zrobić, jeżeli chcesz możesz to zrobić sam, polecam dział naprawa YLOD ale ty tylko potrzebujesz zobaczyć jak konsole rozkręcić i skręcić :D broń boże nie opalaj układów bo twoja działa!! :D powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak dla mnie to jednak bedzie przegrzewanie a konsola jesli jest zbyt przegrzana wyłacza sie automatycznie takie zabezpieczenie ale jesli dzieje sie to po kilku minutach jak piszesz to moim zdaniem jesli to jest 60 giga to kto wie czy juz ktos przy niej nie grzebał i nie naprawił tak jak sie nalezy bo albo niedał pasty na procki albo gdzies radiator niejest docisniety niewiem róznie to moze byc w kazdym razie obiaw jest powazny i nadaje sie do naprawy pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właczyłem konsole bez "obciązenia " - czyli bz odpalania gier <br />chodzi ze 4h <br />rozbieram i czyszcze - dam znac co bedzie po wyczyszczeniu <br /><br />

___________________

chwilowo efektów brak - nie mam pasty do procków , wiec musze poczekac do wieczora <br>

Jak myslicie - warto wygrzewac te luty opalarką, czy w moim przypadku wystarczy samo czyszczenie ? - podkreslam,ze na razie sie wlacza, wiec byc moze to tylko czujnik temp. resetuje konsole ? <br><br>

czy taki czyjnik w razie draki jest do kupienia gdzies w PL ?

Edytowane przez chudej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. konsola byla otwierana - plomba byla przyklejona na ... super glue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. konsola byla otwierana - plomba byla przyklejona na ... super glue

to gdzie kupiłeś tą konsole na allegro??

Prawdopodobnie jak otworzysz konsole to będzie syf jak z odkurzacza jesli bedzie czysta no to do naprawy bo coś na płycie głównej siada a konsola wyłączaniem sie zapobiega jej spaleniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakup byl przez allegro - konsola 2 tyg chodzila bez najmniejszego zgrzytu

w srodku jest umiarkowana ilosc syfu , tzn. widziałem brudniejsze komputery po rozłożeniu

dzis bedzie czyszczenie i złozenie , ciekawe co to da

ps. nie moge zlokalizowac w zadnym sklepie/serwisie czujnika temperatury - nie wiecie, gdzie tego szukac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ktoś już ją rozbierał i jest już po przejściu ylod. Objawy wyglądają na wcześniejszym traktowaniu ją opalarką lub czymś innym. NIE KUPUJE SIĘ UŻYWANEJ KONSOLI Z ALLEGRO! Myślę że jesteś kolejną ofiarą! Plomba na klej i wszystko jasne!!!!!!!!! Czyli zostałeś oszukany?

Edytowane przez Dzozitan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, plomby juz nie bylo ( byla przyklejona domowym sposobem )

:(

kurde, niezly kwas ... mam jeszcze nadzieje,ze w związku z tym,ze sie wylacza dopiero po czasie, a nie od razu - po wyczyszczeniku i nalozeniu nowej pasty bedzie dzialać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zapytam inaczej - co sie robi w takiej sytuacji ?

oddaje do serwisu, ktory zrobi dokladnie to samo,co ja w domu ?

wyrzuca na smietnik ?

wymienia sie jakąś cześć ? jak juz pisalem - czyjnika temperatury nie idzie zlokalizowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zapytam inaczej - co sie robi w takiej sytuacji ?

oddaje do serwisu, ktory zrobi dokladnie to samo,co ja w domu ?

wyrzuca na smietnik ?

wymienia sie jakąś cześć ? jak juz pisalem - czyjnika temperatury nie idzie zlokalizowac

najlepiej do servisu ale nie taki servis home made tylko profesjonalny.

na allegro jest jeden servis z katowic polecam profesjonalni sa gosc ma nick: simon11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jesli po "home made" naprawie konsola przestanie sie wyłączać - czy jest sens montowac jakiegos rodzaju coolery ,wymuszające obieg - np cos takiego :

http://aukcja.interia.pl/show_item.php?item=865427965

?

reklama off, to przykladowy cooler do ps3

dodam,ze w domu mam naprawde cieplo , konsola stoi w szafce , wiec temp na okolo jest dosc spora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego to nic nie da! Każdy wie co się dzieje po takiej usterce konsola z ylod to już jest prawie śmieć. Możesz ją naprawiać itd ale ona juz długo nie podziała.

Edytowane przez Dzozitan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, ze takie konsole wyrzuca sie na smietnik, a tam grasuja posiadacze serwisów , tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wyczyszczeniu pochodziła jakąś godzinę ... i YLOD :(

nie katowałem jej opalarką,jedynie wyczyściłem , zmieniłem paste na procesorach

baj baj maszkaro .... no i juz nie mam ps 3 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wyczyszczeniu pochodziła jakąś godzinę ... i YLOD :(

nie katowałem jej opalarką,jedynie wyczyściłem , zmieniłem paste na procesorach

baj baj maszkaro .... no i juz nie mam ps 3 :(

naprawa 300zl

a czemu trzymałeś ps3 w szafce to jest błąd drewno[kwadratowa szafka]+ps3 to przyspieszanie śmierci sprzętu

powietrze cieple ma problem z wydostaniem się zaczyna krążyć wokół szafki i nagrzewa konsole bardziej a konsola nagrzewa powietrze w szafce

jak pomysle o tym to masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wyczyszczeniu pochodziła jakąś godzinę ... i YLOD :(

nie katowałem jej opalarką,jedynie wyczyściłem , zmieniłem paste na procesorach

baj baj maszkaro .... no i juz nie mam ps 3 :(

Spróbuj z opalarką. Konsola podziała parę tygodni, potem możesz spróbować ponownie... np do czasu aż uzbierasz nową :) Nauczka żeby takie sprzęty kupować na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj z opalarką. Konsola podziała parę tygodni, potem możesz spróbować ponownie... np do czasu aż uzbierasz nową . Nauczka żeby takie sprzęty kupować na gwarancji.<br />
troche szkoda 3 stów na naprawe, ktora  de facto nie usuwa problemu, tylko go oddala

opalarka to dla mnie rzeźba w ... sprzedam jako uszkodzoną , posprzedaje troche gratów od paintballa i kupie nową

zdecydwoanie kolejna konsola bedzie kupiona w sklepie - na swoje usprawiedliwienie mam tylko tyle,ze opchnalem X'a ,zeby stac sie jednym z Was :P , a ze X'y zbyt drogie nie są , stac mnie bylo na uzywkę , no coz - bład , szkoda,ze dowiedzialem sie po fakcie

konsola stoi na amplitunerze, z boków scianek nie ma, jest z góry półka , wiec byłoby kwasem, gdyby konsole trzeba było trzymac w lodówce,zeby działała

a moze wrocic do X'a ...?

Edytowane przez chudej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×