Skocz do zawartości
Rafi

Gdzie kupić konsolę i jaki model wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

http://en.wikipedia.org/wiki/HDMI - czytać oryginały, a nie błędne polskie tłumaczenia

jak przeczytałeś to zobacz na przypis 108 ku***wa gówno przeczytałeś, rozchodzi się o 1080p i wyższe rozdzielczości jak wejdą 1,3 obsługuje 3d 540, 720 i 1080i więcej nie wyrabia

sorki ale przed chwilą ktoś mnie zdenerwował i trafiło na Ciebie (poza tym nerwowy jestem)

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filmy BD w 1080i lub niższej - ciekawie się zapowiada ten support BD w PS3

takie 3D w 1.3 to nie będzie pełne fullHD 3D - bo jest obniżana rozdzielczość. Po prostu dają dwa razy więcej klatek i dodają przeplot przy 1080 - lub przeskalowują obraz do 720p. Maksymalna ilość przesyłanych bitów w HDMI 1.3 jest niższa niż 1.4 i tutaj tkwi problem. A tak już mówiłem jak wcześniej - jestem ciekaw jak sony z PS3 zrobi właśnie te fullHD 3D przy HDMI 1.3

PS idąc twoim tokiem rozumowania - to 3D można przesyłać w każdym formacie - bo przecież wystarczy obniżyć rozdzielczość aby dodać dwa razy więcej klatek na sekundę (dla prawego i lewego oka) - teraz czekamy na Polski wynalazek - 3D SD - rozdzielczość niska - ale to byłoby można go nadawać jak inne programy - z nadajników naziemnych...

PS2 widać po awatarze jak się spalasz ze złości :)

Edytowane przez redlumek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filmy BD w 1080i lub niższej - ciekawie się zapowiada ten support BD w PS3 ..... takie 3D w 1.3 to nie będzie pełne fullHD 3D

.......

PS2 widać po awatarze jak się spalasz ze złości :)

No niestety FULL HD 3D nie będzie wsparcia, biorąc pod uwagę - że jest to technologia - z poprawkami z 2006/2007 roku kiedy to tylko myślano o 3D to i tak mamy port  HDMI 1,3, który wystartował w czerwcu 2006 a w listopadzie 2006 mamy premierę PS3

Konkurencja dodała port HDMI w sierpniu 2007

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temu cały czas myślę jak tą sprawę rozwiąże Sony - może wymyślą jakiś patent :)

konkurencji dodanie późniejsze dodanie portu nic nie dało (pomijając to że oficjalnie HDMI 1.4 jest jakoś od środka 2009 roku) - bo oni nawet czytnika BD nie mają :) - a filmy w DVD 3D jakoś nikt nie zapowiada :P

EDIT: hahaha - update 3.5 - wprowadzenie obsługi BD 3D :)

EDIT2 hm.. wczoraj próbowałem robić update PS3 - to wyskakiwało mi że nie ma nowej aktualizacji - a dzisiaj poszło...

Edytowane przez redlumek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się kupić PS3 250 GB + Little Big Planet Goty + Uncharted 2 za 1399 zł?

Czy lepiej PS3 250 GB + Little Big Planet + Ratchet i Clank za 1299 zł?

Pewnie pierwsza opcja lepsza ale chciałbym poznać wasze zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

również mam pytanie co do tego czy opłaca kupić się daną konsole, a przede wszystkim czy w ogóle opłaca się kupić konsole [ ile jeszcze lat pożyje? jak i póki co głownie dla tych tytułów (Uncharted1i2, GOD, HR, LBP, GT5, F1 2010, może fifa/pes/nba) ]

oto moje znaleziska:

Sony PlayStation 3 Slim 250GB + Uncharted 2: Among Thieves i Little Big Planet GOTY - cena: 1349 zł, Euro RTV AGD

czy może:

