Skocz do zawartości
pizipizi1

Drift

Rekomendowane odpowiedzi

Różnica zasadnicza :D

Z prostej przy dużej prędkości walę ręczny tak żeby wcelować idealnie w zakręt, przed puszczeniem wciskam gaz do oporu żeby koła nie zdążyły złapać przyczepności z podłożem bo skutkuje to prostowaniem samochodu, przy odcinkach nie trzeba robić takich rzecz, można zrobić właśnie rybkę przed rozpoczęciem danego odcinku i wychodzi w zasadzie na jedno. Na odcinkach ręczny ma zastosowanie precyzyjnego wrzucania samochód w poślizg dodatkowo nabijając punkty jeśli przytrzyma się go za linię rozpoczynającą odcinek.

Prawdę mówiąc nie widzę szczególnej różnicy jeżdżąc z FF na 1, 5 czy 10 (obecnie 5, na filmikach 10), jakoś tak lubię czuć trochę oporu na kierownicy :D

Corvetta po full tuningu, w ustawieniach zbytnio nie grzebałem, odłączyłem całkowicie tylny hebel, trochę obniżyłem i oczywiście zmieniam na każdy tor ustawienie skrzyni, na reszcie po prostu się nie znam co blokuje mnie w zawodach sezonowych :/ za cholerę nie mogę perfekcyjnie ustawić TVRa tak żeby wejść do pierwszej 10, jest już trochę lepiej szczególnie po dzisiejszej sesji na Cape Ringu którą skończyłem na 22 miejscu, ale to wciąż nie to czego bym chciał. Jak oglądam powtórki pierwszej 5 to ich fury prowadzą się zupełnie inaczej, płynniej i łatwiej utrzymują się w poślizgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w weekend polatam.Wczoraj zrobiłem kilka kółek tą corvetą(seria) i po prostej podciąłem ją ręcznym.

Może w końcu zacznę używać ręcznego, na razie tak ustawiałem auta że nie był mi b.potrzebny,ale mi wystarczy ręczny z sekwencji w G25.

Widzę że mamy kompletnie inaczej ustawione hamulce, zazwyczaj mam 1-10

Ja sezonowe w dricie robię tylko dla miliona, nie bawi mnie ciągła jazda tym samym autem.

A i gratuluje wyniku :thumbsup:

Edytowane przez Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :DNo trochę to denerwujące, mogliby wprowadzić jakieś urozmaicenie albo chociaż ograniczenie mocy w któryś zawodach :/

Ciekawostka z tymi hamulcami, spróbuję dzisiaj może poprawię wynik.

Powiedz mi proszę jak ustawiasz pochylenia kół ? Zależy od samochodu czy wszędzie mocno ?

Widać po wynikach w czasówkach, że masz dobrze opanowane ustawianie samochodu, czyli to czego mi brakuje :/ Nie mam kiedy posiedzieć nad tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w zależności od auta i toru.

Jeśli chodzi o opanowanie ustawień np. w czasówkach sam radzę sobie nie najgorzej ale ostateczny wynik

jest dzięki setupom kolegów z temu.A w drifcie już polegam tylko na sobie czasem szybciej czasem wolniej uda się trafić z setupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w zależności od auta i toru.

Jeśli chodzi o opanowanie ustawień np. w czasówkach sam radzę sobie nie najgorzej ale ostateczny wynik

jest dzięki setupom kolegów z temu.A w drifcie już polegam tylko na sobie czasem szybciej czasem wolniej uda się trafić z setupem.

Parę dni temu wrzuciłem sobie Twoje ustawienia do Gran Turismo S 08' i powiem szczerze, że nie mogłem jednego sektora dobrze przejechać, widać styl jazdy odgrywa tu priorytetową rolę. Na czasówkach wiadomo, jest optymalny tor jazdy, punkty hamowań i nie ma za bardzo co tu kombinować tylko trzeba szybko jechać. W drifcie jest inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuje z twojej wypowiedzi że mało jeździsz w czasówkach, żeby wystarczyło tylko szybko jechać,

o drifcie można by napisać przecież wystarczy tylko jechać bokiem.

Dobry setup jest ważny tak w difcie jak i w czasówce nie mówiąc już o wyścigu.

Dobry setup potrafił mi nieraz ponad 0,5 s na minucie urwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuje z twojej wypowiedzi że mało jeździsz w czasówkach, żeby wystarczyło tylko szybko jechać,

o drifcie można by napisać przecież wystarczy tylko jechać bokiem.

Dobry setup jest ważny tak w difcie jak i w czasówce nie mówiąc już o wyścigu.

Dobry setup potrafił mi nieraz ponad 0,5 s na minucie urwać.

Fakt, źle się wyraziłem trochę. Moim zdaniem w czasówkach i wyścigach ustawienie jest dużo ważniejsze bo tu chodzi o czas, żeby pojechać jak najszybciej, w drifcie nie ma to znaczenia tylko chodzi o punkty, więc jak ktoś jest dobrym drifterem to pojedzie praktycznie na każdych ustawieniach, na jednych lepiej na drugich gorzej, sam wiesz :D

Chodziło mi o to, że jeszcze nie znalazłem ustawień w internecie pod drifting dzięki którym robiłbym lepsze wyniki niż na swoich kombinowanych, a nie jestem w tym dobry. Po prostu każdy ma inną technikę jazdy, wprowadzania samochodu w poślizg czy chociażby utrzymywania go w drifcie. W wyścigach natomiast jak pościągałem ustawienia od w miarę rzetelnych ludzi z GTPlanet to była to różnica kolosalna.

