Skocz do zawartości
Maty15

FIFA 14

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety, ale taka jest prawda w Fifie są animacje odbioru, gdzie zawodnik się zatrzymuje i ma na celu raczej wybić piłkę spod nóg przeciwnika, niż ją przejąć. Oczywiście nie mówię, że zawsze jak jest - wtedy było to wyolbrzymienie, ale najlepiej to widać w meczach wirtualnych gwiazd, gdy ktoś przy piłce przestaje sterować i jak zawodnicy z przeciwnej drużyny odbierają piłkę, wręcz komedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tak: wydaje mi się, że przez tydzień nie ogarnąłeś nowych systemów obronnych. Są 3 czy tam 4 rodzaje odbioru piłki. Każdy jest przydatny, w zależności od sytuacji. Jak to się ma do "wywalania piłki do przodu" - nie wiem. No ale mniejsza o to, konkluzja jest taka, że Tobie nie odpowiadają animacje - w 14tce ma być ignite, który ponoć zawiesi poprzeczke bardzo wysoko. Czy to prawda, trzeba poczekać do normalnych gameplayów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam systemy obrony, bo tackling niewiele się zmienił względem 12. Przy czym nie gram z auto-contain, w którym zatrzymanie mojego zawodnika jak najbardziej jest na miejscu, bo zazwyczaj stajemy vis a vis z osobą przy piłce. W 13 grałem później jeszcze w WG ze znajomym, ale nie liczę tego jako granie na poważnie. Dopiero teraz na filmiku z Ignite pokazują prawidłowe odbieranie, gdzie atakujesz przeciwnika ciałem piłka pozostaje nietknięta, a nie wsadza nogę między kulasy zawodnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od czasów nowego systemu obrony nie używam w ogóle contain, tylko zabieram piłkę poprzez jockey (niskie poruszanie na nogach - ustawiam pod L2). Tak zastawiam rywalowi drogę, że we mnie wpada albo w niego wchodzę z jockey. Czasami użyję wystawienie nogi, ale tylko jak jestem pewny że zabiorę.  Wymagało to kilkanaście godzin treningu, ale jest bardzo skuteczne i piłka nie odskakuje przy takim odbiorze :)

 

Moje ustawienia w obronie:

L2 - Jockey

[ ] - pressing 2 graczem

X - wystawienie nogi

O - wślizg

 

Co nie zmienia faktu, że zabieranie piłki poprzez wbiegnięcie przed zawodnika albo poprzez grę ciałem będzie świetnym patentem w F14 :) Ale w tym roku raczej nie będę brał PS4, a PES zapowiada się najlepiej od lat, to chyba czeka mnie powrót do korzeni :)

Edytowane przez falcon87pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie :) Na początku napalałem się na premiere ps4 a teraz już i to mi wisi... To co pokazało Konami napawa ogromnym optymizmem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tydzien pogral w 13 i mowi ze jest do dupy - OK :)

ja chapie F14 w dzien premiery na ps3 lub jak bedzie juz dostepna konsola PS4 to na PS4 jak nie to dopiero F15 kupie na PS4 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze teraz niech wyjdę na hejtera Fify to umrę szczęśliwy :biggrin: Różnice między 13, a 12 są marginalne. Można powiedzieć, że to jest szlif 12'tki, jeśli przegrałem cały rok w 12 mam prawo oceniać 13 nawet po tygodniu grania. Tym bardziej, że odbiór piłki jest ten sam - a w tej kwestii toczyła się dyskusja.

@Falcon gram tak samo jak ty. Ale w sytuacjach, gdzie wbijasz się w przeciwnika, właśnie w obecnej fifie brakuje zagrania samym ciałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj w 12 finezyjne strzaly byly OP - widowiskowe i podobaly mi sie te gole :) w 13 finezje strzela sie ciezej i wyglada mniej realistycznie ;)

 

a jesli chodzi o odbior pilki to w 13 jest pingpong i gdzie ona naprawde trafi jest bardzo randomowe :)

Edytowane przez piachu00
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientujecie się gdzie można złożyć preordera na fife14 w wersji ultimate team ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientujecie się gdzie można złożyć preordera na fife14 w wersji ultimate team ??

rok temu z tym niezle zamieszanie bylo, z tego co wiem to w takim czasie przed premiera to tylko za granica, im blizej do premiery - beda pojawiac sie gdzies w PL sklepach internetowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze teraz niech wyjdę na hejtera Fify to umrę szczęśliwy :biggrin: Różnice między 13, a 12 są marginalne. Można powiedzieć, że to jest szlif 12'tki, jeśli przegrałem cały rok w 12 mam prawo oceniać 13 nawet po tygodniu grania. Tym bardziej, że odbiór piłki jest ten sam - a w tej kwestii toczyła się dyskusja.

@Falcon gram tak samo jak ty. Ale w sytuacjach, gdzie wbijasz się w przeciwnika, właśnie w obecnej fifie brakuje zagrania samym ciałem.

 

 

Marginalne różnice? Niestety znów się nie zgodzę. w 12tke pograłem miesiąc lub dwa, w 13tke skończyłem grać po 9 miesiącach... Nie sądzę by drobnostki o tym zadecydowały.

