Skocz do zawartości
Emir

Uncharted 2: Among Thieves

Rekomendowane odpowiedzi

@kill:

http://i273.photobucket.com/albums/jj237/cool_whip_01/Uncharted2_AmongThieves_3-2.jpg

Kazda cegielka to osobny model powiadasz?...

To samo tutaj:

http://i33.tinypic.com/xc8aap.jpg

Zaje****** to wyglada, nie powiem, ale suma sumarum kazdy lisc jest "jedynie" plaska tekstura...

Ty mowisz o czyms takim jak mniemam:

http://i34.tinypic.com/xp6n1k.jpg

http://img171.imageshack.us/img171/6482/uncharted2amongthieves6.jpg

To tylko trik graficzny. Owszem, fajnie to wyglada, oswietlenie robi swoje, ale dalej sa to plaskie tekstury, z obiektami 3D ma to niewiele wspolnego... jak ktos "chce" sie na to nabrac to sie nabierze (no offence)...

Aha, i co do Cell'a - sami producenci w jednym z wywiadow mowili, ze starali sie jak najwiecej "zrzucic" z CPU na SPU's, czyli do grafiki nie przyklada reki, rownie dobrze mogly w PS3 siedziec jakis QuadCore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kill:

To tylko trik graficzny. Owszem, fajnie to wyglada, oswietlenie robi swoje, ale dalej sa to plaskie tekstury, z obiektami 3D ma to niewiele wspolnego

bo to bump mapping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Żywy

A w Crysisie to niby każdy liść jest trójwymiarowy tak? :laugh:

Cell nie przykłada ręki do grafiki? Lol, Cell sam potrafi renderować grafike bez udziału RSX. Ech... I co to znaczy trick graficzny? Że płaskie staje się wypukłe? Sam widzisz na screenach, a na żywo wrażenie jest piorunujące i nikt mi nie wmówi, że w Hyper High Endowym Crysisie są tak szczegółowe tekstury. Mówię ci, zagraj w pełną wersję. Bo to co było w becie to okrojone graficznie mapy multi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta cała 'wojenka słowna' robi się już nudna a przede wszystkim jest tu raczej zbędna.

Za chwile będziecie chyba porównywać gry na Wii z grami na PS3 nawiązując jeszcze do Xklocka... Co to ma być? Wojna FanBoy'ów???

i po co to całe zamieszanie... jeden patrzy na grafikę, inny na fabułę, jeszcze inny na klimat a w ostateczności wychodzi na to, ze każdy chce mieć wszystko razem na poziomie własnych oczekiwań.

@Żywy

Ja rozumiem, że można wyrazić własne niezadowolenie w zwiazku z U2 - no przecież nie każdemu musi sie podobać. Jednak przekonywanie innych do ideii wałsnej zgorzkniałosci jest tu chyba zbedne.

Jednak nie rozumiem co w U2 moze się nie podobać! (?)

Dajcie już Panowie spokój.

Edytowane przez AGArtha
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba rzeczywiscie nie ma co kontynuowac dyskusji, skoro kill jest az tak zaslepiony, ze nie wierzy nawet ND do czego uzyli Cell'a... Nie twierdze, ze jestem niezadowolony czy nie podoba mi sie U2, ale stwierdzenie, ze "zadna gra na swiecie sie nie umywa" jest po prostu "troche" na wyrost, zwlaszcza od kogos, kto nie wie co to jest Bump Mapping (o Parallax Occlusion Mapping nie wspominajac).

// edit by kill

Nie odwracaj kota ogonem. To ty nazwałeś BM trickiem, dopiero kazior cię uświadomił. Ja z ironią pytałem czy wiesz jak to się nazywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Żywy

A w Crysisie to niby każdy liść jest trójwymiarowy tak? laugh.gif

Cell nie przykłada ręki do grafiki? Lol, Cell sam potrafi renderować grafike bez udziału RSX. Ech... I co to znaczy trick graficzny? Że płaskie staje się wypukłe? Sam widzisz na screenach, a na żywo wrażenie jest piorunujące i nikt mi nie wmówi, że w Hyper High Endowym Crysisie są tak szczegółowe tekstury. Mówię ci, zagraj w pełną wersję. Bo to co było w becie to okrojone graficznie mapy multi.

Myślę że prowadzenie tej rozmowy o grafice jest tak samo bezsensowne jak posty typu: "Właśnie kupiłem grę". A zwłaszcza, że to TY ją prowadzisz. Czy moderator nie powinien świecić przykładem? Nie nauczyłeś(-łaś) się że takie wojny fanbojów do niczego nie prowadzą. Daj spokój i przestań się wygłupiać. A reszte przepraszam za ten mały offtop.