Style jazdy kierowców z czołówki czasówek nie różnią się tak bardzo między sobą jak style jazdy drifterów, przekonałem się o tym oglądając sporo replayów.

Dlatego tym bardziej bawią mnie ludzie, którzy myślą, że jak ktoś im da swoje ustawienia na drifting to z 10 tysięcy zrobi się 25 w pół godziny :)

Mam nadzieję, że teraz w miarę jasno wyraziłem swoje myśli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Myślę, że ten filmik może trochę pomóc w driftowaniu

Pozdrawiam.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Myślę, że ten filmik może trochę pomóc w driftowaniu

Pozdrawiam.

Filmik przydatny i to bardzo....

Jednak autor powinien przedstawić kolejność modyfikacji we właściwej kolejności....

W obecnej ustawienia skrzyni nie zgadzają się z wcześniejszymi modami silnika.... inne parametry prędkości V-max

No i moc zgadza się dopiero po dotarciu silnika przy uprzedniej zmianie oleju....

Ale tak czy tak kumaty zajarzy....

Edytowane przez INO1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

witam mam pytanko małe....

w którym wyścigu do wygrania jest TVR Cerbera speed 12 00 ???

a tak z innej beczki moje idealne ustawienie TVR cerbera speed 6 97' DO DRIFTU :

Tuning max wszystko:

Dyfar LSD :

O W--22

C P-- 50

C H-- 20

zawieszenie:

F - 12 R - 20

twardość sprężyn F14 R 15

amortyzatory ROZ 5 5

SPR 5 5

stab. F5 R 4

Pochylenie kół w negatywie:

F 3,5 R 6,7

zbieżność : F 0,00 R 0,20

opony Komfortowe miękkie

Tym autem najlepiej mi się jeździło a było ich sporo... parę rekordów padło...

Pozdro :) xd

Edytowane przez SLASH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

witam mam pytanko małe....

w którym wyścigu do wygrania jest TVR Cerbera speed 12 00 ???

Niestety nie ma takiej opcji , pozostaje giełda .....

albo wysyłasz mi zaproszenie i ..... niestety dopiero w poniedziałek mogę Ci wysłać (kolejka na Toster)....

Edytowane przez INO1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam male pytanko, gdzie znalesc ustawienia aut na drift?? Mam silvie s13 full tuning, a z driftem to kiepsko, na tsukubie nie cale 9k eiger 8k... Plz help :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzieki :)

Ustawilem dyfer

Na tsukubie 12k a eiger 10 z hakiem :D

Edytowane przez GT5Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLASH to są moje ustawienia do TVRa na próbę driftu nr 31 na SPA :

Przód Tył

Aerodynamika

15 80

Zawieszenie

-24 -30

14.5 18.0

7 7

7 7

1 7

9.0 10.0

0.50 0.50

LSD

x 40

x 40

x 40

Hamulce

8 0

Opony

Komfortowe Twarde Komfortowe Miękkie

Skrzynia Biegów

1 - 4.153

2 - 2.715

3 - 1756

4 - 1.469

5. - 1.163

6 - 0.969

Najwyższy bieg - 3.340

Maks. prędkość - 360

Na tym torze są rewelacyjne, połowa zawieszenia to ustawienie FeroozGT, kilka rzeczy pozmieniałem pod tor.

Edytowane przez adamwezyk24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam do was prośbę mógł by mi ktoś podać ustawienia pod Nissana Skyline (R34) na drift.

Bo ja się męcze już półtorej godziny i nie mogę go dobrze ustawić.

Edytowane przez Dj Patos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o wersji 4x4? Tak ogólnie to: na przedniej osi jakieś komfortowe średnie, tylnia oś KT (przykładowo), zawias do ziemi i na twardo, stabilizatory 3, pochylenie 3/2, dyfer po 60 all, rozdział mocy dużo na tył...co tam jeszcze...tuningowany na maxa? :) Ciężko tak ustawić samochód komuś, zwłaszcza, że każdy ma ciut inną technikę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK wielkie dzięki zaraz pójde ustawidzi go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem stosunkowo nowym użytkownikiem w GT5. Nauczyłem się już jednak sporo, (doświadczenie z poprzednich GT) Jednak pierwszy raz mam okazję grać Online. oczywiście większość wyrzuca mnie bez powodu- nie rozumiem, trafiam na polaków, i obrażają się że puknąłem ich auto bo nie wyhamowałem na komfortowych twardych -,-. ale do rzeczy, mam Mitsubishi Lancer Evo VIII RS ten z używanych, jest to moje najlepsze autko do zabawy na zakrętach, jednak jeden gracz napisał mi, że 4WD jest dla ,,nobków'' czy musze więc uczyć się na FR? Próbowałem i zataczam tylko koła, nie wiem jak opanować technikę z FR, więc czy 4WD na prawdę się nie nadaję? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest takie powiedzenie, że 4x4 to nie drift...no i dla mnie to jest prawda. Jazda bokiem zaczyna się z napędem na tył. W GT super łatwe to nie jest do opanowania, ale polecam, bo frajda z latania bokiem jest nieziemska. A że nie ma co pisać książki od nowa, to polecam przejrzeć ten temat od początku, a dowiesz się wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, dzięki, a właśnie kupiłem TVR w używanych, bodaj speed 6, i jestem mile zaskoczony, bo drift tym tylnonapędowcem to frajda, a nie mordęga. :)) Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męczę te drifty M3 '07 , drugi dzień, i idzie mi średnio. Ale i tak fun jest. Mam jeszcze problemy z wyjściem z poślizgu, bo jadąc bokiem i prostując to wykręca mnie na drugą stronę często -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×