Skocz do zawartości
Frosty-PL

Livebox + ps3

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem dużo prostrze rozwiązanie - Sagem'ik do szafki; zmieniam modem na Livebox'a!

Szczał pies na te 10 dych miesięcznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem dużo prostrze rozwiązanie - Sagem'ik do szafki; zmieniam modem na Livebox'a!

Szczał pies na te 10 dych miesięcznie...

Ze co ??? za co te 10 dych (moze zl)... ja place 2,44zl... i tak do konca... swoja droga dziwne ze rozmyslales o kupnie jakiegos routera jak ten Livebox jest spoko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10pln miesiecznie za uzytkowanie LiveBoxa... 10 miesiecy x 10 pln = 100pln. LiveBoxa bedziesz musial oddac. a ruterek ADSL by Ci sie jako własny na zawsze zostal czy to do Neo czy Netii bys mial. tak czy siak problem rozwiazany

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak musze wrocic do tematu

kupuje takie cos sobie Kliknij tu stawiam na 1 pietrze podlaczam go za pomoca kabla do gniazdka internetowego i oczywiscie do zasilania i na dole ciesze sie bezprzewodowym internetem na parterze (w tym przypadku na ps3)? czy bedzie potrzebna jakas konfiguracja na ps3 ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie zalezy mi na podpowiedzi bo juz mnie meczy ciagniecie kabla z pietra na parter :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę jednej rzeczy nie rozumiem, piszesz że masz LB na strychu, a potem że nie chce Ci się ciągnąć kabla z pierwszego piętra na parter. Czy to ma znaczyć, że na pierwszym piętrze masz także gniazdko telefoniczne? Bo jeśli tak to przełóż LB ze strychu na to 1 piętro i będzie po środku domu, więc może Ci starczyć zasięgu na parter.

Tak ponoć masz teraz:

Strych - LB

------------

1 piętro

------------

Parter - PS3

Jeśli masz gniazdko na 1 piętrze zrób tak:

Strych

-----------

1 piętro - LB

-----------

Parter - PS3

Jeśli nie masz gniazdka na 1 piętrze i LB musi być na strychu, to kup router (osobiście polecam Linksysa nawet model został podany wcześniej) i masz dwie możliwości, ustawić go zamiast LB

Strych - Router

-------------

1 piętro

-------------

Parter - PS3

Jeśli będzie sygnał to dobrze, ale pewnie będzie słaby, więc poleciłbym drugą wersje już ktoś wspominał o wzmacnianiu sygnału, trzeba by było ten router w jego opcjach ustawić w trybie Repeater, który odbierze sygnał od LB, wzmocni i przekaże dalej:

Strych - LB

-------------

1 piętro - Router(Repeater)

-------------

Parter - PS3

W tym wypadku ten router po skonfigurowaniu wystarczy, że będzie podłączony tylko do prądu, nic więcej nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam opcji przeniesienia lb na 1 pietro bo na strychu jest wbudowany w sciane i idzie tam pelno kabli i wogole jest nie do ruszenia

na 1 pietrze mam w 3 pokojach gniazdka internetowe

lb nie moge zamienic na inny router wiec pozostaje opcja 3 z ktorej skorzystam

w razie problemow z konfiguracja pewnie wroce po pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wiem ze tematow było pełno ale nie wszystkiego sie dowiedział otuz tak nie chce podłaczac rutera bo to bardziej utrudni mi sprawe wiec mam liveboxa na dole podpietego do komputera i drubi komputer ktory ma odbior przez wifi komuter z wifi jest tam gdzie ps3 no i w tym problem czy mozna podłączyc ps3 jakos prez wifi przez to ustrijstwo albo cos bo do liveboxa nie mam jak podłączyc do ps3

ps proszę nie zamykac i odpowiedziec na moje pytanie lub podac linka do temtu i njie proponowac mi google bo nic nie mogę znalezc w wtym g...e bardzo procszę plis plis plis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów, mam takie dziwne pytanie co zrobić z LIVEBOXem gdy się z niego nie korzysta (np. w nocy) wyłączać go czy pozostawić włączonego do gniazdka bo żadnego wyłącznika to on chyba nie ma. mam nadzieje że ktoś mi odpowie ponieważ poraz pierwszy posiadam takie urządzenie. z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich forumowiczów, mam takie dziwne pytanie co zrobić z LIVEBOXem gdy się z niego nie korzysta (np. w nocy) wyłączać go czy pozostawić włączonego do gniazdka bo żadnego wyłącznika to on chyba nie ma. mam nadzieje że ktoś mi odpowie ponieważ poraz pierwszy posiadam takie urządzenie. z góry dzięki

