Skocz do zawartości
Frosty-PL

Livebox + ps3

Rekomendowane odpowiedzi

Co do samoczynnej zmiany w Liveboxie z NAT3 na NAT2 to w to ja nie uwierzę, ale nie znaczy to że nie można mieć NAT2 na Liveboxie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Livebox ustawiałem sobie NAT2... ok działało! Włączałem konsolę po jakimś czasie i miałem NAT3... później to już się działy takie cuda, że wolałem przejść na kablówkę i do dziś mam spokojną głowę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja na Livebox ustawiałem sobie NAT2... ok działało! Włączałem konsolę po jakimś czasie i miałem NAT3... później to już się działy takie cuda, że wolałem przejść na kablówkę i do dziś mam spokojną głowę...

Wiem wiem Hades, zwłaszcza dzięki komu na tą kablówkę przeszedłeś

Ale to nie zmienia faktu NAT2 i Livebox nie jest rzeczą niemożliwą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem wiem Hades, zwłaszcza dzięki komu na tą kablówkę przeszedłeś

Hehe... wiedziałem że się zaraz upomnisz o swoje

Dobra, tak masz rację... dzięki Tobie! Ale... szafkę pod TV ja Ci zaprojektowałem i dałem cynka o promocji o PS3 w Saturnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do promocji w Saturnie to się zgadza ale co do szafki to bym polemizowała ale to nie czas i nie miejsce na to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he

Po pierwsze trzeba uwierzyc w samoczyna zmiane,to przez to ze kiedys,ktos napisal ze gt:p online nie dziala na NAT3 i wtedy mocno chcialem NAT2 i na drugi dzien mialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Livebox'em:/ Jest napisane ''Obtain IP Address : Succeeded'' a ''Internet Connection: Failed'' Dlaczego? macie jakies pomysly?

z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej Łączyś się kablem, czy WiFi? Jakie ustawienia wybierałeś?

Napisz na GG, lub PM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem mianowicie zakupilem ps3 ktory uzywam na parterze natomiast skrzynke liveboxa mam na strychu wiec te 2 sprzety dziela 2 sufity. niestety nikt nie pomyslal aby na parterze zrobic gniazdko internetowe no i z sieca bezprzewodowa tez chyba nie da rady bo jednak sa te 2 sufity i nie chwyta sygnalu. gdy chce grac przez internet na ps3 to musze cisgnac kabel z 1 pietra na parter. ale ja bym chcial wiedziec czy sa jakies inne opcje ? jak chwycic sygnal jesli wogole sie da? prosze o pomoc.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o router S@gema Livebox tak zwany, to raczej nie masz co się spodziewać cudów! Druga sprawa, jeśli chcesz mieć mozliwość WiFi nawet przez 2 syfity to zaopatrz się w router klasy nieco lepszej za około 250 - 300zł! Ten co masz, to można se łączyc PCty w jednym pomieszczeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie twierdże że Livebox to super sprzęt ale wydaje mi się że powinien poradzić sobie z tymi sufitami

ile metrów dzieli bezpośrednio Lboxa od PS3 ?

Raczej szukałbym przyczyny gdzieś w konfiguracji Lboxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm nie twierdże że Livebox to super sprzęt ale wydaje mi się że powinien poradzić sobie z tymi sufitami

ile metrów dzieli bezpośrednio Lboxa od PS3 ?

Raczej szukałbym przyczyny gdzieś w konfiguracji Lboxa.

W L-Box nie zwiększysz sobie pasma i siły sygnału więc mało prawdopodobne aby PS3 znalazła sygnał. Ja z małego pokoju do dużego a to mała odległość (Dimek wiesz jaka...) miałem problem ze złapaniem sygnału czasami, miałem go ale na 18 - 32%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja mam pytanie skoro koledzy rowniez maja liveboxa czy zdaza wam sie ze pod wieczor co jakis czas lubi sie rozlaczac pare razy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie skoro koledzy rowniez maja liveboxa czy zdaza wam sie ze pod wieczor co jakis czas lubi sie rozlaczac pare razy?

ZMU, niestety ja Livebox'a nie mam... pożegnałem się po tym jak mnie TPSA wywalało średnio 4-6 razy na godzine w porach wieczornych! Mam kablówkę

Ale coś sie musi dziać, bo w mojej pracy ludzie też mnie o to pytają, czemu się im tak dzieje (mający LBoxa) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
ZMU, niestety ja Livebox'a nie mam... pożegnałem się po tym jak mnie TPSA wywalało średnio 4-6 razy na godzine w porach wieczornych! Mam kablówkę

Ale coś sie musi dziać, bo w mojej pracy ludzie też mnie o to pytają, czemu się im tak dzieje (mający LBoxa) ...

No czyli normalka ostatnio mialem walke w mgo w tych mistrzostwach polski nieoficjalnych i wlasnie wtedy mu przyszlo na rozlaczanie powiadam wam intensywne przezycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że Lbox jest super sprzętem ale zanim się wywali kasę na nowy ruter może warto posprawdzać konfig.

Zresztą Hades, dobrze też pamiętam że przez jakiś czas byłeś zadowolony z Lboxa i nie dałbyś na niego słowa powiedzieć, do momentu przejścia na kablówkę i WRT54GL + tomato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie twierdzę że Lbox jest super sprzętem ale zanim się wywali kasę na nowy ruter może warto posprawdzać konfig.

Zresztą Hades, dobrze też pamiętam że przez jakiś czas byłeś zadowolony z Lboxa i nie dałbyś na niego słowa powiedzieć, do momentu przejścia na kablówkę i WRT54GL + tomato

Dimek, Ty widzę że nie dowartościowany się czujesz i chcesz aby Cię chwalić

TAK, TAK wszem i wobec mówię, Dimek mnie namówił na kablówkę, Linksysa i soft tomato do niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to było moim zamiarem

Ja tylku sugeruję żeby nie lecieć odrazu i nie kupować nowego rutera tylko dlatego że u kogoś źle działa.

