Skocz do zawartości
domall

Wyłączanie / Włączanie / Restart / Zawieszanie Się Ps3

Rekomendowane odpowiedzi

nie mam psp więc remote play'a nie ruszałem... jest wyłaczony z tego co widzę:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

która zielona dioda? ta pozioma duża na górze, czy ta na dole obok diody dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

która zielona dioda? ta pozioma duża na górze, czy ta na dole obok diody dysku?

myga ta zielona duża... ta mniejsza od dysku świeci się cały czas... doda jeszcze tylko że mogę wyciągać i wkłądać wtedy płyty ale nic się nie dzieje... ps jakby chciał się wyłaczyć ale się nie wyłacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytuję: "ale się wyłącza"

To w końcu się wyłącza czy nie? Bo tak, ze miga przez parę sekund i się wyłącza to ma każdy i tak powinno być. Coś jak zamykanie systemu na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj sformatować dysk i przywrócić ustawienia, a jak nic to nie da to serwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytuję: "ale się wyłącza"

To w końcu się wyłącza czy nie? Bo tak, ze miga przez parę sekund i się wyłącza to ma każdy i tak powinno być. Coś jak zamykanie systemu na PC.

tak trudno się domyślić że popełniłem literówke??:) nie jestem głupi i wiem zę tak mogłoby być jakby trwało to np. 15-30 sekund... ja po czekaniu około 15 minut odłączam kabel od zasilania i wpinam go ponownie!!!!

oczywiście nie robi się tak cały czas... zazwyczaj ps wyłącza się normalnie ale coraz częściej własnie nie chce się wyłączyć i dzieje się to o czym piszę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak było ale ta dioda migała tak z minutę a potem konsola robiła tzw.miękki reset,czyli robiła trzy piknięcia i się wyłączała.Konsoli cos nie pasowało podczas wyłączania.Spróbuj wykasować zdjęcia i muzykę z dysku, u mnie pomogło

Edytowane przez Roni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od wczoraj to samo. Udało Ci się coś z tym zrobić?? żałuje że za pierwszym razem nie wysłałem raportu do sony. Bo za pierwszym razem nie wyłączyłą się prawidłowo czyli po zamknięciu piknęła 3 razy. Jak ją włączyłem ponownie to konsola zapytała czy chce wysłąć raport o nieprawidłowym zamknięciu. I od tego momentu nie wyłącza się wogołe. Sprawdze z tymi zdjęcianmi i muzyką ale jakoś nie chce mi się wierzyć że to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz wersję Slim? Jeśli tak to jest to być może wada fabryczna, jeszcze nie wykryta. Nie wiem, strzelam tylko :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model który posiadam to PS3 Slim 120 GB.

Podczas uruchamiania pojawia się obraz powitalny Sony a potem możliwość wyboru Języka, Ustawienia czasu i Wybór połączenia internetowego (nie posiadam żadnego w domu). Kiedy kasuję mozliwość wyboru rodzaju Połączenia Internetowego (Przewodowy lub Bezprzewodowy) pojawia się pasek ładowania systemu (ten do 100%) i pojawia się czarny ekran z komunikatem:

"Data fo unregistered users was found on the hard disc and has been rostored.

Press the PS Button to use controler."

Kiedy naciskam PS Button, w prawym górnym rogu ekranu pojawia się okrągły znaczek - coś w stylu ZAKAZ WJAZDU. Konsola nie reaguje. Kiedy naciskam cancel pojawia się niebieski ekran z komunikatem w kilkunastu językach - coś o naprawianiu systemu (nie znam angielskiego) i poleceniem by nacisnąć X. Kiedy to robię pojawia się Menu konsoli (Setings, Video, Music itd...) ale tylko na pół sekundy I OBRAZ GAŚNIE, a konsola przechodzi w stan czuwania - pad się wyłącza i wszystko zaczyna się od początku. Konsola jest nowa i nigdy nie była używana...

Pomóżcie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać konsola nie dawno kupiona ta? Hmmm... Coś mi się zdaje, że bez RECOVERY MENU się nie obejdzie.

Jak dobrze rozumiem dane dla niezarejestrowanych użytkowników zostały znalezione na twardym dysku i zostały przywrócone.

Trzeba wejść do PS3 z poziomu RECOVERY MENU i zrobić FORMAT.

Edytowane przez LeRu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać konsola nie dawno kupiona ta? Hmmm... Coś mi się zdaje, że bez RECOVERY MENU się nie obejdzie.

Jak dobrze rozumiem dane dla niezarejestrowanych użytkowników zostały znalezione na twardym dysku i zostały przywrócone.

Trzeba wejść do PS3 z poziomu RECOVERY MENU i zrobić FORMAT.

A jak mam to zrobić? Czy to o to Menu chodzi które się włącza gdy trzymam przycisk Power na przednim panelu przez 5 sekund?

