Skocz do zawartości
sidre

Kierownica do PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Która z tych kierownic bedzie najlepsza i przyblizona do g25 bo z tego co sie orjentuje to ta jest topowa i g27 ale cena 1k to za duzo co powiedzie o tych

Ferrari F430

Logitech Racing Force Feedback Wheel MOMO

Logitech Driving Force GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście znam tylko DFGT, i szczarze moge ci ją polecić, doskonała jakość w stosunku do ceny. Dostarczy ci wiele przyjemności, szczególnie w grach które wykorzystują sprzężenie zwrotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyblizona do g25

Najbardziej przybliżona będzie DFGT, która ma te same bebechy co G25. To trochę jakby te same bebechy w innym opakowaniu plus różnica w ficzerach pobocznych (pedał sprzęgła, skrzynia w układzie H).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej przybliżona będzie DFGT, która ma te same bebechy co G25. To trochę jakby te same bebechy w innym opakowaniu plus różnica w ficzerach pobocznych (pedał sprzęgła, skrzynia w układzie H).

mowisz te same bebechy a to good na yt widzialem jak do g25 montoja kierownice momo ciekawe czy pod ta tez by dalo rade w szczegolnosci zeby byla ta realistyka pod gt5 i tdu2 ktore tez pewnie zakupie jak wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie najbardziej przybliżona jest DFGT tak jak chłopaki mówią ale ja na twoim miejscu poczekałbym troche i dołożył do g25 dlatego , że żadna kierownica nie dorówna tej. Nad g27 nawet bym się nie zastanawiał bo jest to prawie to samo co g25 i kosztuje 2 razy tyle co g25 :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W DFGT taki swap będzie bardzo trudny o ile w ogóle możliwy. Coś za coś. Też kiedyś stałem przed tym dylematem, wybrałem DFGT i ani przez chwilę tego nie żałowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nad g27 nawet bym się nie zastanawiał bo jest to prawie to samo co g25 i kosztuje 2 razy tyle co g25

Właśnie teraz jak kupować nową kierownicą to tylko i wyłącznie G27, jeśli się mierzy już w ten przedział cenowy.

Nowej G25 już nie kupisz, a jak gdzieś znajdziesz to też po chorych pieniądzach.

Nową G27 za to kupisz już za niecały 1k zł. Używki G25 na allegro kosztują koło 700-800zł...to sobie sam przelicz czy warto oszczędzać te 200zł, żeby tylko używkę kupić, z którą nie wiadomo co było robione.

Poza tym jak masz zamiar grać tylko na konsoli to raczej wziąłbym na Twoim miejscu DFGT. Bo na konsoli chyba tylko w jednej grze wykorzystasz sprzęgło (Gran Turismo), a druga sprawa to czy w ogóle z tego będziesz korzystać.

Jedyne minusy DFGT to tandetne pedały gazu i hamulca w stosunku do G25/G27, no ale cena robi swoje.

No i również brak normalnych manetek, tylko jakieś dziwne przyciski...nie wiem kto to wymyślił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jak masz zamiar grać tylko na konsoli to raczej wziąłbym na Twoim miejscu DFGT. Bo na konsoli chyba tylko w jednej grze wykorzystasz sprzęgło (Gran Turismo), a druga sprawa to czy w ogóle z tego będziesz korzystać.

Tutaj pozwolę sobie na "zdanie odrębne", choć z powyższym się zgadzam. Jeżeli chcesz grać na PC i jeździć np. w ligach rFactora czy gtr Evo to DFGT jest też lepszym wyborem dzięki sporej liczbie przycisków dostępnych bez odrywania rąk od kółka. Kto nie jeździł w lidze nie doceni, ten kto np. po błędzie lub stłuczce musi wykonać przyśpieszony pitstop i szybko przekonfigurować ustawienia startowe wie o co chodzi. W prawdziwej grze online, gdzie jeżdzi się na poważnie i szanuje rywali to 2 przyciski na G25 właściwie obowiązkowo muszą iść na rozglądanie się, cała reszta w niewygodnym miejscu na wajchą po oderwaniu ręki od kółka. Kółka, które ma 900 st. obrotu, spróbujcie sobie kręcić jedną ręką.