Edytowane przez Maty15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 14 obiecuje sobie, ze bede gral tylko w tryb UT - w dupie mam te sezony :P wrazie co, przypomnijcie mi o tym jak bym zszedl na zla droge sezonow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marginalne różnice? Niestety znów się nie zgodzę. w 12tke pograłem miesiąc lub dwa, w 13tke skończyłem grać po 9 miesiącach... Nie sądzę by drobnostki o tym zadecydowały.

A jakie masz duże zmiany? AI? Fakt poprawione (choć nadal można na nie narzekać), ale reszta to są szlify + standardowe zmiany np. dodanie nowych animacji, czy tricków.

Każdy może takie zmiany odczuwać inaczej, dla mnie jest to poprawiona 12'stka. Dlatego nie potrafiła mnie przyciągnąć, nastąpiło "zmęczenie materiału".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marginalne różnice? Niestety znów się nie zgodzę. w 12tke pograłem miesiąc lub dwa, w 13tke skończyłem grać po 9 miesiącach... Nie sądzę by drobnostki o tym zadecydowały.

Juz skończyłeś :p ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 14 obiecuje sobie, ze bede gral tylko w tryb UT - w dupie mam te sezony :P wrazie co, przypomnijcie mi o tym jak bym zszedl na zla droge sezonow ;)

Sezony to czasem dla mnie odskocznia od tego FUT'a... Przynajmniej nie muszę się martwić, że w każdym meczu trafiam na skład 85+ PACE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sezony to czasem dla mnie odskocznia od tego FUT'a... Przynajmniej nie muszę się martwić, że w każdym meczu trafiam na skład 85+ PACE.

sezony tez maja swoje minusy - ktore potrafia wkurzyc do czerwonosci... ;) takze z dwojga zlego wole chyba UT z ta mala nutka "strategii ekonomicznej" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sezony są kochane, teraz tylko Brazylia i Real mi się trafia :D A co do zmian w Fifie 13, to fakt zmienili tylko tyle, że piłka odskakuje przy przyjęciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze to nie czas i nie pora na takie dywagacje, ale licze ze pojawi sie w koncu t-mobile ekstraklasa w fifie :) nasze zespoly 'zbroja' sie na europejskie puchary, wiec fajnie by bylo pograc rowniez nimi w nowej kopance od ea. szkoda tylko, ze Widzew tak slabo przedzie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem nobkiem w Fife,ale mam nadzieje,ze jakos znerfia szybkich graczy.

Dla mnie to jest chore,ze np Taki Walcott zapierdziela tak szybko,ze niektorzy obroncy nie moga go dogonic i bierze prawie wszytsko na biegi.

tego typa nawet widzialem na zywo i fakt jest zajebiscie szybki,ale obroncy nie mieli zadnych problemow aby go zablokowac i dogonic.

A tutaj w Fifie Pejs najwazniejszy,fakt gramn jak noob wiec moze sie myle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze to nie czas i nie pora na takie dywagacje, ale licze ze pojawi sie w koncu t-mobile ekstraklasa w fifie :) nasze zespoly 'zbroja' sie na europejskie puchary, wiec fajnie by bylo pograc rowniez nimi w nowej kopance od ea. szkoda tylko, ze Widzew tak slabo przedzie :sad:

na fb ktoś spytał EA czy będzie t-mobile to odpowiedzieli, że "trwają negocjacje z władzami ekstraklasy" więc tak naprawdę musimy czekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na fb ktoś spytał EA czy będzie t-mobile to odpowiedzieli, że "trwają negocjacje z władzami ekstraklasy" więc tak naprawdę musimy czekać

mam nadzieje, ze Zibi troszke zamiesza i bedzie licencja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje, ze Zibi troszke zamiesza i bedzie licencja!

Bardziej to zależy od Biszofa (prezes ekstraklasy sa) niż od Bońka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bądźcie dobrej myśli. Moje źródła mówią, że będziemy zadowoleni z licencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie :) Na początku napalałem się na premiere ps4 a teraz już i to mi wisi... To co pokazało Konami napawa ogromnym optymizmem.

Małego offtopa zrobię:

 

Wiadomo że wizualnie gierki na PS4 będą dawały radę pod kątem grafiki i pod innymi względami, ale zobaczcie na taki zestaw gier, które wyjdą na PS3 i nie są to kampanie na 6-12 godzin do przejścia:

 

GTA V + PES 2014 + DARK SOULS 2 + GT 6

 

Mnie akurat z tego zestawu nie interesuje GT 6, ale nawet zakładając że lubię 2 typy gier z powyższych, to i tak są to setki godzin grania :) A jeżeli wróci feeling z PESa, to już w ogóle będzie pozamiatane na cały rok :biggrin: Battlefielda czy CODa nie wymianiałem w zestawieniu, bo te wersje na PS4 zjedzą to co wyjdzie na PS3. Fify 14 na PS3 też nie wymieniłem, bo w tym roku będzie sytuacja z wersją na PS4 i PS3 jak kiedyś z wersjami na konsole i na pc.

Edytowane przez falcon87pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcial bym aby to byl stary dobry PES np 6 ;) wtedy  je*nal bym fife bez namyslu :0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×