Skocz do zawartości
Frosty-PL

Livebox + ps3

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli wyłączymy filtr MAC to ostatnim zabezpieczeniem pozostaje klucz WEP, który ciągle obowiązuje więc nie każdy może się podpiąć do sieci :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sorry Majus zapomnialem o WEP, wiec:

Zakladam ze juz aktywowales neostrade i komp ci smiga na tym liveboxie, wiec teraz aby PS3 działało w sieci, robisz analogiczne kroki jak w przypadku PCta:

1) Odpalasz PS3. Wchodzisz kolejno w Settings > System Settings > System Information, z tamtad spisujesz sobie MAC address twojej PS3ki.

2) Odpalasz programik do konfiguracji Liveboxa. Wchodzisz w zakladke "Siec bezprzewodowa", a nastepnie w "Edytuj liste filtrów MAC". W rubrykę adres MAC wpisujesz mac adress swojej PS3'ki i klikasz dodaj. Zamykasz i zapisujesz zmiany.

3) Na PS3'ce wchodzisz w Settings > Network Settings > Internet Connection Settings. Wybieramy kolejno:

- Wireless

- Scan (powinno wykryc bezprzewodowa siec twojego Liveboxa)

- SSID: wklepujesz taki jaki masz podany na Liveboxie (np "neostrada_costam")

- Security: WEP

- WEP key: wpisujesz taki jaki masz podany na Liveboxie (Klucz WEP)

- IP Adress: Automatic

- DNS: Automatic

- DHCP: Do not set

- MTU: Automatic

- Proxy: Do not use

- UPnP: Enable

Teraz juz MUSI smigac :]

Powodzenia :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meksyk, strasznie to skomplikowaliście.. Ja odpaliłem ps3, wybrałem sieć, wpisałem wep, nacisnąłem reg i działa !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MAJUS
Sorry Majus zapomnialem o WEP, wiec:

Zakladam ze juz aktywowales neostrade i komp ci smiga na tym liveboxie, wiec teraz aby PS3 działało w sieci, robisz analogiczne kroki jak w przypadku PCta:

1) Odpalasz PS3. Wchodzisz kolejno w Settings > System Settings > System Information, z tamtad spisujesz sobie MAC address twojej PS3ki.

2) Odpalasz programik do konfiguracji Liveboxa. Wchodzisz w zakladke "Siec bezprzewodowa", a nastepnie w "Edytuj liste filtrów MAC". W rubrykę adres MAC wpisujesz mac adress swojej PS3'ki i klikasz dodaj. Zamykasz i zapisujesz zmiany.

3) Na PS3'ce wchodzisz w Settings > Network Settings > Internet Connection Settings. Wybieramy kolejno:

- Wireless

- Scan (powinno wykryc bezprzewodowa siec twojego Liveboxa)

- SSID: wklepujesz taki jaki masz podany na Liveboxie (np "neostrada_costam")

- Security: WEP

- WEP key: wpisujesz taki jaki masz podany na Liveboxie (Klucz WEP)

- IP Adress: Automatic

- DNS: Automatic

- DHCP: Do not set

- MTU: Automatic

- Proxy: Do not use

- UPnP: Enable

Teraz juz MUSI smigac :]

Powodzenia :]

Spoko panowie wszystko działa już, dzieki za pomoc.LETS GO PLAY!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tifosi

Mam Liveboksa i Neostrade tp, chce to połączyć bezprzewodowo z PS3 czy muszę jeszcze coś dokupić czy PS ma WiFi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientuje sie ktoś ile można maksymalnie portów przekierować na liveboxie ? bo ja mam już ustawione 8 i chce dodać następne a sie nie da :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
orientuje sie ktoś ile można maksymalnie portów przekierować na liveboxie ? bo ja mam już ustawione 8 i chce dodać następne a sie nie da :/

zależy ile masz pól w firmware liveboxa. Jeśli tylko 8 to więcej nie będzie. Ale to trochę mało - ja w starym Asmaxie tyle miałem, w nowym routerze mam więcej pól..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ps3 40gb mozna podpiac bezprzewodowo pod liveboxa ?

Kumpel ma liveboxa ,chce kupic pleja ,dzwonil do sklepu i tam mu powiedzieli ze 40-stki nie da rady a 60-tke ciezko jest dostac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne... mam Livebox'a i 40-stke, a internet smiga az milo. Konfiguracja zajela mi 10 min. Wlasnie z pada pisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz nat type ?Zadnych problemow z graniem online ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie konsole w kwestii podłączeń do internetu oferują to samo - zarówno można się łączyć przewodowo jak i przez WiFi. Bzdury ten człowiek z BOKu opowiadał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaki masz nat type ?Zadnych problemow z graniem online ?