Z tandetnością pedałów bym nie przesadzał, oczywiście to całkiem inna półka ale są solidne choć plastikowe, nie ma mowy o tandecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz ja się zacząłem poważnie zastanawiać nad DFGT, a G27. Na początku miałem brać G27, ale doszedłem do wniosku, że sprzęgło + osobna skrzynia biegów nie będą mi aż tak potrzebne. Szczególnie przy takich gra jak F1 czy WRC. Także zacząłem myśleć, czy jest sens tyle pieniędzy wydawać tylko z powodu pedałów lepszej jakości i manetek zamiast zwykłych przycisków za kierownicą.

Z jednej strony cena, a z drugiej najwyższej jakości materiały w G27 + bardzo konkretne pedały, no i manetki.

W DFGT właśnie tylko pedały i manetki mi przeszkadzają. Reszta jest wg mnie bardzo dobrze wykonana, no i ilość przycisków na kierownicy tylko może cieszyć.

Ale czy jest sens wywalać tyle pieniędzy, żeby tylko mieć nieco lepsze pedały i manetki?

Osobiście kierownicy będę używał tylko i wyłącznie do grania na konsoli, rzadko na PC, a w symulatory nie grywam, bo szkoda mi na to czasu po prostu.

Także logicznie rzecz biorąc DFGT było by tu lepszym rozwiązaniem, gdzie na konsoli i tak tylko jedna gra chyba wykorzystywać będzie sprzęgło (GT5), nie wiadomo jak w przyszłości z innymi grami.

No, ale ciągle mam ten dylemat...

PS.

Czy kąt skrętu kierownicy w DFGT można zmieniać w czasie rzeczywistym? Chodzi mi o to, że np. gram w F1 i na jeden tor chce więcej skrętu, a na inny mniej, jest to możliwe?

Domyślam się, że to działa podobnie zarówno w DFGT jak i G25/G27.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS.

Czy kąt skrętu kierownicy w DFGT można zmieniać w czasie rzeczywistym? Chodzi mi o to, że np. gram w F1 i na jeden tor chce więcej skrętu, a na inny mniej, jest to możliwe?

Domyślam się, że to działa podobnie zarówno w DFGT jak i G25/G27.

Na PC bez problemu, jest od tego suwak i ustawiasz sobie tyle ile chcesz a na konsoli szczerze wątpię. nie widziałem nigdzie takich opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

znajomy dał mi kierownicę Logitech Formula Force EX i mam z nią mały problem. Generalnie działa (sprawdzałem w demach Racedriver: Grid i Sega Rally) ale nie działa mi forcefeedback... koło kierownicy kręci się swobodnie ale nie ma żadnego "oporu". czy trzeba ją jakoś specjalnie skalibrować po podłączeniu ? w opcjach gry są ustawienia forcefeedback, zmieniam a i tak nie działa.

z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam dobrej kierownicy do PS3 w cenie do około 200zł. Zbliża się GT5, więc trzeba zacząć się za owa rozglądać