Konsola PS3 Slim 250 GB + Uncharted + Uncharted 2 + kabel Sony HDMI - cena: 1399 zł, Empik

po założeniu, że LBP kosztuje 129zł i Uncharted2 99zł (np. w Euro RTV AGD)  za pierwsza konsole płace 1121 zł. Nie ma niestety w zestawie kabla HDMI :(

zaś druga konsola po odjęciu cen gier(każda po 99zł)  i kabla HDMI (99 zł (?))  - 1102 zł.

jak widać za drugą konsole płacę mniej jednak po doliczeniu LBP, bo w tą grę również z chęcią bym zagrał całość wyniesie mnie póki co 1528 zł. Zaś przy pierwszej konsoli doliczając jedynie Uncharted1 (99zł) płacę 1448 zł.

Niestety nie mam wtedy kabla HDMI (99 zł), czyli ostateczna cena to 1547 zł. Wiem że jest to minimalna różnica jednak właśnie mam pytanie co do tego kabla, nie wystarczy jakiś tańszy?jeśli tak, to jaki?bo wtedy po przeliczeniu myślę, że za zaoszczędzone pieniążki mógłbym kupić kolejną grę ;) [chyba trochę zbyt materialistycznie do tego podchodzę :D ]

z góry dzięki za pomoc 

Edytowane przez RiNCewiNd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a ja kupiłem na allegro zestaw ten z play, czyli 250gb, starter pack move, gra za 1150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kabel HDMI to najważniejsze jest aby miał odpowiednią dla Ciebie długość oraz wersja 1.3 (określa prędkość kabla) - można taki kupić za 40-50zł nawet w Saturnie, markowy.

Więc ja bym brał zestaw z LBP i U:2, to są dwie różne gierki które wystarczą na początek, z kolei mając tylko dwie części U i U2 to się trochę znudzi, ogra..

No i zostajesz w 1400 mając wszystko. Tak samo bym zrobił na miejscu Akardo.

Albo zdecydować się na zestaw z Play'a, czy z salony czy z odsprzedaży - bo jednak Move daje rade:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy oferta, którą kusi mnie Media Markt - Playstation+LBP+Pad=1100zł, jest korzystna ? A może lepiej poczekać do świąt.. A przy okazji - jakie gry kupić na sam początek ? Wiem, że Uncharted, Killzone etc. są świetne, ale obawiam się, że nie mając jeszcze w ręku ani razu pada, nie dałbym sobie rady ze skomplikowanych sterowaniem ;]... Nie patrzcie na mnie tak, w kwestiach stricte konsolowych jestem laikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo zakupiłem wczoraj najnowszy model konsoli - PS3 320GB, CECH-2504B w Robsonie za 1259zł :thumbsup:

Jaką wersję oprogramowania mają fabrycznie wgraną te nowe wersje PS3?

Można liczyć w grudniu na jakąś prawdziwą promocję PS3? Cena 999zł była już w lutym tego roku, a może i wcześniej.

Edytowane przez szamik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem 15.9.2010 w media markt za 930zł ps3 slim 120GB powiedzieli ze gwarancja producenta jest na 2lata ale za moge ja przedłuzyc na 4 za 90 zł mysle ze to dobra oferta pozdrawim

Czy oferta, którą kusi mnie Media Markt - Playstation+LBP+Pad=1100zł, jest korzystna ? A może lepiej poczekać do świąt.. A przy okazji - jakie gry kupić na sam początek ? Wiem, że Uncharted, Killzone etc. są świetne, ale obawiam się, że nie mając jeszcze w ręku ani razu pada, nie dałbym sobie rady ze skomplikowanych sterowaniem ;]... Nie patrzcie na mnie tak, w kwestiach stricte konsolowych jestem laikiem.

ja bym brał jezeli to jest dodatkowy pad? a na początek polecam LBP ,wipeout hd gry moim zdaniem proste do opanowania ,tanie i bardzo dobre

Edytowane przez teddiipl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym brał jezeli to jest dodatkowy pad? a na początek polecam LBP ,wipeout hd gry moim zdaniem proste do opanowania ,tanie i bardzo dobre

Niestety to pojedynczy pad, mimo to oferta wydaje mi się atrakcyjna. Czy taka rzeczywiście jest, dowiem się jutro, kiedy to mam zamiar ponownie odwiedzić Media - tym razem z jasno sprecyzowanym celem.