Pewnie chodzi o swiecenie sie napisu TP Popatrz czasem pod maske ^^ w miejscu gdzie masz znaczek "&tp" to tam za plastikiem masz taki przycisk klik x2 i juz sie nie swieci

OT: Swoja droga slyszalem jak na jakims melanzu kolesie sadzili allachy przed liveboxem ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam takie dziwne pytanie co zrobić z LIVEBOXem gdy się z niego nie korzysta (np. w nocy) wyłączać go czy pozostawić włączonego do gniazdka bo żadnego wyłącznika to on chyba nie ma. mam nadzieje że ktoś mi odpowie ponieważ poraz pierwszy posiadam takie urządzenie. z góry dzięki

Najlepiej na noc wsadzić do lodówki i rano jak wstaniesz to podłącz go z powrotem, będzie śmigał jak nowy i do tego będzie większy transfer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie posiadam LIVEBOXa, ale mi go proponowali :]

W zamian wolałem sobie kupić:

http://www.komputronik.pl/Sieci/Linksys_Wi...y,id,42606,s,1/

A co do grzania, mój router też jest ciepły. To normalne każde urządzenie podłączone pod prąd będzie ciepłe :] Nie masz co się martwić, przecież na LIVEBOXa masz gwarancję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne. Ja go odlaczam od kontaktu. Nawet na pradzie na tym zaoszczedze, heh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, używałem googli, ale niestety nic to nie pomogło. Kierując się wypowiedzią członka forum ugrzęzłem w punkcie 2.

"

Zakladam ze juz aktywowales neostrade i komp ci smiga na tym liveboxie, wiec teraz aby PS3 działało w sieci, robisz analogiczne kroki jak w przypadku PCta:

1) Odpalasz PS3. Wchodzisz kolejno w Settings > System Settings > System Information, z tamtad spisujesz sobie MAC address twojej PS3ki.

2) Odpalasz programik do konfiguracji Liveboxa. Wchodzisz w zakladke "Siec bezprzewodowa", a nastepnie w "Edytuj liste filtrów MAC". W rubrykę adres MAC wpisujesz mac adress swojej PS3'ki i klikasz dodaj. Zamykasz i zapisujesz zmiany.

3) Na PS3'ce wchodzisz w Settings > Network Settings > Internet Connection Settings. Wybieramy kolejno:

- Wireless

- Scan (powinno wykryc bezprzewodowa siec twojego Liveboxa)

- SSID: wklepujesz taki jaki masz podany na Liveboxie (np "neostrada_costam")

- Security: WEP

- WEP key: wpisujesz taki jaki masz podany na Liveboxie (Klucz WEP)

- IP Adress: Automatic

- DNS: Automatic

- DHCP: Do not set

- MTU: Automatic

- Proxy: Do not use

- UPnP: Enable

Teraz juz MUSI smigac :]

Powodzenia :] "

Nie mogłem odszukać na żadnym z podłączonych komputerów ikony neostrady "konfiguracja", a przecież wszystkie kompy "jadą" na tym LB. Postanowiłem zainstalować oprogramowanie dołączone z LB. Na moim pulpicie widnieje już ikona "konfiguracja", ale po odpaleniu jest napis "nie można połaczyć się z livebox tp. Sprawdź połaczenie modemu livebox tp, a następnie zrestartuj komputer.". Dodam jeszcze że wszyskie komputery są połączone z LB prze WiFi, a żaden kablem. Z góry dzięki za szybką pomoc. Pozdro.

PS. Proszę o wyrozumiałość - pierwszy post :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod liveboxem jest guzik reg czy jakos tak przytrzymaj go przez chwile lampki powinny migac wtedy lonczysz sie przez konsole polącz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym momencie kliknąć ten guzik ? Przed całą transakcją, czy przed testem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy może sobie pisać na wiki co chce, wiec sry :biggrin: A co do PS3 to net mi już działa. Po prostu zamiast REG klikałem inny przycisk. Głupi błąd ale cóż :mellow:

Edytowane przez Kar0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Każdy może sobie pisać na wiki co chce, wiec sry :biggrin: A co do PS3 to net mi już działa. Po prostu zamiast REG klikałem inny przycisk. Głupi błąd ale cóż :mellow:

a jaki to był guzik (tak na przyszłość)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie noobowe pytanie mam internet neostrada adsl 1 mb, kupię router podepne co trzeba ,ale czy trzeba miec właczony komputer aby byl internet na ps3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam takie noobowe pytanie mam internet neostrada adsl 1 mb, kupię router podepne co trzeba ,ale czy trzeba miec właczony komputer aby byl internet na ps3 ?

Jeżeli kupisz router to nie trzeba mieć włączonego PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli kupisz router to nie trzeba mieć włączonego PC

ok dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jaki to był guzik (tak na przyszłość)

Jakiś obok, taka lamka chyba :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×