Skocz do zawartości
pizipizi1

Drift

Rekomendowane odpowiedzi

Delikatniej z gazem operuj, tzn. wciskasz stanowczo ale popuszczać możesz więcej razy.

Jeśli chodzi o mnie z driftem to mam RX7 FC3S GT-X '90. ~260/280KM, VMax ~230Km/h

Eiger na 16k

Tsukuba jak na razie 14 ale męczę ją bezendu, bo chce do 20k dojść.

Nadwozie: Szyby, sztywność, Waga stage 3

Silnik: ECU, Kolektor, filtr wyścigowy.

Wydech: Kolektor, kat, TWW,

Turbo seria

Skrzynka konfigurowalna

UN: Dwutarczowka, koło półwyścigowe, lekki wał, LSD (45/60/45)

Zawias Full konfig:

-20/-25;

8,4/9,1;

5/5;

6/7;

5/7

Camber -1,8/0,3, Zbieżność 0/0.15

Opony Przód SŚ, Tył ST.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jadąc bokiem i prostując to wykręca mnie na drugą stronę często -_-

Miałem podobnie. Pomogło, jak prostowałem kierownicę znacznie wcześniej niż mi się wydawało, że będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie. Pomogło, jak prostowałem kierownicę znacznie wcześniej niż mi się wydawało, że będzie dobrze.

Ja gram na padzie ale w sumie to tak samo powinno działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Camber -1,8/0,3, Zbieżność 0/0.15

Opony Przód SŚ, Tył ST.

Proponuje camber front dać na -10 od razu, natomiast opony komfortowe, najlepiej Twarde. Ja tak driftowałem 900 konnym, spasionym astonem i wyniki są konkretne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się dlaczego nikt w tym wątku nie pisał o lotusach. Wczoraj pierwszy raz próbowałem driftu w GT5 w zawodach sezonowych. Z dwóch tras dostępnych jedna na szutrze poszła bardzo gładko - złoto wpadło za 3 lub 4 próbą. Natomiast druga trasa na torze asfaltowym kosztowała mnie już około 30 powtórek na brąz, kolejne 10 na srebro i kolejne 10 na złoto (wpadło jednak bardziej szcześliwym trafem). Tak więc tor i nawierzchnia ma także kolosalne znaczenie. Samochód i opony także. Ale potrzeba także i szczęścia jak w totolotku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się dlaczego nikt w tym wątku nie pisał o lotusach. Wczoraj pierwszy raz próbowałem driftu w GT5 w zawodach sezonowych. Z dwóch tras dostępnych jedna na szutrze poszła bardzo gładko - złoto wpadło za 3 lub 4 próbą. Natomiast druga trasa na torze asfaltowym kosztowała mnie już około 30 powtórek na brąz, kolejne 10 na srebro i kolejne 10 na złoto (wpadło jednak bardziej szcześliwym trafem). Tak więc tor i nawierzchnia ma także kolosalne znaczenie. Samochód i opony także. Ale potrzeba także i szczęścia jak w totolotku.

Grunt to odpowiednie ustawienie zawieszenia i dobranie do niego opon....

Jeżeli oba warunki są spełnione spokojnie można "ozłocić" za pierwszym razem.

A po zapoznaniu się z torem (klejenie auta do nawierzchni) po kilku podejściach można nawet podwoić wymagane punkty na złoto.

Nie chwalę się ......... rok temu też byłem w czarnej dvpie ..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do zawieszenia to nie mam niestety doswiadczenia. ale opony im gorsze tym lepsze. twarde spisuja sie lepiej niz miekkie.

moze dasz jakis konkretny przyklad lub wskazowki co do ustawienia zawieszenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opony jedyne słuszne do driftu to:

Przód - Komfortowe trarde

Tył - Komfortowe miękkie (przy słabszych autach średnie lub nawet twarde)

Zawieszenie:

Najważniejsza jest zbieżność i pochylenie kół.

Prawie zawsze daję na przód największą rozbieżność i pochylenie.

Tył zależny od mocy auta i opon.

LSD :

5 60 5

Albo dodaj mnie do znajomych to udostępnie kilka aut ...

Edytowane przez INO1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem Corvette C6 ZR1, silnik, turbina itp. wszystko włożone zostało, ustawienia auta domyślne:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo :P Ja więcej robię 200 km Scionem FR-S :)

Przecież napisał, że testował na domyślnych ustawieniach czyli zapewne pojechał dla zabawy a nie dla punktów...

Tak czy inaczej ten driftujący TV też jest niezły..... :happy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahh, youtube mi automatycznie "wyregulował" film z drgania no i widać co się stało ;) Dodam go chyba jeszcze raz bo tragedie mi zrobili z filmu.

Ogólnie lubię sobie podriftować autami z dużą mocą i oglądać powtórki :) Punkty mnie zbytnio nie obchodzą :)

Edytowane przez CrimeS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie lubię sobie podriftować autami z dużą mocą i oglądać powtórki :) Punkty mnie zbytnio nie obchodzą :)

Gdybyś jednak zmienił zdanie i chciał trochę tych punktów "nazbierać" to zapraszam do Turnieju Driftu - miła atmosfera i zdrowa rywalizacja - http://www.gtpl.pl/DRIFT/POCZATEK.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znajdę trochę czasu to na pewno się zastanowię.

Edytowane przez CrimeS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem i od razu przepraszam jeżeli ten wątek był już poruszany. Mianowicie bardzo chciałbym mieć BMW e36, ale w salonie go nie ma :( Czy jest jakiś sposób zdobycia tego samochodu?

EDIT:

I jeszcze jakbym mógł prosić to potrzebowałbym jakiegoś dobrego setupa do s13 '90 :)

Edytowane przez Supreme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukaj w salonie aut używanych oraz w salonie sieciowym kolekcjonerskim. warto tam często zaglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e36 nie ma w tej grze, e46 to tylko m3, m3 cls, m3 gtr i dwie wersje wyścigowe, e90 330i i e92 m3 - to są wszystkie serie 3 występujące w tej grze

Edytowane przez medmaxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie ma e36 to jakim cudem w necie jest mnostwo filmow z udzialem tego samochodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest BMW M Coupe z 98 roku czyli E36/8 :). O coś takiego ci chodzi ? Bo ja się nie znam na oznaczeniach beemek.

Edytowane przez jaskiniowiec95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz fail maly troche polecial bo to byl jednak film z forzy.. ale dam sobie reke uciac ze podczas gry sieciowej w drifcie znalazlem pokoj przy ktorym byla notka "E36 ONLY"..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może jakiś dzieciak, nie znający się kompletnie na BMW, tak napisał po prostu. Rzuc okiem na listy aut z Gran Turismo (5, czy nawet obojętnie jakiego) i sam zauważysz, że takie BMW w żadnej odsłonie tej gry nie występowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×