Czy po formatowaniu muszę wgrać softa jeszcz raz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Chodzi o to właśnie menu. Po formacie będziesz musiał wgrać nowy soft. W końcu to taki sam dysk jak w kompie. Przecież po formacie dysku w kompie też instalujesz wszystko od nowa :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opiszę po kolei:

Włączyłem konsolę

Zainstalowałem nowe oprogramowanie z Pendriva (wer. 3.10, trwało to kilka minut)

Zrestartowałem konsolę

Pojawiła się Menu ustawień jezyka, czasu, internetu. (wybór internetu zostawiam na później)

POJAWIA SIĘ MENU KONSOLI (prawdopodobnie WYBIERZ UŻYTKOWNIKA) DOSŁOWNIE NA UŁAMEK SEKUNDY, i nagle mam niebieski ekran z tekstem:

Setting information is corrupted. Press the X button to repair and restore default settings. (ta informacja jest w kilkunastu językach).

Kiedy nacisnę X na padzie obraz na tv robi się czarny, a pad wyłącza się! Konsola dalej chodzi... Co to może być???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opiszę po kolei:

Włączyłem konsolę

Zainstalowałem nowe oprogramowanie z Pendriva (wer. 3.10, trwało to kilka minut)

Zrestartowałem konsolę

Pojawiła się Menu ustawień jezyka, czasu, internetu. (wybór internetu zostawiam na później)

POJAWIA SIĘ MENU KONSOLI (prawdopodobnie WYBIERZ UŻYTKOWNIKA) DOSŁOWNIE NA UŁAMEK SEKUNDY, i nagle mam niebieski ekran z tekstem:

Setting information is corrupted. Press the X button to repair and restore default settings. (ta informacja jest w kilkunastu językach).

Kiedy nacisnę X na padzie obraz na tv robi się czarny, a pad wyłącza się! Konsola dalej chodzi... Co to może być???

Jeśli to nie skutkuje radze jechać do Sony Centre i wyjaśnić problem i oddać konsolę do serwisu. A jak nie to porzycz inny dysk 2.5' 5400RPM od kolegi i zobacz.

Coś mi się zdaje, że dysk może być uszkodzony.

Edytowane przez LeRu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddanie do serwisu nie wchodzi w grę. Nie pytajcie mnie dlaczego...

Czyli jeśli dobrze rozumiem, będę w stanie wymienić samemu dysk w konsoli? Czy wygląda to tak jak w komputerze (odpięcie i podpięcie)? A jak potem z włączeniem konsoli... Będzie pytała o system itd... Czy mogę zamontować każdy dysk 2,5 cala?

Dodam jeszcze, że próbowałem przez Recovery Menu i po wybraniu którejkolwiek z opcji po kilkusekundowej przerwie obraz robił się czarny, pad się wyłączał ale konsola dalej chodziła :(

Edytowane przez meloon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj! Zanim przystąpisz do kupna dysku popatrz na jego wielkość (podana w calach). Dyski do PS3 to 2.5' tylko 5400RPM na minutę. Im większe obroty tym dysk wydziela więcej ciepła i nie będzie "kompatybilna" z konsolą (mogą powstać problemy z zapisem, odczytywaniem zawartości z dysku). Dysk 2.5' w zależności ile sobie liczy producent + narzut sklepu + przesyłka (bądź kupisz w swoim mieście to wyjdzie taniej).

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez LeRu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z pamięcią flash konsoli.

Niestety sam tu nic nie zrobisz.

Radzę oddać do serwisu czym prędzej ...

Najlepiej do PRAM, jak masz gwarę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z pamięcią flash konsoli.

Niestety sam tu nic nie zrobisz.

Radzę oddać do serwisu czym prędzej ...

Najlepiej do PRAM, jak masz gwarę.

Być może też mogło to zaistnieć. Ale niech porzyczy dysk 2.5' 5400RPM i niech spróbuje a jak to nic nie pomoże to problem z pamięcia flash. I jak już wspomniałeś przedmówco - serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wcześniej, prawa gwarancyjne nie wchodzą w grę... A orientujecie się jaki może być przybliżony koszt usunięcia awarii? I gdzie ją wykonać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duvel już mówił. W PRAM możesz oddać konsolę do usunięcia awarii. Nie wiem jakie koszty poniesiesz ale zadzwoń do nich i popytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem. Mianowicie grałem dzisiaj sobie normalnie a po skończonej grze wyłączyłem PS3 przez pada tak jak to zawsze robie, tyle, że PS3 wcale się nie wyłączyło... świeci jednocześnie doda zielona i niebieska. Na ekranie nic się nie wyświetla, ale ps3 nadal buczy... I tak już od kilku godzin a próbowałem wyłączyć ps3 normalnie na konsoli...

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylacz ja poprostu wylacznikiem z tylu konsoli :) A jak sie problem bedzie powtarzal to zapewne awaria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×