Skocz do zawartości
pizipizi1

Drift

Rekomendowane odpowiedzi

Powinny mieć ręczny ale poza driftem nie byłby do niczego raczej używany, więc chyba poprostu nie opłaca im się go dodawać (robić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki samochód i jaką trasę polecacie dla początkującego driftera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trasa ta co zawsze, a samochod? Ja sie uczylem Nissanem Silvia, tym starym z 90 roku, lekko podkrecony do ok. 250 km

Teraz probuje ogarnac Nissana 350z, choc z niewiadomych mi przyczyn nazywa sie on Gran Turismo 350z ;D

Zastanawiam sie na jakich oponach jezdzic? Aktualnie jezdze na sportowych twardych, ale moze jakies inne sa lepszym rozwiazaniem?

Ja jezdze na DFGT i moj najlepszy wynik to 7600 pkt, najwiekszy problem mam z ogarnieciem tego zakretu zaraz po tunelu, 400-600 pkt moge tam zrobic, nie umie wejsc fajnie w poslizg (chociaz raz, jedyny raz zrobilem na nim 1600-1700pkt).

A teraz pozwolcie ze pojde trenowac drifty dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie próbuje driftować BMW M3 CSL podkręcone do 390 KM,fakt nie jest łatwo ale BMW jest łatwe do opanowania i można wykręcić niezły wynik.Mój rekord jak narazie to 8900 (DFGT) ale wciąż próbuje wykręcić coś więcej :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem fanem driftu tak jak wy:)

Ja trenuje S15 i powiem dyplomatycznie robie postempy choc przyznam ze ciezko ja ogarnac.

W wielu innych grach driftowalem tym autem i bylo calkiem pysznie:))

GT5 sprowadzilo mnie na ziemie.

Uwazam ze ta gra jest dzielem ktore na dlogo zostanie zapamietane tak jak GT1

Chetnie podriftuje w towazystwie bo to najwieksza frajda.

PNS macie wiec chetnych do wspolnej jazdy zapraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemas ja trenuje BMW M3 przyznam że nawet fajnie lata , ale mam jeden problem - trace kontrole nad autem na wyjściu z zakrętu - jakieś rady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemas ja trenuje BMW M3 przyznam że nawet fajnie lata , ale mam jeden problem - trace kontrole nad autem na wyjściu z zakrętu - jakieś rady ?

wnioskuję, że cały zakręt przejeżdżasz z butem w podłodze ? jak tak, to operuj gazem tak, aby kąt driftu był cały czas jednakowy , możliwie jak najbliższy 40-45 st. do Tego obniż zawiechę i zrób z przodu mocny negatyw . Być może i są dokładniejsze i precyzyjniejsze ustawienia do driftu, ale mi na tych się dobrze jeździ , 18 tyś na eiger robię (choć da się na pewno więcej , ponad 30 tyś.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie polecam od komfortowych twardych zaczynać. Owszem na tych oponach padają rekordy w sezonowych zawodach ale same drify są wolne. Ja radzę zacząć od sportowych twardych i schodzić niżej wg postępów. Póki co najlepiej mi pasują komfortowe miękkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

organizujecie jakieś spotkania i luźne driftowanie czasami?jakieś drifty parami bądź hardcorowo kilka osób jeden za drugim?:D..jak tak to chętnie się przyłącze żeby sie podszkolić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem za. najlepiej na suzuka tor wschodni albo eiger , tsukuba jakas taka nudna :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tsakuba też mi nie podchodzi, ale np. grand velley speedway nielicząc długiej prostej jest też bardzo fajna:D..są miejsca, że długie 3 zakręty można przejechać ciągłym driftem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co , jakas pojeżdżawka dziś ? tylko ja hostowac nie będe ze względu na raczej kiepski internet . proponuję np.19 i tor taki jaki podałeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chętnie, ale niestety dzisiaj nie dam rady bo mam wyścig:P...ewentualnie jutro możemy się ugadać bądź w któryś inny dzień oprócz wtorku:D..

edit. chociaż o 19 na pół godzinki można pośmigać. zostawi się ewentualnie otwarty pokój jak ktoś będzie chciał to dołączy..albo do japońców możemy dołączyć..ale tam to raczej moglibyśmy pozamiatać im tor z piachu bo niektórzy skośni jeźdżą obłędnie :wacko:

Edytowane przez maks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to zakładaj dzis o 19 a ja juz dodaje do ziomów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

madmaxx jak będziesz miał czas to podaj tego setup'a pod drift bo ja jedynie wiem, że trzeba ileś tam pochylić przednie koła i moja wiedza na tym się kończy...no i oczywiście musze odpowiednie autko znaleźć :D...troche poćwicze to podriftujemy znowu :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc osobiście uważam , że :

- samochód musi mieć minimum 500 kuni ( tak żeby nie brakło mu mocy do brania zakrętów poślizgiem przy 160km/h)

- opony komfortowe twarde , żadne inne (jeżeli chcemy zaistnieć na liście rankingowej w sezonowych w drifcie, to do samochodów powyżej 700 koni można założyć komfortowe miękkie)

- oczywiście RWD

- masa dla początkujących to okolice 1100 kg

- ustawienia : gleba przód tył max , z przodu negatyw (pochylenie) 5.0 - 10 (zależnie od samochodu) , z tyłu nie ruszamy(widziałem że ludzie i tył robią w negatyw ale dla mnie dobrze sie jeździ bez) , szpera (LSD) - osobiście jej nie ruszam ale gdzieś wcześniej obiło mi się, żeby dodać do czułości przyspieszania z 10

moje propozycje są następujące :

- początkujący samochód około 300 kuni , opony jedyne słuszne (np ae86 -coś koło 280 koni i 800kg wagi)

- średnio zaawansowani samochód około 500 kuni, opony j.w. (tutaj chyba najlepszym wyborem jest rx-7 fd3s , 500 koni i koło 1000 wagi)

- zaawansowani wybierają już czym im się najlepiej lata (osobiście latam AM v8 vantage , rok modelowy 99 - 900 koni i 1500kg - wrzucam 3ci bieg i przy każdej prędkości od razu zrywa przyczepność , dzięki czemu nie muszę "machać lewarem" )

fajnie by było jakby więcej osób z forum co jakiś czas spotykało się i polatało troche bokami , fajne odprężenie od ścigania się :)

Edytowane przez medmaxx
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namówiłeś mnie :yes:. skorzystam z Twoich rad, pocwicze na sucho i moze kiedys spotkamy sie na pojezdzawce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i very good , niech więcej osób ćwiczy drift to sobie polatamy troche kiedy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 krok poczyniełem :D..zakup autka i myślę, że jest idealne do nauki (przynajmniej tak wynika z opisu)- Mazda BP FALKEN RX-7 (D1GP) '03. W najbliższym czasie poustawiam je i będę ćwiczył :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(Sory za dokop) ostanio zacząłem się bawić w drift i według mnie najlepszym samochodem na początek jest Masseratti GranTurismo 08' pięknie się prowadzi nadsterowne polecam maksymalnie oddelżyć i założyć tytanowy wydech dla dźwięku bo jest piękny . Łatwo też przy okazji zdobędziemy pucharek pt. Cudowny Drifter . Do tego opony sportowe twarde .

Edytowane przez dziwnytypczlowieka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tego ta mazda rx7 to jaka my byc? Bo tam jest ich mnostwo i nie wiem ktora bo fd3s nie ma 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×