Domyślam się że za tą cenę ciężko bd kupić coś dobrego, lecz po prostu taką kasę mogę przeznaczyć aktualnie na kiere. Szukałem w innych tematach, lecz były tam przeważnie podawane kierownice bardzo drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logitech Formula Force Ex w tej cenie wydaje się być najlepszym wyborem, choć nie jestem pewny czy w 100% wspiera ps3, musisz zbadać temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kierownica Logitech Driving Force Wireless jest dobrym sprzętem i opłaca się ją kupić za te 180zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 180?! Nie daj się naciągnąć, ta kierownica nie ma nawet pedałów :woot: Za 250 zł już można mieć Logitech Formula Force EX, a jak chcesz taniej to poszukaj używki na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat o kierownicach lecz już mam wybraną i kupuję na dniach Logitech Driving Force GT. Tylko mam problem z doborem stelażu na nią, nie uśmiecha mi się wydawać 280zł na Wheel Stand Pro. Czy jest coś innego na rynku w bardziej przystępnej cenie dla zwykłego gracza, który będzie czasem grał w wyścigi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również zastanawiam się nad DF GT, GT5 wychodzi już w listopadzie, a ja nadal nie mam kierownicy... Posiadam Dirta 2, Shifta i GT5 prolog, myślę, że to czasu GT5 będzie w co na niej pograć... Ale ciągle zastanawiam się nad ceną... najtaniej widzę za ok. 350zł + przesyłka. Ciekawe czy im bliżej premiery GT5 cena kierownicy będzie szła w dół? Czy może pojawią się jakieś zestawy kierownicy wraz z GT5? Sam już nie wiem czy się wstrzymywać czy nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w miarę zbliżania się do daty premiery GT5 ceny bedą raczej szly w górę a nie w dól. Biorąc pod uwagę jakość wykonania i frajdę jaką niesie ze sobą DFGT 350 PLN to nie są duże pieniądze. Nie wypowiem sie na temat Dirta, ale moge cie zapewnić że gra w Shifta i GT5p sprawi ci mnóstwo przyjemności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czolem, mam pytanko o kierownice Driving Force GT, czyli ogolnie najbardziej chyba tutaj polecana, jesli chodzi o pozniejsze granie w GT5, ale tez pytanie ogolne: czy ta, badz ktoras z innych kierownic ma wibracje porownywalne do Dual Shocka, czy nie ma czegos takiego w kierownicach i gadam glupoty?

Z gory dzieki za info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czolem, mam pytanko o kierownice Driving Force GT, czyli ogolnie najbardziej chyba tutaj polecana, jesli chodzi o pozniejsze granie w GT5, ale tez pytanie ogolne: czy ta, badz ktoras z innych kierownic ma wibracje porownywalne do Dual Shocka, czy nie ma czegos takiego w kierownicach i gadam glupoty?

Z gory dzieki za info :)

Masz system Force Feedback ktory dziala owiele lepiej niz zwykle wibracje ;) Czuc dzieki niemu kazda nierwonsc na torze oraz zmiane rodzaju nawierzchni nie mowiac juz o pokonywanie zakretow bokiem, keira zachowuje sie jak naprawde ;) Polecam chociaz sam jeszcze zbieram fundusze ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z innej beczki ma ktoś może WHEEL STAND PRO

obecnie przykręcam kierownicę do ławy - ale nie jest to najlepsze rozwiązanie szukałem coś z fotelem - lub też jakiegoś stojaka i właśnie nawet fajnie się prezentuje to cuś

Tylko czy ktoś to ma i jak to się sprawuje

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WSP to najlepszy stojak, a w każdym jeden z najlepszym i to na całym świecie! To jest już poważana marka.

Na wielu znanych serwisach możesz znaleźć jego recenzję, chociażby na gtplanet.net

Ja mam wersję pod DFGT. WSP to kawał porządnej roboty na najwyższej jakości. Tworzywa z jakich został wykonany to po prostu bajka.

W dodatku w paczce dostajesz wszystkie potrzebne klucze, imbusy, itd. Po prostu pełen profesjonalizm.

O gibaniu się kierownicy podczas gry nie ma mowy. Grałem ostro w Shifta i nawet nie drgnęło, także spokojnie bierz, bo jest tego warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WSP to najlepszy stojak, a w każdym jeden z najlepszym i to na całym świecie! To jest już poważana marka.

Na wielu znanych serwisach możesz znaleźć jego recenzję, chociażby na gtplanet.net

Ja mam wersję pod DFGT. WSP to kawał porządnej roboty na najwyższej jakości. Tworzywa z jakich został wykonany to po prostu bajka.

W dodatku w paczce dostajesz wszystkie potrzebne klucze, imbusy, itd. Po prostu pełen profesjonalizm.

O gibaniu się kierownicy podczas gry nie ma mowy. Grałem ostro w Shifta i nawet nie drgnęło, także spokojnie bierz, bo jest tego warto.

Pytanie do Ciebie, istnieje szansa na kupno DFGT za ok 300zł ?;p czy trzeba jeszcze dłuugo poczekać na taką cenę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×