Skocz do zawartości
Frosty-PL

Livebox + ps3

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, nie wiem czy to przejdzie, ponieważ nie wiem czy konsola i jej karta sieciowa LAN ma standard IEEE 802.3af, dzięki czemu może mieć dopuszczalne obciążenie elektroniczne w skali - 5V & 12. Jeśli nie, to czy się nie spali?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tv przez internet tak działa, a zamiast tv to kompa mogę sobie podłączyć to czego nie PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że każda karta sieciowa ma przypisany jakis standard IEEE ... który to reguluje maksymalna moc jaka może zostać przeniesiona na kartę, moc elektryczną czyli napięcie. Jeśli PS3 nie ma odpowiedniej karty do obsługi tego typu połączenia może być kiszka ponieważ mogą spalić się styki, które przy wkąłdaniu kabla w gniazdo RJ45 będą robiły iskrę, być może za 'ciepłą' na styki w konsoli!

Poza tym, jakie pasmo przenoszenia ma dany kabel jaki będzie wysyłał sygnał? 100, 200 500MHz? To proste w instalacji ale nie zawsze może być bezpieczne, poza tym sygnał przenoszony kablem elektrycznym może mieć zakłócenia, nie przez co mogą pojawić się inne problemy!

Nie mówię, że to nie możliwe, ale jeśli ktos nie ma pewności co do tego o co pytam, to ja bym nie decydował się tym sposobem łączyć z netem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest obciazenie elektroniczne panie Hades? Pierwszy raz sie spotkalem z takim pojeciem. Poza tym na pierwszym podlinkowanym obrazku jest napisane cos po francusku, co mi sie kojazy z angielskim "ordinary portable" co chyba w wolnym tlumaczeniu mozna przelozyc na zwyczajny laptop. Poza tym jak juz robia technologie internetu w gniazdku, to chyba by nie wymyslili tego w taki sposob, ze trzeba miec specjalna karte sieciowa od NASA zeby z tego korzystac, tylko wystarczy obecnie stosowana technologia.

Wracajac do "obciazenia elektronicznego", tutaj akurat laczone sa kablem zawsze 2 urzadzenia elektroniczne, wiec nie mozna podlaczyc ich za duzo, jak np do listwy z pradem. Po kablu przesylane sa stany logiczne, a nie moc elektryczna, zatem pradu az tak duzo znowu nie ma w tych kabelkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązaniem twojego problemu może być kupno drugiego routera, postawić go na np. 1 piętrze i przepuścić przez niego sygnał WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz cos wiecej na ten temat ? jaki to musialby byc router ? i jak go polaczyc z liveboxem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

livebox jest na strychu. w pokoju na pietrze mam gniazdko internetowe. mam postawic tam ten nowy router i podlaczyc go do tego gniazdka ? ps3 bedzie pionowo pod nowym routerem i bedzie tylko 1 sufit i wtedy bezprzewodowo sie polaczy ? o to chodzi ? pojdzie takie cos ? czy livebox akceptuje inne routery ? prosze opiszcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hivo zapewne chodziło o dukupienie drugiego rutera i zrobienie z niego (przedłużacza) sygnału WIFI z Liveboxa.

Czyli np: Livebox chodzi na strychu konfigurujesz na nim WIFI ustawiasz go jako AP, na 1 piętrze ustawiasz nowy ruter (w trybie Bridge) dzięki temu przedłużasz sobie sygnał na dół na parter (rozumiem że tam masz PS3) i tyle.

Ważne jest abyś wcześniej sprawdził czy sygnał z Liveboxa dochodzi w dobrej jakości ze strychu na 1 piętro.

Pozatym ważne jest ustawienie tego samego kanału, to samo kodowanie, to samo SSID.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że to ja miałem problemy z netem w domu A tu jednak nie hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hivo zapewne chodziło o dukupienie drugiego rutera i zrobienie z niego (przedłużacza) sygnału WIFI z Liveboxa.

Czyli np: Livebox chodzi na strychu konfigurujesz na nim WIFI ustawiasz go jako AP, na 1 piętrze ustawiasz nowy ruter (w trybie Bridge) dzięki temu przedłużasz sobie sygnał na dół na parter (rozumiem że tam masz PS3) i tyle.

Ważne jest abyś wcześniej sprawdził czy sygnał z Liveboxa dochodzi w dobrej jakości ze strychu na 1 piętro.

Pozatym ważne jest ustawienie tego samego kanału, to samo kodowanie, to samo SSID.

no ja o tym samym mysle ale nie chce wydawac kasy jesli to nie jest pewne w 100 %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, najlepiej zeby to nam placili jak uda nam sie uruchomic internet w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten router to jakis drogi musi byc ? i czy do niego bede musial podlaczac jakies kable po za zasilaniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy od samego urzadzenia. Niektore pracuja troche inaczej gry wifi pracuje w trybie serwera, a inaczej gdy pracuje w trybie klienta. Oprocz routerow i access pointow sa tez takie specjalne urzadzenia do wzmacniania sygnalu sieci bezprzewodowych, a ich zasada dzialania jest analogiczna jak wtorniki pracujace z kablami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze jestes bardzo obeznany ale ja nie mam pojecia o czym piszesz. fajnie by bylo gdybys wyjasnil bardziej. widzialem na allegro jakies antenki ktore niby polepszaja zasieg i sa nawet do liveboxa przynajmniej tak pisze w ich opisach ale ja nie wiem czy sie ja wtedy podlacza pod ps3 czy pod lb a jesli pod konsolke to jak . tu link do tej antenki http://www.allegro.pl/item450128159_nowosc...sieg_1000m.html . a jesli ten router ma pracowac jako client a nie server to mozesz jakis polecic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do antenki to jej do konsoli nie przykrecisz no bo nie ma gdzie. Niektore routery maja mozliwosc odkrecenia standardowych antenek i przykrecenia czegos innego. Wowczas w specyfikacji routera powinno byc podane na jakie zlacza za przymocowane anteny. Czy do lajfboksa bedzie pasowac - nie wiem, nigdy nie mialem tego ustrojstwa. Taka antenka moze cos dac, a moze nic nie poprawic. Jak pisalem wifi to sporo eksperymentowania i czesto trudno przewidziec efekt i jakosc dzialania.