//edit by kill

Czy może być coś bardziej na temat niż prowadzenie dyskusji w kwestii grafiki? To, że porównujemy ją do najlepszej graficznie produkcji na tym globie to tylko punkt odniesienia. Trudno by ją było oceniać w charakterze miękkości pluszowego misia nie? Nikt tu się nie kłóci i nie wyzywa od fanbojów. Jeśli coś takiego w moim wykonaniu zauważyłeś to pokaż to zamiast sucho osądzać. Nie ja również wyskoczyłem z Crysisem w tym temacie ;) Także zastanów się na drugi raz i poczytaj posty nad sobą żeby zobaczyć jak wygląda całość. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, ze niby ja jestem fanbojem? Ciekawe czego?!? Sorki za offtop, ale od jakiegos czasu zauwazylem na tym forum, ze jezeli cos zlego sie napisze na temat o jakims "eksie" na PS3 to od razu jest sie jechanym od fanbojow (X360, Wii, mikrofalowki czy kalkulatora), debili albo nawet poj**ow -troche szacunku ludzie, to tylko gry, nikt was nie krzywdzi zle sie o nich wypowiadajac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnej dyskusji nie podlega to, że U2 jest grą wybitną, na pewno też jest fantastyczna pod względem graficznym. Wstrzymałbym się jednak z krytykowaniem osób, którzy uważają, że brakuje jej trochę do doskonałości. Każdy ma prawo do swojego zdania i prywatnej opinii. Chyba nie warto tracić sił i nerwów na dyskusje o gustach, nie powtarzajmy tego co działo się na forum w po premierze Killzone 2. Osobiście sam uważam, że 10/10 to zawyżona ocena, bo nie ma gier perfekcyjnych, 9.8/10 proszę bardzo, ale max? Nic z tego;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam że rzeczywiście łatwiej się gra - a gram na hardzie - o wiele łatwiej niż w U1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no teraz to Cie "troche" ponioslo.... A Crysis (BTW, akurat dzisiaj wyszedl filmik promujacy CE3: http://www.gametrailers.com/video/beauty-speed-cryengine-3/57638)?? Albo nawet KZ2 - jedyne czym ustepuje U2 to tekstury, a tak to go przewyzsza chyba we wszystkim... W zasadzie to gro elenentow w U2 to po prostu plaska tekstura (tyle ze w wysokiej rozdzielczosci) malo jest tak naprawde elenentow 3D... Tak czy owak, jest to kolejny krok w grach na PS3 - ND udalo sie jakos "przeskoczyc" limit 256MB VRAM i tekstury sa teraz ostre jak zyletki, a to chyba jedyne czego brakowalo PS3 od czasow KZ2 :)

Crysis ? To przecież nawet teraz nie chodzi w pełni płynnie na najnowszym dostępnym sprzęcie... A Uncharted 2 ? Śmiga płynnie na każdym ps3 powalając grafiką i o to właśnie chodzi.

A ja tymczasem już w 1/4 gry na Crushing. Momentami jest ciężko :P

Edytowane przez Kabu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamówiłem swoja limitke (sol-pol) mam nadzieje że w sobote mnie odwiedzi kurier z moim u2 :). Tak chwalicie gierke że aż samemu chciałoby się pograc. Pare pytan, mianowicie jakos konkretnie wykonana jest limitka ? W metalowym pudle jest normalne ? Czy owa limitka jest zrobiona na wzór Kz2 ? Wiem że juz za kilkadziesiat godzin sam to sprawdze ale wole sie spytac zanim dostane swoj egzemplarz. A drugie pytanko jest odnosnie polskiej wersji jezykowej, ktoś przeszedł gre na tym jezyku ? Jeżeli tak to jak wypada nasza polinizacja na tle innych jezyków ? Widziałem prównanie na youtubie aczkolwiek wolałbym dowiedziec się od kogoś kto przeszedł gre w pl. No i ostatnie pytanko, ile zajmuje przejście gry na hardzie ? Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest zrobiona na wzór Red Alert 3 - tj. na metalowe pudełko nałożony jest plastikowy szablon z nadrukami itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez musze przyznac ze gra jest duzo latwiejsza. ale z prostej przyczyny, po prostu przeciwnicy nie chlonna olowiu jka gabka co bylo imho najwieksza bolaczka 1 czesci. teraz jedna celna seria i kolo lezy a nie dobrych 10 kul na klate marynarz w obszarpanej koszuli przyjmowal Oo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zywy

Dlaczego dyskutujesz tu z ludzmi tak jakbys mial w domu pelna wersje ? Nie masz gry - nie masz prawa wyrazac niezadowolenia z produktu, bo nie znasz jego pelnej wartosci.