Edytowane przez Asasello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel hdmi jeśli jest krótki to może być i za 10 zł z marketu. Różnicy nie zobaczycie, więc takie lecenie na zestawy droższe z hdmi to bezsens.

Zestaw przeważnie wychodzi drożej. Wszystkie oferty przeglądnijcie sobie dokładnie. Imo jedyny ciekawy zestaw to ten z saturna. To jest ciekawa oferta. Na allegro jest taki sam zestaw w takiej cenie, ale bez gry sports champions.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Media Markt Bydgoszcz PS3 120GB + MW2 i GOW3 za 1199. Odliczając gierki po obecnej cenie sama konsolka w okolicach 950 wychodzi. Czyli nieźle ale szału nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym mieszkał bliżej Saturna to wziąłbym ten zestaw PS3 320GB + Move + Sport Champions choćby i na raty ale niestety do Saturna mam daleko. Raczej kupie jutro 250GB + Uncharted 2 + Little Big Planet Goty i kabel HDMI może uda się wytargować. Zawsze gry są na początek i to dobre. Taniej raczej u mnie w mieście nic nie znajdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chcę kupić czyste PS3 Slim. Nie robi mi różnicy 120 czy 250gb. Kabel HDMI już mam, Uncharted 2 sobie zamówiłem więc nie chcę żadnych bundle'ów. Teraz mam dylemat, czy korzystać z okazji i brać na allegro z tej aukcji: http://allegro.pl/nowa-playstation-3-slim-120-gb-i1241112799.html, czy może dopłacić ~100zł i zgarnąć w jakimś zaufanym sklepie (ultima, robson)? Czy rzeczywiście jest różnica między CECH20xx a 21xx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką wersję oprogramowania mają fabrycznie wgraną te nowe wersje PS3?

3.40

----

Dajcie spokój z tymi kablami hdmi. Tylko ekspert, albo super oko u amatora zauważy różnicę między tanim a drogim kablem hdmi.

Te drogie na pewno są lepsze, ale wystarczy taki kabel za 10zł, powaga :ok: , choć lepiej wydać te 20-30zł z lepszym ekranowaniem. Trzeba pamiętać, by taki tani kabel był krótki (do 2m). Zresztą właśnie dobre ekranowania i inne duperele w kablu oraz jego spora długość + producent przekładają się na wysoką cenę.

Ja mam kabel za 20zł i obraz jest żyleta ( mam możliwość emitowanie obrazu w 576p, 720p, 1080i oraz 1080p, a więc wszystko jak trzeba).

Edytowane przez MilczaR-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli od jutra to dotyczy ;)

ciekawe czy tylko w chorzowie czy może we wszystkich MM w Polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Bydgoszczy w MM wychodzi podobnie na moje mega zestaw gdybym już nie miał konsoli to bym go bral : PS3 120 z GoW3 i CoDMW2 za 1199. aż żałuje że się nie wstrzymałem z kupnem konsoli przez miesiąc hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj w Kaliszu w MM jest promocja na PS3 320GB + Move Starter Pack + Sports Champions za 1199zł - ja mam już jedną dla siebie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj w Kaliszu w MM jest promocja na PS3 320GB + Move Starter Pack + Sports Champions za 1199zł - ja mam już jedną dla siebie :D

niezłe promo - jak liczyć Move Starter Pack za 199zł, a Sports Champions za 100zł - to konsola 320GB wychodzi za 900zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×