Skocz do zawartości
Rafi

Gdzie kupić konsolę i jaki model wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zdecydowałem się kupić konsolę PS3 zastanawiałem się nad PS3SLim 120gb bez gier z padem dualshoc 3 i kablami do podłączenia konsoli :i tu pytanie czy taka konsola jest wystarczająca

-Pojemność dysku - Słyszałem że w PS3 gry się instaluje na dysk czy 120 gb wystarczy żeby pomieścić parę filmów i gier(Ile gier pomieści(Samych) ?,Ile mniej więcej zajmują gry instalowane na PS3)?

-W zestawie z grami lub bez - I tu pytanie czy kupić o większym dysku w zestawie z grami dokładając trochę kasy czy może bardziej się opłaca kupić bez gier w zestawie i za zoszczędzoene pieniądze kupić gry?

-Posiadam na chwilę obecną TV marki philips bez wejścia hdmi(Trochę starszy model), posiada tylko 1 eurozłącze czy da się podpiąć do niego PS3? Czy będzie działało bez zarzutów

Chciałem też się dowiedzieć jakie gry zakupić na początek mojej przygody z PS3

Interesują mnie

-dobre strzelanki coś w stylu Call of Duty , GTA , Socom?

-Jakieś wyścigi coś w stylu Need for Speed(Którą częśc najlepiej kupić na PS3?

-Coś innego(Jakieś inne ciekawe gry które możecie polecić)?

PS Move. Pytanie dla osób które ten gadżet zakupił

-W miejscu gdzie stoi TV na dwóch ścianach , położonych do siebie pod kątem prostym , są okna prawie na całej długości ścian. Czy granie w pokoju nasłonecznionym wpływa na płynność ruchów postaci w grze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam zdecydowanie się na 250GB, bo gry zajmują po 3-4gb często, dużo się korzystam z dem itd, lepiej się o to nie martwić.

złącze Euro bez problemu działa, w zestawie każdym jest wtyczka.

Gry to wg. własnego uznania, polecam zacząć od klasyków w wydaniu platynowym (poniżej 100zł za sztukę), GTAIV i Call of Duty to obowiązek, poza tym jest w tej chwili ogromny wybór, poczytaj i zdecyduj:)

U mnie kamerka skierowana jest prosto na okno, ale mam roletę. Wydawałoby się że będzie problem, jednak bardzo dobrze wszystko gra, więc śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych ze śląska:

W Saturnach w Katowicach i Tychach są sprzedawane konsole z 1 rokiem GW, w MM w Czeladzi z 2-letnią GW, a w częstochowskim MM: 1 rok.

We wszystkich jest dostępna konsola z Move + Sports Champions za 1399, zaś w Cze-wie po 1499 i zamiast tej gry jest inna (jakaś na literę F... bo zapomniałem tytuł).

Oprócz tego jest fajna oferta dla oszczędnych w Czeladzi: goła PS3 z dyskiem 120GB za 939 zł. W Saturnie to samo jest za 1099 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwarancja to jest producenta - jak chce się coś od sprzedawcy - to trzeba się powoływać na rękojmie - ustawowo 24 miesiące

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś weźmie na raty, które będą spłacane przykładowo 3 lata, to i gwarancja tyle będzie trwała, zdaje się.

Edytowane przez MilczaR-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem nowy na forum. To mój pierwszy post :turned: A więc mam pytanie, gdzie obecnie można kupić najtaniej konsolę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wie ktoś może gdzie można kupić teraz najtaniej ps3 320GB z Move oraz wysyłką do Anglii ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja nie będzie na 3 lata przy ratach, niektóre banki natomiast wymagają zabezpieczenia w postaci obowiązkowego ubezpieczenia (200 nawet 300zł za ps3) ale w najdroższym wariancie jest możliwość odzyskania kasy (nie sprzętu! to ubezpieczenie a nie gwarancja) nawet jak się zaleje konsole kawą itd, tzw nieprzewidziane zdarzenia losowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wie ktoś może gdzie można kupić teraz najtaniej ps3 320GB z Move oraz wysyłką do Anglii ?

www.game.co.uk

www.gamestation.co.uk

www.play.com

www.amazon.co.uk

www.hmv.co.uk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Myski

A chciałem się jeszcze zapytać:

Jaki model konsoli i czym to się różni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Dragoneus :)

a może jeszcze orientujesz jak to jest z gwarancją na sprzęt kupiony online ? dają jakąś fakturę czy coś w tym stylu ? i na ile obowiązuje gwarancja najczęściej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opłaca się kupić