Cala swoje opinie o grze wyrobiles sobie po becie gdzie dostawales ponoc w "plecy" przez zle respawny i caly czas marudziles, co daje ci juz duzy MINUS odnosnie twojej subiektywnej opinii, w dodatku co ci da ogladanie screenow na swoim PC ? Odpal gre (tzn najpierw ja kup) na porzadnym TV a wrazenie bedzie piorunujace, i fakt, do tej gry nic nie podskakuje, co mi z dobrej grafiki w crysysie skoro 15 minut musze biegac po tym "super extra pieknym obszarze" zeby zabic 3 i potem powtorka z wrazen, mimo wszystko na dobrym PC i tak grafika w crysysie bedzie gorsza od tego co widzimy w U2, niestety martwe screeny znalezione na necie nie oddaja calosci, przykro mi, ale crysis sie chowa do budy i kwiczy przy tej grze, nawet jesli masz komputer marzen za 20 kafli, to i tak gameplay w crysisie ssie mimo pieknej grafiki, bo jest cholernie monotonny, nie ma tego napiecia, tej akcji, ta gra ma ta sama wade co Far Cry 2, jest w chu* nunda mimo obszaru i pieknosci. Takze skonczmy dyskusje o tym badziewiu co zablysnelo jedynie grafiką.

Edytowane przez kill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie litości, nie po to jesteśmy posiadaczami konsol żeby rozmawiać tutaj o ustawieniach grafiki, rozdzielczościach, bumpmappingu, wygładzaniu tekstur, i całej reszcie tego śmiecia. Co nas i mnie obchodzi co zrobili i czego użyli twórcy gry. Najważniejsze że wygląda jak wygląda i dostarcza kupę czystego funu. Bo o to chodzi w konsolach i to ich przewaga nad PC: wkładam płytę i gram.

A może tylko ja z tego wyrosłem?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he...kup grę Żywy:) i zakładaj krytycznego bloga :) U2 dojeżdża więc zobaczymy te cuda :) Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj kupiłem, narazie mało grałem bo nie miałem czasu. Skonczylem na kanałach pod muzeum. Poki co jest bardzo fajnie, świetny śnieg na poczatku (klimat jak wczoraj w Wawie hehe). Dwa skarby znalezione (ktos gdzies napisal ze po godzinie grania nie znalazl zadnego). Nie moge sie doczekac powrotu z pracy :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech sobie będzie każda inna gra ładniejsza :)

ale online jaki jest w U2 nie będzie miała żadna inna gra na ps3 :)

jeszcze jak dojdzie cross chat to mamy coś ala xboxowe halo na ps3 :)

jak dla mnie liga bomba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Może zostanę za swoją wypowiedź nabity na pal, spalony na stosie i rzucony X'boxowym fanbojom na pożarcie ale ....

... wczoraj polazłem do MM zakupić sobie U2, na szczęście korki i śnieżyce zniechęciły mnie do przebijania się przez całe miasto i pojechałem do domu.

Wieczorkiem zdegustowany brakiem nowego tytułu przypomniałem sobie że: "Qrda #!?&^%$ przecież nawet nie grałem w pierwszą cześć" :D

U1 Drake's Fortune dumnie leżał w szufladzie od października zeszłego roku i czekał na swoją kolej ... czekał czekał i się doczekał :D

Pierwsze wnioski po godzinie grania ...

1. SZOK że goście którzy nie potrafili wygładzić kantów na Crash'u Bandicot'cie potrafili tak dopieścić grafikę w U1

2. SZOK drugi ... jeżeli dwójka jest jeszcze lepsza to na pewno zasługuję na miano gry wszechczasów ...

Ale to tylko moja skromna opinia ...

Finał sprawy w moim wydaniu ... Przebrnę przez U1 a w międzyczasie na pewno U2 spadnie z ceny i nawet oszczędze na całym przedsięwzięciu :D

Co do waszych dyskusji to podiszę się pod wypowiedzią powyżej ...

Nie po to jesteśmy graczami konsolowymi aby martwić się o pixele, sprite'y, textury, klatki itp itd :D Zostawmy te zmartwienia dla "blaszakowców" którzy już nie jedną konsolę by kupili za kasę wyrzuconą na modernizację swojego PC'ta - dla mnie syzyfowa praca, walka z wiatrakami bez szans na wygraną :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze zrobiłeś. Zachowasz ciągłość przygód a pierwsza cześć Uncharted jest równie zaje.ista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no muszę przyznać że gierka pierwsza klasa,grafa,gameplay...czysty fun.