Proponuję posprawdzać konfig, może wziąść jakieś inne urządzenia na WIFI i też sprawdzić, i dopiero

jak to nie pomoże można myśleć o ew. nowym ruterze.

Swoją drogą ciekawe jakby się kolega poczuł gdyby kupił nowy ruter, powiedzmy jakiś dobrej klasy a tu dalej by była dupa i nie mógł by się połączyć z PS3 i parę złotych poleci psu w .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile przy kablu, jezeli wszystko jest zrobione fachowo i w rozsadnych granicach to pewne gwarancje poprawnej pracy mozna poczynic, to w przypadku wifi nikt nic nie zagwarantuje. Na prace sieci bezprzewodowej ma wplyw zbyt wiele czynnikow i jej dzialanie trzeba sprawdzic empirycznie, szczegolnie w takich przypadkach jak 2 sufity po drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie to było moim zamiarem

Wiem wiem, żartowałem

A co do zakupu routera, dla większości to lepsza alternatywa bo duża liczba osób nie wie jak konfigurować choćby LBoxa... zresztą, droższy sprzęt nie rozwiąże problemów jeśli sie go nie uda komuś ustawić poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie skoro koledzy rowniez maja liveboxa czy zdaza wam sie ze pod wieczor co jakis czas lubi sie rozlaczac pare razy?

Ja się dowiedziałem dlaczego tak jest, ja co prawda mam Net24 ale na łączu Telekompromitacji, łączę się przez router WiFi.

Otóż internet przerywa z takiego powodu, że oprator zmienia IP i wtedy jest przerwa w sygnale. Dodatkowo nie mają na to wytłumaczenia więc doszedłem do tego, że chodzi to o to, żebyśmy nie mieli zbyt dobrego internetu. Telefonowanie do nich nic nie da bo przecież internet jest cały dzień, a przecież chwilowa przerwa nie przeszkadza w pracy, chyba, że grasz - a ja głównie do grania mam neta.

Przykro mi ale taka jest nasza szara rzeczywistośc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja się dowiedziałem dlaczego tak jest, ja co prawda mam Net24 ale na łączu Telekompromitacji, łączę się przez router WiFi.

Otóż internet przerywa z takiego powodu, że oprator zmienia IP i wtedy jest przerwa w sygnale. Dodatkowo nie mają na to wytłumaczenia więc doszedłem do tego, że chodzi to o to, żebyśmy nie mieli zbyt dobrego internetu. Telefonowanie do nich nic nie da bo przecież internet jest cały dzień, a przecież chwilowa przerwa nie przeszkadza w pracy, chyba, że grasz - a ja głównie do grania mam neta.

Przykro mi ale taka jest nasza szara rzeczywistośc.

Hmm trochę naciągana teoria no bo co: np jak ktoś potrzebuje ciągłości sygnału internetowego, (np: musi mieć stałe połączenie online) co kogo obchodzi zmiana IP, z tego co pamiętam to w Neo zmiana jest automatyczna co 24h lub IP zmienia się przy każdym ponowny połączeniu z internetem.

Nie wnikam w działanie Neostrady bo ogólnie uważam że działa nie najlepiej ale ta teoria ze zmianą IP jakoś nie jest przekonująca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm trochę naciągana teoria no bo co: np jak ktoś potrzebuje ciągłości sygnału internetowego, (np: musi mieć stałe połączenie online) co kogo obchodzi zmiana IP, z tego co pamiętam to w Neo zmiana jest automatyczna co 24h lub IP zmienia się przy każdym ponowny połączeniu z internetem.

Nie wnikam w działanie Neostrady bo ogólnie uważam że działa nie najlepiej ale ta teoria ze zmianą IP jakoś nie jest przekonująca.

Powiem tak, jestem zielony w tym temacie jak trawnik po obfitym deszczu. Opieram się jedynie na przemiłym głosie z infolini Netii.

PS. a kolega znający się na rzeczy potwierdził mi to samo z NEO. - jedyne tłumaczenie jakie znaleźliśmy to zlośliwośc lub głupota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dimson masz rację, TP zmienia adresację co 24h lub po każdym podłączeniu się do sieci dostajemy nowy adres. Zmiany dynamiczne adresacji podczas sesji są mało prawdopodobne, ponieważ załóżmy że łączymy się z FTP z naszego PC aby wysłać np do drukarni jakieś zamówienie, dajmy na to plik Corel jakieś 200mb no i podczas wysyłania paczki zrywa nam połączenie jak to ma miejsce przy zmianie adresacji... i sesję cza zacząć na nowo, więc raczej TP uwzględniło takie problemy i to co zrywa nie ma związku z zmianą adresacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam problem mianowicie zakupilem ps3 ktory uzywam na parterze natomiast skrzynke liveboxa mam na strychu wiec te 2 sprzety dziela 2 sufity. niestety nikt nie pomyslal aby na parterze zrobic gniazdko internetowe no i z sieca bezprzewodowa tez chyba nie da rady bo jednak sa te 2 sufity i nie chwyta sygnalu. gdy chce grac przez internet na ps3 to musze cisgnac kabel z 1 pietra na parter. ale ja bym chcial wiedziec czy sa jakies inne opcje ? jak chwycic sygnal jesli wogole sie da? prosze o pomoc.

pozdrawiam.

jest opcja "cpl" sie nazywa we francji link jedno do livebox i drugie do PS3 i internet przechodzi przez elektryke domowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×