Przykladowy wzmacniasz/repeater sieci wifi dostepny pod linkiem: KLIK

Sposob dzialania tego urzadzenia to zapewne to czego potrzebujesz.

Standardowe routery/access-pointy czesto dzialaja w ten sposob, ze np jezeli do accesspointa internet doprowadzony jest kablem, to moze ta siec udostepniac dalej przez wifi (praca w trybie serwera wifi). Ale jezeli internet zbierany jest przez wifi (praca w trybie klienta wifi) to ten internet dalej bedzie przesylany juz tylko po kabelku. Funkcja polegajaca na tym, ze zbieramy internet z wifi i dalej go rozsylamy przez wifi moze nie byc dostepna. Podobnie z routerami.

PS. Znaleziony repeater nie jest szczegolnym okazem o atrakcyjnej cenie. Wybralem go na szybkiego zeby tylko pokazac przyklad i nie nalezy sie sugerowac cena. Moga (nie musza) byc ciekawsze oferty.

PS2. Tu jest kolejne takie urzadzonko o niewiarygodnie niskiej cenie KLIK ale mozliwe ze to jakies urzadzenie z poprzedniej generacji bo design jakis stary ludzaco przypominajacy moj router sprzed 3 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Ostatnio zakupiłem LiveboxaTP i mam problem. Czy mogę ten bezprzewodowy modem USB podłączyć do PS3ki bez instalowania sterowników? Jeżeli nie co mam zrobić? Trzeba konfigurować połączenie czy coś?

Z góry dzięki wielkie za pomoc

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć!

Ostatnio zakupiłem LiveboxaTP i mam problem. Czy mogę ten bezprzewodowy modem USB podłączyć do PS3ki bez instalowania sterowników? Jeżeli nie co mam zrobić? Trzeba konfigurować połączenie czy coś?

Z góry dzięki wielkie za pomoc

pzdr

spytaj wujka googla... jak czegos nie ma na google to znaczy ze to nie istnieje^^ wpisz w szukajke forum znajdzie napewno... to takie rady na przyszlosc a teraz od siebie...

Tez mam neta z Liveboxa i ja zrobilem tak w ustawieniach internetowych konsoli wszystko bralem na EASY i AUTMATIC i wpisywalem to co prosila konsola... jak zaczelo szukac lacza przycisk REG (na dnie liveboxa) i cieszysz sie netem...

A stery do Liveboxa musisz miec raczej zaisntalowane na kompie^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że dopisuję w tym temacie, ale nie chcę przeczesywać tumanów informacji wujka.

Jak to jest z Neostradą TP i z modemem Sagem FAST (A = @, ale piszę inaczej, bo się link robi ) 800? Podobnie? Czy potrzebna będzie płytka ze sterownikami? A jak się da to przez USB, tak jak do kompa? Z góry dziex za odpowiedzi, bo już tu wariuję: 2 miechy mam chlebak, ale bez Neta (mam tylko Neo); no co to się porobiło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączaszkablem sieciowym PS3 do kompa na którym udostępniasz połączenie internetowe, na forum o tym na pewno jest. Lub kupujesz router ADSL który podłączasz zamiast modemu Sagema i rozdzieli Ci neta na kompa i ps3. Modemu samego do PS3 nie podłączysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podłączaszkablem sieciowym PS3 do kompa na którym udostępniasz połączenie internetowe, na forum o tym na pewno jest. Lub kupujesz router ADSL który podłączasz zamiast modemu Sagema i rozdzieli Ci neta na kompa i ps3. Modemu samego do PS3 nie podłączysz

Ten Sagem'a to taki specjalny od TP. Wsyła sygnał do kompa przez USB (bo przy mym starociu się inaczej nie da).

Chlebak podpinamy przez kabel RJ-45 (Ethernet), a Neo przez RJ-11 (telefoniczny).

Jak nie USB, to chyba nie będę miał Neta na PS3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko wtedy udostepniajac polaczenie na PCcie bedziesz go chyba musial miec włączonego chcąc mieć neta na PS3.

najprosciej kupic ADSL ruter. kosztuje na Allegro ze 120pln pewnie. Edimax dobry jest. ostatnio takim dzielilem sygnal Neo z modemu Thomsona. bez problemu radiem i lanem ładnie śmigalo wszystko na obu kompach. w PS3 bedziesz musial recznie wpisac IP z zakresu DHHCP ktory ustawisz na ruterku. tak byloby najbardziej profesjonalnie to zrobic. moim zdaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten Sagem'a to taki specjalny od TP. Wsyła sygnał do kompa przez USB (bo przy mym starociu się inaczej nie da).

Chlebak podpinamy przez kabel RJ-45 (Ethernet), a Neo przez RJ-11 (telefoniczny).

Jak nie USB, to chyba nie będę miał Neta na PS3...

O tym właśnie mówię - Modem do kompa po USB i i z karty sieciowej kompa ciągniesz kabel do PS3 to wszystko (no oprócz konfiguracji) ale i tak najlepszy by był router ADSL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×