Co do grafiki napewno best ever na konsolach.

Kill a ty chłopie ogarnij się...Sam mimo że wole konsole w tej chwili przyznaję że do Crysisa (2007) żadna gra pod względem grafy nie ma startu i tyle..Może w przyszłym roku coś wreszcie dorówna tej grze.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Krzysiek20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AlucardMMZ:

A to, ze nie mam jeszcze gry cos zmiena?!? Ze co, jak juz ja kupie gre to wypuszcza jakiegos patcha?!?! Ja w przeciwienstwie do wiekszosci tego forum nie balem sie ogladac trailerow/recenzji bo zawieraly spoilery, i juz polowe gry widzialem nie odpalajac gry... Nie twierdze, ze U2 wyglada kiepsko czy cos w tym stylu, bron Boze, jest to jedna z 4ech najlepiej wygladajacych gier do tej pory wydanych na PS3, na pewno powalczy nie tylko o GOTY ale tez o gre z najlepsza grafa w tym roku (i ma duuuze szanse by wygrac), ale fakt faktem wiekszosc obiektow to zwykle kwadraty/prostakaty ze swietnymi teksturami z dodatkiem Bump Mappingu.... Koncze ta dyskusje na temat grafiki bo to akurat nie jest najwazniejsze w grach.

PS. A co ma gameplay (beta multi) do grafiki?!?!

EDIT: Ja w oczekiwaniu na swoj egzemplarz podobnie jak kolega wyzej tez pogrywam teraz w jedynke, i musze przyznac, ze grafika, ktora jeszcze doslownie miesiac-dwa temu wydawala mi sie przekozacka prawie odzuca ;p ND zrobilo kolosalne postepy jesli chodzi o optymalizacja engine'u pod PS3. No i gameplay tez juz nie ten, juz na Normal kolesie przyjmua tyle olowiu, ze ciezko sie przyzwyczaic po pograniu w Co-op'a na Crushing'u z Bety... Ale dalej gierka sama w sobie jest super :)

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to i ja podzielę się spostrzeżeniami. Grałem ledwie z 5 godzin, choć własna płytka kręci się w konsoli od 13 października – brak czasu sad.gif

W kwestii burzliwego tematu „Czyj tata jest silniejszy” – czyli grafiki, sprzętu itp… wink.gif

Czegoś takiego jeszcze nigdy nie widziałem. Prawda nie widziałem osławionego Crysisa na komputerach NASA, więc o dziele niemieckich inżynierów nie będę się wypowiadał.

We wspomnianym KZ2 grafika, efekty świetlne, animacje postaci, efekty wielkiej rozpierduch są świetne i kopią tyłki, ale wszystko zabija monotonność tego uniwersum. Przy bogactwie U2 planeta Helgan wygląda skromniutko.

Z wypowiedzią na temat układów scalonych to trochę się zastanawiam. Oglądałem wywiad z twórcami i wydaje mi się, że mówili, że jak najwięcej wodotrysków starali się przerzucić na jednostkę centralną, żeby procesor graficzny miał spokój i mógł spokojnie wypluwać wielokąty.

Kwestia klimatu:

Nad lajtową fabułą i akcją już się zachwycaliśmy ale czegoś mi brakuje sad.gif Pamiętacie z MGS4 lokalizacje ogarnięte wojną – czuło się konflikt . W U2 niby mamy okupowane miasto, w którym toczą się partyzanckie walki tylko dlaczego nam tego nie pokazano? Widzimy tylko zgliszcza, nieprawdopodobni ładne, ale tylko zgliszcza. Czasami ktoś do kogoś innego, niż mi i nasi kompani, strzeli i to wszystko. Szkoda sad.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowie ktoś na moje pytania z poprzedniej strony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia klimatu:

Nad lajtową fabułą i akcją już się zachwycaliśmy ale czegoś mi brakuje sad.gif Pamiętacie z MGS4 lokalizacje ogarnięte wojną – czuło się konflikt . W U2 niby mamy okupowane miasto, w którym toczą się partyzanckie walki tylko dlaczego nam tego nie pokazano? Widzimy tylko zgliszcza, nieprawdopodobni ładne, ale tylko zgliszcza. Czasami ktoś do kogoś innego, niż mi i nasi kompani, strzeli i to wszystko. Szkoda sad.gif

Powiem Ci tak. Wszystko w swoim czasie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×