KONSOLA PS3 SLIM 250GB + 2 GRY + HDMI

UNCHARTED 2 PL

LITLLE BIG PLANET PL

KABEL HDMI TechLink

za 1399zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie. Ostatnio była promocja w MM w Bydgoszczy i podobny zestaw można było kupić poniżej 1100zł. Te gry były po 50zł, a sama konsola po chyba 979zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha ale ja chcę to kupić na raty, bo są 0% na ten zestaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Saturnie jest ciekawszy zestaw wraz ze starterem Move i grą za 1399zł. Raty 0% są tylko w niektórych sklepach. Przejrzyj 3-4 ostatnie strony tego tematu - pisałem o tym wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Saturnie jest ciekawszy zestaw wraz ze starterem Move i grą za 1399zł. Raty 0% są tylko w niektórych sklepach. Przejrzyj 3-4 ostatnie strony tego tematu - pisałem o tym wcześniej.

Nie każdy ma blisko to Saturna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opaa2 - poczytaj trochę, wujek Google się przydaje:)

Konsole co jakiś czas są "ulepszane", dlatego Slim jest nowszym modelem bo pomniejszona płyta główna itd. Ogólnie delikatnie zmienia się konstrukcja, poprawiają drobne błędy a i redukują koszta jednocześnie. Obecnie konsola o symbolu CECH-210x (ostatnia cyfra nie ważna) jest technicznie najnowsza (mniejsze zużycie prądu, mniej się grzeje) - kolejny model (CECH-250x) różni się podobno tylko pojemnościami dysków twardych - 160GB i 320GB zamiast 120 i 250 dostępne w CECH-210x. Dwie strony wyżej masz link do specyfikacji technicznej wszystkich wersji:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ludzi, którzy szukają taniej PS3:

Powiem wam, że nie znajdziecie znacznie tańszych konsol od optymalnej ceny. Są to różnice 40-80zł. Jeśli chodzi o zestawy to tak samo nie są to wielce rozpięte ceny. Te zestawy to wałki są. Niby taniej wyjdzie, jak się weźmie zestaw w postaci konsoli + 2 gry + hdmi, ale kiedy sobie przeliczysz cenowo poszczególne pozycje, to okaże się, że zaoszczędzisz tylko około 50zł.

Biorąc pod uwagę, że przy posiadaniu konsoli nakupujecie w najbliższym czasie gier, a może i jakieś akcesoria, to nie ma znaczenia, czy wydacie na konsolę przykładowo 1200zł czy 1270zł, bo cały ekwipunek od sony jaki będziecie posiadali będzie wart drugie tyle, co zakupiona konsola. 50zł wobec takich 2500zł wydaje się nie wiele znaczące :)

Lepiej kupić coś, czego będzie się pewnym, np. fakt zakupienia najnowszej konsoli (cech-2504), albo chociaż jej poprzedniczki (2104), a potem samemu sobie dokupić jakieś gierki. To się może nawet lepiej opłacić. Takie gry jak choćby GTA IV są już po 60-70zł.

Dodam, że niektóre konsole posiadają już oryginalnie dołączony kabel hdmi w pudle, od sony.

--

(CECH-250x) różni się podobno tylko pojemnościami dysków twardych - 160GB i 320GB zamiast 120 i 250 dostępne w CECH-210x

I chyba różni się jeszcze tym, że ma w sobie od razu support 3D.

Edytowane przez MilczaR-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I chyba różni się jeszcze tym, że ma w sobie od razu support 3D.

Support 3D to kwestia oprogramowania, lada dzień ma wyjść aktualizacja umożliwiająca oglądanie filmów na BR w 3D (podobno).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jutro już powinna się pojawić aktualizacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuje

A i gdzie pisze model konsoli(W googlach nic nie mogę znaleźć)

Zastanawiam na co się zdecydować czy na jakiś pack z PS Move a może bez żadnych gier i PS Move dokupić osobno

Edytowane przez opaa2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Myski i RufusPL

Moja cech-2504 posiada już support 3D standardowo.

@Opaa2

Nie wszędzie znajdziesz w opisach i specyfikacjach nazwę modelu. Na Alledrogo niektórzy mają wypisane modele w opisie przedmiotu. Tych, którzy nie mają, musisz pytać się sam. Słyszałem jednak, że typy z alledrogo potrafią wysłać inny model konsoli, niż jest w opisie.

Jeśli jesteś w sklepie i chcesz sprawdzić jaki mają model, to zerkasz na jeden, bądź drugi bok pudła, gdzie na samym dole widnieje nazwa (np. 2104B).

Na stronach sklepów z konsolami powinny być podane modele, jakie mają na stanie.

Edytowane przez MilczaR-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

support gier 3D to co innego jak support filmów BD 3D. Cały czas się zastanawiam - jak to sony rozwiąże nie mając portu HDMI 1.4 w konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×