Grałem kilkanaście godzin w Burnout'a On-line bez żadnych DC i lagów więc chyba sukces . Korzystam z WiFi, a kabel pociągnę tylko w ostateczności.

Nie mogę znaleźć żadnych informacji o NAT'cie, ale skoro wszystko śmiga to "wisi mi to bardzo niskim kalafiorem" ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma żadnego problemu na pewno będzie działać a co do NAT jak jest z tym problem wystarczy przekierować porty dla ip ps3 i gotowe mam neostrade i liveboxa i wszystko działa wyśmienicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie :-) Niema to jak "fachofcy" w sklepach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mam liveboxa podłączonego przez wifi i wszystko działa i nawet od któregoś update'u (2.0 chyba) mam NAT 2 chociaż nic nie zmieniałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie mi że pisze tu o tym bo już z pewnością był założony podobny temat, ale ja mimo wszystkich instrukcji dalej nie moge połączyć mojej ps3 z liveboxem przez Wi-Fi.

Próbowałem już chyba z 70 razy i nic - stosowałem się do różnych instrukcji i dalej mi się pojawia ciągle ten sam błąd "Obtain Ip Adress: Failed". Wpisuje klucz WEP poprawny, robiłem już i automatycznie by konsola sama znalazła ip, dns itd jak i wpisywałem ręcznie.

Sprawa jest o tyle dziwna że gdy połączyłem konsole kablem sieciowym, internet działa poprawnie i sam wpisał wszelkie dane natomiast gdy ja wpisuje te same dane (IP , dns...) tylko że przez połączenie Wi-Fi ciągle wyskakuje mi komunikat "Obtain IP adress Failed".

Nie wiem już kompletnie co robić ! POMOCY !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed połączeniem musisz wcisnąć przycisk na liveboxie, podajże „reck” i jedna z djod zacznie migać i wtedy nawiązujesz połączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam przedmówcę. Mój livebox działa bez zająknięcia przez wi-fi. Mam nawet ładnie ustawiony NAT2 ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam przedmówcę. Mój livebox działa bez zająknięcia przez wi-fi. Mam nawet ładnie ustawiony NAT2 ^^

Nie wiem jakim cudem masz NAT2 w Livebox Ale tak czy inaczej gratuluję dokonania tego 'niemożliwego'

Przyciśnięcie guzika na routerze z TEPSY daje Ci dodatkowe uwierzytelnienie urządzenia w sieci, takie małe zabezpieczenie co by się nikt nie podłączył bez pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed połączeniem musisz wcisnąć przycisk na liveboxie, podajże „reck” i jedna z djod zacznie migać i wtedy nawiązujesz połączenie.

Dzięki wielkie ! Wszystko działa !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jakim cudem masz NAT2 w Livebox Ale tak czy inaczej gratuluję dokonania tego 'niemożliwego'

Przyciśnięcie guzika na routerze z TEPSY daje Ci dodatkowe uwierzytelnienie urządzenia w sieci, takie małe zabezpieczenie co by się nikt nie podłączył bez pytania.

ja też mam nat2 w liveboxie wystarczy wpisać przekierowanie paru portów i po problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hades26

Moj kolego,czyzby mam zwatpic w Twoj talent pomocy ludzia w sprawach sieci...???...Co to,to nie...tez mam NAT2 w livbox,kiedys bylo3 ale przed premiera gt:p samo sie zmienilo Dodzm tylko ze mam *only ps3*i nie mam mozliwosci przekierowania portow,nawet tej z wykorzystaniem sieci web.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@hades26

Moj kolego,czyzby mam zwatpic w Twoj talent pomocy ludzia w sprawach sieci...???...Co to,to nie...tez mam NAT2 w livbox,kiedys bylo3 ale przed premiera gt:p samo sie zmienilo Dodzm tylko ze mam *only ps3*i nie mam mozliwosci przekierowania portow,nawet tej z wykorzystaniem sieci web.

No ja jak miałem Livebox'a ro średnio mi wywalało net 24 razy na dobę poza tym NAT3 to w moim przypadku chyba byłby rarytas bo jak na moje oko miałem NAT5 ...

Urządzenie Livebox to nieudana zabawka firmy Sagem, co zrobić, sami się do niego nie przyznają a najlepszym dowodem że to cuda, to takie że NAT3 sam się zamienił na NAT2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa odpowiedz

Ja na szczescie nie mam odpukac zadnego problemu,moze za wyjatkiem ceny jaka tp sobie nalicza za 1Mb lacza...ale to rozmowa nie w tym dziale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×